Maršrutas kovo 6-9 dienoms

PIRMADIENIS, 03 06

VDU Azijos savaitė
Įvairios vietos

Penkių dienų trukmės renginių ciklas yra skirtas supažindinti visuomenę su Rytų Azijos regionu, populiariai ir patraukliai perteikiant kultūros, kalbų, kovos menų ypatybes, pristatant visuomenei virtuvę bei įvairenybes, susijusias su Japonija, Korėja ir Kinija. Trečią kartą vyksiančią VDU Azijos savaitę organizuoja studentų klubai „Hashi, „Wu Wei“, „Hallyu“ ir VDU Azijos studijų centras kartu su socialiniais partneriais.

Atidarymo ceremonijoje pirmą kartą universitete ir Kaune vienu metu lankysis visų trijų didžiųjų Rytų Azijos regiono valstybių diplomatai: Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda, Kinijos Liaudies Respublikos ambasadorius Lietuvoje Wei Ruixing ir Korėjos Respublikos ambasadorius Lietuvai – Choi Sung-joo.

vduazija

Zigfrido Gronau knygos „Klyksmas vaiduoklių mieste. Vilko vaikai“ pristatymas, 16:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Knyga yra ne tik dešimtmečio – vilko vaiko – kartu su šeima patirtų kančių ir siaubingų žudynių, bado ir ginkluotų gaujų žvėriško siautimo Karaliaučiuje kronika, ne tik paauglio ir suaugusiojo gyvenimas Antrojo pasaulinio karo ir grėsmingai nykių sovietinių metų niokojamoje Lietuvoje, bet ir visą žmonijos esatį liečiantis įspėjimas apie tai, ką žmonijos istorijai užginta užmiršti. Kartu su knygos autoriumi diskutuos rašytoja Aldona Ruseckaitė, knygos leidėjas Valdas Kubilius, knygos redaktorius Robertas Keturakis.

Tradicinių šokių vakaras, 18:00
Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 4

Tradiciniais šokiais vadinami lietuvių kaimo pasilinksminimuose įprasti šokiai. XIX a. pab. ─ XX a. I p. šokti įvairūs poriniai šokiai: polkos, valsai, kadriliai ir kiti. Kai kuriose Lietuvos vietovėse tradicija išliko ir ilgiau ─ iki XX─XXI a. sandūros, o pastaruoju metu šie šokiai išpopuliarėjo jaunimo aplinkoje. Šokama grojant gyvai muzikai.

„Apulskis/Giedra/Užameckis/Kasikauskas Quartet“ koncertas, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Pirmadienio džiazo scenoje – keturi jaunosios Lietuvos džiazo kartos atlikėjai, studijuojantys ir aktyviai koncertuojantys Lietuvoje bei už jos ribų. Marius ir Mindaugas su Ignu susipažino Suomijoje, „Alandia Autumn Session“ workshop’e, kur mokėsi pas Hanna Paulsberg, Jori Huhtala, Naoko Sakata ir kitus žinomus skandinavijos muzikantus. Pernai visi kvarteto nariai dalyvavo „AGATA Langų“ projekte, kur patirties sėmėsi iš Arno Mikalkėno ir Tomo Razmaus. Vakaro metu skambės originalios kompozicijos ir džiazo standartų aranžuotės.

Grupių „Cistem Failure“, „FLUT“, „Džiazlaif“ koncertas, 21:30
Socialinis Centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

Olandus „Cistem Failure“ į Kauną atlydės vokiečiai „Flut“, o čia visus pasitiks džiazo sekstetas iš Vilniaus „Džiazlaif“. Galinga, kaip pirmadieniui.

ANTRADIENIS, 03 07

Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis „Kontrabosas“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras,Kęstučio g. 74A

Naujasis Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis– tai tragikomiškas savimi, muzika ir pasauliu nusivylusio kontrabosisto monologas. Jame žiūrovui atskleidžiama mažo žmogaus drama – kaip susitaikyti su tuo, kad niekada neatliksi solo partijos, kad niekada nestovėsi pirmoje eilėje, kad savo paties gyvenime esi tik antraeilis veikėjas.

16603092_983786575055187_8094383655542588893_n

Spektaklis „T-O-T-A-L-L-Y“, 19:00
VDU teatro salė, S. Daukanto g. 27

Autobiografinė Kimleigh Smith komedija apie tai, kaip išprievartauta ir visiškai palūžusi moteris išmoksta vėl pamilti gyvenimą ir save, įvertinta ne vienu prestižiniu apdovanojimu: T-O-T-A-L-L-Y! pripažintas geriausiu teatro festivalio „Hollywood Fringe“ spektakliu, „Washington Post“ jį išrinko geriausiu festivalio „Capital Fringe“ spektakliu, o „Wall Street Journal“ komediją paskelbė labiausiai rekomenduojamu festivalio „Fringe New York“ pasirodymu.

16587047_1207295982640240_3674788203804383582_o

Kasparo Uinsko solo rečitalis „Mėnesienos sonata“, 19:00
Kauno valstybinė filharmonija, E. Ožeškienės g. 12

Tarptautinį pripažinimą pelnęs pianistas Kasparas Uinskas koncerte atliks L. van Beethoveno „Mėnesienos sonatą“, taip pat – romantizmo epochos genijaus F. Chopino opusus.

Renginių ciklas „Kino ekscesai“, 19:00
Projektų erdvė „Kabinetas“, A.Mapu g. 20

Aktyvių kino peržiūrų cikle, skirtame tyrinėti šiiuolaikinio meno ištakas per XX a. eksperimentinio kino istoriją, šį antradienį vieši trumpametražė režisierės Maya Deren kūryba.

Maya Deren (1917-1961)

TREČIADIENIS, 03 08

Frankofonijos mėnesio atidarymas, 11:00
VDU Mažoji salė, S. Daukanto g. 28

Sveikinimo žodžius susirinkusiems tars Kanados ambasados laikinoji reikalų patikėtinė Beth Richardson bei  Prancūzų instituto kalbos atašė Nicolas Torres. Vėliau – Claude Hagege pranešimas „Pasaulio kalbų įvairovė“.

Spektaklis „Atranka“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Du pagyvenę aktoriai – žinomas pagrindinių vaidmenų artistas ir mažai žinoma gastrolinių spektaklių aktorė – patenka į atranką, kur jų paprašoma suvaidinti ištrauką iš „Romeo ir Džiuljetos“. Mintinai žinomi Šekspyro tekstai kaip tyčia pradeda painiotis.

Vyrų vokalinės grupės „Quorum“ koncertas, 18:00
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

„Quorum“ nariai Vitalijus Neugasimovas, Marius Turlajus, Gintautas Skliutas, Dainotas Varnas, Romanas Savickas ir Šarūnas Navickas savo programą atliks atsinaujinusiame, renovuotame, kokybiška, nauja, modernia garso ir šviesos aparatūra apsirūpinusiame Kauno kultūros centre „Tautos namai“.

„Sandėlio Standartas“: „Karina German & Andrius Mamontovas Band“, 20:00
Klubas „Sandėlis“, Muziejaus g. 8

Andrius Mamontovas jaunesnysis scenoje muša būgnus ir skambina gitara. Kiti jo grupės nariai – Karina German (vokalas), Martin Majorov (akustinė gitara, bosas), Vytas Pili (klavišiniai,elektronika). 

KETVIRTADIENIS, 03 09

Dailės darbų parodos „Atgimimas“ uždaromasis renginys, 16:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, IV a. fojė, Radastų g. 2

Įvairioms meno formoms atvirą parodą, kurioje eksponuojami daugiau nei 100 kūrėjų darbai, rengia Kauno dailininkų klubai „Sfinksas“ ir „Meno sparnai“.

Dariaus Rakausko piešinių parodos „Kūnas ir kultas 2“ atidarymas, 17:00
V. Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Tapytojo, VDA dėstytojo paroda yra apie prieštaravimus, įtampas, kūno kultūrinimą, apribojimą vardan aukštesnio pažinimo, vardan pilnatvės, svajonės, vardan įsiliejimo į visuomenę, bendruomenę, vardan gebėjimo žengti kitą žingsnį evoliucijoje dvasios, o ir pačio kūno evoliucijoje. Paroda veiks iki kovo 30 d.

Grafikės Aistės Ramūnaitės parodos „Atrasti praradimai“ atidarymas, 17:00
Antano Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus, V. Putvinskio g. 64

Ši paroda – intriguojantis asmeninis pasakojimas apie patirtis, Kauno miestą ir dar apie kai ką, kas slepiasi anapusybėje, – mistinį, mitinį personažą kauką, kuris taip pat gyvena Kaune. Paroda veiks iki balandžio 9 d.

Autorės mintys apie parodą: „Pagrindinėje parodos dalyje atsispindės kauko, kaip modernaus folkloro įvaizdžio, formavimas ir pateikimas. Kartu atskleidžiami charakteringi Kauno senamiesčio bruožai, bandant, pasitelkus fantaziją, naujai ir kūrybiškai, atsižvelgiant į mūsų valstybės politinius, istorinius ir kultūrinius ypatumus, sukurti kad ir tokiu mažu, bet, manau, labai charakteringu Kauko įvaizdžiu paremtą darbų ciklą. Tikiuosi, kad jis paskatins ir kitus menininkus žavėtis mūsų paveldu ir kartu nubrėš profesionalaus ir teoriškai pagrįsto Kauno įvaizdžio formavimą globaliniame kontekste. Naujai sukurtais grafikos ciklais sieksiu atskleisti tą akiai nematomą pasaulį, tyliai egzistuojantį šalia mūsų dieną ir naktį, saugantį sapnus, skleidžiantį viltį, dvasinį komfortą, jaukumą, kartais ir kandžiai juokaujantį, bet tik tam, kad nušviestų pasaulį. Tarp juodo ir balto yra riba, kurią peržengti galima pasivertus Kauku. O ką jis veikia visus tuos metus, saugodamas mūsų mylimą, nepakartojamą Kauną, kurio istorijų ir padavimų įamžinimas bus reikšmingas visoms ateinančioms kartoms?“

unnamed

Idėjų konkurso „Kauno akcentai“ pristatymas, 18:30
„Talent Garden Kaunas“, Laisvės al. 59

Pristatymas atviras tiems, kurie jau dalyvavo šiame konkurse, kurie nori dalyvauti ir kurie vis dar nesiryžta dalyvauti – taigi visiems kūrybiškiems žmonėms. Išgirsite, kam yra skirtas šis konkursas, kaip tinkamai užpildyti paraišką, paraiškos vertinimo kriterijus, galėsite užduoti klausimų. Pristatyme dalyvaus Kauno miesto vicemeras Simonas Kairys, Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Saulius Rimas ir vienas iš praėjusių metų konkurso nugalėtojų, projekto „Žvaigždžių sėjikas“ autorius Morfai.

Paskaita „Paryžiaus semiotikos mokyklos įkūrėjas Algirdas Julius GREIMAS. Šimtosios gimimo metinės (1917-1992)“, 18:00
KTU Aula, A. Mickevičiaus g. 37

Šį Frankofonijos mėnesio renginį ves KTU prof. dr. Darius Kučinskas ir prof. dr. Rimtautas Kašponis. Bus rodoma vaizdo medžiaga. Visus ciklo renginius, organizuojamus KTU, rasite čia

Dizaino ketvirtadienis #8: 1970-ųjų dizainas, 19:00
„DesignLibrary Kaunas“, K. Baršausko g. 59

„DesignLibrary Kaunas“ kviečia pasikalbėti apie įvykius nuo iširusių gerovės gamyklų iki kultūros priemonių prieš reformas ir subordinaciją. Renginio svečiai – „DesignLibrary Milano“ generalinė sekretorė Stefania Silvestri ir seminarų ciklas „Ateitis praeityje“. Renginys vyks anglų kalba.

17038686_769493833216417_737662057755161593_o

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia