Maršrutas kovo 30-balandžio 2 dienoms

PENKTADIENIS, 03 30

Igorio Muchino paroda „Aš mačiau Rokenrolą“, 11:00-18:00

Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Parodoje pasakojama apie „perestroikos“ laikotarpiu Sovietų sąjungoje susiformavusį pankroko ir rokenrolo judėjimų fenomeną. I. Mukhninas sekė muzikantus ir jų gerbėjus slaptuose koncertuose, užkulisiuose ir kasdieniame gyvenime. 8-9 dešimtmečiais sukurtose fotografijose galima atpažinti svarbiausias to meto muzikos figūras: Borisą Grebenščikovą („Akvarium“), Viktorą Cojų („Kino“), Viačiaslavą Butusojų („Nautilus Pompilius“), Konstantiną Kinčevą („Alisa“), Piotrą Mamonovą („Zvuki Mu“) ir kitus. Paroda „Aš mačiau Rokenrolą“ – tai ne tik muzikinius judėjimus, bet ir besikeičiančią SSRS santvarką ir anuometinę atmosferą įamžinę kadrai. Jau paskutinės parodos valandos!

Igoris Muchinas Kaune. Donato Stankevičiaus nuotr.

Igoris Muchinas Kaune. Donato Stankevičiaus nuotr.

„Kino pavasaris 2018“. Filmas „Šventa vieta“ (The Place), 18:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Praėjusių metų „Kino pavasario“ žiūrovų favorito „Tobuli melagiai“ režisierius Paolo Genovese netruko sukurti dar vieną įdomių psichologinių peripetijų kupiną filmą. Bet šį kartą ne sukto siužeto komediją, bet intriguojančią susipinančių likimų dramą. Joje paslaptingas vyriškis, visada sėdintis prie to paties stalo, tame pačiame restorane „Vieta“ sako galįs išpildyti svarbiausią kiekvieno žmogaus troškimą. Tačiau už tai jis turi įvykdyti neįprastą paslaptingojo vyro užduotį. Žmonių ryžtas padaryti bet ką dėl savo svajonės verčia susimąstyti apie žmogiškumo ribas ir humanizmo grūdą, slypintį net ir savanaudiškiausiame individe. Filmas sukurtas pagal sėkmingas „Netflix“ serijas „The Booth at the End“.

Spektaklis „Upės po žeme“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

„Upės po žeme“ – Gyčio Padegimo spektaklis, pasakojantis tris skirtingų šeimų istorijas, kurios turėtų priminti, jog didžiausia vertybė gyvenime – žmogaus ryšys su žmogumi. „Esu nepaprastai laimingas, kad Wilder padėjo man rasti savyje gyvenimo ir mano būties pilnatvę“, – teigia režisierius. Spektaklį šįkart jis kuria pagal tris vienaveiksmes pjeses, priklausančias Wilder lyrinių komedijų ciklui „Septyni žmogaus amžiai“: „Kūdikystė“, „Vaikystė “ ir „Upės po žeme“. Vertėjo Aivaro Mockaus pagalba atrastose pjesėse teksto ne tiek daug, tačiau daug erdvės teatriniam žaismui, kūrėjų ir žiūrovų fantazijai.

Koncertas „Percussion Postcards“, 18:30
„Teatro klubas“, Vilniaus g. 22

Tarpdisciplininis vienos dalies koncertas perkusijai (Arkadijus Gotesmanas), pasakotojui (Julijus Grickevičius), palaikomas asociatyvių vaizdų projekcijose, skiriamas Leonido Donskio atminimui.

„Perkusinės atvirutės“ peržengia vieno žanro ribą. Mušamųjų muzika tampa vizualių elementų dalimi. Koncertą sudaro 9 arba 10 pjesių, kurios neturi vieno teminio ar muzikinio ryšio. Tai atskiros vieno didelio kūrinio dalys. Kiekviena pjesė turi savo muzikinę dedikaciją – Milesui Davisui, Siegmundui Freudui, Josifui Brodskiui, Rudolfui Nurijevui, Sylvijai Plath, Mauricui Raveliui. Dedikaciją lydi ištraukos iš šių asmenybių laiškų, poezijos, dedikacijų, jų laikotarpio spaudos ištraukos. Pavyzdžiui, skambant pjesei „Muzika įsivaizduojamam baletui“, skirtoje legendiniam baleto šokėjui Rudolfui Nurijevui, skaitoma ištrauka iš BBC naujienos 1961 m. Pjesėje Siegmundui Froidui, skaitomi telegramų tekstai, jam atvykus į Niujorką.

Atvirukas šiame projekte simbolizuoja įprastos situacijos grožį, iš pabirų faktų sukurtą mozaiką. Taip pat tai siejasi su improvizacijos samprata. Atviruko siuntimo ritualas siejamas su žinutės glaustumu, žodžio talpumu ir įspūdžiu, jaudulio būsena. Kiekvienas elementas, likęs atviruke – antspaudas, pašto ženklas, rašto nelygumas – yra svarbi jo dalis. Tam tikra prasme tai užfiksuotas laikas, nes atvirukas vėliau saugomas, tampa prisiminimo dalimi, pergyvena gavėją.

Grupės „Saulės kliošas“ koncertas, 21:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Du dalykai, kurie nereikalauja papildomo paaiškinimo, jei esate Kaune gyvenantis gyvos muzikos gerbėjas. „Saulės kliošas“ ir „PuntoJazz“ palėpė.

ŠEŠTADIENIS, 03 31

A lyga: Kauno „Žalgiris“ – „Stumbras“, 13:00
Nacionalinės futbolo akademijos stadionas, Aukštaičių g. 51

Kauno derbis šalies čempionate – puiki proga išsirinkti favoritą.

Filmas „Sengirė“, 14:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

„Sengirė“ yra vieta, kurioje ne tik ištirpsta laiko ribos, bet ir viskas, kas egzistuoja, stiebiasi į amžinybę. Režisieriaus Mindaugo Survilos pasakojimas nufilmuotas paskutiniuose išlikusiuose senosios girios plotuose Lietuvoje. Poetiškas, ne tipiškas filmas apie gamtą kviečia žiūrovus į begalinę kelionę. Pradedant nuo miško brūzgynų iki vilkų urvų, kylant aukštyn į juodųjų gandrų lizdus ir neriant gilyn į povandeninius miškus, ir sugrįžtant į pakraštį miško, kur gyvena žmogus. Nėra jokio užkadrinio balso, tik beveik apčiuopiami, stiprūs girios ir jos gyventojų garsai bei kamera užfiksuotos magiškos akimirkos.

Spektaklis „Balta drobulė“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„Atkaklus, beveik fanatiškas tobulumo siekis kūryboje dažniausiai ribojasi su beprotybės slenksčiu, ką liudija ir šiame kūrinyje pasirodantys didieji rašytojai – Nietzsche, Edgar Poe, Ezra Pound, Kafka, Emily Dickinson…“, – teigia sovietmečiu dėl politinių priežasčių emigranto dalią patyręs spektaklio režisierius Jonas Jurašas, kuriam ypač artima svetur atsidūrusio Antano Škėmos  ir jo prototipo Antano Garšvos dvilypė savijauta: jo abejonės, blaškymasis tarp troškimo ir negalėjimo grįžti į savo namus, tarp netikėjimo ir noro tikėti, tarp absurdo suvokimo ir prasmės ieškojimo.

Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Grupės „Garbanotas Bosistas“ koncertas, 21:00
„Largo“, Vaistinės skg.

„Room For You“ – tai naujasis garbanių albumas, nauja dokumentika, sustabdytas laikas ir daug įvairios mišrainės vinilo pavidalu. Galbūt jau spėjote pamėgti, o jei ne, spėsite per koncertą.

SEKMADIENIS, 04 01

Koncertas „Jėzau, mano džiaugsme“, 18:00
Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero (jėzuitų) bažnyčia, Rotušės a. 8

Mišrus jaunimo choras „Exaudi“ kviečia į velykinį koncertą, kuriame skambės J. S. Bacho motetai.

exaudi

Grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ koncertas, 19:00
Klubas „Renginių oazė“, Baltų pr. 16

Kultiniu jau tapęs kolektyvas išjudins su visa savo sprogstamąja energija, su visu balaganiškai balkanišku skambesiu, dūdomis, smuikais ir akordeonais. Su visu tuo entuziazmu ir vis dar degančiomis scenoje akimis.

„Prisukamas abrikosas: Velykos“, 22:00
Fabrikas „Drobė“, Drobės g. 62

Kaskart vis netikėtesnę erdvę elektroninės muzikos renginiams randantys „Prisukamo abrikoso“ organizatoriai šįkart žengia į Žemuosius Šančius, fabriką, jau pažįstamą Kauno bienalės lankytojams. Velykų naktį laukia dvi muzikos erdvės – košmarams ir sapnams dedikuotos – bei būrys didžėjų.

abrikosas

PIRMADIENIS, 04 02

„Kino pavasaris 2018“. Filmas „ Gražuolė ir Sebastianas: draugai visam gyvenimui“ (Belle and Sebastian, Friends for Life), 15:30
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Daugelis jaunųjų „Kino pavasario“ žiūrovų, dabar jau gerokai ūgtelėję, prisimins prieš kelerius metus į jaudinančius nuotykius Šveicarijos kalnuose kvietusį guvų berniuką Sebastianą ir jo baltąją šunytę Gražuolę. Naujojo filmo nuotykiai prasideda ten, kur baigėsi senieji. Gražuolė dabar – jau trijų pukuotų šuniukų mama, o Sebasianas – narsus dvylikametis. Jo tėtis su nauja žmona ruošiasi kraustytis į Kanadą, tačiau Sebastianas nenori palikti senelio ir namų. Be to, netikėtai atsirado problemų – iš niekur apsireiškė ankstesnis Gražuolės šeimininkas Jozefas, grasinantis susigrąžinti ją ir jos šuniukus. Sebastianas leisis į kvapą gniaužiančius nuotykius, padarys daugiau, nei manė galįs, kad apsaugotų savo geriausią draugę ir jos vaikus.

Koncertas „Velykų muzika“, 15:30
Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero (jėzuitų) bažnyčia, Rotušės a. 8

Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ pavasarį pasitinka išskirtine muzikine programa. Pirmajame naujojo ciklo „Muzikiniai Ąžuolyno sezonai“ koncerte „Velykų muzika“ skambės kūriniai, išaugę iš tikėjimo,  prisikėlimo dvasios ir pavasario nuotaikų (J. S. Bach „Bist du bei mir“, E.Whitacre  „Lux aurumque“,  G.F. Händel „Hallelujah“, A. W. Ketelbey „In a monastery garden“ ir pan.). Koncertas išskirtinis ne tik savo turiniu, jame girdėsime retai koncertinėje estradoje skambančius solinius instrumentus – mažąją (piccolo) fleitą ir eufoniją. Melodingus A.Vivaldi ir S. Foster kūrinių fragmentus šiais instrumentais atliks Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“ artistai Fausta Drūlytė ir Kęstutis Murza. Ypatinga koncerto „Velykų muzika“ viešnia – vargonininkė Virginija Survilaitė. Atlikėjos biografijoje – meistriškumo kursai pas žymiausius Austrijos, Čekijos, Vokietijs, Švedijos, Šveicarijos vargonų meistrus bei platus koncertų Lietuvoje ir užsienyje diapazonas Čekijos, Vokietijos, Suomijos, Švedijos, Šveicarijos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Moldavos, Kirgizijos miestuose ir miesteliuose. Velykų muzikai skirtame koncerte Virginija Survilaitė ne tik jungsis bendroms kompozicijoms su Kauno pučiamųjų instrumentų orkestru „Ąžuolynas“, bet ir atliks spalvingas, solidžias vargonines T.Dubois ir Fr. Couperin partitūras.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia