Maršrutas lapkričio 27–29 dienoms

PENKTADIENIS, 11 27

Tarptautinė tekstilės meno paroda „Šiuolaikinis mąstymas, tekstilinis pamatymas“
Online

Interaktyvi paroda virtualioje „IRGI“ galerijoje subūrė devynis tarptautinius šiuolaikinio tekstilės meno centrus iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Norvegijos, Švedijos, Lenkijos ir Didžiosios Britanijos. Kiekviena aukštojo mokslo įstaiga savaip suvokia tekstilę šiuolaikinio meno kontekste, tačiau joms visoms būdingas tiek technologinis meistriškumas, tiek konceptualus požiūris. Parodoje eksponuojami funkciniai objektai ir abstraktesni, dekoratyvesni ir konceptualesni kūriniai. Greta tradicinių išraiškos formų randame piešimą, instaliaciją, mišrią mediją, vaizdo ir garso meną, performansą ir robotiką. Eksperimentai ir neįprastų medžiagų, tokių kaip švitrinis popierius, medicininiai tvarsčiai, optinis pluoštas, metalas, medis, stiklas, plastikas ir derva, naudojimas yra akivaizdesnis nei bet kada. Paroda veikia iki gruodžio 7 d.

Ieva Krumina. „Magic Shirt“. Polietilenas, akrilas. 2017. Latvijos dailės akademija

Paskaita „Apie ekosofiją su dr. Mantu Antanu Davidavičiumi“, 17:00
Online

Paskutinį lapkričio šeštadienį minima Nieko nepirkimo diena – menininko Tedo Dave’o iš Kanados (Vankuverio) inicijuota akcija, siekianti atkreipti dėmesį į perdėtą vartotojiškumą, jo žalą planetai ir socialinei aplinkai. Siekiant paminėti šią dieną ir skatinant sąmoningumą, lapkričio 27 d. 17 val. Kauno apskrities viešoji biblioteka kviečia į virtualią paskaitą apie ekosofiją bibliotekos Facebook paskyroje su filosofijos mokslų daktaru Mantu-Antanu Davidavičiumi.

XXVIII Virtualus chorų sakralinės muzikos festivalis „Cantate Domino“, 19:00
Online

Tai seniausių tarptautinių sakralinės muzikos chorų festivalių Lietuvoje, nuo 1992 m. organizuojamas Kaune. Šio festivalio tikslas – puoselėti sakralinę muziką, skatinti chorus ją giedoti ir siekti aukšto meninio lygio. Šiais metais, dėl esamos pandemijos, „Cantate Domino“ kviečia pasiklausyti virtualių koncertų bei gilinti žinias virtualiose paskaitose.

Penktadienį atidarymo koncerte –Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ su sakralinės muzikos programa „Tikiu“. Meno vadovas Giedrius Svilainis. Dirigentas Dr. Egidijus Kaveckas.

ŠEŠTADIENIS, 11 28

Šeimadienis su muziejumi: „Advento dainos“, 10:00
Online

Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius primena, kad Adventas – rimties, dvasinio apsivalymo metas ir visų ūkinių darbų pabaiga. Šiuo laikotarpiu mūsų senoliai ne tik rimtyje laukdavo didžiausios metų šventės, bet ir, susirinkę pavakaroti, eidavo ratelius, dainuodavo liaudies dainas, mindavo mįsles, o vaikams ir pasakas sekdavo.

Apie tai, ką senovėje advento laikotarpiu veikė žmonės, kokias dainas dainuodavo ir kokias mįsles mindavo, sužinosite virtualioje viktorinoje „Advento dainos“. Kviečiame pasižymėti ir sudalyvauti! Nuorodą į viktoriną rasite čia lapkričio 28 d. nuo 10 val. ryto.

Virtualus pasivaikščiojimas po Romą, 11:00
Online

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka ir kalbų mokykla „Accademia Italiana“ kviečia šeštadienio rytą virtualiai pasivaikščioti po amžinąjį miestą Romą. Tiesioginė ekskursijos transliacija vyks lapkričio 28 d. 11 val. bibliotekos feisbuko puslapyje.

„Accademia Italiana“ įkūrėjas Simonas Jurkevičius, kuris čia dirbo gidu daugiau negu dešimt metų, jums parodys jaukias, tačiau per karantiną ištuštėjusias amžinojo miesto gatveles, aikštes ir istorinius paminklus, papasakos, kaip romiečiai leidžia laisvalaikį ir kur mėgsta užsukti kavos ar pavakarieniauti. S. Jurkevičius ne tik dirba gidu, tačiau yra ir parašęs knygas „Sava Roma“, „Amor Roma – italų kalbos gidas“ bei „Amor Roma – Amžinojo miesto gidas“, kurias galite rasti bibliotekoje.

Paroda „Žmonės ir manekenai“
Kauno fotografijos galerijos langai, Vilniaus g. 2

Kauno fotografijos galerijos languose nuo lapkričio 24 d. eksponuojamos Romo Juškelio fotografijos iš serijos „Žmonės ir manekenai“. Šią visiems gatvės praeiviams matomą parodą pristato Romo Juškelio kūrybos fondas ir Kauno fotografijos galerija. „Žmonės ir manekenai“ – 1986-1993 metais gvildenta fotomenininko Romo Juškelio (1946-2016) tema. Laisvės alėja, „Merkurijus“ buvo „vitrinos žmonių“ gyvenamoji vieta, kurią dažnai lankė menininkas. Jam buvo įdomu stebėti nuolat parduotuvių languose besikeičiančius manekenus ir juos stebinčius praeivius.

Primename, kad Kauno fotografijos galerija skelbia antrąjį atvirą kvietimą langų parodoms. Paraiškos priimamos iki gruodžio 8 d. Daugiau informacijos.

Romas Juškelis, iš serijos „Žmonės ir manekenai“ (1986-1993), Romo Juškelio kūrybos fondas.

Eglutės įžiebimo renginys „Saldžios saldžios Kalėdos Kaune“, 18:00
Online

Pandemijai pakeitus šventinius planus, viena laukiamiausių kalėdinių tradicijų į Kauną sugrįš nauju formatu – eglutės įžiebimo renginys „Saldžios saldžios Kalėdos Kaune“ šiemet keliasi į TV ekranus. Nors renginio scenarijų pakoregavo karantinas, tačiau šventinės staigmenos bei garsiausių šalies atlikėjų pasirodymai kauniečius pasieks jų namuose. 24 metrų aukščio „morenginės“ Kalėdų eglės įžiebimo renginį lapkričio 28 d. 18 val. tiesiogiai transliuos LRT.

Kauno m. savivaldybės nuotr.

SEKMADIENIS, 11 29

Filmo „Animus Animalis“ peržiūra
www.zmonescinema.lt

Jei „Nova Lituania“ kino apdovanojimuose susižėrė visas šešias, tai Aistės Žegulytės dokumentinio filmo „Animus Animalis (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus)“ komanda – tris gerves. Būtina pamatyti, jei, kaip dažnas kaunietis, užaugote T. Ivanausko zoologijos muziejuje… Taksidermistas, elnių augintojas ir zoologijos muziejaus darbuotojas gyvena aplinkoje, kurioje riba tarp gyvenimo ir mirties tapusi beveik nepastebima.

Virtuali premjera: „Batsiuviai“
Online

Jaunosios kartos Režisierius Antanas Obcarskas Nacionaliniame Kauno dramos teatre pristato vieno žinomiausiu lenkų avangardistų Stanisławo Ignacy Witkiewicziaus-Witkacy pjesę „Batsiuviai“.Tarpukariu parašytas kūrinys itin atliepia mūsų dienų įvykius, kuomet herojus kankina nuobodulys, o batai tampa simboliu, kuris peržengia epochas ir žmogaus egzistencinius virsmus. Spektaklio kūrėjai apie herojų būsenas kalba su humoru, nevengia absurdo elementų. Kas nutinka batsiuviams, kurių siuvamų batų niekam nebereikia?

Šis pastatymas – Lietuvos kultūros tarybos remiama NKDT ir teatro „Utopia“ koprodukcija. Spektaklis įgyvendinamas kartu su Adomo Mickevičiaus instituto Lenkijoje ir Lenkų kultūros instituto Vilniuje parama. „Batsiuvių“ tiesioginė premjeros transliacija bus rodoma. „Tiketa“ platformoje. Bilietų nuoroda.

„Batsiuvių“ repeticija. Sajetano Tempės vaidmenyje Gytis Ivanauskas. D. Stankevičiaus nuotr.

Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Patys skaitomiausi
Muziejaus trečiadienis: „Aš esu sveikas ir kupinas jėgos savo kilniam darbui“
PENKTADIENIS, 11 27 Tarptautinė tekstilės meno paroda „Šiuolaikinis mąstymas, tekstilinis pamatymas“ Online Interaktyvi paroda virtualioje „IRGI“ galerijoje subūrė devynis tarptautinius šiuolaikinio tekstilės meno centrus iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Norvegijos, Švedijos, Lenkijos ir Didžiosios Britanijos. Kiekviena aukštojo mokslo įstaiga savaip...
Daugiau
Globoja
Leidžia