Maršrutas lapkričio 27-30 dienoms

PIRMADIENIS, 11 27

„Scanorama“: „Tu išnyksti“ (Du forsvinder), 18:15
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Peteris Schønau Fogas studijavo kino kūrybą Prahos scenos menų akademijoje ir Danijos nacionalinėje kino mokykloje. Jis yra daugybės trumpametražių filmų režisierius, įskaitant „Mažąjį žmogų“ (1999). Jo pilnametražis debiutas – „Verkimo menas“ (2006) buvo pristatytas Toronto kino festivalyje. „Tu išnyksti“ – ilgai lauktas jo antras filmas.

Mija aklai tiki savo patraukliu charizmatišku vyru Frederiku, net ir tada, kai jis sėdi teismo salėje, kaltinamas nusavinęs mokyklos pinigus. Beatodairiškai ieškodama tiesos, Mija vis giliau grimzta į abejones, ar pažįsta žmogų, su kuriuo dalijasi gyvenimu. „Tu išnyksti“ – ilgai lauktas pripažinto režisieriaus darbas, apmąstantis žmogaus tapatybę ir poelgių motyvus.

„Improdimensija“: Adam Pultz Meylbe, Raymond Strid, Liudas Mockūnas, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Džiazo improvizacijų vakare savo kūrybą atliks Liudas Mockūnas (saksofonas), Adamas Pultzas Meylbe (kontrabosas) ir Raymondas Stridas (perkusija).

impro

ANTRADIENIS, 11 28

„Baltojo kaspino festivalis“: Aldonos Ruseckaitės paskaita/diskusija „Moterų rašytojų likimai, 18:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Moterys, apie kurias bus pasakojama – mūsų tautos šviesuolės, įdomios ir savo likimais, ir patirtimi bei mums iš praėjusių amžių siunčiamomis savo žinutėmis. Aldonos Ruseckaitės paskaitos įtraukiančios, gyvos, skatinančios diskusijas, atvirumą, saviraišką.

Slaptas kino seansas, 18:15
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Įdomus filmas tas, kuris iki pat filmo pabaigos išlaiko paslaptį, kaip pasisuks tolimesni įvykiai. „Romuva“ šią mažytę intrigą išbandyti realiame gyvenime. Laikas atsipalaiduoti ir pasijuokti! Nesukite galvos kokį filmą pamatyti, nesijaudinkite, kad anonsas išduos visus istorijos vingius ir nebijokite – jūs jo dar nebūsite matę!

„Scanorama“: „Kvadratas“ (Rutan), 20:45
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Rubenas Östlundas karjerą pradėjo dešimtajame dešimtmetyje ir kūrė filmus apie slidinėjimą. Režisieriaus darbas „Atsitiktinumai“ (2008) rodytas Kanuose ir kituose didžiuosiuose kino festivaliuose. Po dvejų metų trumpametražis filmas „Nutikimas prie banko“ laimėjo „Auksinio lokio“ apdovanojimą Berlyne. Jo ketvirtasis filmas „Force Majeure“ (2014) pelnė komisijos prizą Kanų kino festivalio „Ypatingo žvilgsnio“ programoje ir buvo rodytas „Scanoramoje“.

Kristianas – gerbiamas modernaus meno muziejaus kuratorius, filantropas. Naujasis jo projektas „Kvadratas“ – konceptuali instaliacija, skatinanti altruizmą ir socialinę atsakomybę. Tačiau kartais savo skelbiamus idealus atitikti ypač sudėtinga: neadekvati Kristijano reakcija į mobiliojo telefono vagystę jo kruopščiai kuriamą gyvenimo idilę paverčia tikru chaosu. „Auksinę palmės šakelę“ nuskynusi socialinė satyra meistriškai atskleidžia nuo realybės atitrūkusį šiuolaikinį pasaulį, jo veidmainystę ir prisitaikėliškumą.

TREČIADIENIS, 11 29

Kauno menininkų namų gimtadienis/Prologas, 12:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno menininkų namai su džiugesiu kviečia į savo 46-ąjį gimtadienį, kurio programa – tai įžanga į būsimą sezoną: naujai suformuotą komandą, pakitusį Kauno menininkų namų vizualinį identitetą bei siekį tęsti Kauno menininkų namų istoriją, o kartu būti aktualiems ir reikalingiems šiandien. Plačiau apie viską skaitykite nuorodoje.

KMN gimtadienis

Filmo “Freedom or Death” peržiūra ir diskusija, 12:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Damian Kolodiy, ukrainiečių kilmės filmų kūrėjas, gyvenantis New York’e, 2013 m. gruodį atvyko į Kijevą vos išvydęs pirmąsias žinias apie Maidaną. Jis ten liko iki 2014 vasario, kuomet Maidaną nutraukė snaperiai, nušovę 70 žmonių, buvusių Institutka gatvėje. Sukrečiantis Damian Kolodiy filmas “Freedom or Death“ fiksuoja smurto kupiną sukilimą tiesiai iš Kijevo gatvių. Jame pamatysite įspūdingos ir net šokiruojančios dokumentinės medžiagos apie demonstracijas, susidūrimus su riaušių policija ir mirtis fronto linijoje.

Šis filmas, kurio nėra YouTube, tikriausiai, yra pati galingiausias dokumentas, liudijantis apie kertinį momentą modernioje Ukrainos istorijoje. Filmą susirinkusiems pristatys VDU dėstytojas, Sovietinių ir Posovietinių mokslų profesorius Robert van Voren. Jis pats yra dalies Maidano, tame tarpe ir Vasario 20-osios žudynių, nutraukusių masines demonstracijas, liudininkas.

freedom

Ciklo „Piliakalnių takais“ paskaita „Piliakalniai – erdvė tyrinėti, pažinti, atrasti!”, 13:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Biologas Giedrius Vaivilavičius ne tik bandys įvertinti piliakalnių svarbą šiuolaikiniam miesto gyventojui bei supažindins su svarbiausiais Kauno marių regioninio parko kultūros paminklais, bet ir nubrėš gaires, kaip patys galime padaryti juos patrauklesnius poilsiui, panaudoti savo nuotykių ir tyrinėjimo džiaugsmui.

piliakalniu

E. Janušaičio naujos poezijos knygos sutiktuvės, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Edmundo Janušaičio tryliktos poezijos knygos „Debesų sala“ sutiktuvėse kartu su autoriumi dalyvaus knygos dailininkas Gintautas Velykis, rašytojai Stanislovas Abromavičius, Rimantas Klusas, Vladas Vaitkevičius ir kiti. Renginį ves muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė.

Projekto „Idėja Lietuvai“ diskusija „Lietuva ateityje: šalis be sostinės sindromo“, 19:00
„Gargaras“, Raudondvario pl. 101

„Valstybines įstaigas iškelti iš Vilniaus į kitus rajonų centrus“, „Sukurti Superministeriją“, „Ministerijas perkelti į regionus“, „Visų valstybės valdymo procesų skaitmenizavimas“ – tai tik dalis idėjų, kurios yra reikšmingos Valstybinio sektoriaus valdymo efektyvumui. Diskusijoje vieningą idėją Lietuvai surasti bandys „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis, Seimo narys Virginijus Sinkevičius, architektas Algirdas Kaušpėdas bei teisininkas Tomas Seikalis. Diskusija moderuos DELFI.lt vyr. redaktorė Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė.


KETVIRTADIENIS, 11 30

Paskaita „Hibridinis karas. Kaip užkirsti jam kelią?“, 15:00
KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetas, A. Mickevičiaus g. 37

Hibridinis karas yra ne kas kita, kaip gerai suplanuota ir apgalvotai vykdoma speciali operacija. Paprastai ji trunka gana ilgai ir turi tam tikrus etapus, ir tik gerai juos žinodamas gali suvokti, kad šis karas jau vyksta.

Pulkininkas leitenantas, LK LKK Strateginės komunikacijos departamento Informacinių operacijų skyriaus viršininkas Linas Idzelis kviečia pasinerti į diskusiją apie hibridinį karą bei tai, kaip būtų galima jam užkirsti kelią.

Parodos „Raoilis Wallenbergas: Aš neturiu kito pasirinkimo“ atidarymas, 16:00
Sugiharos namai, Vaižganto g. 30

Raoulis Wlenbergas 1944 m. liepos – gruodžio mėnesiais Budapešte Vengrijos žydams išdavinėjo Švedijos vyriausybės patvirtintus pasus, liudijančius, kad šio paso turėtojas yra Švedijos subjektas. Taip R. Wallenbergui pavyko išgelbėti apie 20.000 žmonių gyvybių.

Švedijos Instituto organizuojama paroda, skirtą Pasaulio tautų teisuoliui, veiks iki sausio 19 d.

raoul

Ekskursija „Kauno durys plius: Žaliakalnis“, 16:30
Starto vieta nurodoma užsiregistravus

Ekskursijos metu būsite maloniai nustebinti, kokie žavūs ir netikėti durų sprendimai galimi Kauno modernizmo, medinukų, „smetoniškuose“ pastatuose.  Po pasivaikščiojimo nuo 17.30 val. dalyvausite Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2) vyksiančiame ciklo „Nauja durų kokybė Kauno Centrui: kūrybiškumas, stilius, bendruomeniškumas“ renginyje su prelegentu, žymiu Kauno restauratoriumi B. Prapuoleniu.

Norėdami sužinoti ekskursijos pradžios vietą registruokitės adresu info@grazinkimekauna.lt.

Gaivos Paprastosios paskaita „Outsider art“, 17:00
Galerija „Aukso pjūvis“, BLC, K. Donelaičio g. 62

Vakaro metu laukia mintys apie šiųmetinį meno sezoną Olandijoje su teoriniais pamąstymais ir ekskursais į meno istoriją.

„Pirmieji čempionai“ – dokumentinis filmas, knyga ir paroda, 17:00
Istorinė LR prezidentūra, Vilniaus g. 33

Vakaro metu bus pristatomi Leono Karaliūno, pirmojo Lietuvos krepšinio muziejaus įkūrėjo, dokumentinis filmas, knyga ir archyvinių fotografijų paroda „Pirmieji čempionai“. Renginio metu bus sugrįžta į tas dienas, kai prieš 80 metų Lietuvos krepšinio rinktinė pirmą kartą pasidabino Europos krepšinio čempionų aukso medaliais, o Lietuvą užliejo pirmoji krepšinio karštligė. Paroda veiks iki 2018 m. sausio 28 d., o knygą ir filmą bus galima įsigyti su autoriaus autografu. Renginį ves sporto žurnalistas Mantas Krasnickas.

cempionai

11-osios Kauno bienalės uždarymas: turas parodoje ir filmo peržiūra, 17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Paskutinę bienalės dieną jos rengėjai kviečia į Laimos Kreivytės turą po parodą „Ateini ar išeini?“ bei dokumentinio filmo „Svetlana Boym: Exile and Imagination“ (rež. Judith Wechler, 2017 m., 60 min.) peržiūrą su menotyrininkėmis Linara Dovydaityte ir Agne Narušyte.

Svetlana Boym (1959-2015) – žymi kultūros teoretikė, rašytoja ir menininkė, savo kūryboje analizavusi atminties ir istorijos temas, dažnai jas iliustruodama pavyzdžiais iš buvusios Rytų Europos. Atminties įamžinimo temai skirtos Kauno bienalės kontekste išlieka aktualūs Svetlanos Boym svarstymai apie mūsų santykius su praeitimi. Šiandien, kai vis mažiau pasitikime tariamai objektyviu istorijos pasakojimu, daugiau dėmesio skiriame kolektyvinei atminčiai. Tai – asmeniniai žmonių prisiminimai, įvairių visuomenės grupių patirtys, kurios dažnai ignoruojamos moksle ir politikoje, bet yra nepaprastai svarbios mūsų savivokai ir dabarties vertinimui. Asmeninis, jausminis santykis su praeitimi neretai pasižymi nostalgija – ypatinga (post)modernaus žmogaus būsena, kuomet ilgimasi to, ko nebėra, o gal niekad ir nebuvo.

“Ikh vil nit visn – Nenoriu žinoti – I don’t want to know”. Phillip Miller. 2017

“Ikh vil nit visn – Nenoriu žinoti – I don’t want to know”. Phillip Miller. 2017

Koncertas „Moteris, muzika ir Nietzsche“, 18:00

Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Giedrius Prunskus (baritonas) ir Jonė Punytė (fortepijonas), dar studijų meno aspirantūroje metu bendrus muzikinius projektus vykdyti pradėję muzikai, pamilę spalvingą ir emocionalų Lied žanrą, į kurio paslaptis gilinosi studijuodami jo gimtinėje – Vokietijoje, kviečia klausytojus pasinerti į retai atliekamos, bet intriguojančios kūrybos vandenyną. Ilgus metus puoselėtas koncertinės programos sumanymas atskleis daugybę paslapčių: publika išgirs genialiojo veikalo „Taip kalbėjo Zaratustra“ autoriaus Friedricho Nietzsches jaunystės metais kurtas dainas, jo aplinkoje skambėjusią muziką bei intriguojančias istorijas apie didžiojo filosofo gyvenime kertinį vaidmenį suvaidinusias moteris ir, žinoma, apie centrine programos ašimi pasirinktą fatališkąją Cosimą Wagner.

nietszche

Devintasis knygų klubo vakaras, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Lapkričio mėnesio knyga – Viktor Pelevin „Ananasinis vanduo puikiajai damai“.  Galbūt prieš tai knygų klubo susitikime nebuvote, bet esate skaitę šią knygą? Galbūt labai norite ją perskaityti ir pasidalinti savo mintimis su kitais skaičiusiais? Laukiame Jūsų! O galbūt tiesiog visada svajojote būti knygų klube? Prisijunkite. Knygų klubo susitikimai vyksta kiekvieną paskutinį mėnesio ketvirtadienį.

Grupės „LT“ koncertas „Sutaria bosas“, 18:00
Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 12

Grupė „LT“ – vokalistės Eglės Gerasimovaitės ir multiinstrumentalisto Raimundo Eimonto kūrybinis „aljansas“, skirtas archaiškos lietuviškos muzikinės kalbos propagavimui šiuolaikinėmis garsinėmis priemonėmis.

„Baltojo kaspino festivalis“: Virginija Kochanskytė. „Gyvenimas kaip graži kelionė“, 18:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Vienos aktorės spektaklis – romantiškos ir ironiškos, šmaikščios ir lyriškos istorijos, kurių metu kūrėja ir aktorė kviečia tiek pasinerti į personažo gyvenimo kelionę, tiek pergyventi savo patyrimus.

 

Tarptautinis Kauno kino festivalis: „Užmaršties eilės“ (Los Versos del Olvido), 19:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Festivalio atidarymo filmas „Užmaršties eilės“ – magiškojo realizmo įkvėpta drama, žiūrovus nukelianti į Jorge Luis Borges novelių pasaulį. Senyvas atokaus morgo prižiūrėtojas prisimena viską, išskyrus vardus. Jis prižiūri savo mylimas gėles ir padeda artimiesiems rasti  mirusiuosius . Po gretimame mieste įvykusio protesto policijai šiame morge suslėpus aukas, jam į rankas patenka nežinomos jaunos moters palaikai.   Šios moters laidotuvės virsta fantasmagorine odisėja su mistišku duobkasiu, renkančiu mirusiųjų istorijas, sena moterimi, ieškančia prarastos dukters, ir katafalko vairuotoju, persekiojamu praeities šmėklų… Anot filmo režisieriaus Alirezos Khatami, augusio Irano ir Irako karinio konflikto metu, „Užmaršties eilės“ – tai tikrų įvykių įkvėpta istorinės amnezijos, atminties politikos ir užmaršties refleksija, atiduodanti duoklę tiems, kurie kovoja už pamirštųjų atminimą.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia