Maršrutas lapkričio 4-6 dienoms

PENKTADIENIS, lapkričio 4d.

Gintaro Patacko kūrybos vakaras, 17 val.
Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Senamiesčio padalinys, A.Mapu g. 18

Dainas poeto eilėmis atliks Alfredas Kukaitis, bus eksponuojami dailininko Arvydo Palevičiaus dailės darbai, sukurti G.Patacko kūrinių motyvais. Renginį ves poetė Tautvyda Marcinkevičiūtė.

Filmo „Senekos diena“ peržiūra ir susitikimas su kūrybine komanda, 18 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Režisieriaus Kristijono Vildžiūno filmo „Senekos diena“ veiksmas vyksta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse ir mūsų dienomis. Praėjusio amžiaus devintojo dešimtmečio pabaiga, paskutinieji sovietų eros metai Vilniuje. Aštuoniolikmečiai bičiuliai įkuria Senekos draugiją, kurios motto yra „gyvenk kiekvieną dieną taip, tarytum ji būtų paskutinė“.

14708364_1492540534106094_7832256760267345613_n

Tarptautinio projekto „Net Freedom Art Show“ parodos atidarymas, 18 val.
Galerija „Meno Parkas“, Rotušės a. 27

„Net Freedom Art Show“ yra tarptautinis tarpsritinis šiuolaikinio meno šou, kuris dar bus pristatomas Niujorke, Londone bei Santjage. Kuratorius Jorge Cortell-Albert. Bendradarbiaujant su ,,Internet Freedom Festival“, vykstančiu Valensijoje, ,,Net Freedom Art Show“ pristato grupinę tarptautinę šiuolaikinio meno parodą, kuri, po debiuto Ispanijoje, atkeliauja į Lietuvą, o vėliau vyks į galerijas Niujorke, Londone ir Santjage (Čilėje).

net.

„Wolfsome“ ir „The Mainroad“ koncertai, 21 val.
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

„Wolfsome” – modernus klasikinio roko ir bliuzo mišinys, gimęs Kaune. 2016 metų gegužės mėnesį grupė išleido savo debiutinį albumą „Origin.412“ ir pristatė pirmajį savo vaizdo klipą dainai „I Was Young“. „The Mainroad“ – jauna perspektyvi grupė per savo trumpą karjerą jau spėjusi pasirodyti ir ant festivalių scenų.

Koncertas „Duo Naranjo-Weurlander. Tango Nuevo“, 18 val.
Kauno valstybinė filharmonija, L.Sapiegos g. 5

Koncerto programoje skambės originalios tango Nuevo kompozicijos bei aranžuotės fortepijonui ir akordeonui. Tanios Naranjo ir Minna Weurlander keliai susikirto dėl abiejų meilės šiai muzikai. Jas, žinoma, skyrė daugiau nei tik geografinis atstumas – Minna augo Suomijoje, o Tania užaugo Čilėje. Nepaisant to, jų temperamentas ir mąstymas yra labai panašūs. Didesnę dueto pirmojo albumo „Entwined“ („Susispynę“) dalį sudaro jų pačių kurtos kompozicijos.

Ekskursija „Karinės Kauno paslaptys“, 18 val.
Kauno pilis, Pilies g. 17

Kaukiančios sirenos, autobuso signalas, pritilęs iš praeities… Ar galite patikėti, kad visa tai vyksta čia ir dabar? Ar galite bent įsivaizduoti, kaip atrodo IV fortas iš vidaus ir kokias paslaptis slepia šios mūro sienos? Ar žinote, ką reiškia kvėpuoti užsidėjus dujokaukę arba kaip atrodo darbas bunkeryje? Jei susidomėjote, ši ekskursija – būtent jums.

Japonų kalbos mėnuo: „Japoniški posakiai – Kotowaza” 18 val.
K. Donelaičio g. 52, 514 auditorija

Lapkričio mėnesį japonistikos klubas „Hashi” klubas paskelbė kalbų mėnesiu. Pirmąjį penktadienį susipažinsite su japoniškomis patarlėmis/posakiais (kotowaza). Turbūt tai nėra tema, su kuria tenka susidurti dažnai, bet kartais visai smagu sužinoti, kokius posakius vartoja japonai. Ar yra tokių, kurie būtų panašūs į Vakarų šalių, o gal net ir lietuvių liaudies lobynų perlus? Tyrinėdami amžių suformuotus išsireiškimus, aiškindamiesi, kaip jie buvo sudaryti ir kokios jų prasmės, galėsite ne tik grožėtis japonų kalbos subtilybėmis, bet ir pajusti, kaip panašiai nepaisant tautinių ir kultūrinių skirtumų mąstė ir tebemąsto visiškai skirtingų šalių žmonės.

Vakarėlis „Zoori“, 21 val.
Menų svetainė „Largo“, Vaistinės skg.

Plonytę liniją tarp čia ir ten, tarp beprotybės ir darnos kviečia peržengti Sovijus. Žvelgti į rudens naktį ir lėtai sklęsti, o gal skęsti muzikoje padės Matas Aerobica. Patricia Kokett ir Hìldå – miesto šamanai – svaidysis garsais ir kuždės muzikinius palaiminimus ir prakeikimus.

ŠEŠTADIENIS, lapkričio 5d.

Zalagaičių giminės tautodailės darbų paroda „Kūrybinės gijos iš močiutės klėtelės“, 13 val.
Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 12

Seserys Anelė, Kazimiera ir Janina Šlekytės, gyvenusios Dielinės k., Šunskų valsčiuje (Marijampolės apskr.) garsėjo dainomis. XX a. antroje pusėje ne kartą pas jas lankėsi tautosakos rinkėjai. Jų dainos skelbiamos įvairiuose tautosakos rinkiniuose, dainuojamos ir šiandien. Seserys dainavo namuose, dalyvavo saviveikloje. Darbšti visur suspėjanti Kazimiera užaugino septynis vaikus, perdavė meilę liaudies dainai, menui savo vaikams ir anūkams. Šiandien Kazimieros dainas dainuoja anūkė Aistė Jonevičienė, proanūkiai Justė ir Vytenis Jonevičiai. Daug šios giminės moterų užsiima tautodaile. Parodoje eksponuojami Kazimieros Zalagaitienės (Šlekytės) ir jos anūkių Astos Grigalevičienės, Virginijos Šeinauskienės ir Aistės Jonevičienės tautodailės darbai.

Grupės „Keksi“ koncertas, 19 val.
Klubas „Renginių Oazė“, Baltų pr. 16

Rokenrolo grupė „Keksi“ buvo įkurta prieš 19 metų. Ji išsiskiria savo ypatingu autentišku rokenrolo ir rokabilio pajutimu ir atlikimu.

Vakarėlis „Balkanaktis Lizde #3“, 22 val.
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Klezmerio, romų, balkanų ir kitaip ugningą muziką skleidžiantis trio „Baltic Balkan“ į pagalbą Kaune pasikvietė belgus „Lazarus Soundsystem“. Drebės miesto vartai!

SEKMADIENIS, lapkričio 6 d.

Spektaklis „DreamWorks“, 18 val.
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Keturi aktoriai – Aleksandras Kleinas, Lena Orlova, Goda Piktytė ir Marcelė Zikaraitė – pasakoja I. Vyrypajevo istoriją, kuri primena pasikartojantį sapną. Jis niekada nesibaigs, kol kiekvienas sukursime savą istorijos tęsinį. Sceninė koncepcija (dešimt personažų ir keturi aktoriai), scenografija ir režisūra – Agniaus Jankevičiaus.

Šviesos festivalis „Spalvotas Kaunas“, sutemus
Kauno centrinis paštas, Laisvės al. 102

Pernai stebėjome šviesos žaismą ant Kauno Įgulos bažnyčios, Kauno valstybinio muzikinio teatro, Rotušės, Istorinės Kauno prezidentūros ir Prisikėlimo bažnyčios fasadų, o šiemet „Leggato“ į šviesų upę panardins du tarpukario moderniosios architektūros perlus: Kauno centrinį paštą (lapkričio 4-7 d.) ir „Pienocentrą“ (lapkričio 11-14 d.).

Leggato-_gyvendinti-_vies_-projektai-4

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia