Maršrutas lapkričio 21-24 dienoms

„Lenkų kino klubas“: Trumpametražių filmų programa

PIRMADIENIS, lapkričio 21 d.

„Diplomatai atvirai“ su Evaldu Ignatavičiumi, 13:15 val.
VDU mažoji salė, S. Daukanto g. 28

Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas kartu su Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija kviečia visus į paskutinį pirmą 2016 m. paskaitų ciklo Diplomatai atvirai“ renginį “ – „Dvidešimt penkeri metai tarp poezijos ir diplomatijos“. Jame viešės Evaldas Ignatavičius, neseniai baigęs Lietuvos ambasadoriaus Baltarusijos Respublikoje kadenciją. Apie poeziją, Baltarusiją, Vidurio Rytų Europą ir diplomatijos užkulisius su Evaldu Ignatavičiumi kalbės PMDF Česlovo Milošo centro direktorius Rūstis Kamuntavičius ir mokslo darbuotojas Tomasz Blaszczak.

„Sporto kino vakarai“: „Ronaldo“, 18 val.
Lietuvos sporto universiteto aktų salė, Sporto g. 6

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas kviečia į nemokamas sporto filmų peržiūras. „Kas geriausias futbolo žaidėjas pasaulyje? Aš! Iki sausio“, – Christiano Ronaldo cituoja jo sėkmės istorija tarp aikštės ovacijų ir namų tylos, šeimos ir fanų, prakaito ir fotoaparatų blyksčių, automobilių ir lėktuvų, skausmo ir pergalių, kiekvienąkart kovojant ir atiduodant viską už buvimą geriausiu.

„Scanorama“: „Ateitis“ (L’Avenir), 20:15 val.
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Mia Hansen-Løve – prancūzų kino režisierė ir scenaristė. Už filmą „Mano vaikų tėvas“ 2009 m. pelnė Specialųjį žiuri apdovanojimą Kanų kino festivalio „Ypatingojo žvilgsnio“ programoje. „Ateitis“ gavo „Sidabrinį lokį“ už geriausią režisieriaus darbą 66-ajame Berlyno kino festivalyje.

„Moterys po keturiasdešimties nieko vertos“, – sako pagrindinė filmo herojė, vidurio amžiaus filosofijos mokytoja Natali (akt. Isabelle Huppert), kuriai po 25 kartu pragyventų metų sutuoktinis praneša išeinąs pas kitą. Tuo pat metu slaugos namuose miršta Natali motina, o ilgametis leidėjas nutraukia jos rašyto vadovėlio ir kuruotos filosofijos skaitinių serijos moksleiviams leidybą. Natali tampa visiškai laisva. „Ateitis“ subtiliai atveria įvairiapusį moters portretą: ekrane matome ir atpažįstame abejonę, nuovargį, nusivylimą, paiešką, viltį ir laimę – visa, kas mus skiria ir jungia.

ANTRADIENIS, lapkričio 22 d.

„Scanorama“: „Rimti žaidimai“ (Den allvarsamma leken), 18 val.
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Nepasiturintys jaunuoliai – žinomo tapytojo dukra Lidija (akt. Karin Franz Körlof) ir aspiruojantis žurnalistas Arvidas (akt. Sverrir Gudnason) – įsimyli. Jie nepajėgia atsispirti vienas kitam, tačiau vienas veda pasiturinčio tėvo dukterį, o kita, mirus tėvui, išteka už pagyvenusio turtingo verslininko. Nė vienas jų nėra laimingas santuokoje, tačiau kai jie vėl susitinka, regis, kad jiems nelemta būti nei kartu, nei atskirai. Tai aistringa meilės istorija apie mūsų norus ir kainą, kurią esame pasirengę už juos sumokėti. Filmas pastatytas pagal Hjalmar Söderberg romaną „Rimtas žaidimas“.

Pernilla August ilgą laiką buvo viena svarbiausių Švedijos aktorių, o 1992 m. pelnė Geriausios aktorės apdovanojimą Kanų kino festivalyje už vaidmenį Ingmar Bergman filme „Geri ketinimai“. Už savo pilnametražį režisūrinį debiutą „Anapus“ (2010 m.) ji gavo Švedijos „Guldbagge“ geriausios režisierės apdovanojimą.

„Knygos teatro“ spektaklis „Prabangos“, 18:30 val.
Teatro klubas, Vilniaus g. 22

Spektaklio siužetui panaudotos lietuvių literatūros kontekste netipiško, nebūdingo rašytojo Jurgio Savickio novelės „Palikimas“, „Ponia Janina Sudocholskienė“ ir „Prabangos“ iš antrojo apsakymų rinkinio „Ties aukštu sostu“ (1928 m.). Vienas spektaklio leitmotyvų – prabanga patirti: gyventi, mirti, mylėti. Tragikomedijos veikėjai yra trys vėlės, kurios pasakoja J. Savickio noveles kaip savo gyvenimo istorijas.

14484814_1291672104176484_2769129154384777593_n

TREČIADIENIS, lapkričio 23 d.

Operos solistų, choro ir simfoninio orkestro Gala koncertas „Šiaurės arijos“, 18 val.
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Sachos Respublikos Dmitrijaus Sivcevo-Suoruno Omolloono valstybinis operos ir baleto teatras – pirmasis tokio statuso teatras Rusijos Tolimųjų Rytų regione, pastatytas ant amžinojo įšalo ir esantis pats šiauriausias pasaulio teatras. Jakutijos operos ir baleto teatras propaguoja klasikinius operos ir baleto meno pavyzdžius bei vaidina svarbų vaidmenį saugodamas ir plėtodamas tautinį identitetą. Kaune teatro kolektyvas viešės savo 25-mečio jubiliejaus proga. Programoje – G. Donizetti, F. Lehar,  G. Verdi , P. Čaikovskij, W. A. Mozart, G. Bizet, Ch. Gounod ir kitų kompozitorių kūriniai

Apeirono teatro „Šiurpės“, 18 val.
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

„Šiurpės“ – tai toks spektaklis-nespektaklis, kurio veikėjos-naratorės seka baisius, dažniausiai mirtimi pasibaigiančius pasakojmus. Tuose pasakojimuose miręs bernas nudaigoja savo sužadėtinę, velnias apsėda ir negyvai užkankina mergaitę, elgeta pasivertęs raganius grobia ir žudo gražias mergas, pavydžios seserys užmuša jaunėlę seserį ir pakiša ją miške po lapais.

siurpes

„Lenkų kino klubas“: Trumpametražių filmų programa, 18 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Trečiadienį ekrane – filmai, atstovaujantys jaunajai „lenkų bangai“, arba naujai Lenkijos audiovizualinės kūrybos krypčiai. Tarp jų ir Lodzės kino mokyklos absolventų Szymono Kapeniako, Paulinos Skibińskos, Weronikos Izdebskos kūriniai.

Diskusija ir paskaita „Mąstantys robotai ir jų moralinės teisės?“, 18 val.
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Ar robotai kada nors taps mąstančiomis mašinomis? Ar jų mąstymas gebės būti unikalus ir autonimiškas? Ar robotai gali turėti teisę į savo moralines teises? Tokius ir panašius klausimus drauge kelsime renginio metu. Diskusiją ir paskaitą ves VDU vizituojantis profesorius John-Stewart Gordon.

„Baltojo kaspino festivalis“: Parodos „Play No Affair“ atidarymas, 18 val.
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Išankstinis festivalio, skirto atkreipti piliečių ir institucijų dėmesį į smurtą lyties pagrindu, didinti visuomenės sąmoningumą, vykdyti prevenciją, renginys – jo dalyvių žvilgsnis į moters savivoką, lyčių vaidmenį ir įvaizdžius šiandienos visuomenėje. Savo kūriniais jos kviečia žiūrovą į atvirą diskusiją apie diskriminacijos, smurto, prievartos formas, apie baimes, įtampas, taip pat apie galimus pasirinkimus, laisves ir nepriklausomybes.

„Kęstutis Vaiginis Quartet“ ir JD Walter koncertas, 19 val.
„Teatro klubas“, Vilniaus g. 22

Niujorko džiazo muzika dalinsis bendras JAV ir Lietuvos projektas, kurio dėka klausytojai turės retą galimybę vienoje scenoje išgirsti pasaulyje plačiai pripažintus atlikėjus Dave Allen (gitara), Boris Kozlov (kontrabosas), Donald Edwards (mušamieji), Kęstutį Vaiginį (saksofonai) ir kviestinį svečią JD Walter (vokalas).

KETVIRTADIENIS, lapkričio 24 d.

Tarptautinio konkurso „Kaunas Talent 2016“ atidarymas, 14 val.
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Vokalistų konkursas „Kaunas Talent “ – tai populiariosios muzikos dainų atlikėjų šventė, kurios tikslas populiarinti ir paremti vaikų ir jaunimo muzikos vystymąsi, atrasti ir paskatinti talentingus atlikėjus, susipažinti su užsienio šalių dainomis ir kitomis meno formomis.

Kaip ir kasmet, šiemet konkurse dalyvaus atlikėjai iš Austrijos, Prancūzijos, Ukrainos, Latvijos, Baltarusijos, Italijos, Ispanijos, JAV, Estijos, Gruzijos, Vengrijos, Moldovos, Turkijos, Venesuelos, Kubos, Bulgarijos, Kroatijos, Kipro, Rusijos, Makedonijos, Lenkijos, Vokietijos, Ukrainos, Kazachstano, Estijos, Švedijos, Šveicarijos, kitų valstybių bei geriausi Lietuvos dainininkai, kurie varžysis trijose amžiaus kategorijose.

Pirmoji konkurso diena – ketvirtadienį, baigiamasis „Kaunas Talent 2016“ koncertas pirmadienį vyks „Žalgirio arenoje“.

Kauno bigbendo jubiliejus, 18 val.
Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91

Apsuptas džiazo ir populiariosios muzikos atlikėjų, Kauno valstybinio muzikinio teatro didžiojoje scenoje, ryškioje rampų šviesoje savo dvidešimtpenkmečio jubiliejų švęs Kauno bigbendas. Bigbendas planuoja pasiduoti teatro intrigai ir dvasiai bei pakviesti ne į eilinį gala koncertą, o teatralizuotą pasirodymą. Kiekvienas muzikantas, akcentas, detalė scenoje bus reikšminga vakaro visumos dalis. Juos apdairiai dėlioja renginio režisierius Kęstutis Jakštas. Naujasis Orleanas, Brodvėjus, Holivudas, tarpukario Kaunas, dabartis – viskas tilps į muzikinio teatro sceną.

662bde

„XXI a. šešėliuose: literatūra ir džiazas“, 20 val.
Klubas „Orixo“, Jonavos g. 40

Scenoje įvyks netikėti susitikimai net iš kelių miestų – jauni rašytojai, dar nespėję debiutuoti arba debiutavę visai neseniai, pristatys savo kūrybą šešėlių teatro principu: nematomi iki pat pasirodymo, savo kūrybą skaitys pasislėpę už baltos širmos, kuomet žiūrovai galės matyti tik dalyvių šešėlių siluetus, susikoncentruoti į balsus ir tekstų turinį. Galiausiai, pabaigę skaitymus dalyviai simboliškai „išlįs iš šešėlių į šviesą“ ir bus pristatyti vedėjo auditorijai. Dalyvaus ir poetas, prozininkas Tadas Žvirinskis, rašytojas Kęstutis Navakas ir muzikantė Migloko, kurie atliks trumpus pasirodymus, inicijuotus savo kūrybos .

Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia