Maršrutas lapkričio 26-29 dienoms

PIRMADIENIS, 11 26

„Baltojo kaspino festivalis“: Filmo peržiūra ir diskusija
KTU III rūmai, 6 aukšto salė, Laisvės al. 13

Festivalis kviečia į vaidybinio filmo apie moterų balsavimo teisės suteikimą Šveicarijoje „Dieviškoji tvarka“ peržiūrą ir diskusiją „Moterys politikoje: stereotipai ir iššūkiai“. Diskusijoje dalyvaus Ingrida Šimonytė, Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Dovilė Šakalienė. Diskusiją moderuos žurnalistė Indrė Makaraitytė.

moter

ANTRADIENIS, 11 27

KMN rezidencijos: „Behind Closed Doors / open studio“, 18:00

Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Šių metų lapkričio mėnesį Kauno menininkų namuose reziduoja paskutiniai šio sezono rezidencijų programos dalyviai: menininkai Daniel Neubacher (DE) ir Lukas Zerbst (DE). D. Neubacher ir L. Zerbst abu mokėsi Brėmeno menų universitete, kur studijavo šiuolaikinę skulptūrą. D. Neubacher įvairaus tipo skulptūrose nagrinėja skaitmenizacijos, tapatybės, socialinės menininko rolės klausimus, tuo tarpu L. Zerbst praktikos ašis – darbas su erdve ir šiuolaikinio produktyvumo klausimais. KMN rezidencijų programos kontekste menininkai vysto eksperimentinį „site-specific“ multimedijų performansą „Behind Closed Doors“, kuris bus pristatomas lapkričio 29 d. Kauno menininkų namuose.

Izraelio kinas. „Kapo Jeruzalėje“, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Tai jau paskutinis ciklo „Izraelio kinas tavo mieste“ filmas. „Kapo Jeruzalėje“ (2015, rež. Uri Barbash) – istorinė drama, nukelianti į 1946-uosius. Nepriklausomybės karo metais, Izraeliui stengiantis atkurti valstybę, į Jeruzalę atvyksta Aušvicą išgyvenusi pora: gydytojas Bruno ir pianistė Sara. Kamuojami traumų, persekiojami prisiminimų, stengdamiesi išsaugoti meilę, Jeruzalėje jie iš naujo mėgina kurti gyvenimą. Filmas pasakoja šį laiką išgyvenusių žmonių moralines dilemas.

kapo

„Kinemma“: „Sorry To Bother You“, 19:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

Politinės, socialinės, kultūrinės kritikos kino sezonas pradedamas su šiais metais išleistu filmu „Sorry To Bother You“ (rež. Boots Riley). Filmo herojus, afroamerikietis Cassius Green (Cash), įsidarbina telemarketingo kompanijoje. Supratęs sėkmingo pardavimų agento paslaptį, jis pradeda kopti karjeros laiptais, o tiksliau, kilti liftu į turtų ir malonumų pasaulį. Bet galiausiai ja, tenka rinktis tarp draugų ir turto. Gan paprastas ir gerai žinomas scenarijaus motyvas susilipdo su siurrealistiniu ir kartais absurdišku filmo stiliumi. Kartu su „Get Out“ ir „Atlanta“ šis filmas papildo paskutiniųjų metų afroamerikietiško siurrealizmo filmų seriją.

sorryt

TREČIADIENIS, 11 28

Rembrandto piešinių parodos atidarymas, 16:00
Perkūno namas, Aleksoto g. 6

Kauno Perkūno name įsikūrusiame Gyvenimo ir tikėjimo institute – olandų dailininko Rembrandto van Rijno (1603-1669) piešiniai iš archyvinio aplanko, saugomo Vaidoto ir Auksės Žukų šeimos kolekcijoje. Aplankų „Rembrandtas Van Rijnas. Piešiniai “ (Haga, 1903) iš viso buvo atspausdinta 150 vienetų, po 50 lakštų kiekviename. Visi aplankai numeruoti. Kaune eksponuojamas pažymėtas 7 numeriu. Jis 1945 m. sovietų karių išgrobtas iš Berlyno karališkojo universiteto bibliotekos ir vežtas į Rusiją kaip karo trofėjus, bet išmestas Lietuvoje iš ešelono už litrą samagono geležinkelio stotyje. Šią archyvinę retenybę V. Žukas įsigijo iš Vilniaus kolekcininko 1979 m. Parodą aplankyti galėsite iki sausio 25 d., daugiau apie ją skaitykite čia.

46498949_2191841204183395_5658908433714249728_n

Parodos „Brazilka“ atidarymas, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio padalinys, Raseinių g. 26.

Brazilka vadinamas nedidelis rajonas Žaliakalnyje, esantis tarp Jonavos, Varnių, Žemaičių gatvių ir Savanorių prospekto. Šiam kvartalui būdingos mažos erdvės ir nedideli mediniai namukai, kuriuos šiuo metu keičia naujai statomi šiuolaikiški mūriniai namai. Vasaros pradžioje, festivalio „Kaunas Photo“ rezidecijos metu, fotomenininkė Emanuela Colombo dokumentavo šios Žaliakalnio dalies savitą ir sparčiai kintantį kraštovaizdį. Šia paroda pristatomas menininkės darbo rezultatas. Kaip teigia „Kaunas Photo“ vadovas Mindaugas Kavaliauskas, džiugu, kad paroda atrado savo vietą būtent šioje bibliotekoje – arčiausiai Brazilkos, kaip įmanoma. Parodos atidaryme dalyvaus ir apie Brazilkos ir Argentinkos fenomeną išsamiau papasakos istorikė Austra Meidutė, VDU atlikto tyrimo apie Brazilką ir Argentinką autorė.

Paroda bibliotekoje bus eksponuojama iki 2019 m. sausio 31 d.

E. Colombo nuotr.

E. Colombo nuotr.

Projekto X: PA/LIKIMAS parodos atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Albino Vološkevičiaus kuruojamas tęstinis projektas – tai kvietimas per meninę raiškos formą pažvelgti į Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio istoriją, jos raidą, kertinius šio laikotarpio momentus, identifikuoti ir išryškinti tuos istoriškai susiklosčiusius Lietuvos, kaip valstybės, istorinius įvykius, datas ir pasiekimus, kurie yra kaip palikimas mums ir savo reikšme šiandien nulemia ir mūsų pačių likimą – būti laisviems ir nepriklausomiems. Šiemet projekte dalyvauja aštuoniolika žymių menininkų duetų iš Panevėžio ir kitų Lietuvos miestų. Visi kūrėjai – tapytojai, grafikai, fotografai, keramikai, skulptoriai, metalo plastikos ir stiklo menininkai dirbo poromis.

„Kino Tokas“: kino programų koordinatorių susitikimas, 16:00

Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„Kino tokas“ kviečia kino sferos kolegas trumpam pabėgti iš jaukių kino salių ir šįkart susitikti Kauno menininkų namuose. Šis susitikimas – tai proga susipažinti, pristatyti savo veiklas, pasidalinti praktikomis, aptarti ateities projektus ir užmegzti naujas partnerystes. Šis renginys orientuotas į kino teatrų ir festivalių darbuotojas (-us), kino kultūros kūrėjas (-us) ir visas (-us), besidominčias (-us) kino programų kūrimu. Šį renginį inicijuoja Judita Ragauskaitė, neseniai grįžusi iš kino programų koordinatorių kvalifikacijos kėlimo ICO (Independent Cinema Office, UK) „Cultural Cinema Exhibition“ mokymų, bei du metus dirbusi kino programų koordinatore Kauno kino centre „Romuva“.

KETVIRTADIENIS, 11 29

Prano Gailiaus retrospektyvinės parodos atidarymas, 17:30
M. Žilinsko dailės galerija, Neprilklausomybės a. 12

Pranas Gailius – vienas žinomiausių lietuvių dailininkų pasaulyje. Jo vardą meno pasaulis pradėjo mokytis nuo 1955 metų. Pirmoji personalinė dailininko paroda Paryžiuje, Galerie du Haut Pavé, sulaukė palankių atsiliepimų spaudoje bei televizijoje ir atvėrė kelią į pripažinimą. Paskui vyko parodos Berlyne, Miunchene, Štutgarde, Tokijuje, Ženevoje, Liuksemburge, Čikagoje, Geteborge. Tačiau gimtajame krašte su jo kūryba pradėta susipažinti gana vėlai. Pirmoji Gailiaus paroda Lietuvoje įvyko tik 2004 m. Daugiau apie parodą Kaune skaitykite čia.

P. Gailius 1979 m. Šeimos archyvo nuotr.

P. Gailius 1979 m. Šeimos archyvo nuotr.

Parodos „Albinas Stubra. Fotografijos“ atidarymas, 17:30
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Albinas Endrius Stubra (1929 – 2007 m.) didžiąją savo kūrybinio laikotarpio dalį (1964-1999 m.) dirbo fotoreporteriu laikraščiui „Klaipėda“ (anksčiau – „Tarybinė Klaipėda“). Jo darbai yra gerai pažįstami klaipėdiečiams, tačiau fotografo archyvas yra mažai žinomas platesnei šalies auditorijai. A. Stubra buvo fotoreporteris, tačiau nelaikė savęs tik redakcijos paskirtos užduoties vykdytoju – jo fotografijos apima kelis dešimtmečius trukusį mylimo miesto stebėjimo procesą. Donato Stankevičiaus kuruojamoje parodoje eksponuojami darbai žymi autoriaus trajektoriją keliaujant link reportažui reikiamo vaizdo. A. Stubros tarpiniai kadrai – tai lėtas judėjimas prie tikslo besižvalgant į šalis ir įsiklausant į supančią aplinką. Nors sukūrimo metu šie vaizdai neturėjo konkrečios paskirties ir nebuvo viešinami, šiandien jie leidžia ne tik pajausti tuometinę Klaipėdą, bet ir suvokti A. Stubrą kaip įvairiapusišką ir fotografija gyvenusį autorių.

A. Stubros nuotr.

A. Stubros nuotr.

Paroda veiks iki gruodžio 30 dienos.

Premjera. Spektaklis „Mari Kardona“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Pjesės autorė Eleonora Baker, gavusi užsakymą parašyti Albero Kamiu romano „Svetimas“ inscenizaciją, pasuko kiek kitu keliu. „Apie tai, kas yra pagrindinis romano herojus, Merso, žino visi, tačiau aš keliu klausimą, kas yra ir kas nutiko romane tik fragmentiškai pasirodančiai Merso mylimajai Mari Kardonai? Kas ji, ir kur ji dabar?“. Režisierius – Agnius Jankevičius, vaidina Gabrielė Ladygaitė.

44065327_10156373479385546_5656244299860279296_o

TKKF kino klubas: „Tokijo dievaitės“ (Tokyo Idols), 19:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

Merginų grupės ir jų atliekama pop muzika yra giliai įsiskverbusios į Japonijos kultūrą. Kyoko Miyake filmas pasakoja apie japonų pop muzikos dievaitės Rio karjeros kelią ir jos fanus – dažniausiai vidutinio amžiaus vyrukus. „Tokijo dievaitės“ tiria keistą, jaunų merginų seksualumu paremtą, kultūrinį fenomeną, bei hipermodernioje Japonijos visuomenėje vis didėjantį atstumą tarp moterų ir vyrų.

Eksperimentinis multimedijų performansas „Behind Closed Doors“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Savo 47-ąjį gimtadienį Kauno menininkų namai pasitinka su specialiai šiai progai sukurtu performansu „Behind Closed Doors“, pristatomu paskutinių šių metų KMN rezidentų Daniel Neubacher (DE) ir Lukas Zerbst (DE).

Kauno menininkų namams skirtas kūrinys sujungs dviejų skirtingų menininkų praktikas ir tyrimo laukus, kels skaitmenizacijos, tapatybės, socialinės menininko rolės ir produktyvumo klausimus. Pasitelkdama performatyvaus meno praktikas, eksperimentinę elektroninę muziką ir daugiasluoksnį, gyvą skaitmeninį turinį, „Behind closed doors“ kūrybinė komanda pakvies permąstyti santykius tarp veikiančiojo ir stebinčiojo, atlikėjo ir publikos, uždaro ir viešo.

Behind Closed Doors

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia