Maršrutas lapkričio 11-13 dienoms

PENKTADIENIS, lapkričio 11 d.

Juozo Apučio atminimo vakaras, 17 val.
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Rašytojo Juozo Apučio 80-mečio minėjimui skirtame vakaredDalyvaus literatūrologė dr. Jūratė Sprindytė, rašytoja Birutė Jonuškaitė, muziejininkas Edmundas Kazlauskas, aktorius Petras Venslovas, vakaro vedėja – rašytoja Aldona Ruseckaitė. Prieš renginį suspėsite apžiūrėti parodą „Žalias laiko vingis“ (J. Apučiui – 80), kurią parengė muziejininkas E. Kazlauskas, apipavidalino dailininkė Inga Zamulskienė.

„Scanorama“: „Kitapus“, 17:15 val.
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Zrinko Ogresta – kroatų režisierius ir scenaristas – išgarsėjo savitu vizualiniu stiliumi ir gebėjimu pamažu atverti personažų nerimą ir traumas, kurias šie slepia po ramios kasdienybės šydu. Debiutinis Z. Ogrestos filmas „Fragmentai“ (1991 m.) nominuotas Europos kino akademijos apdovanojimui. „Kitapus“ yra septinta režisieriaus juosta. Jis šiuo metu dėsto režisūrą Zagrebo scenos meno akademijoje, yra Europos kino akademijos narys.

Bosnijos karo prisiminimai netikėtai aplanko Zagrebe dirbančią slaugę Vesną (akt. Ksenija Marinković), kai vieną dieną ji sulaukia netikėto skambučio. Jau 20 metų ji gyvena tarp darbo ir namų, o laisvesnėmis akimirkomis padeda savo suaugusiems vaikams – prižiūri anūką ar pagelbėja buityje. Tačiau skambutis į gyvenimą grąžina Vesnos vyrą Zarko, karo nusikaltėlį, karo metais buvusį „kitoje“ pusėje. Vesnos kasdienybė persmelkiama įtampos.


„Scanorama“: „Drakonas atvyksta“, 21 val.
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Prieš grįždamas į Iraną kurti kino, Mani Haghighi baigė filosofijos studijas Makgilo universitete Monrealyje. Jo debiutinio filmo „Abadanas“ (2003 m.) premjera įvyko Tribekos kino festivalyje. Jo scenarijus Asgharo Farhadi filmui „Fejerverkai trečiadienį“ (2006 m.), parašytas kartu su režisieriumi, pelnė Specialųjį žiuri prizą Trijų žemynų festivalyje Nante. M. Haghighi antrasis darbas „Dirbantys vyrai“ pelnė prizą už geriausią scenarijų Azijos kino apdovanojimuose Honkonge ir Fadžro kino festivalio tarptautinėje programoje.

Filme „Drakonas atvyksta“ žavingas detektyvas Babakas Hafizis (akt. Amir Jadidi) tardomas po to, kai prie parlamento rūmų buvo nužudytas ministras pirmininkas. Tuo pat metu jis prisimena atokiame dykumos slėnyje vykdytą įtartinos politinio kalinio savižudybės tyrimą. Padedamas komandos, kurią sudaro hipis garso inžinierius ir geologas, Hafizis leidžiasi į konspiracijos teorijų, paranojos ir haliucinacijų pilną kelionę, kurioje atskleidžia daugiau nei vieną paslaptį. Vizualiai ir stilistiškai eklektiškas, šis drąsus ir originalus politinis trileris, papasakotas iš kelių perspektyvų ir per kelis laiko periodus, nepanašus į nė vieną šių metų Irane sukurtą filmą.

VIII Tarptautinis Indijos klasikinio meno festivalis „Sursadhana’16“, 18 val.
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Šių metų festivalis kvies pamatyti unikalų reiškinį klasikinio Indijos šokios scenoje – Sooraj Subraminiam. Šio jauno profesionalaus šokėjo bei choreografo kūryboje ryškios yra netgi trys tradicinių Indijos šokio mokyklų srovės – Bharatanatyam, Odissi ir Kathak. Sooraj Subraminiam turi ir klasikinio baleto bei modernaus šokio išsilavinimą. Todėl jo choreografinės kompozicijos puikiai atskleidžia šokio kalbos universalumą.

Šių metų „Sursadhana“ ypatinga ir tuo, jog pirmą kartą Lietuvos žiūrovui pristatys klasikinį Šiaurės Indijos vokalinį stilių Khayal. Khayaliui yra apie 300 metų, tai – gana naujas stilius Indijoje, palyginus su archajišku dhrupadu, kurį „Sursadhanos“ žiūrovai jau turėjo progą išgirsti skambant ankstesniuose festivalio koncertuose. Khayal stilių Lietuvos žiūrovams pristatys vokalistas iš Kalkutos – Samrat Pandit. Be Khayal šis atlikėjas taip pat atlieka ir thumri. Jau spėjęs gimtojoje Indijoje išgarsėti vokalistas, neabejotinai praplės lietuvių publikos supratimą apie klasikinę indišką muziką. Vokalistui talkins jau ne kartą festivalyje dalyvavęs indiškos perkusijos meistras – Sandip Bhattacharya, plataus spektro muzikantas, dirbantis su atlikėjais iš viso pasaulio.

Sigito Stankūno koncertas „Rudens veidas“, 19 val.
Beatričės šokių ir laisvalaikio studija, Vilniaus g. 34

Sigitas Stankūnas – profesionalus dainininkas, kadaise žinomas estrados solistas, įvairių festivalių laureatas prieš keliasdešimt metų nutraukė estradinę karjerą ir pradėjo kurti muziką – dainas Lietuvos poetų eilėmis, kurias pats atlieka prie fortepijono. Per tą laiką turėjo nemažai bendrų projektų ir koncertų su iškiliausiais lietuvių poetais (B. Brazdžioniu, Just. Marcinkevičiumi, J. Strielkūnu, V. Jasukaityte ir daugeliu kitų), buvo ypatingai aukštai įvertintas tiek pačių dainų tekstų autorių, tiek klausytojų. Dauguma Sigito dainų – niekur neužrašytos ir gyvena tik kūrėjo atmintyje ir klausytojų įspūdžiuose. Tai išties unikalus lietuviškas paveldas – gražiausi mūsų poetų tekstai, suskambėję kaip dainos – be to, itin profesionaliai ir jautriai atliekamos pritariant fortepijonui.

Koncertas „November Noises“, 20 val.
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Į Lietuvą atvyksta Lenkijos black metal inovatoriai „Thaw“. Grupė Kaune pasirodys su vietiniais griovėjais „Extravaganza“, „Hassok“ ir „Red Water“.

Vakarėlis „Pasiklausymas #4 – Kropp“, 20:30 val.
„Galeria Urbana“, Vilniaus g. 22

Už pulto – prancūzas Kropp su jazz, soul, trip hop, funk, afrobeat muzika.

Vakarėlis „Tarp Dviejų Aušrų: Lehult Showcase“, 22 val.
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Į svečius atvyksta Vokietijos leidybinės kompanijos „Lehult“ atstovai Liem ir DJ Assam – vadinasi, naktis dedikuojama house muzikai.

14680912_1015316348594533_882126542411778764_o

ŠEŠTADIENIS, lapkričio 12 d.

Ekskursija po A. Marcinkevičiaus parodą „Optimistai ir skeptikai“, 14 val.
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Adaukto Marcinkevičiaus parodos aptarimo-apžvalginės ekskursios metu klausytojai bus trumpai supažindinti su išskirtiniu lietuvių fotomenininku ir jo kūryba. Paroda veikia iki lapkričio 20 d.

„Scanorama“: „Seklūs vandenys“, 18:15 val.
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Bruno Dumont’as – prancūzų režisierius ir scenaristas. Jo filmai daug kartų apdovanoti Kanų kino festivalyje. B. Dumont’o darbuose dažnai pinasi bjaurumo estetika, prievartos ir provokatyvaus seksualumo vaizdai. Kurdamas „Seklius vandenis“ jis išbando naują amplua – žiūrovams pasiūlo Gražiosios epochos dvasia, kino istorija, gyvu sąmoju ir įsimintinais vaidmenimis kibirkščiuojančią satyrą.

„Scanorama“: „Guziukas“, 21 val.
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Kuba Czekajus baigė režisūros studijas Katovicų Silezijos universitete ir Andrzejaus Wajdos kino režisūros mokykloje. „Guziukas“ – jo pilnametražis debiutas, tarsi atgijęs juokingas komiksas apie fizinę brandą, kviečiantis įsijausti į paauglio vaizduotės iškreiptą pasaulį.

XX tarptautinis šiuolaikinės muzikos festivalis „Iš arti“: „Dvidešimtasis startas“, 17 val.
Kauno valstybinė filharmonija, E. Ožeškienės g. 12

Festivalį atidarys Klaipėdos kamerinis orkestras, diriguojamas Vytauto Lukočiaus. Programoje – Arvydo Malcio, Loretos Narvilaitės, Raimundo Martinkėno, Jurgos Mieželytės ir kt. kūriniai.

Koncertas „Tuštuma“, 21 val.
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Į pogrindinę Kauno sceną su naujais projektais, naujais koncertais ir naujais tamsos pliūpsniais beldžiasi kolektyvas „Sordida Fatum“. „Tuštumą” jie užpildys su suomiais „Horizon of the Mute“, vilniečiais „Morrigun“ ir kauniečiais „Deprivacija“.

Mesijus x Münpauzn koncertas, 22 val.
Baras „Sandėlis by Volfas Engelman“, Muziejaus g. 8

Kūrybinis tandemas kauniečiams pristatys visą naują singlą „Pomirtinis“, taip pat ryškiausius kūrinius iš albumo #UZGROTU, pernai metais triumfavusio Lietuvos Hip-Hop apdovanojimuose geriausio metų albumo nominacijoje. Nepamirštas liks ir viskam pradžią davęs miksteipas PIURE FUTURE.

SEKMADIENIS, lapkričio 13 d.

Milonga su TDJ Silencio, 18 val.
Rytų kultūros centras „Wudang Tao“, P. Kalpoko g.1-26

Milongoje bus bendraujama ir šokama pagal TDJ Silencio muziką.

„Scanorama“: „Komivojažierius“, 20:45 val.
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Asgharas Farhadi studijavo Teherano universitete, kur 1998 m. įgijo režisūros magistro laipsnį. 2003-iaisiais pristatė pirmąjį ilgametražį filmą „Šokis dulkėse“. Filmas „Apie Eli“ (2009 m.) išgarsino režisierių visame pasaulyje ir pelnė daugybę apdovanojimų. 2011 m. sukurtas „Išsiskyrimas“ laimėjo daugiau nei 70 tarptautinių apdovanojimų, pavyzdžiui, „Auksinį lokį“, „Cezarį“, „Auksinį gaublį“ ir „Oskarą“ geriausio užsienio filmo kategorijoje. 2013 m. „Praeitis“, pristatyta ir „Scanoramoje“, pelnė apdovanojimą už geriausią aktorės darbą ir Ekumeninio žiuri prizą Kanų kino festivalyje. „Komivojažierius“ – opius etinius klausimus keliantis garsaus Irano režisieriaus darbas, kuriame daug buitinei dramai nebūdingos hičkokiškos įtampos.

Šviesos festivalis „Spalvotas Kaunas“, sutemus
„Pienocentro“ pastatas, Laisvės al. 55

Praėjusį savaitgalį grožėjomis atgimusiu Kauno centrinio pašto fasadu, šįkart „Leggato“ komanda į šviesų upę panardins dar vieną tarpukario modernizmo architektūros perlą.  Šviesos žaismas suksis ant buvusio „Pienocentro“ pastato.

„Kaunas pasižymi išskirtine tarpukario architektūra, kuri pateko ir į Europos paveldo akiratį. Iki 2022 metų, kada, tikimės, Kaune vyks „Europos kultūros sostinės“ renginiai, planuojame apšviesti visus svarbiausius Kauno tarpukario modernizmo architektūros perlus“, – žada projekto techninis vadovas Paulius Banevičius.

spalvotas_kaunas_2016ocps_-_kauno_centrinis_pa_itas_2

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia