Maršrutas kovo 7-10 dienoms

Performansas „6 = 6 = 6 = 6“

PIRMADIENIS, kovo 7 d.

Parodos atidarymas, 14 val.
VDA Kauno fakulteto biblioteka, Muitinės g. 2

Praėjusių metų gruodžio mėnesį užsimezgęs bendradarbiavimas tarp VDA Grafikos katedros ir Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriaus jau davė apčiuopiamų rezultatų – atidaromos parodos eksponatus izoliatoriuje laikomi jaunuoliai kūrė kartu su katedros atstovais. Apie socialinius projektus ir socialinės atskirties mažinimą parodos atidarymo metu plačiau papasakos jos moderatorius VDA Kauno fakulteto dekanas, profesorius Jonas Audėjaitis.

kaliniu darbeliai (1)

„Jazzlong“: „Inception Trio“, 20 val.
Klubas „Orixo“, Jonavos g. 40

Jau labai gili tradicija – džiazas pirmadieniais.

Andrius Kairys (mušamieji), Domas Žostautas (bosas) ir Tomas Dičiūnas (klavišiniai) dabarties momentui trio pasitelkia džiazą, roką, soul ir kitus muzikos stilius. 4/4, 7/4, gal net ir 3/4. Bus daug akordų, sinkopių, solo. Forte ir be abejo, piano.

Renginys „Šnekalai (Sunkusis pirmadienis)“, 19 val.
Laisvojo meno buveinė „Raudonas namas“, Veiverių g. 64

Naratyvinėje-magnetofoninėje-elektroninėje-koliažinėje improvizuotoje kompozicijoje „Šnekalai“ karaliaus ne natos, o šnekos, atliekamos vietinių asmenybių – D. Čiutos, E. Drungytės, O. Narušio, A. Jasenkos, G. Kuprevičiaus, „Radioshow“ aktoriųir kitų, kuriuos maišys, virškins, perdirbs ir panaudos grupės nariai M. Paulikas ir R. Eimontas.

ANTRADIENIS, kovo 8 d.

Diskusija „Chez Leonidas Donskis: Lilia Shevtsova on the Challenge of Putin’s Russia to the World“, 11:30 val.
VDU teatras, S. Daukanto g. 27

Diskusijoje profesorius Leonidas Donskis kalbins visame pasaulyje žinomą intelektualę, ekspertę, politologę Lilią Ševcovą. Diskusijoje bus aptariami Vladimiro Putino valdomos Rusijos keliami iššūkiai pasauliui.

L. Ševcova yra nerezidentuojanti JAV ir Europos centro vyresnioji bendradarbė, Brookings kompetencijų centro Užsienio politikos programos dalyvė, išsamiai ištyrinėjusi ir paskelbusi mokslo darbų apie post-komunistinę transformaciją, santykius tarp Rusijos ir Vakarų, pokyčius Rytų Europoje.

„Pasirodo, pragmatikai (ne tik Rusijoje) vis dar žavisi V. Putino populiarumo reitingais ir optimizmo bei vienybės įvaizdžiais, kuriuos transliuoja televizija. Tačiau rusiška realybė juda į priešingą pusę, link gilesnės krizės, didesnio visuomenės nepasitenkinimo ir akivaizdžiai sutrikusios vyriausybės. Patikėdami medijuota realybe Rusijos televizijose, Vakarų pragmatikai kartoja tas pačias klaidas, kaip ir sovietologai“, – kai kurių Vakarų ekspertų klaidas vertinant padėtį Rusijoje apibendrina L. Ševcova.

Filmų analizės dirbtuvės „Gero kino klubas“, 16 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

„Gero kino klubas“ – projektas, pradėjęs veikti Kauno kino centre „Romuva“ 2015 m. rudenį. Pritraukęs kelioliką aktyvių jaunuolių dabar jis atviras ir kitiems kinomanams, kurie gali prisijungti prie klubo veiklos dalyvaudami susitikimuose, mokymuose bei rašydami recenzijas. Siekdami skatinti kritinį požiūrį į Kaune rodomą kiną, klubo nariai pildo gero kino gido „Kinas Kaune“ internetinę svetainę.

Šįkart „Gero kino klube“ – filmo „Ypatingas poreikis“ peržiūra ir dirbtuvės. Jas ves VDU dėstytoja Vijolė Višomirskytė. Būtina išankstinė registracija, daugiau apie ją – renginio nuorodoje.

TREČIADIENIS, kovo 9 d.

Atnaujinto biliotekos padalinio atidarymas „Tu ateik į pasimatymą“, 11-18 val.
Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Tirkiliškių padalinys, Tirkiliškių g. 51

Visą dieną dar dažais ir knygomis kvepiančioje biblitoekos erdvėje vyks kūrybinės dirbtuvės, paskaitos, liaudies muzikos ansamblio pasirodymas, vinilo plokštelių perklausos, atvirukų paroda ir kt.

Knygos „Tarpukario Lietuvos interjerai“ pristatymas,  18 val.
Kauno įgulos karininkų ramovė, A. Mickevičiaus g. 19

Simboliška, kad knyga apie tarpukario interjerus bus pristatyta viename istoriškai svarbiausių ir gražiausių. Kauno įgulos karininkų ramovės mažojoje salėje VDU Menotyros katedros dėstytoja dr. Lina Preišegalavičienė pasakos apie savo monografiją „Tarpukario Lietuvos interjerai“, kurią akyliausieji jau spėjo pavartyti ir įsigyti Vilniaus knygų mugėje.

12799369_974779349271666_7443631793222922643_n

„Oskarams“ nominuotų trumpametražių vaidybinių filmų peržiūra, 20:15 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Vaidybiniai, trumpi, šiemet nominuoti „Oskarams“. Praėjusiais metais pirmąsyk Lietuvoje parodyta trumpametražių vaidybinių filmų programa sulaukė žiūrovų simpatijų ir palaikymo. Galimybe vienoje programoje pamatyti geriausius pasaulio trumpus filmus pernai džiaugėsi penkių didžiųjų Lietuvos miestų gyventojai, šiemet išsiplėtusį renginį galės stebėti jau dešimties Lietuvos miestų gyventojai. Vaidybinių filmų programą sudaro penki 13 – 30 minučių trukmės filmai iš Palestinos, Kosovo, Vokietijos, Didžiosios Britanijos ir JAV, kalbantys karo, susvetimėjimo, draugystės ir šeimos temomis bei atsigręžiantys į globalias šiandienos problemas.

KETVIRTADIENIS, kovo 10 d.

Performansas „6 = 6 = 6 = 6“, 13-19 val.
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos suaugusiųjų vartotojų aptarnavimo skyrius, Laisvės al. 57

Keturios šiuolaikinio teatro menininkės – Ingrida Čepanonytė, Kristina Marija Kulinič, Ieva Savickaitė ir Milda Vyšniauskaitė į kolektyvinį performansą „6 = 6 = 6 = 6“ kviečia taip: „Mes renkamės nekalbėti, bet tik dėl to, kad galėtume būti suprastos. Norime parodyti jums savo laisvę, tokią, kokią suvokiame kiekviena atskirai. Mes užsidarysime kartu šešioms valandoms, klausdamos: kas yra laisvė? Kada aš jaučiuosi laisva? Ar galime tarp savo laisvių dėti lygybės ženklą? Kas įvyksta, kai susitinka dvi laisvės? Du laisvi žmonės? Ar laisvei reikia taisyklių? Ar įmanoma laisvė tada, kai esi uždarytas?“

Festivalis jaunimui „Nerk į teatrą“: dok. filmo „Smogikai“ peržiūra ir diskusija, 14 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Mūsų kovo leidinio herojumi tapęs švedas Jonas Ohman filmą „Smogikai“ (The Soviet Hitmen) sukūrė dar 2008-aisiais. Reta proga pamatyti jį kino ekrane – jau ketvirtadienį.

Šis filmas tapo viena iš inspiracijų V. Silis spektakliui „Miškinis“, šį sezoną pristatytame Nacionaliniame Kauno dramos teatre. Filmą ir spektaklį vienijančios temos – laisvės troškimas, pasipriešinimas ir likimas. Skiriasi tik patirtys, žmonės ir būdai, kaip perteikti istorinę tikrovę. Kinas ir teatras – dvi srovės, kurios turi galią kalbėti vaizdais. Pamatyti abu ir pasinerti į istoriją – patirtis, kurią įgyti prasminga.

hitmen

A. Kaušpėdo ir G. Patacko muzikinis poezijos vakaras, 18 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Vienos garsiausių visų laikų lietuviškos grupės „Antis“ lyderis bei architektas Algirdas Kaušpėdas 2013 metais išleido knygą „Antiška“, į kurią sudėjo savo kūrybos bei kitų poetų, tarp jų ir Gintaro Patacko, „Anties“ dainomis virtusius tekstus. Tai — ryškūs, provokuojantys, prasmingi ir dviprasmiški tekstai, kurie skambės ir šio vakaro metu. Dar jaunystėje susipažinusių A. Kaušpėdo ir G. Patacko kūryba atskleis jų ypatingą muzikos ir laisvės pojūtį. Poeziją muzikos saskambiais papildys klavišininkas Raimondas Dauginas ir gitaristas Artūras Chalikovas.

Renginys „Garsovaizdžiai“, 21:09 val.
Menų svetainė „Largo“, Vaistinės skg.

Kovo 11-ąją pasitinkant – gilios, miškingos, vandeningos ir ūkanotos lietuviškos elektroninės muzikos vakaras. Trys gyvi pasirodymai – Vėjopatis, Girių dvasios ir Sraunus.

Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia