Maršrutas lapkričio 30-gruodžio 2 dienoms

PENKTADIENIS, 11 30

Saulės Noreikaitės „Soliarinė meditacija“, 12:00
VDU Menų galerija 101, Muitinės g. 7

Penktadienį per pietų pertrauką pirmadienį po darbo galerijoje vyks menininkės Saulės Noreikaitės vedama „Soliarinė meditacija“. Įvykiai yra nomadiškos projektų erdvės „Kabinetas“ rezidencijos programos „Kenksmingas laisvalaikis/Toxic Leisure“ dalis.

„Soliarinė meditacija“ žada pakrauti energija, atgaivinti, suteikti dozę vitamino D ir padėti jaustis harmonijoje su savo kūnu ir mintimis. Ši meditacija suteiks šansą dalyviams mintimis gauti saulės energijos, ir sukurs nepakartojama patirtį, kai žiemos metu saulės spinduliai lies dalyvių odą ir pakraus kūnus ypatingai šviežia energija.

Menininkė Saulė Noreikaitė kūryboje sujungia žinias ir patirtis įgytas studijuojant bei tyrinėjant vizualųjį meną ir šokį. Savo video kūriniuose, jungiamuose su performatyviais elementais, dalyvaujamuosiuose performansuose ir/ar instaliacijose kūrėja naudoja įvairius metodus, komunikacijos formas, susijusias su kūnu, kūniškumu ir fiziniu sąmoningumu ar susivokimu.

Soliarinė meditacija_Kabinetas_g101

Parodos „Varkalis. Knygos, plakatai, piešiniai“ atidarymas, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Parodoje dailininkas Eugenijus Varkulevičius-Varkalis retrospektyviai pristato savo taikomosios grafikos kūrinius ir atkreipia dėmesį į piešinį, kaip svarbią raiškos priemonę ir jos įvairiapuses galimybes. 

Nuo 1995 m. menininkas gyvendamas Niujorke ir kūrybiškai bendradarbiaudamas su Jonu Meku bei „Anthology Films Archives“ sukūrė ten vykusių renginių, parodų, filmų plakatus. 2000 m. iliustravo J. Meko knygą „Mano naktys“. 2005 m. grižęs į Lietuvą toliau kūrė knygų iliustracijas bei plakatus. Susikaupė nemažai piešinių, kurie prieš tai nebuvo eksponuoti, tačiau dalis jų buvo atrinkti kaip knygų iliustracijos, plakatų eskizai. Piešiniai sukurti pieštuku, rašalu, tušu, mišria technika ant popieriaus. Tai dailininko stebėjimo ir fantazijų mišinys.

Paroda veiks iki sausio 20 d.

varkalis

Paskaita „Knyga kaip kišenėje telpanti galerija (tarp klasikos ir subkultūros)“, 18:00
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Leidiniai, kuriuos paskaitos metu pristatys Gytis Skudžinskas, įsiterpia tarp tradicinės knygos ir dailininko knygos meninių projektų. Bus kalbama kaip spausdintą projektą paversti meno kūrinio tęsiniu ir antrininku, siekiant klasikinį knygos formatą paversti unikalia ekspozicine erdve. Taip pat bus aptartos alternatyvios leidybos praktikos ir jų vaidmuo meno kūrinio reprezentacijoje.

Lektorius dirba grafinio dizaino, vizualinio ir garso meno srityse. Nuo 2002 m. albumų, parodų katalogų apipavidalintojas bei sudarytojas. 2014 m. kartu su Vilma Samulionyte įkūrė „NoRoutine Books“ – leidybinę platformą dedikuotą riboto tiražo konceptualiems spaudiniams, jungiantiems klasikines bei šiuolaikines technikas, principus bei metodus. Gyvena ir dirba Vilniuje.

Premjera. Spektaklis „Hamletmachine“, 19:00
POST galerija, Laisvės al. 51

„AAT Artūro Areimos teatras“ spektaklį jau pristatė Pietų Korėjoje. Čia jaunystė priešinasi ir kariauja su praeitimi, tam, kad galėtų pakeisti, kurti savo ateitį. Norint išsilaisvinti iš nesibaigiančio smurto istorijos ciklo, praeitis kvestionuojama ir dekonstruojama, drąsiai paliekama psichologinio pasakojimo sfera, sukuriamas išduotos revoliucijos kraštovaizdis. Spektaklis bus rodomas ir šeštadienį.

41210490_1375521039245058_4517531728184606720_n

Hunger Club: Mindaugas Ganusauskas, 22:00
„Kuhne“, Kovo 11-osios g. 20

Prie „Girstupio“ pastaruoju metu savaitgaliais girdimi įdomūs garsai. Rajono naujakuriai „Kuhne“ į svečius šįkart pasikvietė senamiesčio melomaną Mindaugą Ganusauską. Pats selektorius pasakoja, kad į muziką jį atvedė brolio dovana – du patefonai. Pradėjęs nuo lindihopo ir seno džiazo, dabar Mindaugas gali pasiūlyti dar neatrastų fanko, soulo ir disko muzikos perlų, nors užtikrintai iriasi ir link modernesnių garsų.

Vakarėlis „Aitra“, 23:00
Klubas „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Terminas „betono džiunglės“ tapo sinonimu apibūdinti sovietinių daugiabučių rajonus, kurie labiau primena labirintus. Vietinių melomanų „Ghia“ muzika irgi referuoja į tai. Visgi, šįkart akcentą jie deda ne ant betono, bet ant džiunglių. Ritualine ir simboline ritmika šokdins tamsaus traibalistinio industrialo senkūris Oorxax, aka Oorchach, vienas Vilniaus vakarėlių „Isla“ organizatorių Hìldå, „Calypso Magazine“ rašytojas Jelisejev ir genties vadas Shapoka. Odą svilinanti paprotinė aitra ir šokiai apie „Lizdo“ laužo aikštelę pirmai žiemos dienai.

aitra

ŠEŠTADIENIS, 12 01

Premjera. Spektaklis „Būtybės“, 12:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras (mažoji salė), Laisvės al. 71

Režisierė Eglė Kižaitė su „Vėjų teatru“ kviečia susipažinti su senosiomis lietuvių mitologijos būtybėmis. Ar kąsdami raugintą agurką kada pagalvojote, jog tai rauginimo dievo Rūgučio darbas? O virtuvėje, patogiai įsitaisiusi šalia dujinės viryklės, ugnies deivė Gabija saugo mus nuo gaisro?

Butybes_20181128_0049

„Pavojingi ryšiai“. Pjesės skaitymas, 18:00
VDU teatras, S. Daukanto g. 27

VDU teatras kviečia pasinerti į šiuolaikinės pjesės „Pavojingi ryšiai“ („Les Liaisons Dangereuses“) skaitymus. Pjesės autorius – Christopher Hampton (sukūręs šią pjesę pagal XVIII amžiaus rašytojo Choderlos de Laclos epistolinį romaną). Režisierius – Agnius Jankevičius. Skaito: Goda Piktytė, Agnius Jankevičius, Gabrielė Ladygaitė, Margarita Bladženauskaitė, Giedrė Žaliauskaitė, Jūratė Onaitytė, Valerijus Kazlauskas, Skaistė Grašytė, Dominyka Budinavičiūtė, Kamilė Rutkaitė, Rokas Lažaunykas. 

Du aristokratai Merkizė de Mertėj ir Vikontas de Valmontas pradeda rafinuotą gundymo bei manipuliacijų žaidimą, kad pagyvintų savo prėską egzistenciją. Cinikų intrigos susipynus, paaiškėja, jog žaidimo pabaiga bus rimtesnė ir žiauresnė, negu abu galėjo įsivaizduoti…

Kauno eglutės įžiebimo šventė, 18:00
Rotušės aikštė

Eglutės įžiebimu ir koncertu pradedamas šventinis mėnuo Kaune. Rotušės aikštėje įsikurs ir Kalėdų miestelis, veiksiantis iki Trijų karalių (čia vyks ir Naujųjų sutikimas!). Tą pačią dieną į Kauno valstybinę filharmoniją atidaryti Kalėdų renginių ciklą pakvies Kauno miesto simfoninis orkestras, bus įžiebtas Istorinės Prezidentūros sodelio apšvietimas. Grįžta ir tradicija apšviesti svarbiausius miesto pastatus – gruodžio 1-2 d. suspindės Kauno Maironio universitetinė gimnazija ir Kauno valstybinis muzikinis teatras, o antrąjį gruodžio savaitgalį – Kauno miesto Rotušė ir Šv. Pranciškaus Ksavero (jėzuitų) bažnyčia.

kaledoskaune

„Parranda Polar“ koncertas, 20:00
„Sandėlis“, Muziejaus g. 8

Karibų pakrantę galima susipakuoti ir parsivežti į Lietuvą. Taip padarė „Parranda Polar“ vaikinai, prieš trejus metus ėmę populiarinti gimtinėje dar neatrastą kumbijos žanrą. Tropinę karštinę ant scenos jie kuria akordeonu, perkusija, bosine gitara ir balsais. Rezultatas – laimingi, atsipalaidavę, šokantys klausytojai.

Festivalio „Purvinoji žiema“ trisdešimtmetis, 20:00
Baras „Galera“, Nemuno g. 45

Prieš trisdešimt metų, 1988 m. gruodžio 16-17 dienomis Radijo gamyklos kultūros rūmuose vyko legendinis undergroundinio roko festivalis „Purvinoji žiema“. Jame dalyvavo „33% kiaulių pakeliui į Vatikaną“, „Morgas“, „Inokentij Marpls“, „Už Tėvynę“, „Sa-Sa“ ir daugybė kitų grupių. Tai buvo aštuoniasdešimtinių pabaigos undergroundinės muzikos judėjimo kulminacinis momentas. Šiuos istorinius įvykius ir jų dalyvius primins Nėrius Pečiūra ir Ramūnas Šiaučiulis, legendinio hito „Kikiliai“ autorius.

Premjera. Filmas „Namas, kurį pastatė Džekas“, 20:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Didysis provokatorius režisieriaus Lars von Trier šokiravo Kanų kino festivalio auditoriją šiurpinančia psichologine siaubo drama. Po daugiau nei šešerių metų į šį festivalį sugrįžęs režisierius įtraukia į intelektualaus serijinio žudiko pasaulį, kurį įkūnija aktorius Matt Dillon.

Filmo veiksmas nukelia žiūrovą į 8-9 dešimtmečio Vašingtoną, kuriame Džekas vykdo kraupias žmogžudystės, o jas atlieka vidinis jo demonas Verge (akt. Bruno Ganz). Žudikas jau filmo pradžioje susiduria su ne pačia maloniausia moterimi, kurią nuostabiai suvaidina Uma Thurman, ir ši pradeda jį įtarinėti esant serijiniu žudiku. Ji, žinoma, neklysta. Tačiau Džekas pasiruošęs atsakyti – jo vidinis demonas viską laiko savo rankose.

SEKMADIENIS, 12 02

„Baltojo kaspino festivalis“: „Kaunas šoka“, 11:00
Rotušės aikštė

Šio renginio tikslas – papasakoti apie save per šokį, įveikti ribojančius stereotipus, nuostatas ir ugdyti laisvės jausmą. Projekto sumanymas – šokio kalba prabilti apie opią socialinę problemą, prisijungiant prie „Baltojo kaspino“ festivalio, kuriuo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį ir mažinti smurtą prieš moteris. Buvimas kartu kuria energiją, kuri padeda ieškoti sprendimų.

soka

Interaktyvus spektaklis 0–2 m. vaikams „Šviesiukai“, 12:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Šviesiukai – tai vaikai, spinduliuojantys norą pažinti pasaulį, šviesiukai – tai ir mažos švieselės, kurios patraukia net ir kūdikių dėmesį, šviesiukai – tai ir scenos technikai, kuriantys spektaklio apšvietimą. Apie visą tai šis „Dansemos“ šokio spektaklis, kuriame mažieji žiūrovai kartu su šokėjais galės tyrinėti scenos šviesos šaltinius ir save per šviesą.

sviesiukai

Pasivaikščiojimas Audronės Petrašiūnaitės parodoje, 13:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Į Audronės Petrašiūnaitės siuvinėtų kilimų ir grafikos parodą kviečia tęstinis projektas „Autorius pristato savo parodą“. Renginio metu galėsite kartu su parodos autore klaidžioti jos kūrybos labirintais: apsilankyti „Kūno namuose“, pajusti „Sniego laiką“ bei pasinerti į „Amy Winehouse svaigulį“. Renginyje dalyvaus parodos autorė A. Petrašiūnaitė, grafikė Aistė Ramūnaitė bei tapytoja Eglė Velaniškytė.

Spektaklis „Noktiurnas“, 18:00
Kauno centrinis knygynas, Laisvės al. 81

Spektaklio herojus atvers savo patirtį, žaizdas tam, kad jas išsigydytų ir padėtų išgyti kitiems. „Atviras kalbėjimas padės išgydyti traumas, kurių kupinas kiekvieno tiek visuomeninis, tiek asmeninis gyvenimas“ – teigia režisierius Gytis Padegimas.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia