Maršrutas lapkričio 18-20 dienoms

Troškulys. AURA nuotr.

PENKTADIENIS, lapkričio 18 d.

Paroda  „Nuoširdi fotografija“, iki gruodžio 1 d.
„Kiemo galerija“, E. Ožeškienės g. 21

Kelias savaites veiksiančioje VU KHF kultūros vadybos studenčių surengtoje parodoje bus galima išvysti jaunojo fotografo Benedikto Kazlausko darbus, kurių pagrindinė tema – gamta, išreikšta per makro objektyvą. Benediktas ėmė fotografuoti 2013 m., pradėjęs dalintis savo darbais socialiniuose tinkluose sulaukė nemažo dėmesio, dabar fotografo darbus seka daugiau nei 30 tūkst. sekėjų.

Ekskursija, skirta Latvijos nepriklausomybės dienai, 15 val.
A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus, V. Putvinskio g. 64

Ekskursija po parodą„Paletė ir gyvenimas“, skirtą 140-osioms Antano Žmuidzinavičiaus gimimo metinėms, kurią išgirsite latvių kalba. Šis susitikimas neatsitiktinis, glaudžius kaimyninius bendradarbiavimo santykius patvirtina ir apdovanojimai, kurie buvo skirti dailininkui. 1930 m. A. Žmuidzinavičiui buvo įteiktas Aizsardzības Biedrības sudraba medaļa, o 1932 m. II laipsnio Trijų žvaigždžių ordinas.

Parodos „Kopūstų lauko archivizijos“ atidarymas, 16 val.
„Kopūstų laukas“, prie Suomių g.

Rugsėjo 22-25 dienomis Žemųjų Šančių bendruomenė, bendradarbiaudama su Architektų sąjungos Kauno skyriumi pakvietė architektus, menininkus, miesto tyrėjus ir bendruomenės narius dalyvauti architektūros ir landšafto konkurse „Kopūstų lauko archivizijos“, kuris vyko Kaune, Kopūstų lauko teritorijoje, esančioje Žemųjų Šančių kareivinių miestelyje. Ši teritorija yra žinoma dėl iš apačios kilusių pilietinių iniciatyvų, kurios pasireiškė vietos gyventojų susitelkimu keičiant daugiau nei dvidešimt metų dykvietės statusą turėjusią teritoriją ir kuriant joje viešąją erdvę.  Parodoje bus pristatyti keturi architektūros ir landšafto projektai skirti apleistos Šančių teritorijos atgaivinimui bei dokumentinis filmas, pasakojantis apie projekto procesą.

Festivalis „Iš arti“: koncertas „Šaknys“, 18 val.
Kauno valstybinė filharmonija, E. Ožeškienės g. 12

Kauno miesto simfoninis orkestras, folkloro ansamblis „Intakas“ ir vokalinė-instrumentinė grupė „Piano Voice Beat“ atliks lietuvių ir latvių muzikiniu folkloru paremtą programą. Festivalio koncertas skirtas Latvijos nepriklausomybės dienai.

Performansas „Moterų chanatas“, 19 val.
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„Aš lašu, Tu laŠi, jie ir Jos lašA, užpildydami savo pačių chanatus tamsos šviesa“. Programoje – Ugnė Vaitonytė, Raimonda Kimbraitė, Evelina Pilipavičiūtė, Justina Kiuršinaitė, Laura Kairiūkštytė, Vigita Rudytė, Gintautė Teresė Juciūtė. Performansas vyks tamsoje, tad su savimi turėkite ŠVIESOS ŠALTINĮ (mobilus telefonas, žibintuvėlis etc). Išvysite gyvus paveikslus, kuriems pavadinimus sukurti galėsite patys.

chanatas

„Sisters On Wire“ koncertas, 20 val.
Klubas „Orixo“, Jonavos g. 40

„Sisters On Wire“ kauniečiams pristatys debiutinį albumą „Never Turn The Lights Off“. Savo stilių muzikantai apibūdina kaip „soul guitar pop“ derinį, kuriame jaučiama „Snow Patrol“ romantika, „Keane“ pianino atotrūkiai, „The Naked and Famous“ „dream-pop“ bangos bei sunkesnio „post-rock“ intarpai. Jų pasirodymuose niekada netrūksta spontaniškumo, o skleidžiama energija ir veržlumas įtraukia nuo pat pirmų akimirkų.

Vakarėlis „Naktiniai Paukščiai: Pariah“, 22 val.
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Į renginį pakviestas britiškos techno tamsos atstovas Pariah, žinomas iš dueto „Karenn“ ir jau užsitarnavęs pagarbą DJ scenoje kaip nenugalimų selekcijų autorius.

ŠEŠTADIENIS, lapkričio 19 d.

„Scanorama“: „Ornitologas“, 15:30 val.
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Ornitologas Fernandas (akt. Paul Hamy), ieškantis retų juodųjų gandrų Šiaurės Portugalijoje, nunešamas upės srovės į nepažįstamą vietą miške. Ten jis sutinka dvi klaidžiojančias piligrimes, einančias keliu į Santjago de Kompostelą. Priverstas gelbėtis nuo priešiškai nusiteikusių merginų, Fernandas leidžiasi gilyn į tankmę, kur susiduria su keistomis ir netikėtomis kliūtimis, kol galiausiai patiria dvasinę transformaciją. Filmas „Ornitologas“ – kultūrinių ir religinių nuorodų gausi siurrealistinė kelionė po atokiausias Portugalijos vietas ir populiariąją mitologiją.

João Pedro Rodrigueso darbai tiria žmogiškojo geismo apraiškas, kartu apmąsto ir kultūros bei kino istoriją. Jo filmai buvo pristatyti ir pelnė apdovanojimus didžiausiuose kino festivaliuose, įskaitant Kanų, Venecijos, Lokarno ir Berlyno tarptautinius kino festivalius.

Filmo „Nuo Lietuvos nepabėgsi“ premjera ir susitikimas su kūrėjais, 18 val.
Kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

​Meniška ir įtraukianti kelio drama pasakoja apie kino kūrėją Romą Zabarauską (Denisas Kolomyckis). Režisierius kartu su savo meksikiečiu vaikinu Carlos (Adrian Escobar) padeda gerai draugei, aktorei Indrei (Irina Lavrinovič) pabėgti iš Lietuvos po to, kai ji nužudo savo motiną ir pavagia jos pinigus. Greitai jų kelionė tampa beprotiškesne už bet kokį kino filmo scenarijų… „Nuo Lietuvos nepabėgsi“ antrąją vieta įvertino Bušviko kino festivalio (Niujorkas) komisija. Epizodinius vaidmenis filme sukūrė garsūs Lietuvos dainininkai Justė Arlauskaitė-Jazzu ir Vaidas Baumila.

„Sheep Got Waxed“ koncertas, 20 val.
Klubas „Orixo“, Jonavos g. 40

Naują albumą suruošęs neprogramuotino džiazo trio „Sheep Got Waxed” išsiruošė jo pristatyti Lietuvoje ir svetur – šeštadienį savo eilės sulauks ir su „Pushy“ susipažins Kaunas.

Klubinis gyvos muzikos festivalis „MountainRock“ , 21 val.
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

​Įvairias gitarinės muzikos ribas tikrinančiame renginyje šiemet gros keturios komandos iš Lietuvos ir užsienio: „Mountainside“ (Kaunas, heavy rock/psychedelic, „H. Soror“ (Kijevas, experimental/dark psych), „Dead City Holidays“ (Ryga, alt rock/grunge) ir „Radiatoriai“ (Kaunas, instrumental/alt rock/blues).

Festivalio „Scanorama“ uždarymo vakaras, 21 val.
Klubas „Dildė ir akvarelė“, Vilniaus g. 16

Baigiantis Europos šalių kino forumui „Scanorama“ jo organizatoriai kviečia visus bičiulius, žiūrovus, talkininkus ir savanorius į uždarymo vakarą, kuriame – keturi eksperimentinės elektroninės muzikos pasirodymai. Programoje – nobuma, KiB, nopamummy ir Noise Ladder.

sscanuzdarymas

SEKMADIENIS, lapkričio 20 d.

Spektaklis vaikams „Paslaptinga naktis“, 12 val.
Kauno mažasis teatras, M. Daukšos g. 34

Atmosferinis šešėlių spektaklis pagal kanadiečių menininkės M. Lemieux iliustruotą knygelę „Audringa naktis“, kuriamas pasitelkiant šviesą, muziką, spalvas ir aktorių kūno raišką. Žiūrovas kviečiamas į šiltą ir žaismingą vaizdų kelionę, atveriančią duris į vaiko vaizduotės pasaulį.

„Scanorama“: „Išsvajotieji“, 16 val.
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Šis filmas atverčia intymius ir aistringus dviejų poetų, susipažinusių pokarinėje Vienoje, Ingeborgos Bachman ir Polo Celano, laiškus. Dramatinį jųdviejų dialogą įgarsina du jauni aktoriai, kurie, atliepdami skaitomus laiškus, gyvena savo realų, labai kitonišką gyvenimą, palyginti su tuo, apie kurį skaito. Jautrūs tekstai atskleidžia kūrėjų nerimą, neįgyvendintą romaną, obsesyvią priklausomybę, saugumo paiešką.

Ruth Beckermann yra austrų režisierė ir rašytoja, gyvenanti tarp Vienos ir Paryžiaus. Jos filmai sulaukė dėmesio tarptautiniuose prestižiniuose festivaliuose (daugumos jų premjeros įvyko Berlyno kino festivalyje ir Paryžiaus „Cinéma du Réel“). Jos filmai „Popierinis tiltas“ (1987 m.) ir „Į Rytus nuo karo“ (1996 m.) apdovanoti „Cinéma du Réel“, Vienos kino festivalio prizais.

Filmas „Gimme Danger“, 16 val.
Kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Amerikiečių kino meistro Jimo Jarmuscho atviras ir skvarbus žvilgsnis į legendinę muzikos grupę „The Stooges“ ir jos lyderį – pašėlusį Iggy Popą. Asmeniškoje kelionėje per spalvingą ir beprotišką Iggy Popo karjeros istoriją – šlovingаs XX a. 7 dešimtmetis, pankroko muzikos aukso amžius, staigūs nuopuoliai ir netikėtas grupės atgimimas 2003-iaisiais. Nesibaigiančios energijos užtaisas – toks yra Iggy Popas, tokia jo muzika, toks ir šis filmas.

Miuziklas „Aida“, 18 val.
Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91

​Daugiau nei 18 šalių scena užkariavęs Sero Eltono Johno ir Tim Rice miuziklas „Aida“ Kauno valstybiniame muzikiniame teatre buvo pastatytas pirmą kartą Baltijos šalyse. Jo premjera kovo 25 d. sutapo su kerinčių baladžių karaliaus E. John gimtadieniu. Bilietai į miuziklo premjerinius spektaklius buvo išpirkti akimirksniu, tai liudija , kad žiūrovai žino, ką renkasi, nes būtent E. Džono muzika ir lemia „Aidos“ miuziklo populiarumą daugelyje užsienio teatrų.

Ant AUROS batuto: Šokio spektaklis „Troškulys“, 19 val.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Šis spektaklis – Baltijos šalių teatrų festivalio dalis. Belgas Niels Claes karjeros siekė tęsė Nyderlanduose, Lenkijoje, Vokietijoje, Izraelyje, kol galiausiai atrado kelią į Kauno šokio teatrą „Aura“. Kaip choreografas N. Claes yra sukūręs keletą darbų: „Maathai“ (Lenkija), šokio filmą “hiding”, taip pat pastatęs keletą nedidelės apimties spektaklių baleto mokyklų studentams Lenkijoje. „Troškulys“ (Thirst) – jo choreografinis debiutas Lietuvos šokio platformoje.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia