Maršrutas lapkričio 10-12 dienoms

PENKTADIENIS, 11 10

„Zero Waste Kaunas: Pradedam!“, 15:00
„Vero Coffee House“, Maironio g. 7

Iniciatyvos autoriai kviečia užsukti tuos, kuriems gyvenimas su kuo mažiau šiukšlių ir taršos yra sąmoningas pasirinkimas. „Ateikit susipažinti, išsikalbėti, draugiškai pasipiktinti, pasidalinti idėjomis ir kartu ieškoti bendrų sprendimų. Kalbėsime apie vartojimą, mus pačius, bei ką ir kaip galime nuveikti. Norime suburti draugėn aktyvius žmones, pasiryžusius pradėti diegti Zero Waste principus savo gyvenime, Kaune“, – sako jie.

zerowaste

Knygos „Atsiminimai apie skulptorių Juozą Mikėną“ sutiktuvės, 16:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Prieš keletą dešimtmečių dailės istorikė dr. Gražina Marija Martinaitienė užrašė, o šį pavasarį Lietuvos dailės muziejus išleido knygą „Atsiminimai apie skulptorių Juozą Mikėną“, kurioje atsiskleidžia vieno žymiausių XX a. kūrėjų asmenybė, jam nepalankus tuometis laikotarpis, kelias nuo gimtojo Skardupio, pažintis su Europos kultūra Paryžiuje ir palikti pėdsakai Lietuvos skulptūros istorijoje.

mikenas

Jogintės Bučinskaitės paskaita „Pakaitalystė: kaitos paikystė ir apgavystė“, 18:00
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Kol ypatingos skubos tvarka Seimo sudaryta laikinoji tyrimo komisija bando išsiaiškinti, kodėl Lietuvos Respublikai tiekiami galimai žemesnės kokybės maisto produktai, nejučia čia pat gaminami tokie pat, tik kultūriniai pakaitalai. Semantiškai tai galėtų būti kaitos rezultatai, o šį procesą galėtų iliustruoti naujažodis „pakaitalystė“. Ko gero, šis žodis taikliai apibūdintų visą pastarąjį laikmetį, kai nostagiškai žvilgčiojama į praeitį ir vizionieriškai bandoma programuoti ateitį. Dar niekada taip sparčiai vykstanti kaita negeneravo tiek praeitį imituojančių, o tuo pat metu ir ją keisti bandančių pakaitalų.

Jogintės Bučinskaitės paskaita yra viena iš šių metų Kauno fotografijos galerijoje vykstančio ciklo dalių. Programa orientuojasi į šiuolaikiniame pasaulyje vyraujančią kūrybinės stokos bei vaizduotės problemą, apatiškumą, kultūrines kartotes bei paviršutinišką mąstymą. Neformalios mokyklos metu vyks paskaitos bei kūrybinės dirbtuvės, atliepiančios išvardintas problemas, tokiu būdu siekiant atkreipti įvairių meno sričių kūrėjų dėmesį į savirefleksijos svarbą, gilesnio turinio paiešką. Ciklą sudarys trys skirtingų savo srities profesionalų paskaitos, dvejos kūrybinės dirbtuvės ir diskusija.

Tarptautinis šiuolaikinės muzikos festivalis „Iš arti“: Lietuvos kamerinis orkestras, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L.Sapiegos g. 5

Pirmame festivalio koncerte sutelktas didelis dėmesys lietuvių muzikai ir jos metrams – Broniui Kutavičiui, Osvaldui Balakauskui ir Algirdui Martinaičiui. 8-9 dešimtmečiais sukurti minėtų autorių kūriniai šiandien pelnytai vadinami lietuvių moderniosios muzikos klasika, naujojo skambesio proveržiu. Programoje bus atliktas ir naujas Zitos Bružaitės kūrinys „Adagio“.

Kauno šviesų festivalis, 18:00
Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčiaNepriklausomybės a. 14

Nuo penktadienio iki sekmadienio kompanija „Leggato“ sušvies Soborą – tai jau antrasis festivalio seansas šiemet, vėliau „pražys“ ir Kauno pilis, Muzikinis teatras, Jėzuitų bažnyčia.

22893955_1414146185350153_5861927573764623331_n

Tomo Martišauskio parodos „Habas“ atidarymas, 19:00
POST galerija, Laisvės al. 51A

Personalinėje parodoje pristatoma keletas jau anksčiau rodytų darbų bei nauji, šiai parodai, sukurti kūriniai. Ekspozicijos retrospektyvumas parodoje tampa ta vienijančia priežastimi, visuma, kurios objektyviomis priemonėmis sukurtuose ryšiuose, atskleidžiamas visuotinis melo dėsnis. Parodą aplankyti galėsite iki gruodžio 2 d.

habas

Spektaklis „Identify“, 19:00
VDU teatras, S. Daukanto g. 27

„Atviro rato“ vienos dalies spektaklio tiriamasis objektas – XXI a. žmogaus refleksija su savimi pačiu ir jį supančiais pasauliais. Aštuonių individų, susaistytų kraujo giminyste, bendros praeities ar, iš pirmo žvilgsnio, atsitiktiniais ryšiais, gyvenimo epizodai-istorijos, virsta keistu gyvenimo kaleidoskopu.

identify

„Devlsy“, „Extravaganza“ ir „Autism“ koncertai, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Koncertas rengiamas naujojo „Devlsy“ albumo „Private Suite“ pasirodymo proga. „Liūdėti tikrai nebus kada, džiaugtis – taip pat“, – ironizuoja muzikantai.

Kvarteto „Quite Sublime“ koncertas, 21:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Kvarteto narius jungia modernus požiūris į muziką, joje perteikiamus jausmus ir idėjas, jos harmoniją ir ritmus. Grupės grojamą repertuarą sunku įsprausti į kokio nors stiliaus rėmus, nors save grupė apibūdina kaip modernaus džiazo atstovus.

„Garsovaizdžiai“, 21:00
„Largo“, Vaistinės skg.

Šįkart renginių ciklo vakare pasirodys eksperimentinės, miškuose užaugintos elektronikos kūrėjai „Girių dvasios“, Ersha, Migloje, „Vėlių namai“.

ŠEŠTADIENIS, 11 11

Komiksų dirbtuvės su Marlene Krause, 11:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

Kauno komiksų rezidencija kviečia į vokiečių menininkės, gyvenančios Barselonoje, Marlene Krause kūrybines komiksų dirbtuves, kuriose bus nagrinėjama menininko tėvystės/motinystės tema. Dirbtuvės atviros visiems vizualiųjų menų kūrėjams, kurie yra patys tėvai arba svarsto jais tapti, arba niekada nenorėtų jais būti.

marlene

„Vaikų muzikos diena“, 12:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Renginio metu jaunieji muzikos gerbėjai galės susipažinti su įvairiais muzikos instrumentais ir juos išbandyti bei pasijusti tikrais atlikėjais: paruošti koncertinę programą ir atlikti ją filharmonijos scenoje.

Tarptautinis šiuolaikinės muzikos festivalis „Iš arti“: „Molinės gerklės“, 13:30
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Garso instaliaciją parodai „Didžioji pramonė“ sukūrė kompozitorius Arturas Bumšteinas. Kūrinys „Molinės gerklės“ įkvėptas „Didžiosios medicinos enciklopedijos“ – 1960 Maskvoje išleisto plokštelių rinkinio. Įrašuose užfiksuoti aritmiški širdies tonai, kvėpavimo sutrikimai, kalbos defektai ir psichiatro pokalbiai su ligoniais. Kaip tik šiuos, oficialiam to meto naratyvui nepriklausančius „pasisakymus“ transliuoja garsiakalbiai, įtaisyti dekoratyvinėse vazose. Lietuvos keramikų ankstyvuoju sovietmečiu sukurtos vazos iškalbingais pavadinimais – „Bulviakasis“, „Pionieriai iškylauja“, „Gyvulininkystės ūkis“, „Kauno HE statyba“, „Penkiolika respublikų“ – parodoje tampa iškalbingomis tiesiogine prasme. Neartikuliuotos verbalinio srauto improvizacijos bei kalbos defektų girliandos pakimba virš „Molinių gerklių“ ir apraizgo parodos erdvę.

Instaliaciją ir parodą pristatys bendruomenių platformos „Mažosios istorijos“ kuratorė Auksė Petrulienė. Ši perklausa ir ekskursija yra festivalio „Iš arti“ programos dalis.

mazosios

Spektaklis „58 sapnai“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Psichologinė drama pagal poeto, fotografo, dramaturgo Juliaus Kelero pjesę aktualizuoja nesusikalbėjimo, prarasto ryšio su savimi ir visuomene, potrauminės depresijos, realybės neigimo, problemas.

Tarptautinis šiuolaikinės muzikos festivalis „Iš arti“: „Langas į Lietuvą“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Šios Nepriklausomybės 25-mečio proga pasaulį apkeliavusios, jame lietuvių kamerinius opusus paskleidusios, programos „krikštatėviai“ – Vokietijoje gyvenantis pianistas Gintaras Januševičius ir aktyviai koncertinę veiklą plėtojantys užsienyje bei Lietuvoje Glebas Pyšniakas, smuikininkė Dalia Dėdinskaitė.

„Palmės diskoteka“: Electric Evelyn, 12:00
„Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12
Kauno naujakuriai didžėjai Elboe ir Mario Moretti į svečius pasivadino drezdenietę Electric Evelyn. Šeštadienio naktį oš visos Kauno palmės.

SEKMADIENIS, 11 12

„Ekskursas: Ruduo“, 12:00, 13:00, 14:00

Puikiai visiems atpažįstami pastatai, tačiau retam žinomos jų atsiradimo aplinkybės, istorija ir funkcijų kaita, nematytos erdvės, įdomūs pasakojimai ir turininga rudens savaitgalio popietė – tai yra „Ekskursas“. Šį sekmadienį aplankysite Ugniagesių rūmus, Tautos namus bei Lietuvos teisingumo ir seimo rūmus – taip šie pastatai buvo vadinami tarpukariu. Registracija būtina!

ekskursas

Muzikinė popietė, 15:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo remiami jaunieji muzikantai ir jų draugai – Amelija Lapinskaitė, Rapolas Bartulis, Taja Sorakaitė, Domas Smirnovas, Tumas Razmus, Paula Bagotyriūtė – atliks lietuvių ir kitų šalių kompozitorių kūrinius.

Programoje skambės M. K. Čiurlionio, J. Gruodžio, S. Vainiūno, Z. Bružaitės, G. Tartini, J. Sibelijaus, K. Stamitzo, F. Chopino, K. Debussy, E. Chaussono, B. Kova

Filmas „Laimingi žmonės“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

„Laimingi žmonės“ pasakoja apie skirtingą gyvenimo patirtį turinčius kolumbiečius. Filmo kūrėjų lietuvių kelionė driekėsi per visą šalį, kurioje jie turėjo galimybę sutikti įvairiausių žmonių ir išgirsti jų laimės bei meilės istorijas. Ar žmonės yra laimingi, kur yra laimės raktas, pasakoja kelyje sutikti žmonės. Ar laimę šios šalies žmonės supranta kitaip nei mes?

IMG_0408c

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia