Maršrutas kovo 9-11 dienoms

PENKTADIENIS, 03 09

Projekto „Laikinas erdvės, laiko ir veiksmo departamentas“ knygos pristatymas, 15:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Knygą kūrė menininkė Marija Griniuk bendradarbiaudama su projekto vykusio 1 savaitę, dalyviais – Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto tapybos katedros II kurso studentais. Pristatymo turinys tai verbalinės Anykščių hepeningų festivalių AN88 ir AN89 hepeningų interpretacijos. Renginys baigsis atvira diskusija su AN88 ir AN89 menininkais.

lai

Parodos „11 vilties žvilgsnių“ atidarymas, 17:00
Kauno miesto V. Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Tapybos katedros studentų darbų paroda skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai. Simboliška, kad šioje parodoje vienuolika autorių pristato vienuolika drobių, sukurtų 2017–2018 metais. Tai nedidelės apimties paroda, kurioje perteikiami individualūs požiūriai, jausmai, potyriai. Parodoje darbus pristato IV kurso bakalaurantai: Medeinė Revuckaitė, Evelina Eigelytė, Samanta Augutė, Tomas Stanaitis, Aira Urbonavičiūtė, Gerda Malinauskaitė, Ruta Velykytė, Daiva Tankevičienė, Aivilina Šimkevičiūtė, Rasa Deveikytė ir Sonata Riepšaitė. 

Paroda bibliotekos Suaugusiųjų vartotojų aptarnavimo skyriuje veiks iki balandžio 15 d., o atidarymo lankytojams bus pristatytas performansas.

Spektaklis „Otelas“, 19:00
Renginio vieta atskleidžiama registruojant bilietą nkgteatronas@gmail.com

Ši Williamo Shakespeare’o „Otelo“ interpretacija, režisuojama Gildo Aleksos, nagrinėja post-sovietinio palikimo ir žmogaus tragiškumo santykį, todėl spektaklis rodomas ne teatro scenoje, o kassyk vis kitame daugiabučio bute. Klasikinė tragedija čia prasideda jau pagrindiniams veikėjams išvykus į toli nuo gimtojo miesto, toli nuo savo tėvynės ir nuo valdžios. Taip pat bute įsikūrusios dvi jaunos poros – Otelas su Dezdemona ir Jagas su Emilija – mėgina sugyventi, tačiau viena pora pradeda gadinti kitos gyvenimą ir viskas išvirsta į karštligišką sapną. Žiūrovai stebi spektaklio veiksmą, kuris vyksta visame bute. Nors veiksmas vyksta labai arti žiūrovo, spektaklis turi visas „keturias sienas“. Žiūrovas tarsi nematomas patiria veikėjų, gyvenančių viename iš tūkstančių mažų butų, išgyvenimus ir tragišką lemtį.

„Džiazlaif“ koncertas, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Praėjus metams nuo grupės „Džiazlaif“ susibūrimo, nariai džiaugiasi, jog yra vis dar gyvi ir gali pasidalinti savo muzika ne tik gyvais pasirodymais – debiutinis albumas jau čia. 

Grupė fiziškai ir morališkai keliavo į šiltus ir šaltus kraštus, tačiau sugrįžo su devyniais džiazo standartais, kurie skambės ir šio koncerto metu. Kriminalai, aptemimai, sūrio vagystės ir daug kitų istorijų bus papasakota koncerte, kurio metu bus galimybė įsigyti albumą ir tas istorijas išsinešti namo.

dziazlaif

„Lizdo kinas“: „Italo Disco Legacy“, 19:00
M. Žilinsko dailės galerijos kino salė, Nepriklausomybės a. 12

Jau ketvirtus metus po dailės galerija veikiantis elektroninės muzikos klubas stiprina ryšius su „viršūnėlėmis“ ir kviečia į jau antrą dokumentikos seansą. Šįkart – apie italo disco skambesio esmę. Po kino, žinoma, veiksmas persikels į klubą, kur „Palmės diskotekoje“ viešės Berlyno šokių aikštelių rezidentas, italų didžėjus bei prodiuseris Franz Scala.

Grupės „Žalvarinis“ koncertas, 21:00
„Sandėlis“, Muziejaus g. 8

Žymiausia Lietuvos folk roko grupė, susikūrusi prieš 17 metų, kauniečiams susirengė pristatyti savo naujausią albumą „Einam tolyn“, išleistą vinilo ir CD formatais.

Monikos Liu koncertas, 21:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

„Tie, kas mane pažįsta žino, kad aš mėgstu pamiegoti. Ypač kai už lango daug daug sniego ir dienos tokios trumpos. Tačiau ši žiema – ypatinga. Nebuvo kada snūduriuoti. Londone įrašinėjau savo solinį albumą. Dar ir dabar nugara bėga šiurpuliukai vien apie tai pagalvojus“, – kvietime gerbėjams rašo džiazo vokalistė.

monikaliu

ŠEŠTADIENIS, 03 10

J. Marcinkevičiaus 88-ojo gimtadienio minėjimas, 11:00
J. Tumo-Vaižganto memorialinis butas-muziejus, Aleksoto g. 10

Renginyje bus pristatyta Valentino Sventicko sudaryta atsiminimų knyga „Justinas Marcinkevičius: kokį jį prisimename“. Literatūrinę muzikinę kompoziciją, skirtą J. Marcinkevičiui, atliks A. Stulginskio mokyklos-daugiafunkcio centro mišrus choras „Gimtinė“ (vad. Rimantas Vaičekonis) ir skaitovės Zita Budanovienė bei Onutė Balčiūnienė.

prisimename

Spektaklis „Anderseno gatvė“, 12:00

Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Ilgoji teatro salė šiame vienos dalies spektaklyje Hanso Christiano Anderseno pasakų motyvais virsta gatve, kurioje vaikystės ir pasakų pasaulis džiugus ir nerūpestingas. Režisierė – Inesa Paliulytė.

Konkurso „100 žodžių Lietuvai“ apdovanojimai, 14:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Maironio lietuvių literatūros muziejus kvietė Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio sukaktį paminėti pačiu reikalingiausiu ir svarbiausiu Lietuvai būdu – kuriant – ir paskelbė konkursą, kurio vienintelė sąlyga buvo „100“. Tiek žodžių turėjo būti atsiųstame tekste, o jo žanras ir kūrėjų amžius ribojamas nebuvo.
Nepriklausomybės šimtmetis atpūtė tiek įkvėpimo, kad konkurso pašto dėžutėje tilpo net 350 darbų. Juose mažų ir didelių stebuklų ieškojo itin kompetentinga trijulė: literatūrologė dr. Eglė Keturakienė, poetas Gvidas Latakas ir poetas, knygų redaktorius ir leidėjas Viktoras Rudžianskas. Apdovanojimų metu tekstų autoriai bus pakviesti skaityti savo kūrybą bei pasidalinti mintimis apie ją.

maironiokonkursas

Spektaklis „Alksniškės“, 16:00

Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Gyčio Padegimo spektaklis „Alksniškės“ – pasakojimai apie K. Grinių, dialogai ir pamąstymai apie laisvę, perversmą, ateitį. Spektaklio veiksmas vyksta 5-ame XX a. dešimtmetyje, kuomet Kazys Grinius už protestą dėl žydų naikinimo buvo ištremtas iš Kauno į savo gimtąjį kaimą – Selemos Būdą.

alksniskes

„Kino klasikos vakarai“: „Fargo“, 17:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Pabandykite įsivaizduoti tokią istoriją: Džeris už 80 tūkstančių eurų sumą pasamdo žudikus, kad šie pagrobtų jo žmoną, o uošvis pasiūlytų išpirką, kuri atitektų, žinoma, užsakovui vyrui. Tačiau akimirksiu viskas apsiverčia aukštyn kojomis ir Džeris puola ieškoti žmonos. Bet šiek tik per vėlu, nes ši jau žudikų rankose. Įdomu, kas toliau? Pasakoti neverta, geriau ateikite pamatyti brolių Coenų kino klasikos „Romuvoje“.

Koncertas „Jaunas Kraujas 5“, 18:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

„Bigsuras“ iš Vilniaus atliks soft/blues/alternative rock, „MAVV“ iš ten pat – alternative rock.

Tarptautinio vaikų ir jaunimo muzikos festivalio „Laudate Pueri“ baigiamasis konkursas, 19:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

„Dievų garsas“: Sraunus – „Panavision“ (albumo pristatymas), 23:00
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Niekas nepaneigs, kad Lietuvos dub techno scena paliks didelį įspaudą šio krašto elektroninės muzikos istorijoje. Vietinis dievų garso fenomenas netyla ir darsyk nutūpia „Lizde“, į kurio sceną žengia vienas mūsų dub techno scenos vėliavnešių Sraunus, pristatysiantis prieš pusantro mėnesio tepasirodžiusį albumą „Panavision“ gyvai. Į pagalbą Srauniam su gyvu pasirodymu stoja leidyklos „Blikmuzik“ bosas ir neginčijamas eksperimentinių garsų asas IJO, o didžėjaus Wasted Gaze bei Nneura.

panavision

SEKMADIENIS, 03 11

Kovo 11-osios dienos renginiai
Įvairios vietos

Nepriklausomybės atkūrimo dienos renginiai Kaune prasidės jau Kovo 11-osios išvakarėse ir drieksis per visą miestą. Kulminacija vakare vyks Rotušės aikštėje ir „Žalgirio“ arenoje, bet švęsti reikia ir galima visą dieną. Kauno miesto muziejus ir jo padaliniai sekmadienį tikrai dirbs, visų skyrių lankymas – nemokamas. Taip pat kviečiame registruotis į temines ekskursijas, kurių sąrašą ir kontaktus rasite čia. Dirbs ir Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus skyriai, ypatingą programą rengia Istorinė LR Prezidentūra, Vytauto Didžiojo karo muziejus. Daugiau renginių rasite čia.

Ekskursija „Lietuviško roko šventei – 30“, 12:00
Kauno senamiestis (vieta patikslinama užsiregistravus)

Ši ekskursija skirta lygiai prieš 30 metų, 1988 metų kovą Kauno sporto halėje vykusiai Lietuviško roko šventei, kur debiutavo tada dar visai jaunos grupės „Bix“ ir „Orkus“ (dabar – „Rebelheart”), ir kuri buvo tokia pat svarbi to meto muzikai, kaip ir festivaliai „Lituanika“ bei „Roko Maršas“. Keliausime po netikėtas erdves, kuriose paliktos neištrinamos ne tik Kauno, bet ir visos Lietuvos roko kultūros žymės. Ekskursiją ves gidas, Ore.lt įkūrėjas, to meto roko žurnalo – fanzino „Koks nors kelias“ leidėjas Jonas Oškinis.

rokosvente

Chorinės muzikos koncertas „Laisvės varpas“, 15:00
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Koncertas skiriamas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai ir Valstybės atkūrimo 100-mečiui. Dalyvaus mišrūs chorai „Gintaras“, „Diemedis“, „Ainiai“ ir vyrų choras „Perkūnas“. Akompanuos instrumentinis trio.

Koncertas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtoje programoje į šimtmetį pažiūrėta netradiciškai. Be pompastikos ir be skanduočių „Lietuva!.. Lietuva!“. Su humoru, o kartais apnuogintu skausmu Dainiaus Svobono papasakotas Lietuvos žmonių gyvenimas nuo 1918 metų iki šių dienų nepaliks abejingų. Scenoje – Vidmanto Bartulio „Juk niekas tavęs taip nemylės“ premjera, Kauno valstybinis choras, gražiausios lietuvių kompozitorių dainos, lietuvių poetų eilės ir lietuvių gyvenimo istorijos.

„Kaunas Hockey“ pusfinalio kova #1, 18:00
Kauno ledo arena „Baltų ainiai“, Aušros g. 42C

Antra vieta turnyrinėje Lietuvos ledo ritulio čempionato lentelėje buvo tik tarpinis kauniečių tikslas. Visas jėgas komanda telkia pusfinaliui, kurio varžovai – „Hockey Punks“ iš Vilniaus.

Filmas „Drugelio miestas“, 18:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Visaginas – drugelio sparnų formos miestas Lietuvoje, kadaise turėjęs būti langas Vakarams į sovietinį progresą. Įstojimas į ES Lietuvai reiškė atominės elektrinės, o tuo pačiu ir pagrindinės miesto pramonės, uždarymą. Kai aplink tvyro geopolitinė įtampa ir jaučiamas nepasitikėjimas, ką ateitis atneš žmonėms iš Drugelio Miesto? Dokumentinio filmo režisierė – Olga Černovaitė.

Drugelio miestas

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia