Maršrutas kovo 3-5 dienoms

PENKTADIENIS, 03 03

Grafikos darbų parodos „Persipynę matymai“ atidarymas, 17:00
Kačerginės daugiafunkcis centras, J. Janonio g. 31, Kačerginė

Parodos autorė Jolanta Galdikaitė rašo: „Kiekvienas turime savo asmeninę prizmę, per kurią suvokiame mus supančią aplinką. Kiekvieno žmogaus prizmė yra unikali, nes susiformavo iš unikalių išgyvenimų, potyrių ir įvairiausių patirčių. Kiekvienas šių dalykų įtakoja mūsų aplinkos suvokimą ir kiekvienas matome skirtingai. Kviečiu kūrinius pažiūrėti per mano asmeninę prizmę ir galbūt išgyventi tuos potyrius bei prisiminimus kurie yra sudėti parodoje pristatomuose darbuose. Vargu ar kas atspės, kad kai kurie darbai, tai mano prisiminimai iš vaikystės vasarų praleistų Kačerginėje – viloje ant kalno apsupto,kaip man tada atrodė, paslaptingo ir gūdaus miško“.

Ričardo Mikutavičiaus poezijos ir muzikos valanda „Kad Lietuva neišsivaikščiotų“, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Programą atliks aktorė, diktorė Dalia Stonytė, Lježo (Belgija) tarptautinio styginių kvartetų konkurso laureatas, smuikininkas, prof. Petras Kunca, M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso laureatė, pianistė Živilė Karkauskaitė, kompozitorius, prof. Mindaugas Urbaitis. Skambės Ričardo Mikutavičiaus poezija taip pat Johano Sebastijano Bacho, Balio Dvariono, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Jeronimo Kačinsko, Šarlio Guno ir Mindaugo Urbaičio muzika.

„Diriguoja jaunieji“: Motiejaus Bazaro ir Miran Vaupotić koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L.Sapiegos g. 5

Antrajame šių metų ciklo koncerte Kauno miesto simfoninis orkestras pasirodys diriguojamas visame pasaylyje pripažinto dirigento iš Kroatijos – Miran Vaupotic. Su garsiausiais simfoniniais orkestrais didžiausiose pasaulio koncertų salėse pasirodantis dirigentas klausytojams pristato daugybę koncertinių programų. Koncerto solistas – Motiejus Bazaras. Daugybės konkursų dalyvis ir laureatas, talentingas pianistas ne tik muzikuoja įvairių žanrų muzikos projektuose, taip pat pasirodo su Lietuvoje puikiai žinomais muzikais bei dirba ir pedagoginį darbą.

Koncerto programoje – G. Gershwin, L. Bernstein, M. Mussorgsky ir M. Ravel muzika.

Ekspedicijos per užšalusią Baltijos jūrą pristatymas,18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka,  Radastų g. 2

Saulius Damulevičius – Lietuvos alpinizmo asociacijos prezidentas, jau daugiau nei dešimtį metų aktyviai kopia į kalnus bei keliauja neįprastais maršrutais. Šį kartą Saulius dalinsis patirtimi ir pasakos apie unikalią ekspediciją, kurios metu 3 lietuviai slidėmis 200 km nučiuožė užšalusia Baltijos jūra (Botnijos įlanka) iš Suomijos į Švediją. Dešimties dienų žygis buvo skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo progai paminėti. „Kadangi tokios ekspedicijos organizuojamos itin retai, o lietuviai to niekada nebuvo darę, sunkiausia buvo suvokti žygio pavojus ir nuo jų apsisaugoti – nesvarbu, ar tai būtų suplanuotą maršrutą kertantis ledlaužis, įrangos gedimas ar panirimas į ledinį vandenį, kuriame žmogus gali išgyventi vos 15 minučių…“ – ekspedicijos pavojus prisimena Saulius.

16797260_1478217582197054_66753128794139077_o (1)

Šviesų ir poezijos vakarai oranžerijoje, 18:00
VDU Kauno botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

Specialiai, tik kelioms dienoms sumontuotų, paslaptingų šviesų užlieta VDU Kauno botanikos sodo oranžerija Tarptautinės rašytojų dienos proga dovanoja poezijos skaitymų ir bardų dainų vakarą. Penktadienio vakarą oranžerijoje poeziją skaitys ir dainuos Milda Krasauskienė, Viktoras Žilinskas, Indrė Sekevičienė, Gvidas Latakas, Algirdas Svidinskas, Toma Čepaitė, Sandra Saunoriūtė.

16996529_10154984153274804_6212374925311929036_n

Premjera. Filmas „Irano reivas“, 19:00
Kauno kino centro „Romuva“ laikinoji salė, Kęstučio g. 62

Populiariausias 2016 metų festivalio „Nepatogus kinas“ filmas grįžta į kino ekranus. Susanne Regina Meures pažindina mus su Anoosh ir Arash – Teherano undergroundinės technomuzikos scenos pionieriais. Pavargę slapstytis nuo policijos ir savo stagnuojančios karjeros, jie dar kartą organizuoja paskutinės minutės vakarėlį dykumoje. Grįžę vėl nesėkmingai bando pardavinėti savo įrašus, tačiau net atsispausdinti albumo viršelį be valdžios leidimo yra nelegalu. Kuomet Anooshą sulaiko policija, vilties, atrodo, nebelieka. Tačiau reikalus pakeičia vienas telefono skambutis – vyrukų kuriama muzika patiko vieno didžiausių technomuzikos festivalių pasaulyje rengėjams ir jie kviečiami atvykti į Šveicariją. Ciuriche jie pasijunta kaip svajonėje – interviu radijui ir žurnalams, milijonai reiverių ir kiti didžėjai nubloškia juos į kitą dimensiją. Kuomet Irane technomuzika ir, apskritai, visa vakarietiška muzika yra draudžiama, Irano reiveriai priversti rinktis: pasilikti Europoje ar grįžti namo?

Judesio performansas „Nutricula“, 19:00
„Šelteris“, Vytauto pr. 79

„Nutricula“ – tai vieno žmogaus fizinis, judesio performansas, siekiantis išbandyti žmogaus kūno galimybes ir rasti tų galimybių ribas. Ši lėto judėjimo studija tiria žmogaus kūną kaip svetimą tuo iškeldama klausimus apie žmogaus identitetą – kur baigiasi žmogaus kūnas ir prasideda žmogus?

Festivalis „Nerk į teatrą“: Spektaklio „Švyturys“ įrašo peržiūra, 20:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Nacionaliniame Kauno dramos teatre vyksta jau 7-asis edukacinis festivalis jaunimui ir ne tik „Nerk į teatrą“. Organizatoriai kartu su dalyviais neria į kūrybiškumo gilumas ir platybes. Festivalis skirtas maloniems kūrybiškumo atradimams – dalyvių laukia dirbtuvės, paskaitos, susitikimai. Penktadienio vakarą vyks Gintaro Varno režisuoto vienos dalies monospektaklio pagal Timothee de Fombelle pjesę „Švyturys“ įrašo peržiūra bei susitikimas su aktoriumi Gyčiu Ivanausku. Renginys vyks didžiosios scenos fojė, visą „Nerk į teatrą“ programą rasite čia.

Vakarėlis „Bad And Boujee“, 22:00
Baras „Dildė ir Akvarelė“, Vilniaus g. 16

Vilnius ir Klaipėdos urban muzikos atstovai susitinka Kaune dalintis miesto šurmulio garsais iš praeities ir ateities.

ŠEŠTADIENIS, 03 04

Šokio spektaklis „Tankumas“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Rokiškio kultūros centras ir „TerazNow Dance Theatre Collective“ (Olandija) pristato spektaklį, kuriame susitinka trys šokio atlikėjai ir kūrėjai iš Belgijos, Lenkijos ir Lietuvos. Iš psichofizinių impulsų ir skirtingų situacijų, kurios nusako atlikėjų santikį su savimi, vienas kitu ir aplinka, atlikėjai ir jų personažai savo istorijas išreiškia sapno ar prisiminimo forma. Paieškoję, kas juos jungia ir atskiria, esminiai jausmai, kurie būdingi žmogui, susimaišo tarpusavyje ir susispaudžia, į paviršių iškeliant egzistencinius klausimus.

„GM Gyvai“: „Delgres“ koncertas, 19:00
Klubas „Renginių oazė“, Baltų pr. 16

Bene kiekvieną mėnesį muzikos meistrų iš viso pasaulio pasirodymais lepinanti organizacija „GM Gyvai“ pavasarį vilioja delta bliuzu iš Gvadelupės ir kviečia taip paminėti kovą – frankofonijos mėnesį. „Delgres“ – tai parčiai pasaulyje populiarėjanti grupė, kuri savo muzikoje neša emigracijos istoriją. Jų kūryba – tai tarp Karibų kultūros, prancūziškosios manieros ir bliuzo susilieją sąskambiai ir muzika, persipynę kreolų, prancūzų ir anglų kalba. Šioje muzikoje nėra nostalgiško bliuzo, tik šiuolaikinės muzikos sąskambiai, kurie varijuoja nuo Ali Farka Toure, Tinariwen ir The Black Keys.

SEKMADIENIS, 03 05

Koncertas visai šeimai: Neda ir Kauno bigbendas, 14:00
Kauno valstybinė filharmonija, L.Sapiegos g. 5

Du džiazo banginiai, kurie beveik sutverti vienas kitam. Pasižymintys veržlia improvizacijos energija, turintys įspūdingą istoriją ir užtarnautą reputaciją džiazo pasaulyje. Tai Neda Malūnavičiūtė ir Kauno bigbendas. Prieš Kalėdas surengusi turą arenose, ji trumpam grįžta prie ištakų ir prisimena kolektyvą, su kuriuo dalijosi aistra alikti džiazo muziką prieš porą dešimtmečių. Ko koncertas vyks sekmadienio popietę, tačiau puikiausiai atrastų vietą ir vakaro koncertų cikle. Todėl koncertas skirtas visai šeimai ir į jį būtina nuvesti jaunąją džiazo klausytojų kartą, kuriai reikėtų priminti, kad Neda Malūnavičiūtė yra viena tituluočiausių Lietuvos džiazo atlikėjų.

Popietėje Kauno bigbendas, diriguojamas Liutauro Janušaičio, atvers laiko patikrintus, džiazo aukso fondui priskiriamus kūrinius. Skambės, D. Ellingtono, G. Gershwino, A. Sandovalo, F. Mantootho kūriniai.

Šokio spektaklis „Dulkių spindesys“, 18:00
Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91

Spektaklio idėja kilo puikiai šokio gerbėjams žinomiems Kauno valstybinio muzikinio teatro baleto trupės artistams, kurie daugiausiai populiarumo įgijo kaip stepo grupės „Funny Beat“ nariai – tai Dainius Bervingis (baleto trupės vadovas) ir Gintaras Visockis, libreto autoriai bei choreografai. Į pagalbą vaikinai pasikvietė puikiai net ir akademinės muzikos visuomenei pažįstamą kompozitorių, dainininką, prodiuserį Liną Adomaitį, scenografiją ir kostiumus spektakliui sukūrė dailininkė Marija Rubavičiūtė. Savo šokio kūrinį menininkai pavadino „Dulkių spindesys“, juo teigdami, kad svarbiausia žmogui visada yra meilė, net jei ji gimsta šiam jausmui iš esmės svetimoje ir netgi jį niekinančioje aplinkoje.

Premjera. Filmas „Liūtas“, 18:15
Kauno kino centro „Romuva“ laikinoji salė, Kęstučio g. 62

Australų režisieriaus Garth Davis juosta perkelia mus į Indiją. Penkiametis indų berniukas Saroo žaisdamas traukinyje čia užmigo… Atsibudęs jis suprato, kad jį miegantį traukinys nuklaidino tūkstančius kilometrų tolyn į šalies gilumą. Negrįžtamai toli nuo namų ir šeimos. Visiškai vienas atsidūręs milžiniškame Kalkutos mieste mažylis bus priverstas išgyventi. Alkanas ir vienišas jis galiausiai bus išgelbėtas poros iš Australijos: šie žmonės Saroo įsivaikina ir išsiveža namo. Į Australiją. Prabėgus 25 metams po nelemto paklydimo traukinyje, užaugęs Saroo pasirįžta rasti prieš daugybę metų prarastą šeimą. Neturėdamas nieko daugiau, tik blankius vaikystės prisiminimus ir padedamas „Google Earth“ jis ryžtasi keliauti po visas Indijos traukinių stotis tol, kol atsidurs toje, kurioje kadaise paklydo… Tik ar jo kas nors dar laukia?

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia