Maršrutas lapkričio 14-17 dienoms

(G)round zero, A. Bulotos nuotr.

PIRMADIENIS, lapkričio 14 d.

XX tarptautinis šiuolaikinės muzikos festivalis „Iš arti“, 18 val.
Kauno valstybinė filharmonija, E. Ožeškienės g. 12

Koncerte „Kamerinės muzikos vitrina“ dalyvauja ansamblis „Fatrio“ (Fausta Drūlytė (fleita), Viktorija Smailytė (arfa), Vytenis Pocius (violončelė)) ir solistės Nora Petročenko (mecosopranas) bei Šviesė Čepliauskaitė (fortepijonas).

Šiaurės šalių bibliotekų savaitės atidarymo renginys, 18 val.
Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

VDU Lituanistikos katedros vedėjos, docentės dr. Astos Gustaitienės paskaitą „Ar po mūsų tikrai nebebus mūsų: ateitis šiuolaikinėje Skandinavijos šalių literatūroje“ lydės aktoriniai Šiaurės šalių literatūros skaitymai iš bibliotekos balkono ir protmūšis „Skandinavijos puslapiai“.

„Scanorama“: „Mirtis Sarajeve“, 21:15 val.
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Danis Tanovićius yra bosnių režisierius, prodiuseris ir scenaristas. Kino darbuose pasirinktos temos įkvėptos paties režisieriaus patirties: kilus karui, jis nebeturėjo galimybės tęsti studijas Sarajevo scenos menų akademijoje, o netrukus su operatorių komanda išsiruošė paskui Bosnijos ir Hercegovinos kariuomenę fiksuoti karo įvykių. Jo 2001 m. juosta „Niekieno žemė“ gavo „Oskarą“. „Mirtis Sarajeve“ siužetas klostosi taip: bankroto prieangyje atsidūrusiame viešbutyje „Hotel Europa“ ruošiamasi priimti Europos Sąjungos viršūnių susitikimą, kuriuo bus paminėtos šimtosios Austrijos erchercogo Pranciškaus Ferdinando metinės, ženklinančios ir Pirmojo pasaulinio karo pradžią. Kol prancūzų teatro žvaigždė Žakas (akt. Jacques Weber) ruošiasi skaityti Bernaro Anri Levi monodramos „Europos viešbutis“ ištrauką susitikime, viešbučio darbuotojai rūsy rengiasi streikui, o žurnalistai ant stogo filmuoja interviu su judėjimo „Jaunoji Bosnija“ nariu laidai apie erchercogą nušovusį Gavrilą Principą.

ANTRADIENIS, lapkričio 15 d.

„Scanorama“: „Lelijų takas“, 16:45 val.
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Bence Fliegaufas – rašytojas, režisierius, garso dizaineris. Du pirmi jo filmai 2003 ir 2004 m. pelnė apdovanojimus Berlyno kino festivalio programoje „Forum“. 2007-aisiais juosta „Paukščių takas“ gavo aukščiausią Lokarno kino festivalio apdovanojimą, o 2012 m. juosta „Tik vėjas“ įvertinta Didžiuoju žiuri prizu Berlyno kino festivalyje. „Lelijų takas“ kalba apie tai, kaip Rebeka (akt. Angéla Stefanovics) leidžia laiką su sūnumi Deniu (akt. Bálint Sótonyi) ir keliauja po paslaptingą pasakų pasaulį. Po motinos mirties Rebeka nusprendžia rasti ją vaikystėje palikusi tėvą. Kartu su Deniu lankydama savo vaikystės vietas, moteris kuria jam istorijas, kuriose atsispindi tamsūs vaikystės prisiminimai. Tai kupina mistikos ir estetiškai svaiginanti vaikystės, atminties ir baisių pasakų studija.

A. Miłoszo filmo „Gyvenimo vizos“ pristatymas, 17 val.
Sugiharos namai, Vaižganto g. 30

Filmas pasakoja apie japonų diplomatą Čiunę Sugiharą, kuris labai rizikuodamas 1940 m. vasarą, padedamas lenkų žvalgybos karininkų, ir bendradarbiaudamas su Nyderlandų garbės konsulu Lietuvoje Janu Zwartendijku išgelbėjo tūkstančius žydų, daugiausia pabėgėlių iš Lenkijos. Č. Sugihara išdavė daugiau nei 2600 tranzitinių vizų per Japoniją vykti į kitas šalis, dažnai nurodant, kad vykstama į Kurasao salas, tuo metu priklausiusias Nyderlandams. Tačiau Kurasao niekas iš išgelbėtųjų taip ir nepasiekė.

Šis filmas – tai dokumentas, liudijantis tokių žmonių kaip Čiunė Sugihara, Janas Zwartendijkas ir Tadeusz Romer drąsą, bei tūkstančių išgelbėtų žydų istorijas, prisiminimus bei išgyvenimus. Filmo istorinį kontekstą pristatys filmo konsultantas, istorikas ir politologas doc. Andžej Pukšto.

Koncertas „In For The Kill. Eastern Massacre 2016“, 21 val.
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Koncrtuoja belgai „Evil Invaders“ (thrash / speed metal) ir šveicarai „Exit“ (death / thrash metal).

TREČIADIENIS, lapkričio 16 d.

Koncertas „Improdimensija“, 19 val.
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„Improdimensija“ – tai nenutrūkstantis koncertų ciklas, dedikuotas improvizacinei muzikai. Tai nėra koncertai, atliekami prestižinėse salėse: tai kvietimas pabūti kartu, susipažinti su dabartine muzika bei sudalyvauti kūrybiniuose procesuose. Šįkart dalyvauja VDU MA džiazo katedros studentai ir dėstytojai: Žemyna Krukonytė, Martynas Žilius, Andrejus Radčenko, Gabrielė Navikauskaitė, Erika Blinkutė, Ina Kovaliova, Rokas Limanauskas, Ignas Kyburys, Lina Rovaitė, Mindaugas Venclovas, Kęstutis Zubavičius, Tomas Razmus, Justė Sakalytė, Arnas Mikalkėnas, Kristina Svolkinaitė, Marius Giedra.

Justinos Nekrašaitės parodos „Oranžinė yra karšta, raudona yra ekstremali, žalia yra šykšti, geltona yra pakelianti, purpurinė yra santūri. Bet aš noriu kalbėti tik apie mėlyną“ atidarymas, 19 val.

Projektų erdvė „Kabinetas“, A. Mapu g. 20

Specialiai projektų erdvei sukurtoje parodoje menininkė Justina Nekrašaitė sąmoningai nusigręžia nuo asmeninio naratyvo ir remiantis mėlynos spalvos kaip liūdesio ir tuštumos tyrimu, ekspozicinėje erdvėje konstruoja administracinės erdvės nuotaiką.

14876416_1778778965707227_8593612455294598439_o

Trio „Infiltrators“ koncertas, 19 val.

Klubas „Orixo“, Jonavos g. 40

„Infiltrators trio“ yra daugiau nei džiazas. Kiekvienas šio magiško trio muzikantas yra daugiau nei džiazo muzikantas. Bandyti įvilkti jų kuriamą muziką į žanro drabužį reikštų atimti iš klausytojo galimybę išgyventi beribiškumą, begalybę, kuri veriasi su kiekvienu „Infiltrators trio“ garsu. Eksperimentinė muzika, laisvojo džiazo ir ambient susitikimas – kaip bepavadintum, jokie terminai ar sąvokos nėra pakankamos tam, kas gimsta iš bežodės erdvės. Genialus būgnininkas, perkusininkas Arkadijus Gotesmanas, saksofono perfekcionistas Janas Maksimovičius ir bene geriausias Lietuvos klavišininkas Dmitrijus Golovanovas susitinka ne tam, kad atsirastų nauja muzikinė sąvoka, ne tam, kad dar vienas trio įsilietų į džiazo muzikos kontekstą, ne tam, kad sudrebintų, sukrėstų ar nuramintų patogiai sėdintį muzikos gurmaną. Jie susitinka tam, kad bet kokie klišė, stereotipas ar įsivaizdavimas, kurį iš anksto turi galvoje eidamas į koncertą sudužtų kaip banga į molą. Kad parodytų, jog bet koks stereotipas neatsilaikys prieš čia ir dabar gimstančią harmoniją.

KETVIRTADIENIS, lapkričio 17 d.

Foto parodos „Balansavimas“ atidarymas, 10 val.
Kauno klinikų Neonatologijos klinikos, III a. koridorius, Eivenių g. 2

Asociacijos „Padedu augti“ surengta paroda skirta Pasaulinei neišnešiotų naujagimių dienai paminėti.

Pasaulinė filosofijos diena, 16 val.
X baterijos redutas, Kėdainių g. 23

Pasaulinė filosofijos diena bus minima apleistoje Kauno tvirtovės X baterijos reduto-sandėlio erdvėje, kuri eksperimentiškai improvizuojant bus instaliuota, iliuminuota performatyviam filosofiniam simpoziumui. Bus rodomos ištraukos iš A. Tarkovskio „Stalkerio“. Toliau provokuos, polemizuos ir improvizuos KTU Filosofijos ir psichologijos katedros vedėjas doc.dr. Nerijus Čepulis, VDU Filosofijos dėstytojas Rimantas Viedrynaitis, architektas Audrys Karalius.

Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis „Kontrabosas“, 18 val.

Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Naujasis Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis – tai tragikomiškas savimi, muzika ir pasauliu nusivylusio kontrabosisto monologas. Jame žiūrovui atskleidžiama mažo žmogaus drama – kaip susitaikyti su tuo, kad niekada neatliksi solo partijos, kad niekada nestovėsi pirmoje eilėje, kad savo paties gyvenime esi tik antraeilis veikėjas. Vieno veiksmo pjesė „Kontrabosas“– tai paralelė į mūsų pačių kasdienybę. Dabartinė garbėtroškų ir narcizų visuomenė kasdien mokosi tą pačią pamoką kaip ir P. Süskind dramos herojus – pervertinus savo galimybes, lieka protestuoti prieš tavo talento nepastebėjusį pasaulį ir pradeda jo nekęsti. Arba galų gale suvokti, kad esi tik vienas didelio orkestro instrumenas, greičiausiai net ne kontrabosas, o barškutis.

14715051_878999058867273_3943376767113403312_o

XX tarptautinis šiuolaikinės muzikos festivalis „Iš arti“: „Kultūrų dialogai“, 18 val.

Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Koncerte skambės Alexader Atarov, Bashkim Shehu, Giedriaus Kuprevičiaus, Joseph Vella, Astor Piazzolla muzika.

Kristinos Inčiūraitės parodos „Dykumėjimas“ atidarymas, 19 val.

POST galerija, Laisvės al. 51A

Parodoje pristatomi keli naujausi menininkės kūriniai – audiovizualinė instaliacija „Dykumėjimas“, piešinių ciklas „Masačusetsas, Vašingtonas“ bei ankstesnis menininkės eksperimentinis filmas „Fragmentas kaip priežodis“ (2014), tapęs atspirties tašku šiai personalinei parodai.

14884531_1261954400491867_613023601559799248_o

Spektaklis „Intymumas“, 19 val.

VDU teatras, Daukanto g. 27

„Intymumas“ sukurtas pagal prancūzų mąstytojo Jeano-Paulo Sartre’o noveles iš 1936 m. rinkinio „Siena”. Režisierius Artūras Areima scenoje tekstiliškai supynė „Herostrato“ ir „Intymumo“ temas ir netgi siužetus.

Šokio spektaklis „(G)round zero“, 21 val.

Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71, Kaunas

Tikrosios termino ground zero reikšmės DNR gan kovinga ir destruktyvi. Tai vieta esanti arčiausiai branduolinio ar bet kokio kito didelio sprogimo epicentro. Tačiau mūsų atveju (g)round zero žymi dviejų šokėjų, Mariaus ir Mariaus, susitikimo laike ir erdvėje tašką. Vedami nenumaldomo noro susitikti scenoje, mesti vienas kitam įšūkį ir pradėti choreografinį savo nuotykį nuo nulio (round zero – liet. apvalus/absoliutus nulis), mes, du labai skirtingos prigimties šokėjai, kartu ieškome priežąsčių, dėl kurių šokame ir negalime liautis tai darę.

Ground_Part_II-2

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia