Maršrutas kovo 31-balandžio 2 dienoms

PENKTADIENIS, 03 31 

Konferencija „A.J. Greimas intelektualinėje egzilio istorijoje“, 10:00
VDU Lietuvių išeivijos institutas, S. Daukanto g. 25

Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus ir VDU Lietuvių išeivijos instituto organizuojama mokslinė konferencija skirta Algirdo Juliaus Greimo 100-osioms gimimo metinėms paminėti.

greimas

Parodos TIXE atidarymas, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Muziejus jau dvyliktą kartą rengia naujai įgytų kūrinių parodą ir šį kartą pristato vertingiausius ir įdomiausius eksponatus, patekusius į muziejaus rinkinius 2011–2016 metais. Šioje parodoje, kaip spalvingame kaleidoskope, visko gausu – nuo nematytų M. K. Čiurlionio darbų, elegantiškų secesijos ir Art Deco baldų, nedidelio saldainio popierėlio, nuo išsaugoto tarpukario muilo gabalėlio, iki archyvinių nuotraukų, menininkų laiškų, naiviai siuvinėtų kilimėlių ar šiuolaikinių menininkų kūrinių.

Tokia eksponatų įvairovė padeda suvokti, kad muziejus renka kūrinius pagal skirtingas temas, kurios paskui atsiskleidžia parodose ir ekspozicijose. Tai ir išeivijos, ir šiuolaikinė Lietuvos dailė, liaudies menas, taikomoji dailė ir pramoninis dizainas, Lietuvos kultūros istorija ir užsienio šalių menas.

R. Rimkūnas Iš estampų ciklo Klasikos animacija III, 1998

R. Rimkūnas Iš estampų ciklo Klasikos animacija III, 1998

Premjera: „Pasimetimas“, 19:00
„Šelteris“, Vytauto pr. 79

„Pasimetimas“ tai improvizacijomis paremta drama, kuri apima visuotinį jaunosios kartos pasimetimą ir neapsisprendimą įvairiose temose: „Ar patinka šiuolaikinis menas? Ar visi žmonės turi lygias teises? Ar kūryba yra apie save ar kitus? Ar depresija yra liga ar būsena“. Šiuo spektakliu trupė nenutolsta nuo savo tradicijų – scenoje vėl persipins improvizuoti tekstai ir autentiški žmonių pasisakymai. Nors spektaklyje netrūksta komiškų situacijų, šįkart improvizacijomis aktoriai mėgins sukurti rimtą mūsų kartos dramą.

Kazimiero Likšos albumo „Per pusę“ pristatymas, 22:00
Klubas „Orixo“, Jonavos g. 40

Nuo grupės „Karma“ išsiskyrimo praėjo lygiai dveji metai. Per šį laiką buvusios grupės lyderis Kazimieras Likša po truputį įrašinėjo savo debiutinį solinį albumą „Per pusę“.

„Lauksiu visų. Be žmonių, kurie klauso muzikos, nieko nebūtų. Tik jie ir sukuria muzikanto vertę. Atiduosiu visą save Jums. Iki pasimatymo koncerte“, – kviečia atlikėjas.

Grupės „Darbo džiaugsmai“ koncertas, 22 val.
Baras „Dildė ir Akvarelė“, Vilniaus g. 16

Viena tiesmukiausių ir įtaigiausių nūdienos grupių „Darbo Džiaugsmai“, vedama už muziką spektakliui „Hamletas“ Auksiniam scenos kryžiui nominuoto žmogaus-parado Mariaus Stavario, grįžta į Kauną. Bus ir didžėjų.

Vakarėlis „Geometrija“, 22:00
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Klaipėdos scenos atstovas Elektrod K ir duetas iš Vilniaus „Parallax“ nusprendė, kad nakties geometriją būtina stiprinti minskietišku electro gūsiu, kurį atpūs Elena Sizova.

ŠEŠTADIENIS, 04 01

Ekskursija „Apie Žaliakalnį. Muzikai“, 12:00
M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos skyrius, K.Petrausko g. 31

Ekskursijos metu susipažinsite su Kauno miesto Žaliakalnio mikrorajono istorija, geografine padėtimi, pagrindinėmis kultūros vertybėmis, ir, žinoma, žymiais muzikais, gyvenusiais ir kūrusiais šioje vietovėje. Ekskursijos pradžia prie M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos muziejaus. Būtina išankstinė registracija.

Atvira paskaita ir akademijos „Kokìbe“ pristatymas, 13:00
„Talent Garden Kaunas“, Laisvės al. 59

Akademijos „Kokìbe“ mokymus baigė beveik 300 žmonių, o jos iniciatoriai dar nesuspėjo prisistatyti ir pabendrauti su tais, kurie nori susipažinti su lektoriais ir sužinoti daugiau apie organizuojamus mokymus. Renginio metu galėsite užduoti visus rūpimus klausimus, sudalyvauti keturiose mikro pamokose ir paskaitoje „Ketvirtoji pramonės revoliucija. Kaip dirbsime rytoj?“. Renginį moderuos ir paskaitą ves akademijos įkūrėjas ir lektorius Artūras Bulota.

„Kino pavasaris“: „76 minutės ir 15 sekundžių su Abbasu Kiarostami“, 20:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Šis filmas – tai menininko portretas. Dėl unikalaus žvilgsnio į meną ir gyvenimą režisierių draugai vadino aistringu gyvenimo garbintoju, be proto mylėjusiu patį gyvenimą. 76 minutės ir 15 sekundžių filme tampa Kiarostami gyvenimo trukmės metafora – režisierius išgyveno 76 metus ir 15 dienų. Filme rodomi dar nematyti kadrai iš Kiarostami gyvenimo ir filmavimo aikštelės. Filmui panaudota šimtai valandų archyvinės medžiagos, nufilmuotos per dvidešimt penkerius draugystės metus ne tik Irane, bet ir kitose lokacijose: kino festivaliuose, fotografijų parodose, fotosesijose ir kt.

76_minutes_and_15_seconds_-_still_-_h_-_2016

„Keymono“ vinilinės plokštelės pristatymas, 21:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Energija, pozityvumas, įkvėpimas, meilė – pagrindiniai grupės „Keymono“ kūrybos ingredientai. Tai pagrindas, ant kurio „Keymono“ šeima stato savo filosofija paremtą muziką. Prieš 15 metų trimitininkas Aurimas ir saksofonistas Alvydas davė pradžią unikaliai muzikinei kelionei, kuri, prie bendraminčių prisijungus ritmo atnešusiam Mariui ir išskirtinio vokalo savininkei Daivai, atvedė grupę į „Keymono“. Taip, kaip metams bėgant jie kito nuo bendraminčių būrelio iki vienos šeimos, taip kito ir jų skambesys, požiūris į kūrybą. Šiandien „Keymono“ – ne tik Lietuvoje, tačiau ir visame pasaulyje pripažinta bei apdovanota grupė, po ilgų ieškojimų grojanti šiltą ir jaukų elektroninį soulą.

SEKMADIENIS, 04 02

„Kino pavasaris“: „Moliūgėlio gyvenimas“, 11:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo g. 49

Kanų ir kitų didžiųjų festivalių publiką sujaudinusio filmo pagrindinį herojų Moliūgėlį po netikėtos mamos mirties malonus policininkas Reimondas palydi į naujus namus. Juose gyvena ir daugiau našlaičių. Berniukui iš pradžių sunku rasti vietą naujoje aplinkoje. Nors čia gyvenančių vaikų praeitis buvo ne ką lengvesnė už Moliūgėlio, drauge įveikti sunkumus bus kur kas lengviau nei vienam. Padedamas Reimondo ir naujų draugų, Moliūgėlis palengva išmoks pasitikėti ir mylėti. Ši juoko, skausmo ir džiaugsmo kupina istorija tampa žmogaus širdies atsparumo ir gelmių simboliu.

Jaunųjų tyrėjų savaitgaliai: „Mozaika“, 11:30
Kauno tvirtovės VII Fortas, Archyvo g. 61

Kauno tvirtovės VII forte Mokslas yra rašomas iš didžiosios raidės – sudėtingi mus supantys procesai, stebinantys reiškiniai, viską paaiškinančios ir naujus klausimus keliančios teorijos neleidžia nustoti žavėtis Mokslo paaiškinamu pasauliu. Pasitelkdami kūrybą ir paprastą kalbą, Mokslu siekiame sudominti net ir jam abejingiausius jaunosios kartos atstovus.

Jaunųjų tyrėjų savaitgaliai – tai kiekvieną savaitgalį vyksiantys chemijos, fizikos, biologijos ar matematikos užsiėmimai, kurių metu dalyviai pažvelgs į mus supantį pasaulį skirtingos Mokslo srities kampu. Teorija čia pateikiama remiantis praktiniais pavyzdžiais, skatinant kiekvieną programos dalyvį savarankiškai ar su vadovų pagalba atlikti išgirstą informaciją iliustruojančius bandymus, uždavinius ar galvosūkius.

Balandžio 2 dieną, sekmadienį, jaunieji tyrėjai sužinos, kas yra mozaika, kur galima atrasti jos pavyzdžių ir išsiaiškins, kuo ji yra ypatinga matematikai bei kiekvienam iš mūsų.

mozaika

Kauno styginių kvarteto koncertas, 12:00
Kauno Švč. Mergelės Marijos apsilankymo pas Elzbietą (Pažaislio) bažnyčia

Kvartetas  jau antrą dešimtmetį tęsia Franco Jozefo Haydno kūrinio „Septyni paskutiniai Jėzaus Kristaus žodžiai“ atlikimo tradiciją,
Kūrinys pirmą kartą buvo atliktas 1786 m., greitai išpopuliarėjo, tapo to meto religinės muzikos brangakmeniu ir kompozitorius, norėdamas šį ciklą toliau populiarinti, perdirbo jį styginių kvartetui.

Septynios dalys, komentuojančios septynis paskutiniuosius Kristaus žodžius, įrėmintos įžangos ir greito finalo – žemės drebėjimo, vaizduojančio po Kristaus mirties įsisiautėjusią audrą – nuostabaus grožio ir įkvėptumo melodikos ciklas, be galo subtiliai ir paprastai perteikiantis rūstų žmogaus kančios patosą ir šviesų vilties džiaugsmą.

Parodos „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pilys paveiksluose“ atidarymas, 14:00
Pažaislio vienuolynas, svetingumo kompleksas „Monte Pacis“, T. Masiulio g. 31

Parodoje pristatoma 19 paveikslų Lietuvos istorine tematika. Paveikslai sukurti konsultuojant architektui-istorikui Napaliui Kitkauskui (Vilniaus pilys), remiantis retrospektyvinėmis rekonstrukcijomis: Sigito Benjamino Lasavicko (Medininkų pilis), Stanislovo Mikulionio (Trakų salos ir pusiasalio pilys), Algirdo Žalnieriaus (Kauno pilis) naudojant naujausius archeologinius tyrimus, kitą išlikusią istoriografinę medžiagą. Panaudojant virtualią kompiuterinę grafiką, atsiveria netikėti, dar nematyti mūsų istorijos laiko sluoksniai. Paroda veiks iki gegužės 2 d.

img_3886

„Kino pavasaris“: „Pasiklydę Paryžiuje“, 21:30
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo g. 49

Po dar kino teatre „Lietuva“ juokinusio „Ledkalnio“, „Kino pavasarį“ atvėrusios „Rumbos“, linksmų „Fėjos“ gaudynių dabar Fiona vaidina išsiblaškiusią keliautoją, o Dominique’as persirengia spalvingu benamiu valkata. Jie susitinka romantiško Paryžiaus gatvėse. Kanados bibliotekoje dirbanti Fiona sulaukia tetos laiško iš Paryžiaus. Ji akimirksniu susikrauna kuprinę į Prancūzijos sostinę, kad išgelbėtų 88-erių senolę Martą („Oskaro“ premijai už vaidmenį Michaelio Haneke’s „Meilėje“ nominuota Emmanuelle Riva). Tačiau pasibeldusi į buto duris ji randa tuščius namus ir nugirsta kaimyną: Marta vieną rytą išėjo ir negrįžo. Fiona lieka viena nepažįstamame mieste. Vieną nelaimę keičia kita katastrofa: ji pameta kuprinę su drabužiais, pargriūva, šlampa po lietumi, bet vis tiek pasikliauja intuicija. Galiausiai prie Senos susipažįsta su mielu, droviu ir po tiltais snaudžiančiu klajokliu Domu. Vienišas vyrukas tampa Fionos gidu. Tuo pačiu metu Marta atranda ilgai ieškotą širdies draugą Dunkaną.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia