Maršrutas lapkričio 20-22 dienoms

Net trys puikių grupių koncertai, šviesų paspalvintas muzikinis teatras, akademinės muzikos gūsis ir ypatingas kinas – tai tik labai menka dalis to, ką Kaunas siūlo šį savaitgalį. Pasimatykim visur. Žymėk savo įspūdžius #kaunaspilnas – taip apie gerus dalykus informuosi ir kitus.

PENKTADIENIS, lapkričio 20 d.

Renginys „Dirižabliai“, 15:00

Matyt, nesuklysim teigdami, jog nei mes, nei tu nesam skridę dirižabliu. Ne pati saugiausia transporto priemonė visgi įdomi savo istorija, konstrukcija ir… gal net ryšiais su lietuviška virtuve? Kauno S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo 100-metis, gausiai atšvęstas vasarą, vis dar minimas specialiais renginiais, šis – vienas jų. Lietuvos aviacijos muziejuje ekspertai pasakos apie dirižablių sukūrimą ir panaudojimą nuo XIX amžiaus iki šių dienų.

Kitoks pasivaikščiojimas su Rūsčiu Kamuntavičiumi, 16:00

Skėtis po pažastimi, impregnuoti batai, ir pirmyn į žygį po, atrodo, taip jau gerai pažįstamą Kauno centrą. Į netikėtas ar pražiūrėtas detales, simbolius ir objektus dėmesį kreips VDU dėstytojas Rūstis Kamuntavičius, o ekskursija vyks istorijos studentų iniciatyva. Ačiū! Susitinkam prie fontano.

Nacionalinės filatelijos parodos „Kaunas-2015“ atidarymas, 16:00

VDU didžiojoje salėje penktadienį atidaroma ir vos porą dienų vyks filatelijos paroda, kurios metu susipažinsi su Lietuvos pašto istorija, lietuviškų ženklų leidyba, pašto veikla okupacijų metais ir t.t. Bus eksponuojami ir i XIX a. Anglijoje išleisti pirmieji pasaulyje pašto ženklai, Kaune 1919-aisiais išleista pirmoji pašto ženklų laida, taip pat teminiai pašto ženklai Kalėdoms, Raudonajam Kryžiui, olimpinėms žaidynėms ir t. t. Vyks net viktorina, kurios metu taisysim klaidas ženkluose!

filatelija

Parodos „Ne priklausomi“ atidarymas, 18:00

Tikroviški personažai netikroviškose situacijose – taip labai labai koncentruotai galima apibūdinti skulptoriaus Evaldo Pauzos kūrybą. Konceptualus turinys jo rankomis įvedamas į realistines formas. Penktadienį galerijoje „Meno parkas“ atidaroma paroda veiks iki gruodžio 15-osios – rask laiko interpretuoti žodį „nepriklausomas“ pats.

evaldas_pauza

Festivalis „Iš arti“: „Laiko tiltai“, 18:00

Tarptautinis šiuolaikinės akademinės muzikos festivalis „Iš arti“ taip plačiai, kaip tik įmanoma, pristatytas mūsų lapkričio numeryje – šia proga pakalbinome festivalio vadovę Zitą Bružaitę. O pirmasis jo renginys – jau penktadienį Kauno valstybinėje filharmonijoje. Programa „Laiko tiltai“ – tai Giedriaus Kuprevičiaus interpretuota M. K. Čiurlionio simfoninė poema „Dies irae“, Dalios Kairaitytės ir Peter Fribbins kūrinių premjeros bei Igno Juzoko kompozicija „Kubai“. Kūrinius filharmonijoje atliks Kauno miesto simfoninis orkestras. Koncerto pertraukos metu bus atidaryta Lietuvos ir Lenkijos menininkų paroda „Šnabždesiai V“.

Grupės „Kamanių šilelis“ koncertas, 19:00

Nuostabiai neįpareigojanti menų svetainės „Largo“ erdvė pakibusi virš Kauno panoramos tyko užkopus iš V. Putvinskio gatvės į Žaliakalnį laiptais, Radijo gamyklos pašonėje. Renginių tinklelis čia gausėja kas mėnesį, o šį penktadienį svetainėje svečiuosis pasaulio muzikos ir poezijos paraštėse eksperimentuojantis duetas „Kamanių šilelis“.

Grupės „Solo ansamblis“ koncertas, 21:00

Diskutuoti apie aktorių muzikos grupes ir tai, kas jose svarbiau – aktorinis meistriškumas ar skambesys -, galima daug. Visgi grupė „Solo Ansamblis“, kurios pagrindą sudaro „Keistuolių“ kursą baigę aktoriai, tokioms diskusijoms vietos nebepalieka. Liūdni, post-viską deklaruojantys, elektronikos nesibaidantys muzikantai nebijo būti ir tamsūs bei griežti. Šokti irgi galima, tik liūdnai. Jei labai patiks, su „Solo Ansambliu“ šeštadienį galėsi važiuoti į Klaipėdos „Kaštoną“, bet penktadienį pasimatom „Punto Jazz“ palėpėje.

Grupės „Colours of Bubbles“ koncertas, 21:00

Įprastai kaip elektroninės muzikos ir šokių vieta klasifikuojamas baras „Lizdas“ vis dažniau žengia ir į indie sceną ir tampa trečiąja vieta, šį penktadienį siūlančia aktualios grupės koncertą. Čia jau koncertavo „Garbanotas Bosistas“, o lapkričio 20-ąją gitaras draskys šiauliečiai „Colours of Bubbles“. Taip pat ir sąlyginiai naujokai „Sisters on Wire“. O „šokiniai“ šokiai vyks šeštadienį, apie juos plačiau – čia.

Šviesų festivalis „Spalvotas Kaunas“, 17:00

Ir penktadienį, ir abu savaitgalio vakarus stabtelk pie Kauno valstybinio muzikinio teatro – nors, jei eisi pro šalį, mūsų raginimo net neprireiks. Žiemą sušvietusi Soborą komanda „Leggato“ šįkart kelių km laidų pagalba apšvies muzikinį teatrą, ir tai – tikrai ne paskutinis objektas jų planuose.

sviesu_festivalis

ŠEŠTADIENIS, lapkričio 12 d.

Meno restoranas vienai dienai, 12:05

Galerijos „Meno forma“ šeimininkai šeštadienį kepa pyragą, bet atsinešti ką nors skanaus kviečia ir mus. Bei tave. Kavos ir arbatos išvirs. Taip apžiūrėti šiuolaikinio stiklo meno parodą, be abejo, bus šilčiau. Skanaus!

Filmo „Pariah“ premjera, 16:00

Tolerantiško Jaunimo Asociacija pirmadienį, lapkričio 16-ąją, kuomet visas pasaulis minėjo Tolerancijos dieną, kartu atšventė ir savo 10-metį Lietuvoje. Tiksliau, pradėjo švęsti – ir šeštadienį Kauno kino centre „Romuva“ proga tam bus puiki. 2011-aisiais sukurtas režisieriaus Dee Rees filmas „Pariah“ kalba apie paaugliškas identiteto paieškas, įtampą šeimoje ir viską dar labiau supainiojančią bažnyčią.

Spektaklis „Gentis“, 18:00

Vienos dallies spektalį režisierius Agnius Jankevičius pastatė pagal Ievos Simonaitytės romaną „Aukštųjų Šimonių likimas“. Nesvarbu, prieš kiek metų parašytas kūrinys – šeimos klausimas aktualus kiekvienoje epochoje. Dramos teatre.

gentis

Vakarėlis „Urban Grooves“ su Tomu Boo, 21:00

Vinilui neabejinga kavinė „Galerija Urbana“ šeštadienio nakčiai į Kauną atsikomandiruoja vieną seniausių sostinės soul, funk, r&b ir kitų iš juodos plastmasės gražiausiai skambančių stilių propaguotojų – Tomą Boo.

SEKMADIENIS, lapkričio 22 d.

Ekskursija „Miestas kaip tekstas. Kauno stoties rajonas“, 12:00

Mūsų lapkričio numeryje kalbintas (interviu galite paskaityti ir čia) istorikas, vienas projekto „Ekskursas“ iniciatorių Žilvinas Rinkšelis sekmadienį interesantus vedžios po stoties rajoną ir mokys jį… skaityti. Labai tikimės, kad vietų dar yra – registuotis būtina iš anksto. Visa informacija paspaudus nuorodą viršuje.

Festivalis „Iš arti“: „Trio“, 17:00

Festivalis „Iš arti“ tęsiasi. Ankstyvą, bet jau tamsų sekmadienio vakarą filharmonijoje pasirodys net du trio “ slovėnai „Amael Piano Trio“ ir lietuviai „FortVio“. Programoje – lietuvių ir užsienio autorių kūriniai, parašyti ir šiemet, ir net 1935-aisiais.

„Scanorama“: „Apie Joną“, 14:45

Paskutinė festivalio „Scanorama“ diena… „Forum Cinemas“ salėje – lietuvių režisieriaus Jokūbo Viliaus Tūro darbas apie, atrodo, visalaikį kūrėją Joną Vaitkų.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia