Maršrutas lapkričio 29 – gruodžio 1 dienoms

PENKTADIENIS, 11 29

Parodos „Biblijos augalai“ atidarymas, 11:00
VDU Botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

Penktadienį VDU Botanikos sodo oranžerijoje duris atvers paroda „Biblijos augalai“. Ekspozicijoje – beveik trys dešimtys Biblijoje minimų augalų su specialiais aprašais ir Šv. Rašto citatomis. Kelią į oranžeriją papuoš Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro floristų sukurtos šviečiančios kompozicijos.


Didysis pasivaikščiojimas į šv. Zitos draugijos rūmus, 12:30
Istorinės LR Prezidentūros Kaune sodelis, Vilniaus g. 33

Paskutinį lapkričio penktadienį „Gražinkime Kauną“ gidai kviečia į finalinį šio sezono didįjį pasivaikščiojimą, kurio metu šiaurine senamiesčio dalimi keliausite nuo Prezidentūros į buvusius Šv. Zitos draugijos rūmus, kur dabar dirba VDU Katalikų teologijos fakultetas. Pakeliui aplankysite ir buvusį Dominikonų vienuolyno ansamblį, kur taip pat vyko VDU Katalikų teologijos studentų paskaitos. Sužinosite, kur veikė didžiausias turgus senamiestyje, kodėl jo aikštei vienu metu buvo suteiktas lenkų kilmės bolševiko Felikso Dzeržinskio vardas. Kildami į kalną, apžiūrėsite buvusią Chasidų sinagogą ir prisiminsite dailininką Rimvidą Jankauską-Kampą. Susipažinsite ir su Pirmosios Respublikos laikais šias vietas nutapiusio Mstislavo Dobužinskio kūryba. Galiausiai, pasieksite Šv. Zitos draugijos tarnaičių ir darbininkių namus, kuriuos 1925 metais suprojektavo Feliksas Vizbaras.


Neįgaliųjų teatro festivalis „ Repriza 2019“, 12:00 – 15:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Jau ketvirtus metus vykstantis neįgaliųjų teatro festivalis „Repriza“ kviečia žiūrovus pažvelgti į beribes žmogaus galimybes. Festivalyje šiemet dalyvauja septynios neįgaliuosius atstovaujančios organizacijos iš Kauno, Vilniaus, Molėtų, Raseinių ir Lavėnų kaimo Pasvalio rajone. Programoje: Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos ir plastinės dramos teatriuko solo pantomimos pasirodymas „Vonioje“, Vilniaus dienos centro „Šviesa“ spektaklis „Dykumos balsai“, Vilniaus krašto žmonių su negalia sąjungos teatro kolektyvo „Lašai“ poetinė-muzkinė kompozicija „Himnas meilei“, Molėtų krašto žmonių su negalia sąjungos humoro grupės „Molėtuvka“ spektaklis „Iškritę iš nepradėtos knygos“, Raseinių dienos centro „Vilties takas“ spektaklis „Metų ratas“ ir Lavėnų socialinės globos namų spektaklis pagal Vytauto V. Landsbergio pjesę „Bunkeris“. Nemokamas renginys vyks Nacionalinio Kauno dramos teatro Rūtos salėje.

Organizatorių nuotr.


Atvirų durų dienos Miglės Kosinskaitės ir Peeter Krosmann studijoje, 14:00 – 20:00
Laisvės al. 78B-5

Miglė Kosinskaitė ir Peeter Krosmann artėjančių švenčių proga gaivina gražią tradiciją – atvirų durų dienas menininkų studijose. Tai puiki galimybė pamatyti neparodinę menininkų darbo pusę, pačią meno virtuvę, rasti vienoje vietoje įvairių laikotarpių kūrinius – nuo senų iki pačių naujausių, dar niekur nerodytų, susipažinti su įvairiausiais eksperimentais, piešiniais, eskizais ir etiudais, kurių įprastai nepamatysi jokiose reprezentacinėse erdvėse. Tai ir galimybė artimiau pabendrauti su autoriais jaukioje aplinkoje, užduoti nepatogius klausimus, pasmalsauti, pagirti ir pakritikuoti, užsisakyti ką nors netikėto, o gal net pačiam paimti teptuką į rankas. Menininkai lankytojų su arbata lauks ir šeštadienį nuo 12 iki 18 val.

Organizatorių nuotr.


Paskaita „Pasiklydęs vertime Helsinkyje?“, 16:00
Sugiharos namai, Vaižganto g. 30

Sugiharos fondas „Diplomatai už gyvybę“ kviečia į Turku universiteto doktoranto Shingo Masunaga paskaitą „Pasiklydęs vertime Helsinkyje? Čiūnės Sugiharos veikla Japonijos atstovybėje Suomijoje“. Paskaita yra skirta paminėti 80-ąsias Žiemos karo metines, kuomet 1939 m. lapkričio 30 d. TSRS vykdydama Molotovo-Ribentropo paktą užpuolė Suomiją. Paskaita vyks anglų kalba.

Karlo Jenkinso opusas „Stabat Mater“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Karlas Jenkinsas – kompozitorius ir dirigentas, už nuopelnus apdovanotas Britų imperijos ordinu. Muzikinę karjerą jis pradėjo kaip obojininkas, džiazo ir džiazroko atlikėjas bei muzikos reklamai kūrėjas. Vėliau su pasisekimu pristatęs įvairių muzikos stilių samplaikos (angl. crossover) projektą „Adiemus“, K. Jenkinsas išgarsėjo kaip akademinės muzikos kompozitorius. Kompozitoriaus opusas „Stabat Mater“ sukurtas 2008 metais. Šį kūrinį inspiravo iš XIII a. atkeliavusi katalikų sekvencija. Kaip ir daugelyje ankstyvojo K. Jenkinso kūrybos periodo kūrinių, šiame opuse susiduria dvi muzikinės tradicijos: vakarietiškoji akademinė muzika ir etniniai instrumentai bei vokalas, atstovaujantys Viduriniųjų Rytų muzikos pasaulį. Šį įspūdingą kūrinį atliks Kauno miesto simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras, diriguojamas ilgamečio choro vadovo ir įkūrėjo, maestro Petro Bingelio, jaunosios kartos operos solistė, mecosopranas Vilija Mikštaitė ir universali muzikantė Indrė Jurgelevičiūtė.

Kauno valstybinės filharmonijos nuotr.


VDU kamerinio merginų choro jubiliejinis 30-mečio koncertas, 19:00
VDU didžioji aula, Gimnazijos g. 7

VDU kamerinis merginų choras švenčia jau 30-ą gimtadienį ir šiuo džiaugsmu nori pasidalinti su visais chorinės muzikos mylėtojais. Šia proga atlikėjos kviečia į jubiliejinį choro koncertą, kuriame žada daug šypsenų, muzikos bei įspūdžių.

VDU kamerinio merginų choro nuotr.


Premjera. „Deginanti trintis“, 19:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

Kauno šokio teatras „Aura“ pristato spektaklį gimtajame Kaune. Šokio pasirodymas „Deginanti trintis“ (chor. Brandon Langaert, Belgija) – tai paralelinis mūsų pasaulio atspindys, kuriame laikas pailgėja ir peržengia įprastas ribas. Jame gyvena „Deginančios trinties“ būtybės, kurios geba formuoti figūras pasitelkdamos savo neįprastus kūnus. Kaip ir mes, šios būtybės apsėstos noru turėti kuo daugiau ir varžosi niekada nesibaigiančioje kovoje dėl teritorijos.

„Deginanti trintis“. Kristinos Čyžiūtės nuotr.


Kauno menininkų namų 48-asis gimtadienis: „Susikirtimai“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„Susikirtimai“ – Kirtimų kultūros centro organizuojamas garso meno ir eksperimentinės muzikos renginių ciklas. Kiekviename „Susikirtimų“ koncerte pasirodo keli skirtingas muzikines kryptis tyrinėjantys menininkai, kurių kūryba sąveikauja, kryžminasi ir kertasi sukurdama unikalią, kiekvieną kartą skirtingą vakaro atmosferą. Šis koncertas – Kauno menininkų namų 48-ojo gimtadienio renginių savaitės uždaromasis vakaras, taip pat žymintis Kirtimų kultūros centro ir Kauno menininkų namų bendradarbiavimo ir turinio mainų pradžią. Koncerte pasirodys gaivališkas Vytauto Kizalos ir Audriaus Remeikio duetas „MEKASDUo“, smuikininkė Lora Kmieliauskaitė ir kompozitorius, garso menininkas Rytis Koreniukas.

Filmo „Sutemose“ premjera ir susitikimas su kūrybine grupe, 19:15
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Naujas režisieriaus Šarūno Barto filmas, sukurtas remiantis Vinco Giedros romano „Sviesk, Dovydai, akmenį“ motyvais, pasakoja apie Lietuvą po Antrojo pasaulinio karo. Apie despotišką okupacinę santvarką ir lietuvių viltis kada nors vėl tapti laisvais. Tai vienos šeimos istorija partizaninio karo metais. Po peržiūros vyks susitikimas su filmo aktoriais.


„12 Inčų po žeme pristato: Linja“, 23:00
„Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Dar šią vasarą savo mini turą po didžiąją kaimynę surengę 12 Inčų po žeme grįžo iš ten tikrai ne tuščiomis. Vertingiausias grobis – nauji bičiuliai. Vienas tokių yra naujas ryškiai žibantis talentas iš Maskvos – Linja. Žinant Inčų reiklumą muzikalumui ir dramoms šokių aikštelėje, panašu, kad šis veikėjas jau greitai sukels tokį vėją, kad maža nepasirodys. Taip pat į pagalba stos vietinis favoritas ir labai geras Inčų draugas Tumosa.


ŠEŠTADIENIS, 11 30

„Fluxus Labas“: mažųjų naratyvų rašymo dirbtuvės, 13:00
B. ir V. Sruogų namai-muziejus, B. Sruogos g. 21

„Fluxus Labas! Gričiupis“, „Mitinis žvėris“ bei B. ir V. Sruogų namai-muziejus kviečia į mažųjų naratyvų rašymo dirbtuves. Jų metu rašytoja Sandra Bernotaitė padės išbandyti epistolinį žanrą. Įsijautę į Sruogų namų aplinką, įsivaizduodami žmones, kurie čia gyveno, viešėjo, bendravo ir kūrė, rašysite laiškus – mažuosius naratyvus. Po dirbtuvių dalis laiškų iškeliaus į „Atsitiktinio Gričiupio pašto“ dėžutes. Registracija.

Festivalis „Ei, senoliai, patrepsėkim“, 13:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

Kauno kultūros centras kviečią į Respublikinį pagyvenusiųjų liaudies šokių kolektyvų festivalį „Ei, senoliai, patrepsėkim“, skirtą šokių kolektyvo „Ainiai“ kūrybinės veiklos 50-mečiui paminėti. Dalyvaus: Kauno kultūros centro pagyvenusiųjų liaudies šokių kolektyvas „Ainiai“ (vadovas Darius Žilinskas), Vilkpėdės bendruomenės centro senjorų liaudiškų šokių grupė „Šimtažiedis“ (vadovė Rūta Januškevičienė), Panevėžio bendruomenių rūmų liaudiškų šokių ansamblis „Linas“ (vadovė Zita Rimkuvienė), Marijampolės kultūros centro pagyvenusių žmonių tautinių šokių kolektyvas „Sidabra“ (vadovė Virginija Sagulina), Prienų kultūros ir laisvalaikio centro pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė „Vajaunas“ (vadovė Ligita Gediminienė).


Edukacija „Skambantis koliažas“, 14:00
L. Truikio ir M. Rakauskaites namai, E. Fryko g. 14

Edukacijos metu autentiškoje menininkų namų aplinkoje klausysitės pasakojimų apie Liudą Truikį ir Marijoną Rakauskaitę bei jų sukauptą meno dirbinių kolekciją. Skambant klasikinei muzikai gilinsitės į jos sukeliamus jausmus ir kursite spalvoto popieriaus kompozicijas, atspindinčias muzikos ritmą, dinamiką ir nuotaiką. Galbūt šie koliažai suskambės kaip artėjančių Kalėdų dovana brangiam žmogui. Būtina registracija el. paštu: truikionamai@ciurlionis.lt


Monospektaklis „Lietuvą ir lietuvius mylėjau“, 15:00
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

Šeštadienį Istorinėje Prezidentūroje Kaune bus galima pamatyti monospektaklį „Lietuvą ir lietuvius mylėjau“. Tai dokumentinis-meninis pasakojimas apie dvi ryškiausias prieškario laikų asmenybes – Juozą Tumą-Vaižgantą ir Antaną Smetoną. Scenarijaus autoriai – Alfas Pakėnas ir Vidmantas Fijalkauskas. Vaidina aktorius Vidmantas Fijalkauskas.


„Didysis Kalėdinis sprogimas“, 17:00
Istorinės LR Prezidentūros Kaune sodelis, Vilniaus g. 33

Istorinės Prezidentūros sodelis netrukus nušvis šventinėmis spalvomis. Šeštadienį įvyks jau tradicija tapęs Prezidentūros kalėdinio sodelio įžiebimo renginys „Didysis Kalėdinis sprogimas“. Įžiebimo renginio svečiai mėgausis įspūdinga „Viduramžiai LT“ iliuzijų, ledo ir ugnies šou programa. Atlikėjai žada nustebinti renginio metu sukurta ledo skulptūra, kuri liks stovėti šventiniame sodelyje tiek, kiek leis lietuviška žiema. Į kosminę miesto atmosferą su trenksmu įsiliejantis Prezidentūros sodelis džiugins miestiečius ir svečius iki pat Trijų Karalių.

Akimirka iš Prezidentūros kalėdinio sodelio įžiebimo 2018 m. Organizatorių nuor.


Kosminės Kalėdos Kaune: eglutės įžiebimas, 18:00
Rotušės aikštė

Žiemos šventės Kaune nusidažė netikėtomis spalvomis ir kviečia užsukti į Kalėdinį kosmosą. Nusiteikite maloniems netikėtumams bei ilgai išliekantiems spalvingiems įspūdžiams. Tokiems, kur norėsis sušukti „Kosmosas, o ne Kalėdos!“. Rotušės aikštėje kauniečių lauks išskirtinė scena ir žaižaruojantis Kalėdų Senelio atvykimas. Kauno eglutės įžiebimo koncertas suburs būrį talentingų muzikantų. Įspūdingoje šventėje pasirodys Justinas Jarutis, Vaidas Baumila, Monique, Jurijus Veklenko, Giedrė, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ bei kitos scenos žvaigždės.


Premjera. Spektaklis „Supergalios“, 19:00
Laipiojimo centras „Miegantys Drambliai“, V. Krėvės pr. 49

Karolinos Žernytės „Supergalios“ – iki skausmo nuoširdus biografinis pokalbis su trimis supermoterimis: Irma, Ernesta ir Aiste. Merginos atskleis mums, neįdomiesiems, ką reiškia gyventi be vaizdo, judėti ratuose, kodėl šokti lengviau, nei eiti.

Kauno miesto kamerinio teatro nuotr.


Koncertas „Pasaulinė premjera su legendomis“, 19:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ tęsia įspūdingų koncertų seriją. Prieš metus įgyvendinęs roko ir akademinės muzikos jungtis su žymiu violončelininku Denisu Shapovalovu, orkestras šįkart pasikvietė dar daugiau svečių.

Prancūzų trombonininkas Jacques Mauger, įrašęs daugiau kaip 30 kompaktinių plokštelių, yra nenuilstantis prancūziškos mokyklos ir repertuaro ambasadorius. Jo atliekamas žymaus kino filmų autoriaus Vladimir Cosma Koncertas trombonui ir orkestrui Kaune bus pasaulinės reikšmės įvykis – premjera, kurią pirmiausiai išgirs Lietuvos muzikos mylėtojai.  Koncerte dalyvaus pagrindinius vaidmenis Kauno valstybiniame muzikiniame teatre kurianti ir solinius pasirodymus rengianti dainininkė Marija Arutiunova (sopranas). Tarptautiniam muzikantų būriui diriguos Slovėnijos dirigentas Simon Perčič.


Skalsu kalbos x Zolo, 20:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Už pulto stoja du Lietuvos eksperimentinės ir industrinės muzikos scenų veikėjai. Skalsu kalbos (Povilas Vaitkevičius), kurį daugelis žino kaip Vilkduja ar Oorchach, o su juo – Anton Zolo, kuris anksčiau muzikos sceną drebino kaip projekto „Rumunija“ dalis, o dabar kuria po Semanat vardu. Pirmoji vakaro dalis – pačių statomos ambient ir drone sienos, antroji – DJ setas.


SEKMADIENIS, 11 31

Paroda „Mano tėvo namų melodijos. Nechama Lifšicaitė“, 10:00 – 16:00
Kauno miesto muziejus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus Kauno miesto muziejuje pristato parodą, skirtą žymios jidiš dainininkės Nechamos Lifšicaitės (1927–2017), gimusios ir savo muzikinį kelią pradėjusios Kaune, atminimui. Pirmą kartą paroda pavadinimu „Nechama“ buvo eksponuota 2017 m. Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje. Kaune paroda papildyta Nechamos muzikiniu pasakojimu – koncertine programa, sukurta Tel Avive – „Melodijos iš mano tėvo namų“.


Kamerinio choro „Cantate Domino“ koncertas, 12:00
Vytauto Didžiojo bažnyčia, Karaliaus Mindaugo pr. 2

Visai netrukus, gruodžio mėnesį, „Cantate Domino“ dalyvaus chorų konkurse Krokuvoje. Šia proga choristai kviečia į koncertą, kurio metu skambės konkursiniai sakralinės muzikos kūriniai, atitinkantys adventinę dvasią ir skirti būtent šiam laikotarpiui.

„Cantate Domino“ nuotr.


LKL: Kauno „Žalgiris“ – Klaipėdos „Neptūnas“, 17:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Pirmąją žiemos dieną žalgiriečių tvirtovę aplankys svečiai iš uostamiesčio – Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai. Per sezono pradžios kalnelius keliaujantys klaipėdiečiai pirmajame tarpusavio susitikime metė rimtą iššūkį Lietuvos čempionams, o praėjusiais metais iš Kauno netgi išvyko su pergale. Tik jausdama galingą sirgalių energiją Šarūno Jasikevičiaus kariauna gali atlaikyti nenuspėjamas varžovų bangas.

Koncertas „Nuskraidink mane į diksilendo šalį!“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Kauno diksilendas „DixXband“ visus džiazo muzikos gurmanus kviečia į koncertą „Nuskraidink mane į diksilendo šalį!“. Improvizacijų, išraiškingų melodijų bei ritmų vakare skambės Naujojo Orleano, Čikagos, „Hot Jazz“ stilių muzika ir pašėlę Lindihopo šokiai svingo ritmu. Taip pat išgirsite populiariosios muzikos hitus atliekamus šiuo metu pasaulyje madinga „vintage“ džiazo grojimo maniera. Kartu su „DixXband“ scenoje pasirodys aksominio balso atlikėja Kristina Svolkinaitė bei žaismingi svingo šokio meistrai „All That Swing“.

Kristinos Arnašienės nuotr.


„O tada mes šokome“ (And Then We Danced), 18:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Šokis – Merabo gyvenimas. Su partnere Mari jis kasdien repetuoja su Sakartvelo nacionaliniu ansambliu, laukdamas galimybės sužibėti didžiojoje scenoje. Kai prie ansamblio prisijungia naujas talentingas ir charizmatiškas narys Iraklis, jis tampa pagrindiniu Merabo konkurentu, o kartu, netikėtai, ir didžiausia jo aistra. Šis filmas – tai meilės laiškas Sakartvelui, kur šokis, muzika, maistas ir kraštovaizdis tampa fonu savęs atradimo istorijai.


AliSha Sha koncertas, 21:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

AliSha Sha yra Glazge įsikūrusi tarpdisciplininė menininkė. Jos muziką įkvepia Robbie Basho gitaros stilius ir angliškasis acid-folkloro judėjimas. Nežemiškas, pirmykštis, žvyrinis jos balsas tyrinėja žmonių santykį su gamta ir romantiška nostalgija.

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia