Maršrutas kovo 25 – 28 dienoms

PIRMADIENIS, 03 25

2018 m. Kauno meno kūrėjų asociacijos premijų įteikimo šventė, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Šventėje dalyvaus laureatai: fotomenininkas Romualdas Rakauskas, rašytojas, dramaturgas Gediminas Jankus, režisierius Kęstutis Bražiūnas.

Skambės koncertas „Žvaigždėtas pavasario dangus“: F. Chopino, Ch. Gounod, P. Čaikovskio, C. Debussy ir kt. kūriniai. Koncertuos: pianistė Šviesė Čepliauskaitė (fortepijonas); VDU Muzikos akademijos studentai bei magistrantai: Evelina Sakalauskaitė (sopranas), Jurgis Kemežys (baritonas), Kristina Jeganian (fortepijonas), Danyang Hou (fortepijonas, Kinija), Jing Liu (fortepijonas, Kinija), Jinhui Wang (fortepijonas, Kinija).

Renginio vedėjai: fotomenininkė Milda Kiaušaitė ir poetas Petras Palilionis.

Koncertas „Sakartvelo operos žvaigždės – Suliko“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Profesionalus kolektyvas „Suliko“ susibūrė 2007 m. Tbilisio valstybiniame Zacharijos Paliašvilio operos ir baleto teatre. Ansamblyje dainuoja pagrindiniai teatro solistai, kartu atliekantys operinę, chorinę, kartvelų liaudies muziką, sakralinę polifoniją bei miesto folklorą.

„Suliko“ nuolat dalyvauja savo šalies vyriausybės organizuojamuose renginiuose visame Sakartvele, Operos teatro gala koncertuose, televizijos ir radijo laidose. Kaip kartvelų kultūros ambasadorius, ansamblis koncertuoja visame pasaulyje. Koncerto programoje Kaune skambės kartvelų liaudies, sakralinė polifoninė, miesto folkloro bei šiuolaikinė chorinė muzika.

suliko

„Kino pavasaris“: „Juodaodis iš Kukluksklano“ (BlacKkKlansman), 20:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 50

„Spike’as Lee niekada nebuvo patogus režisierius. Toks jis nėra ir šį kartą. Atsispyręs nuo tikros istorijos ir „blaxploitation“ kino tradicijos, jis sukūrė ne tik stilingą ir komišką pasakojimą, bet ir aštrų komentarą apie šių dienų Donaldo Trumpo valdomą Ameriką.“ (G. Kukta)

Kanuose Didžiuoju žiuri prizu apdovanota komiška drama nukels į XX a. 8 deš. JAV, kovų už žmogaus teises laikus. Ronas tampa pirmuoju juodaodžiu baltoje Kolorado Springso policijos nuovadoje. Kartą aptikęs laikraštyje vietinio Kukluksklano reklamą, jaunasis pareigūnas paskambina grupuotės nariui ir, apsimetęs baltuoju, susitaria susitikti. Žinoma, Ronas vykti negali, vietoj jo siunčiamas kolega Flipas. Tai, kas prasidėjo kaip nekaltas pokštas, tampa pavojinga policijos infiltracijos į rasistinę grupuotę operacija.

ANTRADIENIS, 03 26

Ciklo „Miesto kultūra. Miestai be miestiečių“ paskaita, 18:00
VDA KF, Muitinės g. 4

VDA Kauno fakulteto Architektūros katedra organizuoja 9 -ių paskaitų ciklą „Miesto kultūra. Miestai be miestiečių“. Šiuo projektu Architektūros katedra siekia aktualizuoti šiuolaikinės architektūros aspektus ir jų įtaką miesto veido, kultūros ir visuomenės poreikių formavimuisi.

Pirmasis ciklio pranešėjas – filosofas, LSMU Emanuelio Levino centro vadovas dr. Viktoras Bachmetjevas. Pranešimo tema: „Kam šiandien priklauso miestai Lietuvoje? Anti-ekonomistinė prieiga“.

„Kino pavasaris“: „Vasaros paukščiai“ (Pájaros de verano), 20:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

„Tai savotiškas „Gyvatės apkabinimo“ tęsinys, nagrinėjantis postkolonialistinę Lotynų Amerikos istoriją. Filmas dar labiau stulbina 35 mm juostoje nufilmuotais vaizdais, tik šį kartą į magiškojo realizmo kupiną pasakojimą įsiterpia ir naujai suskambantys gangsterinio kino kodai.“ (A. Račaitytė)

Kai 8 dešimt. Ameriką apėmė hipių kultūra, Kolumbijoje suklestėjo marihuanos eksportas, paprastus ūkininkus paversdamas nuožmiais verslininkais. La Gvachiros dykumoje gyvenanti indėnų šeima imasi vadovauti šiam rizikingam verslui ir bemat perpranta galios bei turtų privalumus. Godumas, aistra ir garbės troškimas sukursto karą tarp artimųjų. Šeimos narių gyvybėms ir tūkstantmetėms tradicijoms ima grėsti pavojus. Tai sakmė apie šalies virsmą iš rojaus į pragarą ir kartu – graikų tragedijos tradicija sekantis šeimos metraštis.

TREČIADIENIS, 03 27

Mokslinė konferencija „Vienuolijos lietuvių išeivijoje: Istorija ir paveldas“, 9:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Vytauto Didžiojo universiteto Lietuvių išeivijos institutas 2019 m. kovo 27 d. maloniai kviečia į mokslinę konferenciją. Jos Konferencijos metu bus pristatytos kelios parodos, skirtos Vargdienių seserims, Kazimierai Kaupaitei bei VDU perduotam kazimieriečių vienuolyno Čikagoje archyvui.

vienuolijos

Frankofonijos mėnesio uždarymas, 17:30
KTU, A. Mickevičiaus g. 37, 202 aud. (Aula)

Frankofoniškąjį kovą Kaune vainikuos Prancūzijos ambasadorės Lietuvoje J. E. p. Claire Lignieres-Counathe sveikinimo žodis bei Graikijos ambasadorės J. E. p. Vassiliki Dicopolou ir KTU rektoriaus E. Valatkos pranešimai „Prancūzija ir prancūzų kalba mano gyvenime“. Vyks prancūzų kompozitorių muzikos koncertas su mecosopranu Agne Čepaityte, Makštučių šeima ir „Varpelio“ mokyklos jaunaisiais pianistais ir Andriaus Šimkaus paroda „Paryžius – Prancūzijos sostinė: šimtmečio istorija (1918–2018)“.

Raimos Zander knygos „Kauno Atlantida“ pristatymas, 18:00
Kauno V. Kudirkos viešosios bibliotekos Lampėdžių padalinys, Romuvos g. 48

Knygoje sudėtos istorijos, pasakojamos ir matomos mažos mergaitės akimis, skirtos tiems, kurie atpažįsta ar nori suprasti praėjusio amžiaus septintąjį–aštuntąjį dešimtmetį, tuometinius įpročius bei užuosti tą keistą kvapą iš senos spintos…
Galbūt daugumai skaitytojų tie žmonės ir jų istorijos sukels sentimentalius prisiminimus. Gal nostalgiją. O gal staigų juoko pliūpsnį.

„Kitas kinas“. „Maestro: kaubojų menininkų karalius“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno menininkų namuose tęsiasi platformos „Kitas kinas“ nicijuota dokumentinių filmų serija „Common People“, kurios epicentre – intymūs ekscentrikų ir atskalūnų portretai, jautrios santykių dramos ir socialiniai reiškiniai, subkultūros ir bendruomenės, egzistuojančios visuomenės paribiuose. Daugiau apie režisieriaus Les Blank sukurtą trečiadienio filmą skaitykite čia.

3 (1)

„Kino pavasaris“: „Širdžių dama“ (Dronningen), 20:10
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

„Neabejoju, kad filmas taps vienu įtaigiausių 2019 m. filmų, įsiminsiančiu ne tik dėl sunkiai nuspėjamos istorijos, bet ir dėl tokio išsamaus, kine retai aptinkamo moters aistros vaizdavimo. Filmas atsispiria nuo geriausių Danijos kino tradicijų, tačiau su visai kitokiu, moterišku jautrumu ir subtilumu.“ (A. Račaitytė)

Ana yra sėkminga teisininkė, dirbanti su vaikų ir jaunimo bylomis. Laimingoje santuokoje su Peteriu jie augina dvynes dukras. Tačiau šeimos gyvenimas apsiverčia aukštyn kojom, kai pas juos atsikrausto nerūpestingas Peterio sūnus iš ankstesnės santuokos. Kol Peteriui sunku atkurti santykį su ilgai nematytu Gustavu, Anai, įpratusiai dirbti su probleminiais jaunuoliais, pavyksta su juo užmegzti ryšį. Kai palengva stiprėjanti draugystė perauga į moters aistrą, ant kortos pastatoma jos karjera ir šeimos gerovė.

KETVIRTADIENIS, 03 28

Vakaras, skirtas J. Strielkūnui, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Savo mintimis apie rašytoją dalysis literatūrologas Valentinas Sventickas, poetas, vertėjas Georgijus Jefremovas, muziejininkas Alfas Pakėnas, poeziją skaitys aktorė Olita Dautartaitė, vakarą ves muziejininkas Edmundas Kazlauskas. Kartu su visais tą vakarą bus ir J. Strielkūno artimieji: žmona Janina Strielkūnienė, sūnus Rimvydas Strielkūnas. Muziejuje galėsite pasidairyti po rašytojui skirtą parodą „Žemė buvo šviesi“.

strielkunas

X erdvėje – Arnas Mikalkėnas, 18:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyrius, K. Petrausko g. 31

X erdvė – Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyriuje esanti nauja bendros kūrybos (co-creative) erdvė mieste, skirta jaunimui, norinčiam dalyvauti ir prisidėti prie Kauno kultūrinio gyvenimo pokyčių.

Šį kartą X erdvėje – Arnas Mikalkėnas – pianistas, būgnininkas, akordeonistas, kompozitorius. Groja džiazą, improvizacinę ir elektroakustinę muziką, dažnai yra apibūdinamas kaip siekiantis peržengti ribas, turintis savitus santykius su muzika autorius. Arnas dėsto improvizacinę muziką LMTA Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, taip pat neformalaus ugdymo erdvėje „Jazz Academy“ rūpinasi gabaus jaunimo lavinimu.

Pašnekesį su svečiu moderuos Lietuvos džiazo federacijos prezidentas Julijus Grickevičius.

mikalkenas

Premjera. Spektaklis „Pavojingi ryšiai“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Prancūzų karininkas Pierre Choderlos de Laclos (1741-1803) parašė romaną „Pavojingi ryšiai“, siekdamas sukurti pasakojimą, kuris išsiskirtų iš įprastų, sukeltų triukšmą ir liktų žemėje po jo mirties. Atrodo, kad jam tai pavyko. Pirmą kartą 1782 metais keturiais tomais išspausdinta knyga susilaukė žaibiškos sėkmės ir nuo tada įkvėpė daugybę pjesių ir filmų. 1985 metais pagal šį romaną Christopher Hampton parašė pjesę „Pavojingi ryšiai“, kuri ir tapo šio spektaklio literatūriniu pamatu. „Šiame spektaklyje mūsų herojai žaidžia galios žaidimus. Jų tikslas – užvaldyti kitą žmogų psichologiškai bei lytiškai ir kuo daugiau partnerių paversti priklausomais. Planas – šėtoniškas. Tai vyko ir vyksta visais laikais – tik anksčiau ištvirkusias sielas dangstėsi krinolinais ir kykais, o dabar – viešaisiais ryšiais“, – sako režisierius Agnius Jankevičius.

Renginys „Mokslas ir miestas“, 18:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Nors universitetai yra atviri ne tik akademinei bendruomenei, bet ir žmonėms už jos ribų, visuomenė neretai gerai nežino, kuo užsiima universiteto mokslininkai. Pasitaiko ir taip, kad patys mokslininkai neturi galimybės susipažinti su tuo, ką tyrinėja jų kolegos iš kitų mokslo krypčių ar institucijų. Tęstinio projekto „Mokslas ir miestas“ tikslas – neformalioje aplinkoje ne tik miesto, bet ir akademinę bendruomenę supažindinti su jaunųjų (ir ne tik!) mokslininkų atliekamais tyrimais ir atstovaujamomis mokslo kryptimis. Šį ketvirtadienį – pasakojimai apie biurokratiją, migraciją, literatūrą, teisę ir kt.

moklslasmiestas

Paskaita „Viešojo intelektualizmo likimas šiandienėje Lietuvoje“, 18:00
„Caffeine“, Laisvės al. 72

Paskaitoje bus kalbama apie viešojo intelektualo kaip specifinės figūros Vakarų kultūroje sampratos ištakas, lietuvių išeivijos viešųjų intelektualų vaidmenis bei aktualųjį viešąjį intelektualizmą naujųjų medijų, socialinių tinklų ir dirbtinio intelekto raidos kontekste.

Temą pristatys žurnalistas, rašytojas, humanitarinių mokslų daktaras Ramūnas Čičelis. Jis parašė daugiau nei 300 publicistikos straipsnių ir yra poetinių esė knygos „Bohemijos fragmentai“ (2015) autorius. 2015 metais Vytauto Didžiojo universitete apgynė disertaciją apie Jono Meko kūrybą.

Ši diskusija yra Baltijos pažangių technologijų instituto renginių ciklo „Café Scientifique diskusijos“ dalis. Šie renginiai skirti visiems bendrauti mėgstantiems ir mokslu kasdienybėje besidomintiems žmonėms.

„Lobiai: Serial Experiments“, 21:00
„O kodėl ne?“, Perkūno al. 4

https://www.facebook.com/events/633487497082197/?event_time_id=633487520415528

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia