Maršrutas lapkričio 25 – 28 dienoms

PIRMADIENIS, 11 25

Dokumentinio filmo „Trispalvis“ peržiūra, 17:30
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Neries padalinys, A. Stulginskio g. 61

Šis Vytauto V. Landsbergio režisuotas filmas kuria pokario laisvės kovotojo portretą. Nejuodinamą ir nešviesinamą. Pasakoja nesumeluotą, autentiškai piešiamą, dvylikos to meto kovų liudininkų – buvusių partizanų ir ryšininkų – istoriją. Skambant partizanų dainoms, žiūrovas panardinamas į Lietuvos istorijos verpetus, raibuliuojančius įvairiausiomis spalvomis. Renginį moderuos istorikas Deimantas Ramanauskas.

Edukacija „Muilas pagal Kipro Petrausko receptą“, 18:30
„Žali burtai“, Lazūnų g. 25A

Tarpukariu Kaune ne tik dėl savo balso, bet ir dėl nuostabaus muilo garsėjęs Kipras Petrauskas buvo tikras aukštuomenės pavyzdys. Šio vakaro metu susipažinsite su muilo tarpukario sostinėje atsiradimo istorija, legendomis ir rekomendacijomis. Techninę dalį įgyvendinti padės Rūta – natūralaus muilo gamintoja, parfumerė, kosmetikos gaminių kūrėja. Edukacijos metu kvepinsite muilą specialiai šiai temai parinktais kvapais iš natūralių medžiagų. Po istorijos užkulisius virtualiai vedžios Ramunė – fotografė, gidė, tarpukario Kauno mylėtoja. Būtent iš jos sužinosite paslaptis apie tarpukario damų ir panelių higienos ritualus, grožio priemonių krepšelį, kurio neatsiejama dalimi buvo muilas.


Ekskursija „Benediktinės. Vienuolynas ir bažnyčia“, 19:00
Šv. Mikalojaus bažnyčia, Benediktinių g. 8

Aštuonios seserys prieš keturis šimtmečius pradėjo Kauno benediktinių bendruomenės gyvavimo istoriją – sunkią, pilną išbandymų ir netekčių. Caro valdžios įsakymu nebeleidus priimti jokių naujokių, seserys buvo paliktos išmirti. Benediktinių vienuolyno gyvenimas apipintas legendomis, tačiau kiekvienoje legendoje glūdi nors krislelis tiesos. Moterų perauklėjimo vieta ar kareivių lazaretas – ne vienintelės įstaigos įsikūrę vienuolyno celėse, nederančios prie vienuoliškos dvasios. Ekskursija leis geriau susipažinti su vienuolių istorija bei Šv. Mikalojaus bažnyčia. Tai – viena iš paramos ekskursijų, skirtų paremti vienuolyno ansamblio remonto darbus.

Organizatorių nuotr.


Kauno menininkų namų 48-asis gimtadienis: „DIS.ART“ platformos sutiktuvės, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kultūros infocentras 48-uosius Kauno menininkų namų (KMN) metus pradeda siekiu tyrinėti šiuolaikinių medijų išraiškas ir nuo šiol lankytojus periodiškai kvies atverti gerai meno pasaulyje atpažįstamą „DIS.ART“ enciklopediją, patyrinėti jos videoteką, išgirsti renginius lydinčius pranešimus. Pirmadienį vyks pirmoji peržiūra „Genre-Nonconforming: The DIS Edutainment Network“. Taip pat renginio metu dėstytojas, skaitmeninės kultūros tyrėjas ir praktikas Gytis Dovydaitis trumpu, tačiau iliustratyviu pranešimu pristatys platformą ir post-interneto fenomeną. Prie renginio prisijungs ir bendruomenės radijo stotis „Palanga Street Radio“. Kolektyvinė iniciatyva, sujungianti muziką, vizualiuosius menus ir socialines, bendruomenines idėjas, pristatys muzikinę vakaro programą radijo transliacijos formatu, sukurtą specialiai Kauno menininkų namų gimtadieniui bei „DIS.ART“ platformos sutiktuvėms.

„DIS.ART“ archyvas


„Baltojo Kaspino“ festivalis: spektaklis „Mari Kardona“, 19:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Penktąjį „Baltojo Kaspino“ festivalį atidarys spektaklis „Mari Kardona“. Pjesės autorė Eleonora Baker, gavusi užsakymą parašyti Albero Kamiu romano „Svetimas“ inscenizaciją, pasuko kiek kitu keliu. „Apie tai, kas yra pagrindinis romano herojus, Merso, žino visi, tačiau aš keliu klausimą, kas yra ir kas nutiko romane tik fragmentiškai pasirodančiai Merso mylimajai Mari Kardonai? Kas ji, ir kur ji dabar?“. Režisierius – Agnius Jankevičius, vaidina Gabrielė Ladygaitė.

Kauno miesto kamerinio teatro nuotr.


ANTRADIENIS, 11 26

Naujas muziejuje: „Pankų filosofija“, 10:00 – 18:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Į muziejų atkeliavęs naujas eksponatas turi nueiti ilgą kelią, kol būna paruošiamas rodymui lankytojams. Norėdami sutrumpinti šį procesą, Kauno miesto muziejaus darbuotojai Rotušės skyriuje kas mėnesį pristato naujausią ir įdomiausią muziejaus gautą eksponatą. Šį kartą galima pamatyti leidinį „Pankų filosofija“. Amerikiečio Craigo OʼHara bakalauro tezė-knyga „The Philosophy of Punk: More Than Noise!“ paskutinio XX a. dešimtmečio pradžioje buvo išversta į lietuvių kalbą ir išspausdinta tuo metu dar neegzistuojančioje Kėdainių spaustuvėje, o viena Kauno leidykla platino ją knygynuose. Eksponatą muziejui padovanojo jos vertėjas (kartu su Rimu Gataučiumi ir Nerijumi Jurėnu), leidėjas ir platintojas, gidas Jonas Oškinis.


Knygos „Poetas vasaros pievose“ sutiktuvės, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Maironio lietuvių literatūros muziejus kviečia į rašytojo Vlado Vaitkevičiaus knygos „Poetas vasaros pievose“ (leidykla: Pasaulio lietuvių centras) pristatymą. Kartu su autoriumi dalyvaus rašytojai Lina Navickaitė, Gediminas Jankus, Petras Venclovas, leidėjas Valdas Kubilius, skaitovė Vilma Urniežiūtė ir bardas Aleksandras Ravve.


Kauno menininkų namų 48-asis gimtadienis: projekto „(Ne)matoma architektūra“ pristatymas, 17:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno menininkų namai ir architektė Rasa Chmieliauskaitė kviečia į projekto „(Ne)matoma architektūra“ pristatymą. Į renginį ypač kviečiami aklųjų ir silpnaregių bendruomenės nariai, praktikuojantys architektai ir dizaineriai, viešųjų erdvių operatoriai bei visi, besidomintys architektūra ir jos pažinimo galimybėmis. „(Ne)matoma architektūra“ – tai KMN ir R. Chmieliauskaitės inicijuotas projektas, siekiantis nevizualiomis priemonėmis pristatyti Lietuvos architektūros raidą nuo gotikos iki postmodernizmo neregiams bei silpnaregiams. Vakaro metu R. Chmieliauskaitė bei projekto dalyviai pristatys jo eigą, taip pat bus galima susipažinti su „(Ne)matomos architektūros“ dokumentacija bei dirbtuvių metu sukurtų darbų ir projekto leidiniu. Vienas kertinių renginio akcentų – architektūros pažinimo problematikos aptarimas bei alternatyvių pažinimo būdų galimybės.

Ernesto Lylaus nuotr.


„Fluxus Labas“: paskaita „Viešųjų erdvių kūrimas“, 18:00
„TEMPO“ erdvė, M. Daukšos g. 34

„BUDCUD“ yra iš Krokuvos (Lenkijos) kilęs šiuolaikinis architektūros judėjimas, kuris tyrinėja viešąsias erdves, kurdamas erdvinius dizainus ir taip plėsdamas architektūrą bei jos vertę. Šis kolektyvas paskaitos metu pristatys savo projektus: kaip per vietos pasakojimą ir patirtis sukuriamos naujos, šiuolaikiškos erdvės, kurios visada susideda iš dviejų dalių – konteksto ir svajonių. Paskaita vyks anglų kalba.

„Senamiesčio kinas“: „Raudonoji raidė“ (Der scharlachrote Buchstabe), 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

XVII-ojo amžiaus puritoniškoji Amerika. Laukinės gamtos apsuptas kaimelis. Moteris vardu Hestera Prin už tai, kad susilaukė nesantuokinio vaiko ir nesutiko atskleisti vaiko tėvo vardo, yra paversta gėdos objektu ir priversta nešioti skaisčiai raudoną raidę A. Kaimelio panieką ištverti padeda tik puritoniškas išdidumas ir meilė.


Paskaitų ciklas „Miesto kultūra. Miestai be miestiečių“, 18:00
VDA Kauno fakultetas, Muitinės g. 4

Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Architektūros katedra organizuoja devynių paskaitų ciklą. Šiuo projektu Architektūros katedra siekia aktualizuoti šiuolaikinės architektūros aspektus ir jų įtaką miesto veido, kultūros ir visuomenės poreikių formavimuisi. Lapkričio mėnesio paskaitos pranešėja: menotyros mokslų daktarė, „Kaunas 2022“ vadovė Virginija Vitkienė. Pranešimo tema: „Kūrybiška vietokūra ir bendruomenių kuriamas miestas“.

Organizatorių nuotr.


TREČIADIENIS, 11 27

Česlovo Lukensko paroda „Kliedesių terminalas“, 11:00 – 19:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Paveikslų galerijoje ketvirtadienį vyks vieno ryškiausio Lietuvos šiuolaikinio tarpdisciplininio meno atstovo Česlovo Lukensko videoprojekcijų, tekstų ir objektų parodos „Kliedesių terminalas“ atidarymas. Retrospektyvinėje visą Č. Lukensko kūrybinį laikotarpį žyminčioje parodoje atsiskleidžia temų transformacijos, meninių įvaizdžių kaita ir įvairovė, žanrų ir disciplinų sankirtos, autorius dažnai nevengia sarkazmo ir saviironijos. Ekspozicija padalinta į penkias dalis. Pirmoje dalyje „Sėkla“ apžvelgiamas inkubacinis kūrybos strategijų laikotarpis. Objektai iš įvairių tekstilės audinių, kietų medžiagų ir natūros, foto/videodokumentai. Antroje dalyje „Skiepai“ pereinama nuo plokštumos link erdvės, nuo idėjos iki daikto. Piešiniuose, tapybos darbuose, koliažuose, asambliažuose – postindustrijos ir posovietijos hibridizacija. Trečioje dalyje „Dauginimas“ einama nuo daikto iki proceso. Tarpdisciplininis menas ir padidintos poveikio priemonės: objektai, ready-mades, instaliacijos, aplinkos ir žemės menas. Ketvirtoje dalyje „Suvartojimas“ pristatomas performatyvus menas: akcijos, provokacijos, intervencijos, performansai, koncertai, hepeningai. Penktoje dalyje „Kliedesiai“ pateikiami parodos autoriaus neįgyvendinti projektai, tekstai, garso menas.


„Baltojo Kaspino“ festivalis: Švedijos ambasadorės Maria Christina Lundqvist paskaita, 13:30
KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetas, Mickevičiaus g. 37

„Baltojo Kaspino“ festivalis kviečia į Švedijos ambasadorės Maria Christina Lundqvist paskaitą „Lygybė apsimoka: lyčių lygybė Švedijoje ir feministinė užsienio politika“ (en. Equality Makes Sense: Swedish Gender Equality and Feminist Foreign Policy). Paskaita vyks anglų kalba.

Organizatorių nuotr.


Paskaita „Lietuvos karo aviacija. Lemiami mūšiai laisvės kovose 1920 metais“, 16:00
Lietuvos aviacijos muziejus, Veiverių g. 132

Lietuvos aviacijos muziejuje pradedama nauja edukacinė programa – „Pirmieji Lietuvos karinės aviacijos žingsniai“, skirta jaunesniojo ir vyresniojo mokyklinio amžiaus moksleiviams bei suaugusiems. Edukacinę programą papildo specialiai Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų šimtmečio proga parengta ekspozicija „9 priežastys tapti karo lakūnu tarpukario Lietuvoje (1919-1940)“, kurioje iš skirtingų perspektyvų pasakojama Lietuvos tarpukario karo aviacijos raida: paroda supažindina lankytojus su kariniais veiksmais, naudotais orlaiviais, garsiais to meto konstruktoriais bei aviatorių kasdienybe. Trečiadienį edukacinę programą papildys ir atvira paskaita „Lietuvos karo aviacija. Lemiami mūšiai laisvės kovose 1920 metais“, kurią skaitys dr. Valdas Rakutis, „Kauno tvirtovės parko“ direktorius.


Diskusija „Kauno salonų kultūra: nuo tarpukario iki šių dienų“, 18:00
Juozo Grušo memorialinis muziejus, Kalniečių g. 93

Maironio lietuvių literatūros muziejaus padalinys Juozo Grušo memorialinis muziejus kviečia į pokalbių valandą „Kauno salonų kultūra: nuo tarpukario iki šių dienų“. Dalyvaus rašytojos, visuomenės veikėjos Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės dukraitė skulptorė Dalia Ona Zubovaitė-Palukaitienė, režisierius Gytis Padegimas, Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas, dramaturgas Gediminas Jankus, rašytoja Aldona Ruseckaitė, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus padalinių – Juozo Zikaro memorialinio muziejaus vadovė Rasa Jonė Ruibienė, Adelės ir Pauliaus Galaunių namų muziejininkė Irma Liauzun.

Daumanto Kirilausko fortepijono rečitalis, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L.Sapiegos g. 5

Pianisto Daumanto Kirilausko repertuare J. S. Bachas užima itin svarbią vietą. Atlikėjas įrašė ir išleido net tris J. S. Bacho klavyrinius koncertus bei visas šešias partitas. Todėl trečiadienio rečitalyje išgirsite net dvi J. S. Bacho „Prancūziškas siuitas“ (Nr. 2 ir Nr. 4). Taip pat skambės ir F, Schuberto Sonata Nr. 5, As-dur ir F. Liszto Sonata h-moll.


Kauno menininkų namų 48-asis gimtadienis: filmo „Portrait of Jason“ peržiūra, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno menininkų namai ir edukacinė platforma „Kitas Kinas“ tęsia dokumentinių filmų peržiūrų ciklą „Common People“ ir trečiadienį kviečia į išskirtinę filmo „Portrait of Jason“ (rež. Shirley Clarke, 1967 m.) peržiūrą. Drąsus, provokuojantis ir novatoriškas „Jasono portretas“ buvo vienas iš pirmųjų LGBT filmų, kurį rimtai priėmė plačioji auditorija. Ši juosta iki šiol nepraranda aktualumo ir išlieka vienu ryškiausiu JAV nepriklausomo kino kūrėjų filmu.


KETVIRTADIENIS, 11 28

KAFe2019. Tarptautinis architektūros forumas „Įženklinanti architektūra – kurianti ar griaunanti miesto tapatybę?“
„Žalgirio arenos“ amfiteatras, Karaliaus Mindaugo g. 50

Forumas – tai dviejų dienų (lapkričio 28–29 d.) pagrindinis tarptautinis Kauno architektūros festivalio renginys. Jame žinomi pasaulio ir Lietuvos architektai, kritikai, istorikai kvies diskutuoti kokią įtaką miestams daro „ženkliški“ pastatai. Ar „ženkliška“ architektūra gali būti korektiška ir nedominuojanti? Į ką ji orientuota – socialinius miestiečių poreikius ar verslo bei turistų interesus? Ar tų pačių architektūros žvaigždžių sukurtieji pastatai tinka skirtingiems miestams? Kokia yra tokios architektūros išliekamoji vertė? Daugiau informacijos ir registracija.

Dalios Teišerskytės autorinis vakaras, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Maironio lietuvių literatūros muziejus kviečia į poetės Dalios Teišerskytės autorinį vakarą „Nuodų receptas“. Renginyje kartu su rašytoja dalyvaus ir smuikuos Kristina Domarkienė.

Organizatorių nuotr.


Šiuolaikinio slovakų stiklo ir keramikos dizaino parodos „Daugiau yra daugiau II“ atidarymas, 17:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Parodai atrinkti dizaino darbai yra sukurti jauniausios ir vidurinės kartos Slovakijos autorių, kartu eksponuojamas Bratislavos dailės ir dizaino akademijos Stiklo ir Keramikos studijų studentų dizainas. Darbai pranoksta tradicinį dizaino objekto, kaip praktiškai pritaikyto daikto, supratimą. Praktiškumas tėra viena tokių objektų savybė – ne mažiau svarbios vizualinės, simbolinės, emocinės ypatybės. Dauguma šių dizaino darbų sukurti kaip originalūs savarankiški kūriniai arba yra nedidelės autorinės kolekcijos dalis.

Spektaklis „Trojietės“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Povilo Makausko spektaklio dramaturgiją sudaro Trojos karo priežasčių ir pasekmių jungtis, sukonstruota iš Euripido tragedijų „Ifigenija Aulidėje“ ir „Trojietės“. Taip pat naudojami Margaret Atwood „Penelopiados“ bei Svetlanos Aleksijevič „Karo veidas nemoteriškas“ fragmentai bei kita dokumentinė medžiaga.

Donato Stankevičiaus nuotr.


Renginių ciklas „Mokslas ir miestas“, 18:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89-1D

Nors universitetai yra atviri ne tik akademinei bendruomenei, bet ir žmonėms už jos ribų, visuomenė neretai gerai nežino, kuo užsiima universiteto mokslininkai. Pasitaiko ir taip, kad patys mokslininkai neturi galimybės susipažinti su tuo, ką tyrinėja jų kolegos iš kitų mokslo krypčių ar institucijų. Tęstinio projekto „Mokslas ir miestas“ tikslas – neformalioje aplinkoje ne tik miesto, bet ir akademinę bendruomenę supažindinti su mokslininkų atliekamais tyrimais ir atstovaujamomis mokslo kryptimis. Pranešimus skaityti kviečiami doktorantai, podoktorantūros stažuotojai, mokslo daktarai ar aukštesnį mokslo laipsnį įgiję kolegos.


„Dizaino ketvirtadieniai“: „N WIND: in the making“, 18:30
„DesignLibrary Kaunas“, K. Baršausko g. 59

„DesignLibrary Kaunas“ kviečia į jau 31-ąjį „Dizaino ketvirtadienį“, kuriame bus galima susipažinti su Giedre Stabingyte – žurnalo „N WIND“ įkūrėja, prekės ženklo stratege ir komunikacijos specialiste, turinčia daugiau nei 15 metų patirtį šioje srityje. Renginio metu Giedrė kalbės apie įtemptą jos komandos kelionę, kuri skaičiuoja jau 16-ąjį „N WIND“ numerį ir pasiekia žmones visame Pabaltyje bei už jo ribų. Renginys anglų kalba.


Kauno menininkų namų 48-asis gimtadienis: knygos „Kai Kaunas buvo Kaunas“ pristatymas, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Ketvirtadienį Kauno menininkų namuose drauge su knygos „Kai Kaunas buvo Kaunas. Pasivaikščiojimai po miestą 1938 m.“ herojumi dalyviai leisis į nuotykių ir paslapčių pilną kelionę po laikinąją sostinę. Su istorikės Giedrės Milerytės–Japertienės knyga persikelsite į porą gražių 1938 metų vasaros dienų. Knygoje autorė laikinąją sostinę parodo ano meto valdininko akimis. Šis ponas atvyksta traukiniu iš Klaipėdos į Kauną sutvarkyti reikalų Finansų ministerijoje ir maloniai praleisti laiko sparčiai gražėjančiame ir modernėjančiame mieste. Renginyje dalyvaus knygos autorė, istorikė Giedrė Milerytė–Japertienė, architektūros tyrinėtojas Vaidas Petrulis, istorikė, politologė Aistė Lazauskienė. Renginį ves žurnalistė Raminta Jonykaitė.


„TKKF kino klubas“: „Delphine ir Carole“, 19:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

„Delphine ir Carole“ – dokumentinė juosta apie dvi drąsias filmų kūrėjas, feminizmo idėjas atnešusias į kino industriją. 1970 – 1980 metais aktyvistė režisierė Carole Roussopoulos ir aktorė Delphine Seyrig naujas vaizdo įrašymo priemones panaudojo kovai už moterų teises. Naujam gyvenimui prikelta archyvinė medžiaga žiūrovą nukels į aštuntąjį dešimtmetį, kai kūrėjos kėlė perversmą patriarchalinėse kino industrijos struktūrose bei kovojo už moterų emancipaciją ne tik gatvėse, bet ir kino ekranuose, drąsiai kurdamos moterų portretus iš savo – moterų – perspektyvos.


Jugoslavijos kino peržiūros: „Perspektyvus vaikinas“ (Dečko koji obećava), 19:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

Socialinis centras „Emma“ tęsia Jugoslavijos kino seansų bei diskusijų ciklą. Šį kartą ekrane išvysite 1981 metais sukurtą filmą „Perspektyvus vaikinas“ (Dečko koji obećava; rež. Milos Radivojevic). Po peržiūros organizatoriai kviečia diskutuoti filmo analizuojama maišto tema. Kodėl maištas dažnai turi labai jauną ir vyrišką veidą? Ar seksualumo išlaisvinimas vis dar yra maištavimas prieš visuomenę?

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia