Maršrutas kovo 9 – 12 dienoms

PIRMADIENIS, 03 09

Jubiliejinės dailės parodos „Atgimimas“ šventinis sambūris, 16:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Dvi svarbias Lietuvos valstybingumo šventes – Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją – Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje įprasmina tradicinė dailės paroda „Atgimimas“, šįmet vykstanti jau 25-tą kartą. Jubiliejinė ir Kovo 11-oji, šįmet jau 30-tus metus skaičiuojanti, kai Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktą. Parodą vainikuos šventinis sambūris, į kurį kviečiami visi meno mylėtojai. Koncertuos vokalinis ansamblis „Pinija“, bus apdovanoti geriausių darbų autoriai.

Leidinio „Tremties vaikai“ ketvirtosios knygos sutiktuvės, 16:00
Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga, Laisvės al. 39

Knygoje – 45 mažųjų tremtinių istorijos, parengtos kartu su knygos leidėjais – Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga ir tremties metraštininku rašytoju Stanislovu Abromavičiumi. Tai dovana, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui.

Koncertas „Laisvės sparnai“, 17:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8

Gros VDU Muzikos akademijos studentai:

Giedrė Surdokaitė, smuikas, Zlata Olyinik, fortepijonas;

Viltė Dobilaitė, violončelė, Ugnė Barysaitė, fortepijonas;

Medinių pučiamųjų kvintetas.

Koncerto programoje lietuvių ir užsienio kompozitorių kūriniai.

ANTRADIENIS,  03 10

Miko Petrausko opera „Eglė – žalčių karalienė“, 17:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyrius, K. Petrausko g. 31

Šią operos versiją parengė VDU Muzikos akademijos pedagogai ir studentai.

Režisierė prof. A. Eitmanavičiūtė
Vokalo pedagogė prof. S. Martinaitytė
Pianistė Ž. Kudirkaitė

Eglė – G. Bukinė, Žaltys – G. Murauskas, Gulbė Dievaitis – Bingnan Xu, Vaidievutis – R. Jasikas, Audronė – G. Cicėnaitė, Rustulis – L. Zhang, Auskė – V. Džiulna, Gražutė – U. Matukaitytė, Vainys – M. Jonaitis, Rimonas – M. Žukauskas.

Nepriklausomybės koncertas autobusų stotyje, 18:00
Vytauto pr. 24

Keleivių laukimo salėje kamerinis choras „Cantate Domino“ choras bei miesto svečius sveikins artėjančios Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga. Vadovo Rolando Daugėlos vadovaujamas choras atliks visiems puikiai žinomas dainas.

Knygos „Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms“ pristatymas, 18:00
„Knygų ministerija“, Laisvės al. 29

Didelė dalis knygos „Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms“ herojų – moterų ir merginų – yra susijusios su Kaunu tarpukaryje ar šiomis dienomis.

Knygos autorės Viktorija Aprimaitė ir Viktorija Urbonaitė kviečia vaikus kartu paskaityti savo mėgstamiausias su Kaunu susijusias istorijas iš knygos.

„InfoKnygos“: Kim Leine knygos „Amžinybės fjordo pranašai“ pristatymas, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kim Leine gimė Norvegijoje, augo Jehovos liudytojų šeimoje, paauglystėje pabėgo į Daniją pas tėvą, 15 metų gyveno Grenlandijoje, išmoko grenlandų kalbą, netgi mėgino susikurti savotišką grenlando tapatybę, dirbo kaimo felčeriu. Buvo priklausomas nuo narkotikų. Pirmąjį romaną parašė tik 46-erių. „Amžinybės fjordo pranašai“ – ketvirtasis autoriaus romanas ir pirmoji trilogijos apie sudėtingą Danijos ir Grenlandijos istoriją dalis. Už jį 2013 metais rašytojas gavo prestižinį Šiaurės Tarybos apdovanojimą. „Romaną įkvėpė tikri XVIII a. įvykiai valdant Danijos ir Norvegijos karaliui Kristijonui VII. Veikėjai vaikšto šurmuliuojančiomis Kopenhagos gatvėmis, keliauja apledėjusiomis Grenlandijos dykvietėmis, plaukia jūra, medžioja banginius, tampa didžiojo Kopenhagos gaisro 1795 m. liudininkais.

Romano pristatyme dalyvaus jo vertėja Ieva Toleikyte. Renginį moderuos literatūros apžvalgininkė Lina Buividavičiūtė.

Vakaronė visai šeimai „Dainuokim Lietuvai“, 18:00
Kauno tautinės kultūros centras. A Jakšto g. 18

Kauno tautinės kultūros centras (KTKC) šiemet kviečia į net kelis vakarus, skirtus Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui. Kovo 10 d. 18 val. čia vyks vakaronė visai šeimai „Dainuokim Lietuvai“, kurią ves Beatričė Stanaitytė. Kovo 12 d. 18 val. KTKC etninės veiklos studijoje (Kalniečių g. 180) laukia vakaras „Tenai Lietuva per amžius buvo…“, kuriame dalyvaus Justo Morkeliūno vadovaujamas folkloro ansamblis „Jotija“.

D. Razausko, S. Petreikio ir styginių kvarteto koncertas, 19:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

2018 metais dainų autorius, atlikėjas, poetas Domantas Razauskas ir multiinstrumentalistas Saulius Petreikis pristatė savo išskirtinę programą su smuikininko Vytauto Mikeliūno vadovaujamu styginių kvartetu. Domanto kūrinius aranžavo kompozitorius Audrius Balsys. Po itin sėkmingų anšlaginių koncertų, kūrėjai nusprendė šios programos nepalaidoti ir… paversti ją albumu! Ne šiaip albumu, bet kompaktine ir vinilo plokštelėmis, įrašytomis legendinės, istorinės Vilniaus plokštelių studijos patalpose. Ta proga, visas kūrybinis kolektyvas dar kartą susiburia išskirtiniam albumo pristatymo koncertui. Koncertą nuspalvins visų žiūrovų liaupsių sulaukiantys šviesų dailininko Arvydo Buinausko kuriami šviesų paveikslai.

Vakarėlis „Į klubą kaip į darbą“, 23:00
Klubas „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Antradienio šokiai skirti ištvermingiausiems klubo lankytojams, nepraleidžiantiems nei vienos progos pasistiprinti kokybiška  šiuolaikine elektronine muzika. Gyvai ja dalinsis lietuvis kūrėjas Mario Moretti, o  iš užsienių atvyksta vietinių mylimas Berlyno britas Palms Trax. Pasitinka DJ Sveikata, Monika Seta, Less Feeling.

Palms Trax archyvo nuotr.

TREČIADIENIS, 03 11

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena
Visas pasaulis

Prieš trisdešimt metų visi lietuviai buvo kartu ir pasiryžo kelti nepriklausomos Lietuvos vėliavą. Per tuos tris dešimtmečius plėtėmės, barstėmės, vėl spietėmės, ir vėl byrėjom, augom ir griuvom, bet vis dar keliame trispalvę, o tai tegali reikšti viena – tikime savimi, tikime nepriklausoma Lietuva. Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį švęsti kiekvienas yra laisvas kaip tik nori – gal Kauno tvirtovės III forte, grožintis karių uniformomis. Gal šventinėje eisenoje, gal ekskursijoje muziejuje, gal jausmingos muzikos koncerte. Gal skinant pergalę, gal žiūrint istorinį filmą. Gal Kaune, gal Nidoje, gal Keiptaune. Širdimi kartu ir kiekvienu judesiu už JĄ.

Kauno miesto savivaldybės pristatomų šventinių renginių sąrašą rasite ČIA.

M. K. Čiurlionio dailės muziejaus ir padalinių šventinių renginių sąrašą rasite ČIA.

Kauno savivaldybės nuotr.

Stanislovo Glinskio parodos „Kelias“ atidarymas, 15:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Ką šiandieniniam dailės mylėtojui kalba Stanislovo Glinskio darbai? Paroda atskleidžia nelengvą menininko kelią sovietmečiu bandant išvengti primetamų stereotipų, ignoruojant privalomąsias temas ir madas. Pasirinkdamas autsaiderio laikyseną, orientaciją į klasikinę modernistinę Vakarų dailės tradiciją, Glinskis lieka ištikimas sau iki šių dienų.

KETVIRTADIENIS, 03 12

Konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2019“ laureatų parodos pristatymas, 17:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Ši paroda – išskirtinis Lietuvos fotožurnalistų sukurtas metraštis, fotografijomis atskleidžiantis gyvenimo aktualijas. Fotožurnalistai stebi ir vaizdais pasakoja, kaip visuomenėje jaučiasi žmogus. Ar šie vaizdai tampa simboliu, ar iliuzija – atsakomybė už tai tenka patiems fotografams ir leidėjams.

Fotografijų konkursui nuotraukas pateikė 111 autorių. Parodoje pristatomi nacionalinio konkurso laureatų – geriausių šalies spaudos fotografų darbai, atrinkti ir įvertinti tarptautinės vertinimo komisijos.  Parodoje eksponuojamos svarbiausių praėjusių metų šalies įvykių, aktualijų, asmenybių fotografijos, įvairiomis temomis atskleidžiančios socialinę, kultūrinę, politinę gyvenimo mozaiką ir susidėliojančios į bendrą šalies gyvenimo vaizdą.

Spektaklis „Nesamas miestas“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Ar sudužusią meilę galima nešiotis plastikiniame maišelyje? Kaip ją grąžinti? Arba atpažinti žmoguje, kuris visada buvo šalia? Ši Arvydo Lebeliūno režisuota romantinė komedija apjungia devynias meilės ir praradimų istorijas, kuriose daug meilės pinklių, sudėtingų pokalbių, lengvos ironijos, džiaugsmų ir skausmo. Pagrindinė spektaklio tema – meilė. Tema, kuri nepasensta ir nenusibosta, kurios niekas niekada neišsems ir neišeikvos, tik vis atskleis naujų spalvų ir atspalvių. Spektaklis pristato devynias įsimylėjėlių poras, pasakoja net devynias meilės ir praradimų istorijas, kurios skleidžiasi tolimam, paslaptingam Nesamame mieste.

Tarptautinio festivalio „Kanklės mano rankose“ atidarymas, 18:00
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo g. 4

Jau penktą kartą organizuojamas festivalis skirtas ne tik tradicinei, bet ir šiuolaikinei lietuvių kankliavimo tradicijos raiškai bei kitų šalių styginiams muzikos instrumentams, giminingiems kanklėms. Atidarymo dalyviai – Kauno 1-osios muzikos mokyklos kanklininkų ansambliai (mokytojos Ona Šikšnienė ir Dalia Čižinauskienė), Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokinė Giedrė Tutkutė, Dovydas Matulionis, Meda Šriupšaitė, Gustė Balniūtė (mokytoja Laimutė Stasė Proškutė), kanklininkių duetas Monika Jurgilaitė ir Silvija Ližaitienė (Kaunas), Arja Kastinen (Suomija).

Grupės „Baltos varnos“ koncertas, 19:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

„Baltos varnos“ – Milda ir Teresė Andrijauskaitės, grupės įkūrėjos, pagrindinės vokalistės, grojančios smuikais ir gitaromis. Grupėje bosines gitaros partijas atlieka Julius Bakanauskas, mušamaisiais ritmą laiko Tomas Urbanavičius. Koncerte suskambės ir naujos grupės dainos, ir publikai jau žinomi kūriniai: „Dalija“, „Aukštaitija“, „Kapitonai“.

Grupės „jautì“ koncertas, 20:00
„Sinagoga Studio“, Vaisių g. 30

„jautì“ – matematinio roko grupė, susibūrusi prieš ketverius metus. Ji jau pasirodė įvairiuose muzikos festivaliuose, 2017 metų pavasarį išleido pirmąjį minialbumą „Gap Year“ ir pristatė jį keturiuose Lietuvos miestuose. 2019 m. balandžio mėnesį „jautì“ išleido debiutinį albumą, o šį vasarį – naują singlą „Mulkis“, kurį pristatyti ir susiruošė Kaune.

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia