Maršrutas lapkričio 25-27 dienoms

PENKTADIENIS, lapkričio 25 d.

Komiksų paroda „Išėjimas“
VDA Kauno dailės fakultetas, Muitinės g. 4

Pirmasis komiksų namų „Kitokia grafika“ rezidentas prancūzas Benjamin Courtault jau pasirengęs pristatyti tai, ką nuveikė per beveik mėnesį, praleistą Kaune. Miesto pėdsakų jo darbe tikrai bus. Paroda VDA KDF spaustuvėje (rūsyje) veiks iki gruodžio 2-osios.

15195895_1803204753226039_2099863665761220578_o

Tarptautinės neįgaliųjų žmonių dienos paminėjimas, visą dieną
Kauno sporto halė, Perkūno al. 5

Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centras į šventę kviečia visus. Nuo 12 val. Sporto halėje – mugė ir neįgaliųjų kolektyvų pasirodymai, nuo 17 val. – koncertas.

Baltojo kaspino festivalio atidarymas su Kauno šokio teatru AURA, 18:00
BLC verslo centras, K. Donelaičio g. 62

Fondo „Frida“ organizuojamo Baltojo kaspino festivalio atidarymo vakare išvysite Kauno šokio teatro „Aura“ specialiai festivaliui sukurtą spektaklį „Noriu maitinančios dienos iš tavo rankų“ (chor. B. Letukaitė), atspindintį smurto artimoje aplinkoje problematiką. Spektaklyje – visuomenės skauduliai, iškalbėti per šokį. Šeima, suvokiama kaip saugiausia erdvė, priebėga nuo pasaulio negandų, deja, kartais tampa didžiausių sužeidimų vieta.

svetlanabaturaskauduliai

Svetlanos Baturos nuotr.

Paskaita „Japoniškosios onomatopėjos“, 18:00
VDU japonistikos klubas „Hashi“, K. Donelaičio g. 52

Ketvirtajį japonų kalbos mėnesio penktadienį „Hashi“ klubas kviečia praplėsti savo japonų kalbos žinias bei susipažinti su japoniškomis onomatopėjomis. Onomatopėjos – tai žodžiai perteikiantys garsus. Šakos trakštelėjimas, katės kniaukimas, aukštakulnių dunksėjimas. Visa tai – puikiai pažįstami garsai kuriuos galėtų žodžiais užrašyti kiekvienas vakarietis. Tačiau kaip užrašytumėte saulės šviesos, tylos ar švarumo garsus?

Koncertas kompozitoriaus Juliaus Juzeliūno (1916–2001) 100-osioms gimimo metinėms paminėti, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L.Sapiegos g. 5

Juliaus Juzeliūno „Patarlių simfoniją“ atliks Kauno miesto simfoninis orkestras ir Kauno valstybinis choras. Autorinėje šio veikalo anotacijoje J. Juzeliūnas apie neįprastą simfonijos sumanymą rašė: „Patarlių simfonijos gimimas sietinas su noru pažymėti mano Tėvo šimtąsias gimimo metines. Tai vertė apgalvoti šio noro realizavimo formą ir pagaliau apsistota ties lietuvių liaudies patarlėmis ir priežodžiais. Norėta ne vien prisiminti Tėvą – tai buvo tarytum pretekstas pamąstyti apie mūsų tautos moralines vertybes, jų ištakas ir dvasią.

Grupės „Solo Ansamblis“ koncertas, 20:00
Klubas „Orixo“, Jonavos g. 40

Scenos estetai „Solo Ansamblis“ kviečia liūdnam šokiui tamsoje. Viena įdomiausių šiuolaikinės muzikos grupių nenuilstamai ieško ir eksperimentuoja. Pavasarį pristatę „Roboxus“ ir įtvirtinę tik grupei būdingą stilių „sad dance“, ketveriukė toliau kuria elektronikos labirintą. Po ištylėtos pertraukos koncerte liudysite naujausius muzikinių ir vizualinių sprendimų rezultatus.

Dominyko Canderio parodos „?Iškreipta“ atidarymas, 18:00
Projektų erdvė „Kabinetas“, A. Mapu g. 20

Dominykas Canderis žmogiškuosius jausmus nori pateikti kaip įrodymą apie skirtį tarp realybės ir virtualybės. Tačiau geismo objektai išsilieja į technologinius įtrūkius, įskaitmenina juslines kūniškas patirtis. Abstrahuotos kūno dalys suplokštėja, atsispindi, apsigyvena pornografinio pasaulio ekrane. Žmogaus kūnas, vartotojiškumas, žmogiško ir nežmogiško seksualizacija patiriami hibridiniame laike ir lauke.

D. Canderio vaizdo manipuliacijose šiuolaikinė visuomenė traktuojama kaip internetinis reklamos ir seksualinio pasitenkinimo produktas. Šioje aplinkoje virtualybė leidžia patirti neišpildytus fizinius ar socialinius poreikius, vartotojiškas ir gašlias fantazijas, kurios kaip keliamatės klastotės ir kopijos užpildo tuštumą. Technologijos taip pat tampa fetišizavimo įkaitėmis ir priemonėmis. Prisimerkiame ir stebime masinių medijų bei visaapimančių technologijų blyksnį į realybę.

14976587_1782458865339237_8477078660928616961_o

Spektaklis „Biografija: vaidinimas“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Tai kūrinys, kuriame svarstoma siurrealistinė galimybė gyvenimą realizuoti tarsi spektaklį scenoje – pervaidinti nepatikusias ar nepavykusias vietas: kas nutiktų, jei drugelio efektas būtų įmanomas. Šiam kūriniui nesvetimi absurdiškumo elementai, tarsi Franzo Kafkos „Procese“, kuomet asmeniniai apsisprendimai tėra iliuzija, nes visada už nugaros stovi Likimas/Dievas/Registratorius ciniškai vertinantis asmenybės gyvenimą tik kaip dar vieną bylą Visatos sudedamojoje. Žmogus net ir žinodamas savo likimą 7 metus į priekį, vis tiek daro vienokias ar kitokias klaidas, o kritinė Žmogiškoji klaida – neišvengiama. Spektaklio režisierius – Gintaras Varnas.

Grupių „Project Dekadenz“ ir „Red Water“ koncertas, 21:00
Klunas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Estai „Project Dekadenz“ atveža crust/d-beat/punk skambesio, vilniečiai „Red Water“ – black/scream kontrabandos.

„KI-tos industrijos“ diskusija – kūrybos industrijos Kauno, kaip galimos Europos kultūrps sostinės, kontekste“, 18:00
„Talent Garden Kaunas“, Laisvės al. 59

Paskutinė šiais metas KI-tos industrijos diskusija – kūrybos industrijos Kauno, kaip galimos Europos kultūrps sostinės, kontekste. Kauno miestui sėkmingai praėjus pirmąjį paraiškos etapą ir tapus realiausiu kandidatu tapti Europos kultūros sostine 2022-aisiais, diskutuosime koks yra Kauno kūrybinių industrijų vaidmuo šiame kontekste. Diskusijoje dalyvaus prof.dr. Gintautas Mažeikis – vienas žymiausių ir įdomiausių Lietuvos filosofų, kultūros teoretikas, antropologas, Filosofijos ir socialinės kritikos katedros vedėjas ir doc.dr. Jūratė Tutlytė – architektūros ir kūrybinių industrijų specialistė, viena iš Kaunas Europos kultūros sostinė kūrybinės komandos narių.

ŠEŠTADIENIS, lapkričio 26 d.

Dviejų dalių ekskursija „Kalėjimas… tada ir dabar“, 11:00
Kauno IX forto muziejus, Žemaičių pl. 73

Turite galimybė detaliau susipažinti su Kauno sunkiųjų darbų kalėjimo istorija. Ekskursijos metu apsilankysite Kauno IX forto muziejuje bei Kauno tardymo izoliatoriuje, sužinosite įdomių faktų apie tarpukariu (1924-1940 m.) IX forte veikusį Kauno sunkiųjų darbų kalėjimo filialą, susipažinsite su tarpukario kalinių buitimi ir šių dienų laisvės atėmimo įstaigos veikla, izoliatoriuje laikomų asmenų gyvenimo sąlygomis.

Spektaklis vaikams „Sidabrinis fėjos šaukštelis“, 12:00
Kauno mažasis teatras, M. Daukšos g. 34

Spektaklyje pasakojama apie pačią mažiausią, gražiausią ir smagiausią fėją visoje fėjų karalystėje, kuri gali sau leisti nerūpestingai praknarkti nuobodžias burtų pamokas mokykloje, įvairiausių gerų darbų pratybas, ir šokti, šokti ir dar kartą šokti fėjų hip hopą, kol nesuplėšys šešiolikos porų batelių. Kaip ir visos šiuolaikinės fėjos, ji turi stebuklingąjį Sidabrinį šaukštelį, kurio pagalba gali susikurti viską, ko tik reikia linksmybėms. Pakanka Fėjai šaukšteliu tik mostelti ir įsižiebia šviesos, dar kartą mostelti – sužimba veidrodinis diskotekos rutulys, dar kartą – atsiranda ypatingieji jos šokio bateliai, ir dar kartą – per visą naktį skamba muzika ir Fėjai ploja visi driežai, pusseserės, troleibusai, žaibai, bateliai ir…. t.t

15016374_1062891123821700_5695750857353364209_o

Kalėdinė Istorinės Prezidentūros sodelio įžiebimo šventė
Vilniaus g. 33

Istorinės Prezidentūros sodelyje bus prisimintos pačios dramatiškiausios Kalėdos Kaune. Prieš 90 metų miestas puošėsi laukiamiausioms metų šventėms, ruošėsi Prezidento Kazio Griniaus jubiliejui, o sulaukė perversmo.

Kalėdiniame Istorinės Prezidentūros sodo įžiebimo renginyje „Žiema artėja, pone Prezidente!” atgijęs K. Grinius išgyvens džiugias švenčių laukimo akimirkas, dramatišką politinį perversmą ir netikėtai puikų asmeninio gyvenimo posūkį. Įtempto siužeto istoriją pasakos aktorius Edvinas Vadoklis, J. Gruodžio muzikos konservatorijos studentai ir ugnies atlikėjų trupė „Ugnies valdovai“.

Kalėdų eglutės įžiebimas, 18:00
Rotušės aikštė

Tradicinėje, tačiau šiemet naujais režisūriniais sprendimais suspindėsiančioje eglutės įžiebimo ceremonijoje savo pasirodymą surengs profesionali gatvės teatro trupė „La Compagnie des Quidams“ iš Prancūzijos. Pirmą kartą Kaune įspūdingą gatvės šou surengsianti kompanija pakvies žiūrovus kartu pasinerti į stebuklingą Kalėdų sapną, kurio pagrindiniai herojai – didžiuliai baltieji žirgai, nukelsiantys žiūrovus į nerūpestingą ir naivią vaikystę. Metamorfozių kupina kelionė bus romantiška ir be galo poetiška – juk čia nėra jokių barjerų tarp aktorių ir publikos, čia nėra žodžių – tik didinga simfoninė muzika, čia nėra vietos realybei – yra tik grožio ir pasakos iliuzija.

5

Vakarėlis „Pasiklausymas #5 – Darius B$K“ , 21:00
„Galeria urbana“, Vilniaus g. 22

Jei reikėtų įvardinti kaltininkus, kurie pasėjo vinilų sėklą, vienas iš jų būtų ir šio savaitgalio pasiklausymų svečias Darius B$K. Kas dar yra gerai, kad nauji jazz, funk, soul vinilai jo krepšyje nesibaigia.

Vakarėlis „Geometrija“, 23 val.
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Muzika yra tikslusis mokslas, o geometrija prilygintina poezijai. Tokia žinia nešini į „Lizdą“ grįžta house horizontus plečiantys Parralax, niekad nenustygstantis vienam muzikiniam apibrėžime Elektrod K. ir gero vakarėlio aksioma Simao. Skriestuvų nereiks.

SEKMADIENIS, lapkričio 27 d.

„Baltojo kaspino festivalis“: filmas „Geismų tramvajus“, 13:45
Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejaus kino salė, II a. Laisvės al. 106

1951-aisiais sukurtos juostos seansas – nemokamas. Netikėtai remontui užvėrus „Romuvą“ šis ir kiti filmai bus rodomi T. Ivanausko zoologijos muziejuje. Taip, ten yra kino salė! Ir dar kokia…

Streetcar cast

 2 dalių baletas vaikams „Sniego Karalienė“, 12:00
Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91

Šaltuoju metų laikotarpiu mažuosius teatro žiūrovus į teatrą kviečia šokio spektaklis – baletas „Sniego karalienė“ pagal gražiausių istorijų kūrėjo H.K.Anderseno pasaką. Spektaklyje skambės nuostabi norvegų kompozitoriaus Edvardo Griego šiaurietiškų spalvų kupina muzika iš jo siuitų „Peras Giuntas“. Šoka Kauno muzikinio teatro baleto trupės artistai ir Kauno choreografijos mokyklos moksleiviai.

Ekskursija po Žako Lipšico parodą, 13:00
Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Ekskursiją ves kuratorė Aušra Rožankevičiūtė. Sekmadienio popietę lankytojai galės paklaidžioti šio žymaus Lietuvoje užaugusio modernizmo klasiko gyvenimo ir kūrybos vingiais. Ekskursijos vadovė, kuri pati labai žavisi šiuo menininku, atskleis daug įdomios, negirdėtos, netikėtos informacijos apie Ž. Lipšicą. Tad nepraleiskite progos susipažinti su šiuo nepaprastu menininku, kurio darbai puošia garsiausius pasaulio muziejus ir kuris visada save pristatydavo: „Esu skulptorius iš Lietuvos.“

Žakas Lipšicas šalia savo bronzinio biusto, sukurto nežinomo autoriaus. Londonas. Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus. Arielos Sef dovana.

Žakas Lipšicas šalia savo bronzinio biusto, sukurto nežinomo autoriaus. Londonas. Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus. Arielos Sef dovana.

 

„Kvepia kelionėm“ su Ryčiu Zemkausku, 19 val.
Klubas „Orixo“, Jonavos g. 40

Jūs Rytį Zemkauską geriau žinote iš kino pasaulio – tiek iš filmų įgarsinimo, tiek jų apžvalgų. Neabejojame, kad visi esate matę ir bent vieną jo kūdikio „Pasivaikščiojimų“ seriją. Galbūt buvote ir vienoje iš jo paskaitų ar skaitėte publikuojamus tekstus, tačiau ar esate girdėję Ryčio Zemkausko kelionių istorijas? Kelionių istorijas žmogaus, kurio kelyje sutikti pašnekovai vienas už kitą įdomesni. Kelionių istorijas žmogaus, kuris yra matęs šimtus ar net tūkstančius filmų ir tokiu būdu taip pat keliavęs po pasaulį. Paklausime Ryčio ir kaip taip išėjo, jog per 44 gyvenimo metus nė karto nebuvo pakėlęs sparnų už Europos ribų.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia