Maršrutas lapkričio 24-26 dienoms

PENKTADIENIS, 11 24

Fortepijono muzikos koncertas, 15:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos skyrius, K. Petrausko g. 31

Dalyvaus Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos abiturientės: Eglė Andriuškevičiūtė, Paula Bagotyriūtė (mokyt. Birutė Kumpikienė) ir Julita Lukminaitė (mokyt. Violeta Kulvieitienė). Programoje skambės W. A. Mozarto, F. Chopino, J. Haydno, F. Liszto kūriniai.

fortepijono

Parodos-instaliacijos-akcijos „LABDARIAI.LT. Tarpukario dailės ir kultūros istorijos bei mecenatystės skerspjūviai“ atidarymas, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Projektas „LABDARIAI.LT“ skirtas didžiausiai, net 6 metus trukusiai labdaros akcijai, kurios tikslas buvo surinkti milijoną litų. Akcija truko 1930–1936 m., siekiant surinkti lėšas unikaliam paminklui – nacionaliniam muziejui. Ne obeliskui, ne personalijai, o objektui, kuriuo galėtų naudotis ne viena lietuvių karta. Taip, minint Vytauto Didžiojo 500-ąsias mirties metines, buvo sumanytas pastatyti jo vardo Kultūros muziejus laikinojoje sostinėje Kaune. Tai – unikalus valstybės ir tautos vienybės pavyzdys. Muziejaus statybai valstybė skyrė milijoną litų, per milijoną surinko Lietuvos žmonės ir užjūrio lietuviai.

Muziejaus archyvas išsaugojo didelę dalį labai įdomios medžiagos apie šią akciją, tačiau didžiausia vertybė – tai per 2000 aukotojų pavardžių (asmenų, įstaigų, įmonių), tų, kurie pagal išgales prisidėjo savo lėšomis. Jie visi buvo suskirstyti į tris kategorijas – labdarių, rėmėjų ir šelpėjų ir pagarbiai įrašyti į tris puošnias knygas, pažymėtas „L“, „R“ ir „Š“ raidėmis. Tačiau šios dokumentuose įrašytos pavardės ir tėra tik pavardės. O juk už kiekvienos iš jų slepiasi žmonės, istorijos, veidai. Todėl parodos tikslas yra pažadinti mūsų pasididžiavimą ir smalsumą. Paieškoti savo šeimos, giminės pavardės ir radus pasidalinti aukotojo istorija, nuotrauka. Parodoje ir internete bus galima paieškoti savo giminės. Kiekviena „atgaivinta“ aukotojo istorija papildys esamą parodą, o istorija pasidalinusieji taps muziejaus bičiuliais ir kitais metais galės nemokamai lankytis visuose muziejaus padaliniuose.

labdariai

_MG_7057-01

Audiovizualinio meno ir tapybos darbų parodos „Slinktis“ atidarymas, 17:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Į parodą Saulė Želnytė ir Martynas Jankevičius kviečia Kobo Abės žodžiais: „Kadangi vėjai ir vandens srovės juda žemės paviršiumi, smėlio formavimasis yra neišvengiamas. Kol pūs vėjai, kol tekės upės ir banguos jūra, tol smėlis kruopelė po kruopelės kils iš dirvožemio ir tarsi gyvas daiktas šliauš bet kur. Smėlis niekada nesiilsi“. Paroda veiks iki sausio 3 d.

slinktis

Japonijos teatro kultūros pristatymas, 17:00
Kauno m. V. Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Paslaptingoji „tekančios saulės“ šalis kasmet vilioja kelis milijonus turistų žydinčiais sakurų parkais, tradicijomis, kuriose tebegalioja senovinis garbės kodeksas bei nuo IX a. Japonijoje auginamos arbatos slėniais. Tačiau nemažai atvykstančių į Japoniją užsienio svečių žavisi šalies menu. Viena iš jo rūšių – teatras.  Būtent teatro kultūrą Japonijoje ir pristatys VDU Rytų Azijos kultūros ir kalbos trečiojo kurso studentės Virginija Laukaitytė, Simona Pumputytė, Vesta Jučytė, Aistė Balčiūnaitė. Po pristatymo vyks klasikinio japonų Kabuki teatro pasirodymo peržiūra, vėliau merginos kvies padiskutuoti prie arbatos puodelio.

japonijos

Viktoro Rudžiansko jubiliejinis kūrybos vakaras „Pėdų punktyrai“, 17:00

Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Vakare dalyvaus Viktoras Rudžianskas, literatūrologė, redaktorė Janina Riškutė, aktorė Olita Dautartaitė, solistė prof. Sabina Martinaitytė, pianistė prof. Audronė Eitmanavičiūtė. Renginį ves muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė.

Jubiliejiniai scenos grandų koncertai, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Operos solistė Ona Kolobovaitė, pirmasis Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro smuikas Zbignev Levicki ir gitaros virtuozas Aurelijus Globys kviečia į bendro kūrybinio kelio jubiliejinius koncertus. Žadama daug naujų bei pačių virtuoziškiausių melodijų iš projekto „Amžių dvikova“.

„Šilainiai Project“ rezidencijos parodos atidarymas, 18:00
VDU menų galerija „101“, Muitinės g. 7

Tai – antrieji šios miesto centro ribas peržengiančios rezidencijos metai, užsienio bei vietinių kūrėjų praleisti ieškant Šilainių mikrorajono tapatybės per kūrybą, dialogą, tyrimą. Šilainių viešoms erdvėms atviri menininkai ir jiems atvertos viešosios erdvės kuria santykį tarp šilainiškių ir juos supančių architektūrinių, urbanistinių struktūrų. Šilainiai čia yra ne tik kūrybos objektas, bet ir dialogo dalyvis. Rezidencija „Šilainiai Project“ turtinga kūrybinių perspektyvų gausa. Kiekvienas dalyvis pasirinko sau aktualiausią mikrorajono emocinį, atminties tašką ar fizinę lokaciją ir tai aktyvavo skirtingais būdais. Šilainius kaip blokinių daugiabučių rajoną, kaip glaudžią bendruomenę, tik atrandamą įvietintą erdvę. Visi šie procesai–rezultatai persikelia į Kauno miesto centrą, kur bus sujungti naujuose kontekstuose.

Japonas Shota Kotake į Šilainius atvyko iš Airijos. Gilesnei pažinčiai kūrėjas, kurio manifestas yra „Menas žmonėms, o ne menas – menui”, renkasi dialogą su šilainiškiais ir šilainiškėmis, kurio patirtis perteikė jam artimiausia priemone – piešiniu. Katrina Brown – daugiau nei dvidešimt metų aktyvi tarpdisciplininė choreografė, naudojanti skirtingas menines priemones. Rezidencijos metu pasitelkia savo kūną, kuris per pasikartojančius judesius, bei piešimo veiksmą tiria supančią architektūrinę ir socialinę aplinką. Kauno gatvės menininkai kartu su Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos mokiniais ir mokytojomis kuria vizijas Šilainių viešosioms erdvėms. Gyvas, aktyvus bendruomeninis procesas atsiskleis galerijos rėmuose. Dar liepos mėnesį Kaune rezidavusio Lahestan (Aleksander Haugen) iš Norvegijos kūryba suskambėjo improvizuotu elektro-akustiniu garsu VIII-ajame Kauno forte, kurio įspūdžiai bus girdimi ir parodoje.

Shota Kotake piešinys

Shota Kotake piešinys

Mariaus Čepulio paskaita apie gamtos fotografiją, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Marius Čepulis – pilnas sales gerbėjų sutraukiantis gamtos fotografas. Apie jo aistrą gamtai ir fotografijai žinoma seniai. Dienų dienas leisdamas miškuose, pelkynuose ir laukuose, Marius „gaudo“ auksinius kadrus, kurie stebinčius jį Facebook socialiniame tinkle priverčia net aikčioti.

Renginio metu bus pristatyta šiemet pasirodžiusi Mariaus Čepulio knyga „Metai: gamtos fotografo dienoraštis“. Ar žinote, kada iš meilės apkursta kurtiniai, pradeda loti stirnos, stenėti briedžiai, baubti elniai, raugėti danieliai? Kokie drakonai ir zebriukai gyvena mūsų ežeruose? Kada dangus sušvinta sidabru, Paukščių Taką skrodžia perseidai ar pasirodo Šiaurės pašvaistė? O gal dar nematėte kvapą gniaužiančių migruojančių paukščių vaizdų?

gamtos

„Traviata“, 18:00
Kauno valstybinis muzikinis teatras,  Laisvės al. 91

Teatras jau trečią kartą bendradarbiauja su tarptautiniu Piarnu (Estija) miesto operinės muzikos festivaliu „PromFest“. Festivalis, kuris pateikia netradicines, kartais net šokiruojančias operų interpretacijas, šiais metais kauniečiams paruošė G. Verdi „Traviatą“.

Kauno šviesų festivalis, sutemus
LR Istorinė prezidentūra, Vilniaus g. 33

Prieš keliantis į Muzikinį teatrą, kurį švies visą gruodį, Kauno šviesų festivalis stabtelės prie Istorinės LR Prezidentūros. Visam paskutiniam lapkričio savaitgaliui.

leggato

„Digital Tsunami: Myn“, 22:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Nuo Aukštadvario miškų iki Teksaso degalinių šiemet jau savo elektronikos prilaistęs didžėjų trio „Digital Tsunami“ į Kauną atsiveža jiems skoniu nenusileidžiantį paryžietį Myn.

ŠEŠTADIENIS, 11 25

„Kauno bienalės“ ekskursija nr. 3: „Prarasto miesto prisiminimai“, 14:30
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

11-oji Kauno bienalė „Yra ir nėra“ kelia klausimus ne tik apie miesto, bet ir jo bendruomenių atminties įamžinimą. Vaikščiojant po Kauną beveik niekas neprimena, kad prieš karą Kaune gyveno 34 tūkstančiai žydų, kad dauguma jų buvo nužudyti ir kodėl tai įvyko. Kaip prisiminti, kaip neužmiršti ir kaip įamžinti tai, ko norėtume, kad nebūtų buvę? Tai jau paskutinė eskursija šiemet!

Kauno armėnų dainų ir šokių ansamblio „Hayrenik“ jubiliejus, 16:00
„Girstutis“, Kovo 11-osios g. 26

Kauno armėnų dainų ir šokių ansamblis šiemet mini savo 10-ties metų jubiliejų ir kviečia visus į šventinį koncertą. Žiūrovų lauks programa, praturtinta naujais šokiais bei dainomis.

hayrenik

„Šeršėliafam“: „Veidai kaimai“ (Visages villages), 16:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Agnès Varda – žymi kino režisierė. JR – grafitistas, skulptorius, fotografas. Susipažinę 2015 m. šie menininkai sumanė sukurti filmą apie Prancūzijos provinciją, atitolti nuo didmiesčių šurmulio. Jų kelionė – ne tik meninis  projektas. Tai dviejų labai skirtingų žmonių netikėtos draugystės istorija. Amžiaus ir būdo skirtumai netrukdo skleistis humorui ir nuoširdžioms šiltoms emocijoms.

veidaikaimai

„Baltojo kaspino“ festivalio atidarymas, 16:00
KTU Kultūros ir renginių centras, Laisvės al. 13

Labdaros ir paramos fondas FRIDA, nevyriausybinė moterų ir su jaunimu dirbanti organizacija, prisidėdamas prie pasaulinės akcijos, skirtos atkreipti dėmesį į smurtą lyties pagrindu, jau trečią kartą lapkričio 25 – gruodžio 10 dienomis Kaune ir Vilniuje organizuoja „Baltojo kaspino festivalį 2017“. Tai kultūrinių prevencinių renginių ciklas, skirtas tarptautinei akcijai „16 pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų“. Smurtas mūsų visuomenėje vis dar yra įsišaknijęs nuostatose ir tapęs savotiška „kultūrine norma“ („muša, nes myli“).

Šiemetinis, jau 3-iasis „Baltojo kaspino“ festivalio dedikuojamas Fridos Kahlo 110-osioms gimimo metinėms. Taigi festivalio atidaryme laukia ne tik Kauno šokio teatro „Aura“ pasirodymas, bet ir išskirtinė vaidybinio filmo „Fridos gyvenimas“ (“Frida, naturaleza viva”, 1983, Meksika) peržiūra.

baltojokaspino

„Tango de Buenos Aires“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Pirmą kartą Lietuvoje kartu pasirodys charizmatiškieji tango meistrai – bandonijos virtuozas Ariel Ramirez, dainininkas Martin Pacione ir tarptautinių konkursų ir festivalių laureatai – šokėjai Brigita ir Carlos Rodriguez. Talentingi muzikantai paruošė išskirtinio grožio ir nepaprastai romantišką meninę programą į kurią elegantiškai įsikomponavo šokėjų pora. Skambant užburiančioms Astor Piazzolla, Jose Padula, Juan Carlos Cobian, Francisco Canaro, Carlos Gardel, Mariano Mores ir pačių atlikėjų sukurtoms melodijoms, scenoje pasklis tikrojo argentinietiško tango dvasia.

„Lemon Joy“ koncertas, 19:00
„Renginių oazė“, Baltų pr. 16

Koncerte grupė atliks populiariausius hitus ir pristatys naujausio albumo „Willkommen“ dainas. Tiesa, daug šio albumo kūrinių taip pat jau yra pamėgti klausytojų ir dažnai skamba radijo stotyse — „Ylang Ylang“, „Tik iškart, tik stipriau“, „Su pirma saulės šviesa“ ir, žinoma, naujausias radijo singlas „Be atšvaitų“.

Koncertas „Infinite Agony Ritual“, 19:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Net penkios grupės užtamsins Kauno šeštadienį. Scenoje – „Alcotopia“ (hard thrashing speed metal, Vilnius), Stormgrey (old school death/thrash, Vilnius), „Preternatural“ (melodic death metal, Latvija), „Vox Mortuis“ (melodic black metal, Baltarusija) ir „Massenhinrichtung“ (black/heathen metal, Baltarusija).

„Ministry of Echology“ koncertas, 21:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

„Ministry of Echology“ ataidi Jamaikos įkvėptais garsais, dalinasi meile ir įsimylėjimais, kasdieniais džiaugsmais ir rūpesčiais, pastebėjimais ir lūkesčiais: „Nors mūsų palmės tik vazonuose, o kojos basos tik vasarą, mes kviečiame judint liemenį pagal boso liniją, tūpčiot su vargonais ir gitara, plot su būgnais, švilpt su variu ir dainuoti kartu. Ir tada tirštų aidų apsupty mūsų palmės ims siūbuoti kaip tos Jamaikoje!“

„Musica Urbana“: DJ Eroott, 20:00
„Galeria Urbana“, Vilniaus g. 22

Nors Dj Eroott yra turbūt daugiausiai reggae vakarėlių Lietuvoje organizuojantis DJ, šįkart reggae plokšteles keičia dub ir trip hop.

SEKMADIENIS, 11 26

„Baltojo kaspino festivalis“: „Markizė iš O“, 16:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Markizė iš O – jauna našlė ir dviejų vaikų motina – gyvena pas savo tėvus Italijos šiaurėje esančiame mieste. Tačiau po pasidavimo, šį miestą ima plėšti rusų kareiviai. Apsuptą karių markizę išgelbsti rusų karininkas grafas F. Praėjus kuriam laikui, markizė supranta, kad laukiasi. Grafo suviliotą markizę jos šeima, siekdama išvengti skandalo, atstumia.

markizeo

Spektaklis „Ti / Saviironiškas išmanusis selfis“, 17:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A


Spektaklį režisierius Antanas Gluskinas skiria paaugliams, išgyvenantiems pirmosios meilės išsiskyrimo jausmą ir tiems, kurie šio jausmo dar nėra patyrę. Dalį spektaklio žiūrovai stebės savo išmaniuosiuose telefonuose, nes ne viską pagrindinė herojė Tytė gali papasakoti scenoje – yra dalykų, kuriuos ji gali parodyti tik kiekvienam asmeniškai.

„Lindy Hop Social“, 18:00
„Vero Coffee House“, Maironio g. 7

Lindyhop’o mėgėjai, pradinukai ir užkietėję šokėjai sekmadienį laukiami erdviausioje miesto kavinėje. Metas pašokti!

lindyhop

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia