Maršrutas kovo 29 – 31 dienoms

PENKTADIENIS, 03 29

Simono Karczmaro tapybos parodos atidarymas, 16:00
Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58

Anot Dieveniškių mokytojos Ingos Salavei, iš šio miestelio kilusio litvakų palikuonio Simono Karczmaro tapybos darbų parodoje „Paminklas Dieveniškėms“ eksponuojamuose litografijose atgyja prieš daugiau nei šimtą metų štetle kunkuliavęs gyvenimas, kupinas meilės, vestuvių, maldų, muzikos, šokių, turgų šurmulio… Tai šilti spalvingo žydų gyvenimo vaizdai, išlikę atminty ir jaudinę autoriaus sielą esant toli nuo širdžiai brangių vietų ir erdvės, ir laiko prasme. Tirštai žydų apgyvendinti štetlai iki II pasaulinio karo buvo išsibarstę po visą Lietuvą, ir juose verdantis gyvenimas buvo labai panašus – ta pati kasdienybė ir buitis, vargai ir džiaugsmai, papročiai ir įpročiai. Patys žydai savo smalsiems, kelti sparnus iš gimtųjų vietų ir ieškoti įdomesnio, kitokio, geresnio gyvenimo suskubusiems vaikams dažnai sakydavo, kad nieko naujo ir ypatingo jie ten neišvysią, tik tokius pat žydus, kaip ir savame, gal kiek pabodusiame, miestelyje. Todėl galima teigti, kad Simono Karczmaro paveiksluose įamžinti vaizdai būdingi jei ne absoliučiai visiems, tai tikrai daugeliui kadaise gausiai žydų apgyvendintų Lietuvos miestelių.

Paroda bus eksponuojama iki 2019 m. balandžio 28 d. Organizatoriai: Kauno žydų bendruomenė ir Kauno įvairių tautų kultūrų centras.

karczmaro

Pokalbiai apie meno leidybą, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas „Six chairs books” ir „&editions” iniciatyva, leidžianti tiražuotus meno kūrinius, kviečia į nemokamą renginį apie meno leidybą. Renginio metu bus aptariamos skirtingos meno leidybos praktikos – meno knygų leidyba, meno kūrinių leidyba ir leidyba kaip meno praktika. Dalyviai aptars meno leidybos sunkumus ir galimybes bei dažnai užduodamus klausimus šia tema. Renginyje dalyvaus menininkė ir rašytoja Madeleine Stack, menotyrininkė Justina Zubaitė ir tiražuotų meno kūrinių ir projekto „&editions” viena iš iniciatorių Rūta Radušytė.

conv

Koncertas „Operetės vakaras“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Arijas ir uvertiūras iš I Kalmano operečių „Misteris X“, „Silva“ bei „Monmartro žibuoklė“, Fr. Leharo operečių „Grafas Liuksenburgas“ ir „Džiudita“, J. Štrauso operečių „Šikšnosparnis“ ir „Čigonų baronas“ atliks Kauno miesto simfoninis orkestras ir Kauno valstybinio muzikinio teatro solistai. Tai – sopranai Gitana Pečkytė ir Ingrida Kažemėkaitė, tenoras Egidijus Bavikinas bei baritonas Ramūnas Urbietis. Orkestrui ir solistams diriguos klasikinės muzikos mylėtojų puikiai pažįstamas dirigentas Jonas Janulevičius.

„Kino pavasaris“: „Matangi/Maya/M.I.A“, 20:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Dokumentinis filmas apie vieną kontroversiškiausių šio dešimtmečio žvaigždžių M.I.A. – tai jos bičiulio Steve’o Loveridge’o koliažas iš autentinės medžiagos. Filme rekonstruojamas ne tik merginos kelias į popmuzikos viršūnę, bet ir jos politinių pažiūrų ir aktyvumo ištakos. Mathangi „Maya“ Arulpragasam gimė Šri Lankoje, tamilų opozicijos lyderio šeimoje. Kai jai buvo 9-eri, bėgdama nuo pilietinio karo, jos šeima atsidūrė Londone. Čia mergina tapo pasaulinio garso dainininke, o kovodama prieš nelygybę ji jungia pop muzikos, hip hopo ir gatvės kultūros estetiką.

ŠEŠTADIENIS, 03 30

Istorinės knygos apie Lampėdžius pristatymas, 15:00
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

Pirmąją istorinę knygą apie Lampėdžių gyvenvietę pristatys prof. Egidijus Aleksandravičius. Mintimis dalinsis knygos autoriai Edita Gudišauskienė, Elžbieta Eglė Liutvinienė, Arvydas Pakštalis ir dr. Brigita Tranavičiūtė, redaktorė Daiva Dmuchovska (VšĮ „Terra Publica“).

lamp

Grupės „Baltos varnos“ ir styginių kvarteto koncertas, 17:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Milda ir Teresė Andrijauskaitės, grupės įkūrėjos, savitumu ir grynumu išsiskiriančios merginos, vokalistės, grojančios smuikais ir gitaromis, prieš kurį laiką daugeliui tapo atradimu. Grupėje bosines gitaros partijas atlieka Julius Bakanauskas, mušamaisiais ritmą laiko Tomas. O šįkart scenoje ir kvartetas.

Spektaklis „Getas“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Antrasis pasaulinis karas. Nacių okupuota Lietuva virsta mirtinais spąstais žydams. Vyrai, moterys ir vaikai įkalinami getuose, iš kur veda tik vienas kelias – iki duobės pamiškėje. Gintaro Varno režisuotas „Getas“, dedikuotas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui ir Vilniaus geto likvidavimo 75-osioms metinėms – tai pasakojimas apie tuos, kurie sukūrė unikalų reiškinį – geto teatrą, mirties akivaizdoje tapusį žydų dvasinės stiprybės ir pasipriešinimo šaltiniu. Tai drama apie bendruomenės kovą už fizinį ir dvasinį išlikimą, net ir žinant, kad priešas šimtą kartų stipresnis. Tai pasakojimas ir apie tuos, kurie šaudė ir dalinosi aukų batus. Spektaklis ir jo kūrybinė grupė jau apdovanoti trimis „Fortūnos“ statulėlėmis ir nominuoti Auksiniams scenos kryžiams.

„Kino pavasaris“: „Svajonių Florianopolis“ (Sueño Florianópolis), 19:45
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Psichoanalitikai Lukrecija ir Pedro jau ilgai kartu. Vaikams artėjant prie pilnametystės, pora permąsto savo santuoką ir nusprendžia skirtis. Tačiau vasarą visi išsiruošia į Florianopolį, tolimą Brazilijos kurortą, kur sutuoktiniai kadaise praleido idiliškas atostogas. Šalia nerūpestingo pliuškenimosi vandenyje, valgymo, gėrimo ir karaokės, suaugusiems ir paaugliams atsiveria kur kas sudėtingesni klausimai apie mūsų įvairias kaukes, meilę ir gyvenimo vis dar teikiamas galimybes.

Žemės Valanda Kaune, 20:00
Rotušės aikštė

Atviras jaunimo centras „Vartai“ kviečia susirinkime Rotušės aikštėje ir drauge paminėti Žemės valandą, kuomet išjungiamos visos šviesos. O kas tada? Jaunimas siūlo įvairių užsiėmimų, žaidimų ir vaišių.

Grupės „Autism“ koncertas, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Po daugiau nei metų į Kauną grįžta vilniečiai post-metalistai „Autism“, pristatysiantys vasarį išleistą naująjį, jau trečiąjį, albumą „Have you Found Peace?”. Koncerte taip pat pasirodys latvių eksperimentinio roko veteranai „SoundArcade“.

SEKMADIENIS, 03 31

Spektaklis „58 sapnai“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Renaldo Bartulio spektaklis – tai psichologinė drama pagal poeto, fotografo, dramaturgo Juliaus Kelero pjesę, aktualizuojanti nesusikalbėjimo, prarasto ryšio su savimi ir visuomene, potrauminės depresijos, realybės neigimo, problemas. Spektaklio personažai – Sima ir Kostas – gyvena mūsų laike: vartojimo, šviečiančių ekranų ir reklamų laike, kuriame suvokti save tampa vis sudėtingiau. Jauni žmonės ieško savo vietos tarp dviejų kraštutinumų: egocentriško, apie savo veiksmų pasekmes kitiems negalvojančio, atsakomybės neprisiimančio žmogaus ir aplinkybių aukos, negalinčios gyventi savo gyvenimo.

„Kino pavasaris“: „Magiškos naktys“ (Notti magiche), 19:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

https://kinopavasaris.lt/lt/programa/6709-magiskos-naktys

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia