Maršrutas lapkričio 23–26 dienoms

PIRMADIENIS, 11 23

Virtualus turas po Vytauto Didžiojo karo muziejų
Online

Lapkričio 23-oji – Lietuvos kariuomenės diena. 1918 metų vasario 16 dieną buvo paskelbtas Lietuvos Nepriklausomybės aktas, o tų pačių metų lapkričio 23 dieną – sukurta Lietuvos kariuomenė, išleistas pirmasis įsakymas kurti Lietuvos ginkluotąsias pajėgas. Nors karantino metu muziejai uždaryti, mūsų krašto savasties ir gynybos istoriją saugantis Vytauto Didžiojo karo muziejus siūlo po jo sales pasivaikščioti virtualiai.

Keliaujanti paroda „Karantino langai“
Aleksoto apžvalgos aikštelė

Šių metų kovo mėnesį, kai šalį sukaustė karantinas, fotografė Gabija Vainiutė nutarė įamžinti žmonės, į pasaulį žvelgiančius pro namų langus. „Kaunas 2022“ bendruomenių programa „Fluxus Labas!“ siekia šią parodą pristatyti kuo daugiau Kauno bendruomenių ir atvežti ją į bendruomenių susitikimo vietas norėdami parodyti tuometines nuotaikas, priminti, kodėl turime saugoti save ir kitus, būti pilietiški, nesielgti nerūpestingai, kad nuo mūsų pačių priklauso tolimesnė šalies bei visuomenės ateitis, sveikata bei galimybės. Kauną jau beveik „apsukusi“ paroda lauks Aleksoto apžvalgos aikštelėje (11 23 – 11 30), Panemunės šile (11 30 – 12 07) ir Pažaislio vienuolyno parke (12 07 – 12 14).

ANTRADIENIS, 11 24

Algimanto Barzdžiaus ir Kauno choreografijos mokyklos fotografijų paroda „išŠok”
Kauno autobusų stotis

Šiuo sudėtingu pandemijos laikotarpiu tenka ieškoti naujų galimybių ir netikėtų sprendimų, įkvepiančių įveikti negandas ir judėti pirmyn!
Linos Navardauskienės vadovaujama Kauno choreografijos mokykla savo 20 metų jubiliejų švenčia neįprastai – šokio pedagogai pozavo fotografui Algimantui Barzdžiui neįprastose miesto vietose: ant stogo, autoservise, fontane, vitrinoje arba pievoje. Iš naujos smagios patirties šokio mokytojai pasisėmė geros nuotaikos, o neįprastos fotosesijos rezultatai Choreografijos mokyklos veiklą įprasmino originaliai ir naujai. Paroda eksponuojama nuo lapkričio 19 d. iki gruodžio 10 d. Kauno autobusų stotyje, o apie mokyklos istoriją skaitykite gruodžio žurnale „Kaunas pilnas kultūros“.

Algimanto Barzdžiaus nuotr.

„Common People“: filmas „Milford Graves Full Mantis“
www.kinofondas.lt

Kauno menininkų namų (KMN) ir platformos „Kitas Kinas“ inicijuojamas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ persikelia į virtualią „Kino fondo“ platformą, kurioje lapkričio 19–29 dienomis rodomas filmas „Milford Graves Full Mantis“ (rež. Jake Meginsky, Neil Young, 2018). Tai žymaus perkusininko ir impozantiško menininko Milfordo Graveso portretas, tyrinėjantis jo kaleidoskopinį kūrybiškumą ir nenumaldomą smalsumą. Savo forma išsiskiriančiame filme Gravesas pasakoja apie atradimus, sunkumus ir išgyvenimą, apmąsto „svingo“ esmę, aktyvuoja elektroninius stetoskopus savo rūsio laboratorijoje, kad apdorotų savo širdies garsą ir keliauja į Japoniją, kur koncertuoja autizmu sergančių vaikų mokykloje, įkvėpdamas moksleivių būrį spontaniškos kolektyvinės energijos demonstracijai.

TREČIADIENIS, 11 25

Tiesioginė ekskursijos po Pramonės rajoną transliacija, 14:00
Facebook „Saugi pradžia“

Šį rudenį „Saugi pradžia“ pradėjo trejų metų trukmės kultūrinį-bendruomeninį projektą „DRAUGYSTĖS MENAS“, kurį vykdo kartu su „Kaunas – Europos kultūros sostinė “2022. Projektas orientuotas į bendruomenę, vietos tapatybę ir dalyvaujamąją kultūrą. Ekskursijos metu gidas Arūnas Būdelis apžvelgs, kaip vyko Kauno miesto plėtra, pasidalins praeities ir dabarties pramonės bei verslo objektų – gelžbetonio konstrukcijų, dirbtinio pluošto, radijo, „Litekso“ gamyklų ir kitų – istorijomis.

Virtuali paskaita „Socialinis diskursas vizualiniuose menuose“, 17:00
Facebook „Kaunas 2022“ ir „VU Komunikacijos fakultetas / VU Faculty of Communication“

„Kaunas 2022“ ir Prancūzų Institutas Lietuvoje kviečia į žymaus rašytojo ir meno kuratoriaus Nicolas Bourriaud virtualią paskaitą. Nuo 2011 iki 2015 N. Bourriaud buvo prestižinės Paryžiaus „Ecole Nationale Supérieure des Beaux-arts de Paris“ direktorius. 2010-2011 m. vadovavo Prancūzijos kultūros ministerijos studijų skyriui, 2007-2010 m. buvo Gulbenkian šiuolaikinio meno kuratorius Tate Britain galerijoje Londone. N. Bourriaud 1999 m. įkūrė Palais de Tokyo šiuolaikinio meno centrą Paryžiuje ir iki 2006 m. buvo vienas iš jo vadovų.

N. Bourriaud neseniai kuravo Taipėjaus („Didžioji akceleracija“, 2014 m.), Kauno („GIJOS: FANTASMAGORIJA APIE ATSTUMĄ“, 2019 m.) bei Stambulo bienales (Septintasis žemynas, 2019 m.), kuriose buvo nagrinėjami antropoceno poveikio menui klausimai.

Nicolas Bourriaud šiuo metu vadovauja naujai įkurtam MO.CO. Montpellier Contemporain, kuris apjungia Monpeljė (Prancuzija) veikiančius šiuolaikinio meno centrą „La Panacée“, miesto meno mokyklą ir parodų centrą „Hotel des Collections“. MO.CO. Montpellier Contemporain paskirtis – šiuolaikinio meno kolekcijų eksponavimas ir komunikacija.

Audialinės architektūros albumo „ECHOtektūra“ pristatymas, 18:00
Facebook „Kauno menininkų namai“

Virtualiame susitikime dalyvaus architektė Rasa Chmieliauskaitė, kompozitorius, garso menininkas ir garsinių simuliacijų autorius Arnas Mikalkėnas bei projekto metodologijos autorius Justinas Kalinauskas. Renginio metu bus pristatytas ne tik pats projektas, bet ir albumo sukūrimo procesas, kuris bus atskleistas videoreportažu: nuo binaurinio pastatų garsinio fiksavimo iki garsinės-erdvinės simuliacijos virtualioje aplinkoje kūrimo, garsinėje terpėje steigiant naujas erdvės pažinimo patirtis. Metus trukusio projekto ašis – aktyvus Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) bendruomenės įsitraukimas į albumo kūrimą dalinantis savo patirtimi, pasiūlymais, testuojant garsinius prototipus ir vertinant albumo perteikiamų erdvių potyrius. Kartu su LASS bendruomene sukurtas unikalus meninis audialinės architektūros albumas „ECHOtektūra“ bus visiems prieinamas nemokamas įrankis, kuris bus paviešintas internete renginio dieną, ir kuris leis paprastu ir veiksmingu būdu erdviškai patirti architektūros kūrinius nekeliant kojos iš namų. Audio kūriniai yra pritaikyti aklųjų ir silpnaregių bendruomenei, tačiau labai rekomenduojami ir matantiesiems.

KETVIRTADIENIS, 11 26

Iniciatyva „BOKSAS/ŠOKIS TAVO Šilainių kieme“, 15:00
Šilainiai

Kvietime rašoma: „Ką veiki per karantiną TU? Sėdi namie ir žiūri televizorių? Ar slankioji kieme ir nežinai ką veikti? O gal praktikuojiesi bokso ar šokio žingsnius savo kieme?“ Belieka surasti šešias plakatais pažymėtas vietas Šilainiuose tarp Kuršių, Šarkuvos ir Jotvingių gatvių, skenuoti QR kodą ir pamatyti, ką toje vietoje siūlo veikti boksininkė ir šokėjas. Arba ieškoti žemėlapyje pažymėtų vietų ir pamatyti trenerių video.“ Projektas skirtas skatintisporto i rmeno draugystę ir yra inicijuotas Kauno menininkų namų bei menininkės ir atletės Marijos Nemčenko. Partneriai – „Šilainiai Project“ ir jaunimo darbuotoja Ieva Ruzgytė. Daugiau apie tai – gruodžio žurnale „Kaunas pilnas kultūros“.

Tiesioginė spektaklio „Akmenys jo kišenėse“ transliacija, 18:00
Online

Kauno miesto kamerinis teatras dorojasi su karantinu spektaklius transliuodamas tiesiogiai. Ketvirtadienio programoje – šiuolaikinės airių dramaturgės Marie Jones (g. 1951 m.) pjesė „Akmenys jo kišenėse“, kuri vienuolika metų gulėjo režisieriaus Gyčio Padegimo darbo stalčiuje, kol sulaukė palankios valandos. Režisierius teigia, kad sekdamas dabartines pastatymų tendencijas, pastebėjo, jog dauguma spektaklių pasakoja istorijas apie visuomenės paraštes, skirtingų socialinių grupių bei kultūrų paribius, visuomenės marginalus bei poapokaliptinius šiukšlynus. Todėl šiame kontekste pjesė „Akmenys jo kišenėse“ yra retas veikalas, pasakojantis apie bendruomenės branduolį ir pamatines jos vertybes – solidarumą bei atjautą.

Teatro archyvo nuotr.

Nemigos salonas: „Bendruomeniškumas“, 19:00
Facebook „Kauno menininkų namai“

Į internetą persikraustęs Kauno menininkų namų skaityklos ciklas „Nemigos salonas“  kviečia diskutuoti apie mažesnių bendruomenių formavimosi ir steigimosi ypatumus ir reikšmę karantino laikotarpiu. Saros Ahmed ir Anne-Marie Fortier įžanginis tekstas „Permąstyti bendruomenes“ (2003)* taps pokalbio atspirties tašku, padėsiančiu nepasiklysti plačiame bendruomenės apibrėžimų lauke.

Kaip mes apibrėžiame bendruomenes? Kokio bendrumo jausmo vedini mes jas kuriame? Kaip karantino laikotarpiu veikia bendruomenės? Kokią pagalbą ir paramą gali pasiūlyti bendruomenių nariai vieni kitiems? Apie bendruomeniškumo subtilybes kalbėsimės su viena iš tiklalaidės „Nara“ autorių Martyna Šulskute ir visuomenininke Vika Matuzaite.

Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia