Maršrutas lapkričio 3–5 dienoms

ANTRADIENIS, 11 03

Keliaujanti paroda „Karantino langai“
Kalniečių parkas

Šių metų kovo mėnesį, kai šalį sukaustė karantinas, fotografė Gabija Vainiutė nutarė įamžinti žmonės, į pasaulį žvelgiančius pro namų langus. „Kaunas 2022“ bendruomenių programa „Fluxus Labas!“ siekia šią parodą pristatyti kuo daugiau Kauno bendruomenių ir atvežti ją į bendruomenių susitikimo vietas norėdami parodyti tuometines nuotaikas, priminti, kodėl turime saugoti save ir kitus, būti pilietiški, nesielgti nerūpestingai, kad nuo mūsų pačių priklauso tolimesnė šalies bei visuomenės ateitis, sveikata bei galimybės. Paroda lauks Kalniečių parke (11 02 – 11 09), Birželio 23-iosios g. 8 kieme (11 09 – 11 16), Nemuno saloje (11 16 – 11 23), Aleksoto apžvalgos aikštelėje (11 23 – 11 30), Panemunės šile (11 30 – 12 07) ir Pažaislio vienuolyno parke (12 07 – 12 14).

G. Vainiutės nuotr.

Filmas „Auksiniai balsai“ (Golden Voices), 18:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Sutuoktiniai Viktoras ir Raja Frenkeliai (aktoriai Martinas Fridmanas ir Marija Belkin) daugybę metų buvo vadinami „auksiniais Sovietų Sąjungos kino dubliažo balsais“. Visi Vakarų filmai, rodomi už geležinės uždangos, buvo įgarsinti būtent Frenkelių. Tačiau viskas baigiasi, žlugus Sovietų Sąjungai. Netekę darbo didėjančios ekonominės suirutės fone, sutuoktiniai, kaip ir tūkstančiai kitų Rusijos žydų, nutaria išvažiuoti gyventi į Izraelį. Tai Jevgenij Ruman komedija apie neblėstančią viltį ir paprastą tiesą, kad svajonės ne visuomet išsipildo, bet nuo to gyvenimas netampa prastesnis.

TREČIADIENIS, 11 04

Paroda „Gyveno kartą Isakas…“, 09:00–17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Maironio lietuvių literatūros muziejus mini Vilniaus Gaono bei Lietuvos žydų istorijos metus ir kviečia į parodą, skirtą ne tik kauniečiams, norintiems susipažinti su savo miesto praeitimi, bet ir visiems, besidomintiems tarpukario Lietuvos istorija, mūsų bendrapiliečių žydų gyvenimu. Jie tarpukariu sudarė net 30 proc. visų Kauno gyventojų, o Vilijampolėje (Slabadoje) litvakų buvo net 66,21 procentai. Todėl ir Isako Rubinšteino, išgalvoto parodos personažo, diena prasideda būtent šiame Kauno rajone ankstyvą saulėtą rytą. Per vieną Isako dieną, kurią jis aprašęs fikciniame dienoraštyje, atsiskleidžia daugybė tuomečio miesto aspektų ir žydų kasdienybės realijų. Istorija jungia tikrus istorinius faktus, todėl pasakojimas sužimba pačiomis patraukliausiomis spalvomis! Juk per dieną gali tiek visko nutikti darbe fotografo ateljė, pietaujant valgykloje, futbolo varžybose ir pakvietus merginą į pasimatymą kino teatre. Paroda veiks iki gruodžio 31 d.

Muziejaus nuotr.

Kūrybinio rašymo dirbtuvės „Slemas – traukiam skeletus iš spintos“, 17:00
Online

„Trenksmo“ renginių ciklas Kauno menininkų namuose kviečia į antras kūrybinio rašymo dirbtuves esamiems ir ypač būsimiems slemeriams, taip pat visiems, kurie nesibaido stipraus žodžio ir neieško jo kišenėse. Dirbtuves ves Kauno, Šiaulių ir Tauragės slemų nugalėtojas Jovaras Kelpšas. Pagrindinė dirbtuvių idėja – padėti kūrėjams rašyti visokeriopo konteksto slemo tekstus nesibaiminant nerti į jautresnes ir intymesnes temas. Dalyviai tyrinės tabu temas tiek per visuomenės moralės suvokimą, tiek per savo asmeninę patirtį, nes nėra temos ar anekdoto, iš kurio nebūtų galima pasijuokti, ir tikrai galima naudoti satyrą nieko neįžeidžiant.

Dirbtuvės vyks nuotoliniu būdu. Dar yra kelios vietos, tad kviečiame registruotis! Visi užsiregistravę prieš renginį gaus laišką su prisijungimais ir kita informacija.

KETVIRTADIENIS, 11 05

G. Kuizinaitės paroda „Gamtos ornamentika“, 9:00–19:00
Verslo parkas „Aušra“, Vytauto pr. 23

Gabrielė Kuizinaitė išsiskiria organizuojamų parodų gausa įvairiose erdvėse. Šiuo metu pasaulį sukausčius pandemijai, ji puikiai sugeba išnaudoti virtualias erdves socialiniuose tinkluose, jos kuruojamų parodų skaičius nesumažėjo. Įvyko virsmas ir jos pačios asmeninėje erdvėje, Gabrielė atsiskleidė kaip kūrėja. Sudalyvavus vos keliose virtualiose  parodose užsienyje sekantį mėnesį ji startuoja su personaline fotografijų paroda, savo gimtajame mieste Kaune, su stipria emociškai gilia paraiška, savo personalinės fotografijos tapybos paroda. Parodoje autorė pristato net tris eksperimentinės fotografijos ciklus: „Medžių paslaptys“, Miško viražai“ ir „Bernardinų sodas 1“. Fotografė savo vaizdo ieškiklyje tarsi ištirpsta, palikdama atvirą lauką, kurį žiūrovas, pindamas ornamentų fragmentus, gali pratęsti savo vaizduotėje.

Gabrielė Kuizinaitė. Iš ciklo „Medžių paslaptys“ 2020, Kulautuva

„Scanorama“: „Prakaituok!“ (Sweat), 18:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Vienas seniausių kino festivalių Lietuvoje Europos šalių kino forumas „Scanorama“ grindžia savo koncepciją Europos kino vertybėmis, akcentuoja šiaurietiškų ir baltiškųjų dimensijų artumą, apgalvotai plečia bendraeuropinį kontekstą.  Jau 18-osios „Scanoramos“ organizatoriai, reaguodami į COVID-19 situaciją ir rūpindamiesi saugumu, šiais metais festivalio programos filmus kviečia žiūrėti ne tik didžiųjų šalies miestų kino teatruose, tačiau ir savo namuose – dalis filmų bus rodomi specialiai sukurtoje virtualioje „Scanoramos“ kino platformoje kinas.scanorama.lt. Na, o atidarymo vakarą ekrane – socialiniai tinklai.

Silvija – kūno rengybos instruktorė ir moderni šių laikų mergina. Ji ambicinga ir atkakliai siekia vienintelio tikslo – įrašais socialiniuose tinkluose skleisti žinią apie savo pagrindinį kūrinį – save. Vieną dieną instagrame pasirodo jos išpažintis apie vienatvę, tik ar socialinių tinklų žvaigždė gali sau leisti būti nuoširdi? Režisierius tiksliai ir negailestingai vaizduoja narcizišką nuomonės formuotojų kultūrą ir įdėmiai žvelgia kitapus blizgaus stiklo, už kurio veriasi aidinti tuštuma.

Magnusas von Hornas baigė kino režisūros studijas Nacionalinėje Lenkijos kino mokykloje Lodzėje. Jo debiutinis ilgametražis filmas „Po“ (2015), kurį rodė „Scanorama“, buvo nominuotas „Auksinės kameros“ apdovanojimui Kanų kino festivalyje ir pristatytas Europos kino apdovanojimams.

„INdisTERNET: vote for the code“, 18:30
Online

„INdisTERNET“ įvykių ciklą organizuoja Kultūros infocentras taip siekdamas problematizuoti skaitmenizacijos keliamus iššūkius bei tyrinėti interneto poveikį kultūrai nestandartinių pramoginių-edukacinių renginių kontekste. Renginiuose susiduria šiuolaikinis menas, post-internet budrumas, neformali atmosfera, muzika, diskusijos, malonūs skoniai, internetinių video peržiūros, akademinė mintis ir dis.art. Koliažiška renginio eiga replikuoja chaotišką interneto informacijos naratyvą bei atliepia pakitusius šiuolaikinio žiūrovo dėmesio sutelkimo gabumus. Šįkart akiratyje – rinkimai, algoritmai, valdymas. Internete funkcionuojantys dirbtinio intelekto algoritmai jau dabar daro itin didelę įtaką rinkėjui, tai kodėl gi nepaspaudus „gazo“ iki dugno ir užuot rinkus žmogų, nepasirinkus roboto? Galų gale, kiek skaitmeninės komunikacijos eroje vis dar aktualu kalbėti apie „nacionalinę tapatybę“ ir valdyti bei rinkti valdytojus tam tikram geografiniam vienetui? Šįkart renginyje nagrinėsime, kokią įtaką internetas ir algoritmai daro šiuolaikinei politikai plačiąja prasme.

Renginys vyks virtualiai Kauno menininkų namų ir „Kaunas pilnas kultūros“ feisbuko paskyrose. Renginio dalys taip pat bus verčiamos į gestų kalbą.

Mieli skaitytojai, įspėjame, kad kalendoriuje skelbiami renginiai gali būti perkelti ar atšaukti dėl pandemijos metu valstybės teisės aktais nustatytų ribojimų ar draudimų. Rekomenduojame išsirinkus norimą aplankyti renginį pasitikrinti jo statusą internete ar susisiekti su organizatoriais. 

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia