Maršrutas lapkričio 15 – 17 dienoms

PENKTADIENIS, 11 15

Susitikimas su Česlovu Lukensku parodoje „Kliedesių terminalas“, 17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Kauno paveikslų galerija kviečia į susitikimą su Česlovu Lukensku jo videoprojekcijų, tekstų ir objektų parodoje „Kliedesių terminalas“. Retrospektyvinėje, visą Č. Lukensko kūrybinį laikotarpį žyminčioje, parodoje atsiskleidžia temų transformacijos, meninių įvaizdžių kaita ir įvairovė, žanrų ir disciplinų sankirtos, autorius dažnai nevengia sarkazmo ir saviironijos. Vienas ryškiausių Lietuvos šiuolaikinio tarpdisciplininio meno atstovų lankytojams pristatys ir papasakos apie savo parodą, kuri, pasak autoriaus, yra labai asmeniška. Eksponuojami kūriniai, iškilę savianalizės pagrindu, tiesiogiai siejami su autobiografiniais įvykiais: pradedant ankstyvąja jaunyste ir baigiant pastarųjų metų patirtimis.


„Ritualas Juodajai Saulei“, 17:00
A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus (Velnių muziejus), V. Putvinskio g. 64

„Ritualas Juodajai Saulei“ – tai muzikos, teksto, šokio ir teatro sintezė, paremta XX a. prancūzų dramaturgo Antonin Artaud radijo pjese „Dievo teismo baigtis“ („Pour en finir avec le jugement de dieu“). Ši pjesė yra savojo laikmečio sociopolitinių reiškinių kritika bei smūgis per šimtmečius įsigalėjusioms vakarietiško mąstymo dogmoms ir racionalaus proto hegemonijai. Atliepdamas tekstui, performansas yra tarsi žaidimas ant absurdo ribos, bandymas dar kartą permąstyti grožio, bjaurasties, proto ir beprotybės prasmes.

Organizatorių nuotr.


„Fluxus Labas“: grafikos dirbtuvės, 17:30
Šilainių biblioteka, Baltų pr. 81

„Fluxus Labas“ kviečia penktadienio vakarą praleisti gafikos dirbtuvėlėse piešiant tušu. Organizatoriai pažada smagias ir informatyvias pamokas, o po jų galimybę laisvai atskleisti savo kūrybines vizijas linija po linijos, taškelis po taškelio. Registracija.


Paskaita „Rusų bendruomenė Kaune: istorija, tapatybė ir atmintis“, 18:00
Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58

Kauno įvairių tautų kultūrų centre vyks atvira humanitarinių mokslų daktaro, Lietuvos socialinių tyrimų centro Etninių tyrimų instituto vadovo ir vyriausiasis mokslo darbuotojo Andriaus Marcinkevičiaus paskaita bei diskusija apie rusų bendruomenę Kaune 1918-1940 metais. Rusai Kaune išsiskyrė gebėjimu sėkmingai pritaikyti savo profesines žinias ir įgūdžius įvairiose veiklos srityse. Čia telkėsi rusų kilmės inteligentija, kuriai atstovavo mokytojai, mokslininkai, karininkai, teisininkai, gydytojai ir kitų profesijų atstovai, prisidėję prie Lietuvos valstybingumo įtvirtinimo, mokslo ir kultūros plėtotės. Kauno mokytojų draugijos rusų gimnazija tapo rusų bendruomenės švietimo ir kultūros židiniu, kuriame vyko ne tik ugdymo procesas rusų kalba, bet rengiama Rusų kultūros diena, spektakliai, koncertai ir kitos rusų tapatybės puoselėjimui reikšmingos šventės. Mieste susiformavo rusų visuomeninių organizacijų tinklas, prisidėjęs prie rusų kultūros, religinių tradicijų ir socialinės paramos iniciatyvų plėtotės. Vytauto Didžiojo universitete žinių sėmėsi jaunoji rusų inteligentijos karta, siejusi savo ateitį su darbu nepriklausomos Lietuvos labui.

Organizatorių nuotr.


Ankstyvojo lietuvių videomeno peržiūra „Nesugalvoti dalykai“, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Penktadienį Kauno menininkų namuose vyks ankstyvojo lietuvių videomeno peržiūra „Nesugalvoti dalykai”. Tuo pačiu pristatomas ir skaitmeninis lietuvių videomenininkų kūrinių archyvas „Nepriklausoma sinemateka“ (www.sinemateka.lt). Renginio programa kviečia žiūrovus susipažinti ne su chronologine videomeno raida, o su viena iš Lietuvos dešimto dešimtmečio interpretacijų. Todėl tarp pristatomų kūrėjų yra ne tik žinomi videomenininkai: Karla Gruodis, Gintaras Šeputis, Paulius Arlauskas ar Aleksas Andriuškevičius, bet ir „Vaizdo studijos“, Gintaro Šepučio įkurtų pirmųjų videomeno kursų Lietuvoje, studentų darbai, architekto Valdo Ozarinsko kūryba bei kiti.


Sutemų valandos skaitymai „Babetės puota“, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Babetė jau ruošia stalą, lauke sninga, indai skamba. Tuo metu garbūs trobelės svečiai dar nenutuokia, kad šiandien vyks stebuklai. Lapkričio 15-osios vakarą Šiaurės šalių literatūros savaitei skirti Sutemų valandos skaitymai kviečia kartu nukeliauti į Norvegijos kalnų papėdėje stūksantį spalvotą Berlevogo miesteliuką, kurio įprastą kasdienybę tuoj sudrums vienai jo gyventojai netikėtai nusišypsojusi fortūna… Ištraukas iš Karen Blixen apysakos „Babetės puota“ skaitys jaunosios kartos aktorė Eglė Grigaliūnaitė. Garsovaizdžiais ir vaizdo projekcijomis į XIX a. nusikelti padės „Kaunas 3022“.


„Scanorama“: „Siuvenyras“ (The Souvenir), 18:45
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Vieno kino mokyklos studentų vakarėlio metu Džiulė susipažįsta su paslaptinguoju Entoniu. Praeina kelios dienos ir Entonis pasikviečia Džiulę į prabangų viešbuti, prašydamas praleisti su ja daugiau laiko. Taip prasideda pirmi rimti Džiulės santykiai, kurių metu ji, ignoruodama draugų patarimus, visiškai išsižadės savo norų manipuliatyvaus Entonio naudai. Paremtas tikrais režisierės išgyvenimais, „Suvenyras“ – brandos istorija, nepastebimai paverčianti kasdienių akimirkų rinkinį įžvalgiu pasakojimu apie nepamirštamą meilę.


„Planeta Polar“ koncertas, 21:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

„Planeta Polar“ – kolektyvas, kurį įkūrė kumbijos ritmais šokančios grupės „Parranda Polar“ muzikantai. „Parranda“ – tai, kas esame, o „Planeta“ – kuo norėtume būti“, – taip savo muzikines transformacijas apibūdina trio. „Planetos“ muzikoje galima patirti daug emocinių atspalvių. Ji apjungia ir linksmą, ir liūdną nuotaikas.

Viliaus Barkausko nuotr.


ŠEŠTADIENIS, 11 16

Kauno meno leidinių mugė „Kaunas Art Book Fair“, 11:00 – 19:00
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Šiemet Lietuvos ir Kauno meno lauką papildys nauja iniciatyva – pirmoji Kauno meno leidinių mugė „Kaunas Art Book Fair“. Kai Lietuvos meno leidinių pristatymas užsienio mugėse jau tapo įprastu reiškiniu, Kauno meno leidinių mugė siekia Kauną ir Lietuvą tarptautiniame leidybos žemėlapyje pažymėti kaip svarbų atradimų ir tinklaveikos tašką. Tai – Kauno fotografijos galerijos ir knygyno „Six chairs books“ inicijuojamas veiksmas. Šioje mugėje jungsis kelios renginių kryptys, kuriomis įvairiapusiškai pristatomi ir analizuojami leidybos procesai. Mugę papildys knygų paroda, paskaitos, diskusijos, knygų pristatymai ir pasirašymai, knygų kūrimo dirbtuvės. Mugė veiks ir sekmadienį nuo 10 iki 18 val. Renginio programa.


Interaktyvus muzikinis spektaklis kūdikiams „Laikrodininkas“, 11:00 / 15:00 / 17:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Teatro „Dansema“ įkūrėjos Birutės Banevičiūtės spektaklis 5-20 mėnesių kūdikiams, pilnas judesio ir garso staigmenų, pasirodančių iš šokėjo kostiumo. Mažieji žiūrovai galės tapti spektaklio judesio ir muzikos bendraautoriais ir, tyrinėdami spektaklyje naudojamus muzikos instrumentus, sukurti bendrą muzikinį akompanimentą spektaklio veiksmui. Tai pirmas tokios formos spektaklis kūdikiams Lietuvoje, sukurtas bendradarbiaujant su „Kaunas 2022“ ir mažaisiais kauniečiais.

Šokio teatro „Dansema“ nuotr.


Edukacija ,,Vėlyvo rudens pajautos“, 14:00
A. ir P. Galaunių namai, Vydūno al. 2

A. ir P. Galaunių namai ir dailininkas G. Kušlys kviečia į pasivaikščiojimą parodoje ,,Ženklai laike“ ir edukacines tapybos dirbtuves „Vėlyvo rudens pajautos”. Parodoje eksponuojama per 30 menininko 2016-2019 m. sukurtų darbų, kuriuos edukacijos dalyviai apžiūrės kartu su autoriumi. Renginio metu galėsite aptarti, pamėginti įvardinti, paanalizuoti menininko kūrinių keliamas estetines bei dvasines pajautas ir popieriaus lape pavaizduoti savąsias akimirkos, nuotaikos, būsenos vizijas ir išmėginti dailininko G. Kušlio taikomus kūrybos metodus. Būtina registracija: tel. (8-37) 798995.

Šiuolaikinės muzikos festivalis „Iš arti“: koncertas „Mašinos ir šokiai“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Tradicinį lapkričio šiuolaikinės muzikos festivalį „Iš arti“ atidarys šeštadieninis maestro Giedriaus Kuprevičiaus vedamas koncertas „Mašinos ir šokiai“, kuriame pasirodys Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (dirigentas Martynas Staškus) ir pianistas Martynas Bazaras. Programoje: Jono Jurkuno „Robotai ir žiedlapiai“, Maurice Ravel – Valsas, Ryčio Mažulio „Ex Machina“, Giedriaus Kuprevičiaus Simfonija be fortepijono, Michael Nyman Simfonija Nr. 8 „Vandens šokiai“, I dalis.

Organizatorių nuotr.


„Scanorama“: „O tada mes šokome“ (And Then We Danced), 19:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Šokis – Merabo gyvenimas. Su partnere Mari jis kasdien repetuoja su Sakartvelo nacionaliniu ansambliu, laukdamas galimybės sužibėti didžiojoje scenoje. Kai prie ansamblio prisijungia naujas talentingas ir charizmatiškas narys Iraklis, jis tampa pagrindiniu Merabo konkurentu, o kartu, netikėtai, ir didžiausia jo aistra. Šis filmas – tai meilės laiškas Sakartvelui, kur šokis, muzika, maistas ir kraštovaizdis tampa fonu savęs atradimo istorijai.

 
„Kabloonak“ koncertas, 21:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Būgnininko Jono Narbuto muzikinė biografija – ilga ir įdomi. Viena scena jis dalinosi su atlikėja Alina Orlova, grupėmis „Garbanotas“ ir „Bekešo vilkai“. Šiuo metu taip pat groja grupėje „Planeta Polar“. Projektas „Kabloonak“ gimė 2016 metais, kai trumpam į šalį padėjęs lazdeles Jonas ėmėsi gitaros ir ėmė kurti jautriai poetiškas ir brandžiai sarkastiškas lopšines. Vėliau prie atlikėjo prisijungė ketvertas draugų muzikantų. Kartu su augančiu muzikantų skaičiumi grupėje didėja ir „Kabloonak“ gerbėjų, kuriems artima kambarinė, melancholiška ir truputį išderinta Jono Narbuto kūryba, gretos.

„Kabloonak“ asmeninio archyvo nuotr.


Koncertas „Lapkričio speigas V“, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Tamsos garso triptiką kurs trys black metal kolektyvai – kauniečiai „Nahash“ ir „Luctus“ bei čekai „Inferno“.

„Scanorama“: „Zombi vaikas“ (Zombi Child), 21:15
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

1962 m. Haityje Clairvius Narcisse’as savo kailiu patyrė vudu magijos galią. Jis buvo užburtas, užkastas, o paskui prikeltas kaip zombis, kad visą likusį gyvenimą dirbtų cukranendrių laukuose. Praėjus 55 metams, mergaitė iš Haičio, besimokanti prestižinėje Garbės legiono mokykloje Prancūzijoje, naujoms draugėms pasipasakoja esanti jo anūkė. Netikėtai jos pasakojimas sugundo vieną bendraklasių imtis magijos sprendžiant širdies reikalus. Naujausias Bertrand’o Bonello filmas jungia antropologiją, filosofiją ir žanrinio kino elementus, siūlydamas gaivų ir šiuolaikišką žvilgsnį į vergovę ir gyvuosius numirėlius.


SEKMADIENIS, 11 17

TEDxKaunas 2019: „Message in a Bottle“, 9:00 – 17:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

Įkvepiančios įkvepiančių asmenybių istorijos iš pirmų lūpų vėl Kaune. Šiemet renginys kviečia pasvarstyti apie „žinutės butelyje“ prasmę. Juk tai jos gavėjas nusprendžia butelio turinio likimą ir nelieka jam abejingas. Tarp šiemetinių pranešėjų – Australijos lietuvė futuristė Kristina Dryža, balsingas Lietuvos lietuvis Justinas Jarutis, KTU dėstantis viduramžių ir gastronomijos mėgėjas Gavin Stewart ir kiti.


Naujas muziejuje: „Pankų filosofija“, 10:00 – 16:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Į muziejų atkeliavęs naujas eksponatas turi nueiti ilgą kelią, kol būna paruošiamas rodymui lankytojams. Norėdami sutrumpinti šį procesą, Kauno miesto muziejaus darbuotojai Rotušės skyriuje kas mėnesį pristato naujausią ir įdomiausią muziejaus gautą eksponatą. Šį kartą galima pamatyti leidinį „Pankų filosofija“. Amerikiečio Craigo OʼHara bakalauro tezė-knyga „The Philosophy of Punk: More Than Noise!“ paskutinio XX a. dešimtmečio pradžioje buvo išversta į lietuvių kalbą ir išspausdinta tuo metu dar neegzistuojančioje Kėdainių spaustuvėje, o viena Kauno leidykla platino ją knygynuose. Eksponatą muziejui padovanojo jos vertėjas (kartu su Rimu Gataučiumi ir Nerijumi Jurėnu), leidėjas ir platintojas, gidas Jonas Oškinis.


Ekskursija „Poetei Salomėjai Nėriai – 115“, 12:30
Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia – Kauno soboras, Nepriklausomybės a. 14A

Palemonas ir Petrašiūnų kapinės – dažno kauniečio žinomos vietos, susijusios su sudėtingo likimo poete Salomėja Nėrimi, tačiau didelė dalis jos gyvenimo praėjo būtent Kaune. Iniciatyva „Gražinkime Kauną“ vėl kviečią popietę paskirti unikaliai ekskursijai, šįkart dedikuotai poetės 115-osioms gimimo metinėms, ir kartu pasivaikščioti po S. Nėries gyvenimą tarpukario Kaune kartu su gide, poete, skaitove Neringa Daniulaitiene.

Religinės muzikos koncertas, 13:00
Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia – Kauno soboras, Nepriklausomybės a. 14A

Šis religinės muzikos koncertas yra skiriamas pasaulinei dienai žuvusiems eismo įvykiuose atminti. Dalyvaus: Kauno kultūros centro mišrus choras „Diemedis“ (meno vadovas Audrius Petrauskas) ir Kauno Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios choras „Te Deum“ (meno vadovas Audrius Petrauskas). Renginio metu vyks saugaus eismo mokyklėlė.

Organizatorių nuotr.


„Pasaulio virtuvės: Libanas“, 16:00 – 20:00
Baras „B2O“, Gedimino g. 30

Kas antrą sekmadienį „B2O“ virtuvę perima skirtingų pasaulio šalių atstovai, kurie ruošia tradicinius patiekalus ir stengiasi supažindinti su savo šalies kultūra per neįprastus skonius. Renginys šį kartą vyks su atsidavusiu šefu iš Libano Abdalla Chahine-Cheh, kuris teigia, jog Libano virtuvė yra apie daugiau nei maistą – tai kultūros išraiška. Valgymas yra sąmoningas ritualas, puoselėjantis bendruomenę ir valgytojo ryšį su savimi bei aplinka. Tad sekant Libano maisto tradicijas, šįkart Cheh kartu su Ghassan Antoun (Kaune besimokančiu medicinos studentu iš Libano) sukūrė patirties meniu, kuris leidžia gauti visapusišką Libano virtuvės patirtį.


Šiuolaikinės muzikos festivalis „Iš arti“: koncertas „ Apie jūrą, paukščius ir jausmus“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Gamtos peizažai ir testamentai, muzikos garsais kalbantys apie nykstančius paukščius, aplinkas ir žmogaus emocijas bei grėsmingas patirtis gamtoje – tai svarbiausios koncerto „Apie jūrą, paukščius ir jausmus“ temos, kurios nuolat sujudina kompozitorius, dailininkus, poetus. Programą „Apie jūrą, paukščius ir jausmus“ parengė Lietuvos nacionalinės filharmonijos ansamblio „Musica humana“ muzikos atlikėjai kartu su vokaliniu duetu „Cantus Coronatus“ (Simona Liamo ir Nora Petročenko) bei pianiste Birute Asevičiūte. „Apie jūrą, paukščius ir jausmus“ kompozicijų autoriai – dabarties latvių, estų ir lietuvių kompozitoriai, kurių kameriniai kūriniai skirti įvairioms sudėtims – nuo obojaus solo kompozicijų (Pēteris Vasks) iki premjeros unikaliam instrumentiniam trio – meilės obojui, violončelei ir klavesinui (Zita Bružaitė). Gamtos tema festivalio programoje atsiskleis vienišumo, dramatizmo, pastoralinėmis nuotaikomis, kuriose išgirsite baroko, neoromantinėmis ir modernizmo stilių jungtis.

Organizatorių nuotr.


„Scanorama“: „Vogti arklius“ (Ut og stjæle hester), 19:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Palaidojęs tragiškai žuvusią žmoną, 67 metų našlys Trondė grįžta į gimtuosius namus Norvegijoje. Aplink viešpatauja gili žiema, bet vyro mintys nukeliauja į 1948 m. vasarą. Pasirodžius kaimynui Larsui, juodu atgaivina praeities įvykius, negrįžtamai sudaužiusius jų šeimas, kai siaubinga nelaimė aptemdė laimingą penkiolikmečio vaikystę ir užbaigė šviesios nekaltybės amžių. „Vogti arklius“ – įstabios gamtos fone vykstanti epinė brandos drama, aprėpianti platų žmogiškų jausmų spektrą nuo meilės iki netekties, nusivylimo ir kaltės. Dalis filmo kadrų buvo užfiksuoti Kaune ir Vilniuje.

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia