Maršrutas kovo 4 – 7 dienoms

PIRMADIENIS, 03 04

Ambasadorės Mira Sun paskaita apie Korėją, 10:00
VDU daugiafunkcis mokslo ir studijų centras, V. Putvinskio g. 23

Azijos studijų centras tęsia „Time for Asia“ renginių ciklą ir kviečia visus kovo 4 d. į naujai paskirtos Pietų Korėjos ambasadorės Lietuvai atvirą paskaitą „Lithuania-Korea Relations and Peace Process on the Korean Peninsula“. Paskaitoje bus kalbama ne tik apie Lietuvos ir Korėjos ryšius, bet ir daug atgarsio sulaukiančias įtampas tarp Šiaurės ir Pietų Korėjos bei nuo praėjusių metų suaktyvėjusias pastangas siekti taikos ir glaudesnio bendradarbiavimo.

VDU Azijos savaitės atidarymas, 13:00
VDU Mažoji salė, S. Daukanto g. 28

Renginių ciklą tradiciškai rengia VDU Azijos studijų centras kartu su studentų klubais „Hallyu“, „Hashi“ ir „Wu Wei“. Jie kviečia susipažinti su Japonija, Kinija ir Korėja per šių Rytų Azijos šalių kultūros, menų ir virtuvės ypatybes. Prie renginių organizavimo aktyviai prisideda ASC socialiniai partneriai iš visos Lietuvos. Laukia maisto gaminimo dirbtuvės, filmų vakarai, kovos menai, protų kovos – visą programą rasite čia. Atidarymo metu renginio dalyvius sveikins Kinijos ambasadorius J.E. Shen Zhifei, Japonijos ambasadorius J. E. Shiro Yamasaki, Korėjos ambasadorė J.E. Mira Sun.

NLRL pusfinalis: „Kaunas Hockey“ – „Hockey Punks“, 20:00
Kauno ledo arena „Baltų ainiai“, Aušros g. 42C

Reguliarusis ledo ritulio sezonas Lietuvoje jau baigėsi, bet čempionai dar nepasveikinti. Nacionalinėje lygoje prasideda pusfinaliai.

Filmas „Žalioji knyga“ (Green Book), 20:50
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Pagal tikrą istoriją sukurta Peter Farrelly režisuota biografinė drama, pasakojanti apie netikėtą inteligentiško, talentingo juodaodžio pianisto Donaldo Širlio ir netašyto italų kilmės apsaugininko iš Bronkso – Frenkio „Lūpos“ Valelongos draugystę, ką tik laimėjo „Oskarą“ kaip geriausias 2018 m. filmas. Praėjusio amžiaus viduryje (filmo veiksmas vyksta septintajame dešimtmetyje) pietinėse Amerikos valstijose dar galiojo segregacijos įstatymai, pagal kuriuos buvo legalu neįsileisti ar neaptarnauti juodaodžių įvairiose paslaugų ir pramogų vietose.

ANTRADIENIS, 03 05

Biblioteka rodo: „Žaibas – Dzūkijos legenda“, 17:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Vaclovas Voveris-Žaibas yra viena iš ryškiausių asmenybių Dzūkijos partizanų istorijoje. Šis vos šešis pradžios mokyklos skyrius baigęs kaimo vaikinas pasirodė turįs neeilinį karvedžio talentą. Savo partizano kelią pradėjęs kaimo savisaugos būryje, jis tapo vienu iš aštuonių Lietuvos Laisvės Kovos Karžygio garbės vardą gavusių partizanų. Filmo autoriai bando atskleisti Lietuvos partizaninio karo prieš Sovietų sąjungą esmę, paneigti sovietinės propogandos daug metų bruktą pilietinio karo ar klasių kovos koncepciją, kuria buvo bandoma užmaskuoti Lietuvos okupacijos faktą.

8023_6234_regular_zaibas-dzukijos-legenda

Frankofonijos mėnuo: paskaita „Prancūzų romanas šiandien ir literatūros premijos“, 17:30
VDU daugiafunkcis mokslo ir studijų centras, V. Putvinskio g. 23, 102 aud.

Paskaitą skaitys VU prof. dr. Vytautas Bikulčius. Daugiau Frankofonijos mėnesio renginių Kaune rasite čia.

Spektaklis „Akmenys jo kišenėse“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Režisierius Gytis Padegimas kuria paveikų, atvirą ir subtilų pasakojimą mažojoje teatro salėje. Šiuolaikinės airių dramaturgės Marie Jones pjesė „Akmenys jo kišenėse“ vienuolika metų gulėjo režisieriaus darbo stalčiuje, kol sulaukė palankios valandos. Tai veikalas, pasakojantis apie bendruomenės branduolį ir pamatines jos vertybes – solidarumą bei atjautą.

akmenys

Filmas „Dviračiais per Tadžikiją“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Kas yra laisvė? Greičiausiai atsakymas priklausys nuo to, kieno paklausėte. Vieniems šis žodis reiškia valstybę ir jos nepriklausomybę, kitiems „laisvė“ yra asmeninė ir vidinė, tretiems tai tėra proga paminėti valstybinę šventę neinant į darbą. VšĮ „Špikis“ keliauninkai nebe pirmus metus laisvės potyrių ieško ant dviračių, skrosdami įdomias bei tolimas pasaulio valstybes. Praėjusiais, valstybės atkūrimo šimtmečio metais, „Špikio“ komanda leidosi į Tadžikiją, ketindami užvežti Lietuvos vėliavą į aukščiausią Pamyro „greitkelio“ perėją, esančią 4,7 km aukštyje.

TREČIADIENIS, 03 06

Knygos „Londono lietuvių Šv. Kazimiero bažnyčios šimtmetis“ pristatymas, 15:00
Prezidento V. Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Knygos pristatyme dalyvaus monografijos autorė dr. Regina Laukaitytė, prof. Egidijus Aleksandravičius, prof. Vaida Kamuntavičienė, dr. Daiva Dapkutė.

kazimiero

Vieno lito premijos vakaras, 17:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno rašytojai kviečia švęsti Vieno lito premijos dvidešimtmetį. Šventėje dalyvaus 2019 m. laureatė poetė Dovilė Zelčiūtė, ją sveikins kolegos, muzikuos pianistė Šviesė Čepliauskaitė ir Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas Tomas Ladiga. Vakaro vedėjai Milda Kiaušaitė ir Vidmantas Elmiškis.

Mildai3

Premjera. Spektaklis „Hotel Universalis“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Augusto Gornatkevičiaus režisuotame Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro spektaklyje kalbama daugeliui šiandien aktualia tema: apie tėvų ir vaikų santykius, pagrįstus jaunų žmonių tapatybės, „vietos po saule“ paieškomis jų tėvų sukurtame pasaulyje, ir intuityviu, pasąmoniniu noru – tegu ir ne visada pamatuotu – tą pasaulį sugriauti. Dramaturgės Indrės Bručkutės pjesės ir spektaklio „Hotel Universalis“ pagrindas – antikinis mitas apie saulės dievo Helijaus ir okeanidės Klimenės sūnų Faetoną, kuris, draugų paakintas įrodyti savo dieviškąją kilmę, bandė važnyčioti Helijo saulės vežimą, tačiau nepajėgė suvaldyti Helijo žirgų.

universalois

Koncertas „Viviane canta Piaf“, 19:00
Raudondvario dvaro menų inkubatorius, Pilies takas 1, Raudondvaris, Kauno raj.

Penktą kartą Lietuvoje viešėsianti ekspresyvioji portugalų atlikėja Viviane, muzikos gerbėjų pamilta už savo unikaliai suplaktą fado mediterraneo, tango, prancūziškų melodijų ir džiazo kokteilį, įsuks į amą atimančių chanson français verpetą, numargintą subtiliais portugališkais potėpiais. Virtuoziškai atliekamos prancūzų scenos legendos Editos Piaf interpretacijos iš Viviane mikrofono privers gerai valandai užsimiršti ir nupleventi į bohemišką kabareto prietemą, spalvingus Paryžiaus skersgatvius, slaptas įsimylėjėlių vieteles.

Šokio spektaklis „Dior in Moscow“, 19:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

„Šeiko šokio teatro“ spektaklio idėjos autorės ir choreografė Agnija Šeiko ir dramaturgė Ingrida Gerbutavičiūtė siekia paliesti moters asmenybės sluoksnius, kurie sugulę mamų, močiučių, tetų, televizijos laidų vedėjų, gražuolių konkursų laureačių, kino aktorių, dainininkių ir kt. įvaizdžiuose formuoja šiuolaikinės moters (ne)sąmoningus pasirinkimus ir elgesį.

Vytauto Petriko nuotr.

Vytauto Petriko nuotr.

KETVIRTADIENIS, 03 07

Renginys „Ieškojau laimės kitiems, o laimingas tapau pats“, 16:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Biblioteka kviečia į renginį „Ieškojau laimės kitiems, o laimingas tapau pats“, skirtą lietuvių literatūros klasiko Juozo Tumo-Vaižganto metams. Bibliotekoje prisiminsite Vaižgantą kaip kaunietį, žmonių mylimą kunigą, visuomenės veikėją, publicistą. Kalbėsite apie Vaižganto „Raštų“ leidybą, jo memorialinį muziejų-butą Aleksoto gatvėje, apie jam kuriamą paminklą prie Kauno Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Vytauto Didžiojo) bažnyčios.

Renginyje dalyvaus J. Tumo-Vaižganto muziejaus vedėjas Alfas Pakėnas, Vaižganto „Raštų“ sudarytoja hum. m. dr. Ilona Čiužauskaitė, aktorė Olita Dautartaitė.

53856541_2380423608643109_4522651784467972096_o

Koncertas „Dainuojam Laisvę!“, 17:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Bibliotekoje vyks modernaus folkloro koncertas „Dainuojam Laisvę!“. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga koncertuos Kauno Jono Pauliaus II-ojo gimnazijos folkloro ansamblis „Gilė“.  25 metų jubiliejų švenčianti „Gilė“ – dažnas festivalių svečias Lietuvoje, kartais ir už jos ribų. „Giliukai“ atlieka tradicines dainas, šokius, instrumentinius kūrinius, dažnai eksperimentuoja ir šiuolaikiškai pažvelgia į liaudies dainas.

 

„Pelkių mokyklos“ pristatymas, 17:30
VDU daugiafunkcis mokslo ir studijų centras, V. Putvinskio g. 23

„Pelkių mokykla“ – tai eksperimentinė laboratorija, kurios kuratoriai yra Masačusetso technologijos instituto (MIT, JAV) tyrėjai Nomeda ir Gediminas Urbonai. Atstovavusi Lietuvai Venecijos bienalėje, Pelkių paviljono infrastruktūra bus įrengta Kaune.

„Pelkių mokykla“ siekia atkreipti dėmesį į būtinybę keisti mąstymo įpročius ir išmokti sugyventi su gamta. Pelkių mokykloje iš naujo permąstoma ekologinė krizė, prognozuojama miestų ateitis, ieškoma tarpdisciplininių sprendimų kuriant bendrabūvį su kitomis rūšimis. Pelkė čia pristatoma kaip pirminė technologijos forma.

Atidarymo programoje numatyta ekskursija su Nomeda ir Gediminu Urbonais ir bendruomeniškos pelkių vaišės su gėrybėmis iš Čepkelių ir Aukštumalos pelkių. Lankytojus pasitiks Garso Baublys ir Kvapų Drevės, Pelkių Pončai, Šemetos durpių kolona, Rirkrit Tiravanijos kombučas, bus pristatomi Pelkių Manualas, Pelkių radijas, Pelkių muilas, Islandiškas turfas bei Pelkių intelekto modulis.

Adelės Dovidavičiūtės ir Remigijaus Daubaro augalų komunija. Norbert Tukaj nuotr.

Adelės Dovidavičiūtės ir Remigijaus Daubaro augalų komunija. Norbert Tukaj nuotr.

Parodos „Vytautas Povilaitis. Ėjimas į tapybą“ atidarymas, 18:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Kauno modernaus meno fondas kviečia į pirmą kartą rengiamą dailininko viso kūrybinio gyvenimo retrospektyvą. Vytautas Povilaitis (1927–2009) tapytojas modernistas, vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjęs tapyti abstrakcijas. Jis daugiau nei prieš pusšimtį metų prikaustė kauniečių žvilgsnius prie savo miesto urbanistinių peizažų paslapčių, ne vienam meno gerbėjui tapė portretą, o muziejams kūrė monumentalias kompozicijas.

50 metų apimties kūrybą pristatančioje parodoje (kuratorė – dr. Kristina Budrytė-Genevičė) – kūriniai iš Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus ir Lietuvos dailės muziejaus fondų, Kauno modernaus meno fondo kolekcijos bei kitų privačių kolekcijų. Trečdalis parodos sudaryta iš kauniečių paskolintų darbų. Daug V. Povilaičio tapybos mylėtojų atsišaukė į viešą kvietimą paskolinti ekspozicijai namuose laikomus meno kūrinius. Todėl viena iš parodos dalių pakoreguota pagal niekur neskelbtus, nerodytus, į katalogus neįtrauktus kūrinius, kuriuos viešai bus galima pamatyti pirmą ir galbūt vienintelį kartą.

ejimas

Koncertas „Senoji Lietuvos muzika“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Šiauliuose veikiantis valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ – vienas žinomiausių Lietuvos profesionalių chorų, minintis savo kūrybinės veiklos 45-ties metų sukaktį. Reikšmingą choro kūrybinės veiklos sukaktį ir patirtį įprasminančio ciklo koncerte – naujai prikelti, šiauliečių kolektyvo atlikti XVI–XVIII a. kompozitorių Vaclovo Šamotuliečio, Jacobo Arkadelot, Luca Marencio, Vincenzo Galilei, Claudio Monteverdi, Giulio Caccini, Dietricho Buxtehude‘o, Wolfgango Amadeuso Mozarto kūriniai.

Lidijos Kaleinikovaitės ir Bahadir Aksan parodos atidarymas, 18:00
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Bahadir Aksan (Turkija) ir Lidijos Kaleinikovaitės fotografijų parodoje sukuriama erdvė apmąstyti gyvenimo laikotarpį, kai patirtis ir džiaugsmas susikerta su neišvengiamybe bei su senatve susijusius vyraujančius stereotipus. Atidarymo kulminacija – B. Aksan naujo leidinio „Daffodil“ pristatymas.

Frankofonijos mėnuo: Frédéric Borey „Butterflies Trio“ koncertas, 19:30
„Teatro klubas“, Vilniaus g. 22

„Butterflies trio“ – tai nauja avantiūra saksofonisto Frédéric Borey avantiūra. Po šešių solinių albumų Frédéric nusprendė, jog jau atėjo laikas išbandyti jėgas grojant kartu su Damien Varaillon (kontrabosas) ir Stéphane Adsuar (būgnai). Šis trejetas pasižymi atidumu dinamikai bei jautrumu ritmo selekcijoms. Frédéric Borey grupę apibūdina kaip „akrobatišką“, o jos repertuaras vyrauja nuo tradicinių džiazo standartų iki asmeninių kompozicijų.

Parodos „Praeities portretai“ atidarymas, 19:00
Šiuolaikinio meno ir mokslo centras, Sandėlių g. 7

Praeities portretai tapyti šių laikų menininkų. Tai tarsi chaosas, dvelkiantis estetika. Tamsios spalvos, pulsuojančios šiluma. Laiko tėkmė, kiekvieno interpretuojama skirtingai.

Galima teigti, kad ekspozicijoje susiduria daug skirtingų aspektų: praeitis ir ateitis, požiūris į meną, skirtingi tapybos būdai ir įvairūs menininkų perteikti išgyvenimai.  Didžiausiu įkvėpėju menininkams tapo garsusis modernaus meno tėvas – Franciskas Goja. Jo tapyti grupiniai portretai, tarsi atgarsis šių laikų fotografijoms, ypatingai jaunosios kartos pamėgtoms „asmenukėms“.

Parodos dalyviai: Pranas Griušys, Arvydas Brazdžiūnas-Dusė, Miglė Kosinskaitė, Ligija Krištaponytė, Samanta Augutė, Jūratė Kluonė.

Parodos kuratorė: Giedrė Kavaliauskaitė.52733550_2066983836749500_3250960213490008064_o

Kauno „Žalgiris“ – Gran Kanarijos „Herbalife“, 20:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Karščio į „Žalgirio“ areną įneš greičiausią krepšinį Eurolygoje demonstruojanti Gran Kanarijos „Herbalife“ komanda. Karčių pamokų žalgiriečiams jau išrašę varžovai ruošia dar vieną staigmeną, bet visų savų ginklų dar tikrai nepanaudojo ir Šarūno Jasikevičiaus kariauna. Kiekvienos rungtynės tampa aukso vertės, o gerbėjų palaikymas – pačiu svarbiausiu koziriu siekiant saldaus revanšo.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia