Maršrutas lapkričio 12-15 dienoms

PIRMADIENIS, lapričio 12 d.

Knygos „Alfonsas Nyka-Niliūnas. Praradimo simfonijos“ sutiktuvės, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Knygos fotografinės laidos sutiktuvėse dalyvaus profesorė Viktorija Skrupskelytė Išeivių literatūros skyriaus vedėja, knygos sudarytoja ir parengėja dr. Virginija Babonaitė-Paplauskienė, aktorius Dainius Svobonas, smuikininkė Kristina Katavičiūtė. Vakarą ves muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė.

Šiaurės šalių literatūros savaitės atidarymas, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Lapkričio 12–18 d. vyksta tradicinė Šiaurės šalių literatūros savaitė. Šiemet jos tema – „Šiaurės herojai“. Biblioteka kviečia į paslaptingus ir beprotiškus, žvakėmis apšviestus „Sutemų valandos“ skaitymus, skirtus savaitės atidarymui. Ištraukas iš islandų rašytojo Einaro Máro Guðmundssono knygos „Islandijos karaliai“ skaitys aktorius Saulius Čiučelis. Šiaurietišką džiazo atmosferą kurs, fleitomis, saksofonu gros Giedrius Balbieris.

Einaro Máro Guðmundssono knyga „Islandijos karaliai“ yra beprotiškų pasakojimų rinkinys apie išgalvotą Knudsenų giminę nuo XVIII a. iki mūsų dienų. Knygoje autorius kvestionuoja tradicinius herojus ir jų vaidmenis skiria kvailiams.

islandijoskaraliai

Fotografijų parodos „Žmonės eina į kalnus“ atidarymas, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Fotografas Vytautas Zinkevičius kalnais domisi nuo 1982 metų. Autorius aplankė Vakarų Kaukazą, Pamyrą, Altajų, Krymą, Centrinį Kaukazą, Tian Šanį, Tatrus, Fanų kalnus, Tolimųjų Rytų Kamčiatkos pusiasalio vulkanus ir kt. Kalnuose V. Zinkevičius jaučiasi kaip namuose – galbūt dėl to, jog Vytautą visada traukė žmogaus nepaliesta laukinė gamta. Teko nugalėti daug sunkumų: įveikti sraunias kalnų upes, stačias uolas, milžiniškų akmenų užtvaras, gilius ledo plyšius, apledėjusius kalnų šlaitus, nuo kurių niekada nenutirpsta sniegas.

Paroda veiks iki gruodžio 10 d.


ANTRADIENIS, lapkričio 13 d.

Archyvinių dokumentų parodos „Pirmojo pasaulinio karo pabaiga: ryžtingas posūkis modernios Europos link“ atidarymas, 14:00
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

Parodoje pateikiamas trumpas, koncentruotas, tačiau vaizdingas ir įtikinamas pasakojimas apie naujos, modernios, demokratinės Europos gimimą kaip tiesioginę Pirmojo pasaulinio karo pabaigos pasekmę. Parodos stenduose, skirtuose atskirų tautų valstybingumo tapsmui, išvysite politinių, visuomenės veikėjų, karių nuotraukas, svarbiausius dokumentus, įtvirtinančius tautų valstybingumą – Nepriklausomybės aktus, deklaracijas, protokolus ir kt. Visuose parodos stenduose yra žemėlapiai, simbolizuojantys pasaulio politinio žemėlapio kaitą, kuri, kaip vėliau paaiškėjo, nebuvo galutinė. Bendrajame stende vyrauja pasitikėjimo ir pasiryžimo kovoti, žmogiškojo skausmo, bado ir nevilties vaizdai – visa tai, ką atnešė negailestinga ir pragaištinga Pirmojo pasaulinio karo audra…

Parodos organizatoriai ir rengėjai – Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba, Vytauto Didžiojo Karo muziejus ir Kauno regioninis valstybės archyvas. Paroda veiks iki šių metų pabaigos. Parodos partneriai ir dalyviai – devynių valstybių – Baltarusijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Sakartvelo (Gruzija), Suomijos, Ukrainos, Vokietijos – atminties institucijos. Aplankyti parodą galite iki metų pabaigos.

45443488_1079921498853094_8877075695725969408_o

Atnaujinto el. žinyno „Kaunas: datos ir faktai“ pristatymas, 16:00
„Talent Garden Kaunas“, Laisvės al. 59

Kauno apskrities viešosios bibliotekos rengiamas el.žinynas „Kaunas: datos ir faktai“ – vienas išsamiausių virtualių produktų, skirtų populiarinti Kauno istoriją ir kultūros paveldą. Renginio pristatymo metu kalbės el. žinyno sumanytoja ir kūrėja Dalia Giniuvienė bei projekto vadovas, istorikas Mindaugas Balkus. Daugiau apie žinyną skaitykite čia.

Festivalis „Iš arti“: „Debussy ir jo spektrinis palikimas“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija (mažoji salė), L. Sapiegos g. 5

„Trio Khaldei“ (Belgija) atliks Claude Debussy Sonatą smuikui ir Sonatą violončelei“ bei beveik šimtmečiu vėliau nei prancūzų impresionistas gimusių kompozitorių kūrinius. Tarp šių – Jono Jurkūno premjera.

Slemas #16, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Šešioliktasis Kauno menininkų namų slemas žada būti dar pilnesnis, o visa kita nesikeičia. Tribūna, kaip visada, atvira tiek senbuvėms (-iams), tiek scenos naujokėms (-ams). Išankstinė registracija: menas@kmn.lt.

slemas

TREČIADIENIS, lapkričio 14 d.

Performansas „Ką veikia menininkas“, 18:00
POST galerija, Laisvės al. 51A

Viena valanda, viena erdvė – keturi performerių kūnai tiria dažnai aplinkiniams iškylantį nebylų klausimą – ką veikia menininkas. Kaip parodyti tą nematomą procesą, kaip pateisinti savo buvimą, kai skubančiame pasaulyje nuolat turi matomai veikti / greitai judėti / niekada nesustoti. Keturios asmenybės, keturi mąstymo (matymo) būdai, keturi kūrybiniai procesai čia pat – prieš jūsų akis.  Kviečia VDA KF magistrantai.

Mato Janušonio objektai parodoje „Kitaip neišeina“

Mato Janušonio objektai parodoje „Kitaip neišeina“

KETVIRTADIENIS, lapkričio 15 d. 

Leidinio „100 pakilių akimirkų: tarpukario Lietuvos šventės ir iškilmės“ ir kilnojamosios parodos pristatymas, 17:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Valstybės atkūrimo šimtmečio sukakties kontekste, įdomu atsigręžti į mūsų šalies kūrimosi pradžią, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai ir pasidomėti tarpukariu,  kai paskelbusi nepriklausomybę Lietuva galėjo ir norėjo ŠVĘSTI.  Ką šventė mūsų jauna valstybė? Kokios buvo šventės, kaip joms buvo ruošiamasi? Kaip buvo minimi didieji tautos įvykiai ir kokie buvo svarbiausi šventiniai akcentai? Į šiuos klausimus atsakymo ieškojo Kauno apskrities viešosios bibliotekos projekto „Tarpukario  Lietuvos šventės ir iškilmės“  rengėjai.

Pasitelkus  senąsias fotografijas su šventinių renginių vaizdais, parengta kilnojamoji paroda bei leidinys „100 pakilių akimirkų: tarpukario Lietuvos šventės ir iškilmės“. Pristatymo leidinyje dalyvaus leidinio sudarytoja Rimantė Tamoliūnienė, istorikas prof. dr. Jonas Vaičenonis, muzikinę programą atliks Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas Egidijus Bavikinas, renginį moderuos Vilius Kaminskas. Renginio metu bus rodoma archyvinė kino kronika „Laisvę švenčianti Lietuva“.

7534_5521_regular_svenciu-pristatymas_kavb-n-ir-fb-maz

„Atviras kodas“: Lukas Šiupšinskas, 17:00
„Talent Garden Kaunas“, Laisvės al. 59

Jaunųjų menininkų pristatymo platforma „Atviras kodas“ kviečia į atvirą pokalbį su jaunu skulptoriumi, vizualiųjų menų kūrėju Luku Šiupšinsku.

Turbūt geriausiai L. Šiupšinksas žinomas dėl neseniai viešojoje erdvėje pastatytų skulptūrų – „Zen triušis“ (Viniaus g. 52, Kaunas) ir „Kankorėžis“ (Santakos parkas, Kaunas). Apie individualius projektus ir skulptūrų statymo (konkursų) niuansus pats menininkas plačiau pasakos susitikimo metu. Neišvengiamai aptarsime ir kai kuriuos meno viešosiose erdvėse pavyzdžius ir šios srities procesus Lietuvoje ir pasaulyje. Kviečiame visus, besidominčius šiuolaikiniu menu, skulptūra ir projektais viešosiose erdvėse!

Susitikimą moderuos menotyrininkė Dovilė Stirbytė.

lukassiupsinskas

Nerijaus Pipiro poezijos knygos „Susitikimai“ pristatymas, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Kunigo Nerijaus Pipiro poezijos knygos „Susitikimai“ pristatyme kartu su autoriumi dalyvaus poetas ir knygos redaktorius Robertas Keturakis, leidėjas Valdas Kubilius, prelatas poetas Vytautas Vaičiūnas, kunigas poetas Justas Jasėnas, solistas Tomas Ladiga.

Filmas-koncertas „Burn The Stage: The Movie“, keli seansai
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

BTS, arba „Bangtan Boys“, istorija prasidėjo 2012 m. Septyni jaunuoliai netruko tapti tikra K-pop sensacija gimtojoje Pietų Korėjoje, o netrukus – ir Japonijoje. Tačiau tai buvo tik pradžia. Kažkada dar lyginti su „One Direction“, „’N Sync“ ar „Take That“, dabar BTS vadinami didžiausia visų laikų vaikinų grupe pasaulyje. Filmo pagrindu tapo itin populiarus pernykštis grupės koncertinis turas „Wings“. Juostoje taip pat užfiksuoti unikalūs kadrai iš vaikinų repeticijų ir laisvalaikio bei dar niekur neskelbti interviu su visais septyniais grupės nariais.

N. Arbit Blato 110-ųjų gimimo metinių minėjimas, 17:30
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Žymaus litvako, tapytojo, skulptoriaus 110-ųjų gimimo metinių minėjime 
Kaune gimęs tapytojas ir skulptorius N. Arbit Blatas – tikrasis Paryžiaus meno mokyklos atstovas, kūręs drauge su P. Picassu, M. Chagallu, H. Matisse‘u. Tapė peizažus, portretus, figūrines kompozicijas, natiurmortus, kūrė skulptūras, litografijas ir scenografiją. Venecijoje (1980 m.), Paryžiuje (1981 m.), Niujorke (1982 m.) ir Kaune (2003 m.) atidengti dailininko sukurti paminklai Holokausto aukoms. 110-ųjų jo gimimo metinių proga paskaitą skaitys Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus muziejininkė dr. Vilma Gradinskaitė. Akordeonu gros Liudmila Daunorienė.

arbitblatas

Atviros skaitymo grupės „Clap When You Want To!“ sesija, 18:00
Knygynas „Six Chairs Books“, Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas „Six Chairs Books“  kartu su menininkais Monika Janulevičiūte ir Antanu Lučiūnu kviečia į dukart per mėnesį vyksiančios atviros skaitymo sesiją. Šioje sesijoje kalbėsite apie tai, kaip ir kodėl feministinė mintis siekia išcentruoti žmogų bei pasiūlyti naujus buvimo kartu būdus Pakitusioje realybėje. Sesijos metu skaitysite Krystle A. Cole tekstą „Lysergic“, kuriame autorė pasakoja savo išgyvenimus 2000-2003 m. ir bičiulystę su LSD chemikais Gordonu Toddu Skinner ir Williamu Leonardu Picardu, kurių laboratorijose, sakoma, buvo gaminama iki 90 % pasaulio LSD; šis tekstas tai ir meilės istorija, ir prievartos pasakojimas, ir neįkainojamų psichodelinių patirčių ir jų žymių žemėlapis. Sesijos metu taip pat mėgausitės rašytojos, meno kritikės Marinos Vishmidt tekstu „Fan of Exaggeration“ ir kalbėsitės apie intymumą.

Mariaus Buroko knygos „Švaraus buvimo“ pristatymas, 18:00
Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio padalinys, Raseinių g. 26

Biblioteka kviečia į susitikimą su poetu, vertėju, literatūros kritiku Mariumi Buroku ir jo ketvirtosios poezijos knygos „Švaraus buvimo“, įtrauktos į „Metų knygos rinkimai 2018“ geriausių poezijos knygų penketuką, pristatymą. Autorių kalbins literatūros kritikė Neringa Butnoriūtė.

svarausbuvimo

Festivalis „Iš arti“: „Kamerinės muzikos vitrina“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija (mažoji salė), L. Sapiegos g. 5

„Kugoni Trio“ (Belgija) atliks Ward De Vleeschhouwer, Pieter Schuermans, Mathias Coppens, Wilfried Westerlinck muziką. Tarptautinis „Trio Agora“ parengė programą, kupiną lietuviškųjų tradicijų interpretacijų.

Renginys „Ant architektų kilimo – Leonardas Vaitys“, 19:00
Kavinė „Galeria Urbana“, Vilniaus g. 22

„Leonardas Vaitys – ryški figūra Lietuvos architektūros žaidimų lauke, teisėjų brigadoje, trenerių štabe, virtuvėje“,– rašoma renginio, kuriame bus pristatoma architektūros riteriu taip pat vadinamo L. Vaičio knyga „Našlaičio patirtis“, anonse.

„Sutaro“ kompaktinės plokštelės „Kompromisai“ pristatymas, 19:00
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius, ETNO palėpė, L. Zamenhofo g. 4

Vienas populiariausių Lietuvos tradicinės muzikinės kultūros atstovų – tautiška kapelija „Sutaras“ – jau pažymėjo 6000-ojo viešo pasirodymo ribą. 2018 metų pabaigoje kapelijos artistai pasitiks savo kūrybinės ir koncertinės veiklos 30-čio jubiliejų. 

„Šiandien pasaulio nenustebinsi pagrodamas ar padainuodamas tą patį kūrinį keliais variantais. Tačiau bandydamas keisti susiformavusias normas, ieškodamas garso erdvės netikėtose laiko tėkmėse, kultūrų katakombose, gali atrasti netikėtų sprendimų, nulemiančių ir repertuaro pasirinkimą, ir garso formavimą. Ypač, kai tai daroma be elektroninių muzikos priemonių pagalbos“, – teigia kapelos „Sutaras“ vadovas Antanas Fokas.

kompromisai

Serijos CRRNT koncertas, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

CRRNT – koncertų ciklas, skirtas gyvai, improvizacinei bei šiuolaikinei muzikai. Šįkart sceną kils du projektai: netikėti „DJ Extended“ (feat. Kazimieras Jušinskas) garsynai ir „LloomKK“ energingos improvizacijos.

crnnt

„Scanorama“: „Kobainas“ (Cobain), 21:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Europos kino forumas prasideda, Kaune jis truks dešimt dienų. Pirmojo vakaro pabaigai – olandų režisierės Nanouk Leopold pasakojimas apie Kobainą, kuris užaugo neturėdamas normalių namų, užtat jo širdis – auksinė. Vaikinas besąlygiškai myli motiną, kuri kone gyvena gatvėje ir nesugeba susitvarkyti savo gyvenimo. Todėl sužinojęs, kad ši
laukiasi dar vieno vaiko, Kobainas nusprendžia prisiimti atsakomybę ir padėti jai bent kartą pasielgti teisingai. „Kobainas“ – jautri brandos istorija, kurioje kasdienio gyvenimo tragizmas suteikia galimybę pasireikšti tikroms moralinėms vertybėms.

cobain_still_13

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Muziejaus trečiadienis: „Aš esu sveikas ir kupinas jėgos savo kilniam darbui“
PIRMADIENIS, lapričio 12 d. Knygos „Alfonsas Nyka-Niliūnas. Praradimo simfonijos“ sutiktuvės, 17:00 Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13 Knygos fotografinės laidos sutiktuvėse dalyvaus profesorė Viktorija Skrupskelytė Išeivių literatūros skyriaus vedėja, knygos sudarytoja ir parengėja dr. Virginija Babonaitė-Paplauskienė, aktorius Dainius...
Daugiau
Globoja
Leidžia