Maršrutas kovo 5-8 dienoms

03 05 – 09
VDU Azijos savaitė
Įvairios vietos

Renginių ciklas skirtas supažindinti visuomenę su Rytų Azijos šalimis (Japonija, Kinija ir Korėja) patraukliai perteikiant kultūros, kalbų, kovos menų, virtuvės, kino meno ypatybes. Savaitę organizuoja Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centras, studentų klubai „Hashi“, „Wu Wei“ ir „Hallyu“ bei socialiniai partneriai.

27331758_1585352118199591_2590784335066445148_n

PIRMADIENIS, 03 05

Frankofonijos mėnuo. Paskaita „Protingų ir tvarių miestų Europa“, 18:00
KTU, A.Mickevičiaus g. 37, 213 aud.

Paskaitą skaitys Kauno bičiulis, buvęs Grenoblio meras, buvęs Prancūzijos ir Lietuvos parlamentinės grupės Prancūzija-Lietuva pirmininkas p. Michel Destot. Jo paskaita bus verčiama į lietuvių kalbą.

Lietuviškų šokių vakaras, 18:00
Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 4

Tradiciniais šokiais vadinami lietuvių kaimo pasilinksminimuose įprasti šokiai. XIX a. pab.─XX a. 1 p. šokti įvairūs poriniai šokiai: polkos, valsai, kadriliai ir kiti. Kai kuriose Lietuvos vietovėse tradicija išliko ir ilgiau ─ iki XX─XXI a. sandūros, o pastaruoju metu šie šokiai išpopuliarėjo jaunimo aplinkoje. Šokama grojant gyvai muzikai.

sokiai

ANTRADIENIS, 03 06

Frankofonijos mėnuo. Tarptautinė politikos mokslų ir diplomatijos konferencija „Tyla politinėje komunikacijoje“,10:00-17:00
VDU Mažoji salė, S. Daukanto g. 28

Plenarinį pranešimą „Triukšmas ir tyla politinėje komunikacijoje“ skaitys garsus komunikacijos specialistas prof. Dominique Wolton (Prancūzija). Kiti pranešėjai: filosofas prof. Gintautas Mažeikis, komunikacijos prof. Auksė Balčytienė, prof. Kristina Juraitė, politologas prof. Lauras Bielinis ir kt.

tyla

Literatūrinė-muzikinė popietė „Spindulys begalinės šviesos“, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Renginys skirtas Vilhelmo Storostos – Vydūno 150-osioms gimimo metinėms. Dalyviai – aktorius Petras Venslovas ir etnologė Daiva Šeškauskaitė. Parodą „Vydūnas – lietuvių tautinės sąmonės ugdytojas“ pristatys ją rengusi Senosios literatūros skyriaus muziejininkė Nijolė Raižytė. Parodą apipavidalino dailininkė Inga Zmaulskienė.

Vydūnas už darbo stalo. Tilžė. 1908 m.

Vydūnas už darbo stalo. Tilžė. 1908 m.

Igorio Mukhino parodos „Aš mačiau Rokenrolą“ atidarymas, 17:30
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Parodoje pasakojama apie „perestroikos“ laikotarpiu Sovietų sąjungoje susiformavusį pankroko ir rokenrolo judėjimų fenomeną. I. Mukhninas sekė muzikantus ir jų gerbėjus slaptuose koncertuose, užkulisiuose ir kasdieniame gyvenime. 8-9 dešimtmečiais sukurtose fotografijose galima atpažinti svarbiausias to meto muzikos figūras: Borisą Grebenščikovą („Akvarium“), Viktorą Cojų („Kino“), Viačiaslavą Butusojų („Nautilus Pompilius“), Konstantiną Kinčevą („Alisa“), Piotrą Mamonovą („Zvuki Mu“) ir kitus. Paroda „Aš mačiau Rokenrolą“ – tai ne tik muzikinius judėjimus, bet ir besikeičiančią SSRS santvarką ir anuometinę atmosferą įamžinę kadrai.

Maskva, 1990-ieji Piotr Mamonov ir Aleksejus. Igor Mukhin fotografija

Maskva, 1990-ieji Piotr Mamonov ir Aleksejus. Igor Mukhin fotografija

Premjera. Filmas „Rūta“, 17:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Šis dokumentinis filmas – tai žvilgsnis iš labai arti į vieną iš daugiausiai pasiekusių Lietuvos sportininkių, leidžiantis užmesti akį į Rūtos kasdienių treniruočių užkulisius, darbo kasdienybę ir pasiruošimo varžyboms procesą. Kamera seka Rūtos pasiruošimą Rio olimpinėms žaidynėms Plimute ir Tenerifėje, primena Rūtos pasiekimus Londono olimpiadoje bei pasiektus pasaulio rekordus.

Filmo kūrėjai – artimi Rūtos draugai, kuriems šį savo karjeros etapą sportininkė leido dokumentuoti iš labai arti. Išskirtiniai interviu su Rūtos treneriais ir šeima atskleis daug nežinomų merginos gyvenimo faktų ir padės suprasti, kodėl Rūta – viena geriausių plaukikių pasaulyje, bei viena mylimiausių sportininkų savo šalyje.

Vidmanto Valiušaičio knygos pristatymas, 17:30
Kauno miesto muziejus, Rotušės a. 15

Knyga „Ponia iš Venecijos tavernos“, kurią išleido leidykla „Žara“, parengta įvairių jo publikacijų istorinėmis temomis pagrindu. Leidinyje nagrinėjami 1940–1941 metų tragiški įvykiai Lietuvoje, pateikiamas mūsų šalies ir Europos istorinis kontekstas, analizuojamos istorinių patirčių sąsajos su dabartimi.

Leidinys gausiai iliustruotas istorinėmis nuotraukomis ir to meto spaudos iškarpomis. Knygos viršelyje panaudotas Luko Kranacho vyresniojo (Lucas Cranach, 1472–1553) paveikslo motyvas iš Senojo testamento Juditos knygos: našlė Judita nukerta galvą asirų kariuomenės, prieš kurią drebėjo visa Judėja, vadui Holofernui. „Ponios iš Venecijos tavernos“ autorius daro tokią išvadą: „Mito moralas: ir pas tautas, kurios nėra aktyvios ir už savo sielos gyvybę nebekovoja, kaip ir pas Holoferną, neišvengiamai ateina Judita…“

Renginyje dalyvaus knygos autorius publicistas Vidmantas Valiušaitis, Kauno miesto muziejaus ir Vytauto Didžiojo universiteto istorikas Simonas Jazavita, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Jonas Vaičenonis, renginį moderuos Kęstutis Ignatavičius.

valiusaicio

Komiksų parodos „Signatarai“ atidarymas, 18:00
Kauno V. Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Kviečiame į portalo „15min“ šimtmečio projekto „Signatarai“ metu kurtų Miglės Anušauskaitės komiksų parodos atidarymą, kuris vyks kovo 6 d. 18 val. Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje, Laisvės al. 57. Renginyje dalyvaus komiksų autorė Miglė Anušauskaitė, „15 min“ verslo vystymo vadovė Reda Rutkauskienė ir rinkodaros projektų vadovė Evelina Rimkutė.

Portalas „15min“ siūlo iš arčiau susipažinti su tais žmonėmis, kurie negailėdami savo jėgų, o dažnai ir nustumdami į šoną savo materialinę ir šeimos gerovę, padėjo stiprius pamatus Lietuvos valstybei. Švenčiame modernios Lietuvos gimimą, tačiau be 20 signatarų, pasirašiusių Lietuvos Nepriklausomybės Aktą, šios šventės galėjo ir nebūti.

Prie „15min“ kūrybinės grupės prisijungė menininkė Jolita Vaitkutė, kuri iš įvairių detalių sudėliojo signatarų portretus, o komiksų kūrėja Miglė Anušauskaitė „15min“ skaitytojams pasiūlė į signatarų asmenybes pasižiūrėti linksmiau. Parodoje, kuri veiks iki balandžio 20 d., galite apžiūrėti M. Anušauskaitės kurtus signatarų komiksus.

Perskaityti signatarų istorijas galite: 15min.lt/signatarai

smetona_01-5a82e2726f892

A. Juozaičio knygos „Tėvynės tuštėjimo metas“ pristatymas, 18:00
Kauno centrinis knygynas, Laisvės al. 81

„Tėvynės tuštėjimo metas“ – knyga takoskyra, kurią Arvydas Juozaitis rašė septyniolika metų. Joje sudėtos esė rašytos išgyvenant nūdienio Lietuvos valstybingumo zenitą ir valstybingumo nuosmukį. Karčioji mūsų gyvenimo tiesa – iki šiol neregėtai gausus jaunosios lietuvių kartos emigravimas iš Tėvynės suprantamas kaip nacionalinės idėjos krizė. Autorius įsitikinęs, kad 2018 metais, skaičiuodama savo naujojo valstybingumo šimtmetį, Lietuva patiria ir savo paskutiniąją lemtį – gyvena be rezervų.

Arvydas Juozaitis – filosofas, rašytojas, publicistas, politinis ir visuomenės veikėjas, humanitarinių mokslų daktaras. Parašė ne vieną dešimtį knygų. Sukūrė istorinę literatūrinę „Baltijos trilogiją“: „Karalių miestas be karalių“ (I. Simonaitytės premija), „Ryga – niekieno civilizacija“ (Baltijos Asamblėjos premija), „Klaipėda – Mėmelio paslaptis“.

Frankofonijos mėnuo. Spektaklis „Aš – Moljeras“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 81

Inesa Paliulytė šmaikščiai perrašė Moljero „Tariamą ligonį“, pagrindinį vaidmenį patikėdama pačiam komediografui. Tai spektaklis, kupinas klounados elementų, čia karaliauja prancūziškas farsas, pastoralė, net operetė. Spektaklis skiriamas Prancūzų kultūros centro (buvusio Robero Šumano centro) veiklos 25-mečiui.

Restauruoto filmo „Skrydis per Atlantą“ seansas, 19:00
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Lietuvos kino centras kviečia į suskaitmeninto ir restauruoto filmo „Skrydis per Atlantą“ (rež. Raimondas Vabalas, 1983 m.) pristatymus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje! Pirmą kartą šiuolaikiniams ekranams pritaikyto lietuvių klasikos filmo nemokami seansai visuomenei organizuojami ne tik Vilniuje, bet ir kituose didžiuosiuose šalies miestuose.

1933-iųjų legendinį lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydį atkuriantis filmas – didžiausio populiarumo sulaukęs lietuviškas vaidybinis filmas istorijoje, jį pamatė daugiau nei 647 000 žiūrovų. Kino kritikų „Skrydis per Atlantą“ laikomas vienu geriausių Lietuvoje sukurtų istorinių patriotinių filmų.

27973181_1981824428499663_4975922777171507947_n

Parodos „Sielos atspindžiai“ atidarymas, 19:00
Galerija „Nyčės ūsai“, Pilies g. 1

Galerija kviečia į terapinę-multisensorinę dailės terapeutės Aušros Šūmakarienės pirmąją tapybos parodą. Žiūrovas turės galimybę ne tik išvysti, bet ir užuosti bei išgirsti kiekvieną paveikslą ir taip dar giliau pajausti jo simbolinę erdvę, susitikti su autore, išgirsti daugiau apie darbus ir atsigaivinti po darbo dienos. Norintys susipažinti su dailės terapija turės galimybę sudalyvauti parodą lydinčiuose autorės renginiuose, atrasti ir kurti savo asmeninę simbolių galeriją.

sielos

TREČIADIENIS, 03 07

Frankofonijos mėnuo. Prof. D. Wolton knygos „Popiežius Pranciškus. Pokalbiai su Dominique Wolton“ pristatymas, 10:00
VDU Didžioji aula, Gimnazijos g. 7

Knygą pristatys jos autorius, prancūzų sociologas Dominique Wolton, bei VDU Katalikų teologijos fakulteto dekanas doc. Benas Ulevičius. Moderuos Vytautas Ališauskas, buvęs Lietuvos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius prie Šventojo sosto. Pristatymas bus verčiamas į lietuvių kalbą.

Frankofonijos mėnuo. Paskaita „Grafų Šuazelių šeima ir Lietuva“, 18:00
KTU, A. Mickevičiaus g. 37, 213 aud.

Baltijos šalių istorijos specialistas, pulkininkas leitenantas Gilles Dutertre’as jau puikiai pažįstamas Kauno frankofonams, čia yra skaitęs ne vieną paskaitą, parašė prancūzišką gidą po Kauną ir knygą „Prancūzai Lietuvos istorijoje“. Šįsyk jis papasakos apie Platelių dvarą valdžiusių grafų Šuazelių (de Choiseul-Gouffier) šeimą, čia atsikėlusią XIX a. pradžioje. Paskaita bus verčiama į lietuvių kalbą.

KETVIRTADIENIS, 03 08

Frankofonijos mėnuo. Paskaita „Dviejų Lietuvos Respublikų diplomatijos pradžia Paryžiuje“, 16:30
VDU, V. Putvinskio g. 23, 102 aud.

Pranešėjai: VDU istorijos mokslų doktorantas S. Jazavita, VDU istorijos mokslų magistrantas R. Jaramičius, VDU politikos mokslų doktorantas, PMDF mokslo darbuotojas S. Mykoliūnas.

Parodos „Atgimimas“ apdovanojimai, 16:30
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Dailės paroda „Atgimimas“ turi senas tradicijas Kauno kultūros gyvenime. Nuo 1996 m. dailininkų klubų „Meno sparnai“ ir „Sfinksas“ rengiama paroda įprasmina mūsų valstybei, žmogaus laisvei gyventi ir kurti svarbias datas: Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją.

Parodą galima įvardyti kaip reiškinį, miesto dailininkų kūrybos apžvalgą, kuriai būdinga eklektika, darbų gausybė. Juk savo kūrinius čia eksponuoti atneša visa Kauno dailininkų bendruomenė ir laikosi vienintelio profesionalumo kriterijaus. Per 23-ejus parodos gyvavimo metus buvo eksponuota daugiau nei 3000 dailininkų darbų.
Šiais metais bibliotekoje ir „Girstučio“ kultūros ir sporto rūmuose lankytojų dėmesiui pristatoma apie 200 tapybos, grafikos, keramikos, tekstilės, skulptūros ir autorine technika sukurtų dailės darbų. Tematika ir žanras – kuo įvairiausi ir netikėčiausi.

Šventiniame renginyje bus apdovanoti parodos geriausieji, grosKauno technologijos universiteto pučiamųjų grupė „The BrassBees“, smagiai pabendrausime.
Paroda veikia vasario 15–kovo 15 d. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje ir „Girstučio“ kultūros ir sporto centre.

atgimimas

Parodos „Spyruoklės laiku“ atidarymas, 17:30
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Tai pasakojimas, suformuotas iš dailininkių darbų, esančių Lewben Art Foundation kolekcijoje. Mintis kurti parodą išsirutuliojo iš mūsų kūrėjoms skirto projekto „Savas kambarys“, kurio užduotis – spaudoje pasiūlyti vieno kūrinio interpretacijų.

Trijų dalių parodos sąrangą nusako pasiskolinti kino terminai: atidėjimas, arba pilna nežinios, negalėjimo ir nuojautų būsena, įtempianti mus lyg spyruokles; veiksmas, kai persipildo, lūžta, viskas tampa nevaldoma; ir atomazga, kuri dažniausiai reiškia tik atokvėpį prieš naują jausmų ir įvykių bangą.

Parodoje, kurią kuratorė Monika Krikštopaitytė siūlo suvokti kaip filmą, pristatomi daugiau nei 20 įvairių kartų autorių iš Lietuvos ir užsienio darbai. Eksponuojamų kūrinių autorės – Kristina Ališauskaitė, Jurga Barilaitė, Ona Dokalskaitė-Paškevičienė, Indrė Ercmonaitė, Monika Furmanavičiūtė, Andrea Joyce Heimer, Patricija Jurkšaitytė, Rūta Jusionytė, Eglė Karpavičiūtė, Tala Madani, Sigita Maslauskaitė, Ieva Martinaitytė-Mediodia, Alina Melnikova, Auksė Miliukaitė, Audronė Petrašiūnaitė, Marina Rheingantz, Marija Teresė Rožanskaitė, Magdalena Birutė Stankūnienė (Stankūnė), Claire Tabouret, Vita Opolskytė, Elena Urbaitytė (Urbaitis), Kazė Zimblytė.

Kristina Ališauskaitė. „Tarp žvaigždžių“

Kristina Ališauskaitė. „Tarp žvaigždžių“

V. Prėskienytės-Diawaros knygos „Bėgimas į nežinią“ pristatymas, 18:00
Kauno centrinis knygynas, Laisvės al. 81

Viktorija Prėskienytė-Diawara 35 metus praleido Malyje. 1965–1969 m. studijavo Gorkio literatūros institute, ten susitiko su tuo metu jau išgarsėjusiu Malio poetu Gausu Diawara. 1970-aisiais už jo ištekėjo. Netrukus pagimdė dukrą, vėliau sūnų – jis, beje, Lietuvoje padarė sėkmingą muzikanto karjerą. Grįžusi į Lietuvą rašytoja čia tęsia kūrybinę karjerą.

Naująją knygą sudaro devyni apsakymai iš spalvingojo Malio. Jie mums atveria Afriką – kokią ją regi ilgai čia gyvenusi lietuvė: nenudailintą ir dažnai neįtikėtiną. Gerai pažindama vietinių žmonių papročius knygos autorė išlaiko ir svetimšalės atstumą. Baltųjų moterų, nutekėjusių į Malį skirtingu metu iš skirtingų šalių, likimai ne mažiau įdomūs nei pačių maliečių istorijos.

diawara

Koncertas „Fortepijono revoliucionieriai“, 18:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Jaunosios kartos atlikėjos Julija Bagdonavičiūtė ir Živilė Kudirkaitė pristatys fortepijono korifėjus, sugebėjusius priversti kadaise „mušamuoju“ instrumentu buvusį fortepijoną dainuoti, jausti ar skambėti kaip visas orkestras. Renginio metu lankytojai išgirs Ludwigo van Beethoveno, Ferenco Liszto, Sergejaus Rachmaninovo ir Claude‘o Debussy kūrinius.

Susitikimas su „Kaunas 2022“ komanda, 18:00
Batniavos daugiafunkcis centras, Mokyklos g. 4, Batniava, Kauno raj.

Kaip žinia, Europos kultūros sostine 2022-aisiais taps ir Kaunas, ir Kauno rajonas. Projekto komanda tęsia susitikimus Kauno rajone, į kuriuos ateiti kviečia tam, kad pamažu kurtųsi naujos viešosios erdvės ten, kur jų lyg šiol nebuvo; kad sužadintume atsakomybę už savo kaimynystę; rengtume šventes savo aikštėse, parkuose, kiemuose, pirtyse ar garažuose. Batniavoje bus pristatyta programa „Atminties biuras“ ir jaunimui skirtos iniciatyvos.

Kasparo Uinsko rečitalis, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Tarptautinį pripažinimą pelnęs pianistas Kasparas Uinskas koncertuoja pasaulinio garso koncertų salėse, tokiose kaip Niujorko Carnegie Hall, Vašingtono J.F. Kennedy, Londono Wigmore Hall, Berlyno filharmonijoje, Madrido filharmonijoje, Briuselio BoZar ir kitur.

Koncerte skambės magiškosios J. S Bacho kūrinių melodijos, bei viena gražiausių L. van Beethoveno sonatų – „Patetinė“ ir romantiškas, tolimiausias žmogiškąsias gelmes pasiekiantis J. Brahmsas.

Spektaklis „Nesamas miestas“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Ar sudužusią meilę galima nešiotis plastikiniame maišelyje? Kaip ją grąžinti? Arba atpažinti žmoguje, kuris visada buvo šalia? Daug meilės pinklių, sudėtingų pokalbių, lengvos ironijos, džiaugsmų ir skausmo – režisieriaus Arvydo Lebeliūno režisuotame spektaklyje pagal beprotiškai sėkmingą JAV dramaturgo Johno Edwardo Cariani pjesę.

Atradimų vakaras: „Aristokratai“, 19:00
Galerija „Nyčės ūsai“, Pilies g. 1

„Aristokratai yra žmonės, kurie mėgsta vaikščioti erdviomis gatvėmis, kvėpuoti geru oru ir žiūrėti į viršų. Aristokratai niekada nemeluoja, nes tai yra jų laisvė“, – prisistato jaunų muzikantų iš Vilniaus grupė.

aristokratai

Filmas „Dieviškoji tvarka“ (Die göttliche Ordnung), 20:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

1971-ieji metai, Šveicarija – rojus žemėje. Ypač, jei esi moteris. Tu neturi apsispręsti, už ką balsuoti parlamento rinkimuose. Už tave sprendžia vyrai. Tu neturi dirbti. Tave išlaiko vyras. Net jei esi baigusi teisės studijas. Net jei geografijos atlasą moki mintinai, o vietinė kelionių agentūra kaip tik ieško darbuotojo. Koks tikras vyras leis dirbti savo žmonai? Tavo dienos bėga ramiai, vienodai ir nuspėjamai – rūpinantis vaikais, skalbiant, verdant maistą, tvarkant namus ir tylint.

Tačiau šalyje padvelkia permainų vėjas. Jauna mama ir namų šeimininkė Nora ima abejoti nusistovėjusia tvarka. Neteisybės ir bejėgiškumo pojūtis įtraukia Norą į kovos už moterų teises sūkurį. Ji supranta: tylėdama nieko nepakeis. Kas nugalės –  patriarchališkos tvarkos šalininkai ar moterų drąsa, draugystė ir vieningumas?

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia