Maršrutas kovo 8 – 11 dienoms

PENKTADIENIS, 03 08

Paroda „Kontr-argumentas“, 11:00 – 18:30
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Jau beveik paskutinė proga įvertinti jauną jaunų menininkų tapybą, kuri turi tendenciją greitai brangti. Parodos kuratoriai: Vita Opolskytė ir Kazimieras Brazdžiūnas. Parodos dalyviai: Kazimieras Brazdžiūnas, Vita Opolskytė, Dominykas Sidorovas, Adelė Pukelytė, Rūta Vadlugaitė, Darius Jarusevičius, Tomas Daukša, Sonata Riepšaitė, Banginis Justas, Artūras Mitinas, Kristina Mažeikaitė.

kontr

Valentine Duduk ir Vera Kavaleuskaya paskaita-performansas, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Ši paskaita-performansas tyrinėja psichinės sveikatos problematiką šiuolaikinio kapitalizmo kontekste, narplioja naujųjų technologijų poveikį žmonių santykiams, ir subversyviai žvelgia į būdus atsispirti produktyvumo ir konkurencijos spaudimui.

Valentine Duduk – grafikos dizaineris, šiuo metu gyvenantis Vilniuje, savo praktikoje kuriantis naujas reikšmes vizualinės komunikacijos pavidalu tarp dviejų sferų: impozantiško akivaizdumo ir (ne)aiškumo. Vera Kavaleuskaya yra laisvai samdoma kuratorė ir redaktorė, šiuo metu gyvenanti Helsinkyje (Suomija). V. Kavaleuskaya taip pat yra viena iš menininkų kolektyvo, dėmesį kreipiančio į dirbtinio intelekto ir spekuliatyvių ateičių, steigėjų.

kmn

„Rakija Klezmer Orkestar“ koncertas, 20:00
„Sinagoga Studio“, Vaisių g. 30

„Rakija Klezmer Orkestar“ išleido debiutinį albumą, o kovo mėnesį švenčia 6-ių metų gimtadienį. Taigi vaakare lauks siautulinga muzika, muzikinis pastiprinimas scenoje, daug puošnumo ir aukso.

NLRL pusfinalis: „Kaunas Hockey“ – „Hockey Punks“, 20:00
Kauno ledo arena „Baltų ainiai“, Aušros g. 42C

„Vilniuje išlyginom pusfinalio seriją ir drąsiai žiūrim penktadienio akistatai su pankais į dantis“, – rašoma kvietime į ledo ritulio vakarėlį, kuriame skraidys juodi rituliai ir degs ledas.

„Palmės diskoteka su San Proper, 23:00
Klubas „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Pristatinėti šio didžėjaus daug nereikia. Nuolat skrajojančio olando sproginėjanti asmenybė kalba pati už save: vieną dieną jis Dr. Proper, kitą San Proper, trečią – groja „Red Light Radio“, ketvirtą – darosi naują tatuiruotę, penktą – groja Japonijoje, šeštą – Indijoje, septintą – tavo kambaryje… Ir taip be galo.

ŠEŠTADIENIS, 03 09

Ekskursija L. Truikio ir M. Rakauskaitės namuose, 12:00
E. Fryko g. 14

Muziejininkės apsilankyti pagarbos įvairioms kultūroms ir muzikai persmelktuose namuose, kuriuose gyveno dailininkas scenografas Liudas Truikys kartu su gyvenimo ir kūrybos drauge operos soliste Marijona Rakauskaite, ir išgirsti pasakojimą apie šių kūrėjų gyvenimus bei rūpestingai sukauptą meno kolekciją. Būtina registracija el. paštu truikionamai@gmail.com, kadangi vietų skaičius ribotas.

Koncertas „Mano vardas – Lietuva“, 13:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyrius, K. Petrausko g. 31

Koncerte, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Dalyvaus Kauno berniukų chorinio dainavimo mokyklos „Varpelis“ 3 klasės jaunučių choras (choro mokytoja Vita Rusteikienė, koncertmeisterė Lina Rinkevičienė) ir Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos jaunučių choras (vadovė Dalė Jurkonienė, koncertmeisterė Sigutė Mikalauskaitė-Garšanovė).

manovardas

A lyga II turas: „Kauno Žalgiris“ – „Palanga“, 13:00
NFA stadionas, Aukštaičių g. 51

„Kauno Žalgirio“ futbolo komanda jau šį savaitgalį žais pirmąsias A lygos namų rungtynes. Po sezono atidarymo rungtynėse patirto pralaimėjimo kauniečiai savų sirgalių akivaizdoje sieks reabilituotis ir priims Palangos komandą, kuri sezoną pradėjo taip pat.

Lilo ir Innomine koncertas, 18:30
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Gimtadienius švęsti svarbu, jubiliejus – būtina. Būtent tokį, dešimties metų jubiliejų artėjantį pavasarį, kovo 9 dieną, švęs „Lilas ir Innomine“. Hipopo duetas tiki, jog Kauno „Žalgirio“ arenoje įvyksiantis koncertas „2009×2019“ bus įsimintiniausias kada nors jų surengtas pasirodymas. „Nesam tikri, ar dar sulauksim kito jubiliejaus, tad kovo 9 d. grosim viską, ką geriausio sukūrėm per visus tuos dešimt metų“, – sako grupės narys Konstantinas Kiveris-Lilas.

Šokio spektaklis „Otelas“, 19:00
„Girstutis“, Kovo 11-osios g. 26

„Teatre man norisi kalbėti apie meilę, santykius ir žmonių likimus, todėl išsirinkau „Otelą“ – Viljamo Šekspyro kūrinį, kuriame jis papasakojo baisią, iš tiesų sukrečiančią žmogaus tragediją, kuris nužudė savo brangiausią būtybę ir prarado bet kokį gyvenimo tikslą“, – pasakoja choreografė Andželika Cholina.

Filmas „Klubas „Studio 54“, 20:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Tai dokumentinė juosta, nukelianti į laiką, kai buvo gyvas legendinis klubas „Studio 54“. Du vaikinukai iš Bruklino, Ian Schrager ir Steve Rubell sumąstė įkurti klubą. Nežinia, ar jie patys tikėjosi tokios sėkmės, tačiau klubas „Studio 54“, nors gyvavo tik 33 mėnesius, tapo viso laikotarpio simboliu. Intriguojanti, ryški, nepaprastai gyvybinga, išskirtinė ir spinduliuojanti dokumentika – įtraukia taip, kad norisi nusikelti laiku atgal ir pasinerti į beprotišką „Studio 54“ naktinį šėlsmą.

studio54

Grupių „shishi“ ir „Egomašina“ koncertas, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

„shishi“ – tai rap/trash/surf/soul/lo-fi, o „Egomašina“ – tai garažinė sintetika. Šokių bus.

SEKMADIENIS, 03 10

Paroda „Vytautas Povilaitis. Ėjimas į tapybą“, 11:00 – 17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Kauno modernaus meno fondas kviečia į pirmą kartą rengiamą dailininko viso kūrybinio gyvenimo retrospektyvą. Vytautas Povilaitis (1927–2009) tapytojas modernistas, vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjęs tapyti abstrakcijas. Jis daugiau nei prieš pusšimtį metų prikaustė kauniečių žvilgsnius prie savo miesto urbanistinių peizažų paslapčių, ne vienam meno gerbėjui tapė portretą, o muziejams kūrė monumentalias kompozicijas.

Spektaklis „Alksniškės“, 14:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Spektakliu siekiama atsigręžti į vieną demokratiškiausių Lietuvos prezidentų Kazį Grinių, priminti visuomenei apie didelį jo įnašą Lietuvos kultūrai, švietimui, viešajam diskursui bei prisiminti jo gyvenimo misiją – tarnavimą demokratijai. „Šiais sudėtingais laikais, kai demokratija daugelyje šalių darosi tarsi nebereikalinga, jis mums yra svarbus pavyzdys,“ – pabrėžia režisierius Gytis Padegimas. Spektaklis skirtas Laikinosios sostinės atminimo metams.

Filmas „Saulės dukros“ (Les Filles du soleil), 16:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Mirti nuo moters kulkos – didžiausiai islamo ekstremistų baimė. Tai puikiai žino Kurdistane veikiantis moterų kovotojų būrys „Saulės dukros“, sudarytas iš buvusių „Islamo valstybės” belaisvių. Narsios kovotojos pasiryžę atsiimti gimtąjį kaimą bei išlaisvinti įkaitus, tarp kurių – ir būrio vadės Bahar (Golshifteh Farahani) sūnus. Įkvepianti istorija apie moterų drąsą suskamba lyg kovos daina, tvyrančio žiaurumo ir pavojaus fone. Karas nebėra tik vyrų žaidimas. Rež. Eva Husson.

id_63807

Teatrinis eksperimentas „Kaunas Wi-Fi“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„Kaunas Wi-Fi“ – jaunų kūrėjų iš Izraelio Arielio Sereni Browno ir Asafo Schouteno bei Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorių teatrinis eksperimentas, mėginantis surasti bendrą tarptinklinį ryšį tarp Izraelio ir Lietuvos teatralų, tarp kūrėjų ir publikos, tarp žaidimo ir realybės. Savo kūrinio jie nevadina spektakliu, veikiau eksperimentiniu vyksmu, šou, žaidimu, kurį pradėjo nuo pjesės kūrimo. Menininkai iš Izraelio sugalvojo specialią informacijos rinkimo techniką – kūrybines dirbtuves, kurių metu kaip prieigos tašką panaudojo pačius žiūrovus. Žiūrovai, sukviesti į kūrybines dirbtuves, patys ir sukūrė pjesę spektakliui – rašė dialogus pagal jiems pateiktas situacijas. Tokiu būdu buvo užmegztas pirminis ryšys su publika, ir gimė scenarijus, turintis bene daugiausia bendraautorių (apie 60) Lietuvos teatro istorijoje. Kitas etapas – grįžtamasis ryšys – reginio kūrimas pagal publikos parašytą pjesę. Sujungę daugybę komponentų – aktorių vaidybą, vaizdo technologijas, gyvą DJ muziką scenoje – jie sukonstravo interaktyvų performansą, kuriame vienos šeimos istoriją regime nelyg kompiuterinį žaidimą Minecraft, sudėliotą iš klišinių situacijų blokų.

PIRMADIENIS, 03 11

Šventiniai Kovo 11-osios renginiai, visą dieną
Įvairios vietos

Kovo 11-ąją esame laisvi praleisti taip, kaip tik norisi. Švęsti arba parymoti. Tad junkitės prie parado, klausykite kariliono, apsigaubkite vėliava, giedokite himną, šokite koncertuose, lankykite dėl Laisvės kovojusiuosius, dėkokite pavasariui, pasislėpkite miške ar tiesiog pažiūrėkite į Nemuną. O platesnį pirmadienį vyksiančių renginių sąrašą rasite čia.

tl-060

Seminaras-diskusija „Jaunieji tautininkai ir nacionalizmas tarpukario Lietuvoje“, 18:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

Seminarą-diskusiją ves Povilas Mintautas, istorikas, nagrinėjantis nacionalizmo raidą tarpukario Lietuvoje.Pažvelgsite į nacionalizmo įdėjas tarpukario Lietuvoje ir analizuosite radikalaus nacionalizmo apraiškas to meto spaudoje

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia