Maršrutas kovo 24-26 dienoms

PENKTADIENIS, 03 24

Koncertas iš ciklo „Diriguoja jaunieji“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Trečiajame ir paskutiniame šiais metais rengiamo ciklo koncerte Kauno miesto simfoninis orkestras klausytojams pristatys du ypatingo talento muzikus: jaunąją smuikininkę Justiną Auškelytę ir ne kartą orkestrui dirigavusį Vilmantą Kaliūną. Vakaro metu skambės Ludwig van Beethoven , Wolfgang Amadeus Mozart, Franz Schubert kūryba.

Tarptautinis chorų festivalis „Mūsų sakuros“, 18:00
Kauno įgulos karininkų ramovė, A. Mickevičiaus g. 19

Kauno miesto savivaldybė ir Kauno berniukų chorinio dainavimo mokykla „Varpelis“ visus kviečia į tarptautinį chorų labdaros festivalį. Festivalio metu surinktos lėšos bus skirtos „Sugiharos namams“.

Koncerte dalyvaus Tokijo merginų choras INFINI☆, Vilniaus merginų choras „Viva“, Kauno Vytauto Didžiojo bažnyčios kamerinis choras „Cantate Domino“, Kauno berniukų ir jaunuolių choras „Varpelis“.

Kultūrinės dirbtuvės su Sagos universiteto studentais, 18:00
VDU japonistikos klubas „Hashi“, V. Putvinskio g. 23

Japonijos studentai supažindins su populiariausiais Matsuri festivaliais Japonijoje, kvies išmokti japonišką festivalių šokį (bon-odori) bei vaišins užkandžiais iš Japonijos.

Koncertas „Plunged: Mockūnas, Mikalkėnas, Berre“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Naują albumą pristatantis Liudo Mockūno, Arno Mikalkėno ir Hakon Berre (NO) trio savo kūrybinį kelią pradėjo 2014 metais beveik dviejų savaičių turu po Vakarų Europą ir Šiaurės šalis. Viena iš stotelių buvo Vilnius Jazz Festival, kur ir buvo užfiksuotas koncertas, 2017 metais transformavęsis į albumą „Plunged“. Albume skamba Liudo Mockūno ir Arno Mikalkėno autorinė muzika, praturtinta laisvomis improvizacijomis, netradiciniu instrumentų skambėjimu ir „noise“ estetika.

plunged

„Kino pavasaris“: „Candee Train“ ir „Haiku Garden“ koncertas, 20:00
„PuntoJazz palėpė“, Kęstučio g. 6

Festivalio atidarymo vakarėlyje Kaune – dvi progresyvios, šių metų festivalio temą („nauji vėjai“) puikiai įkūnijančios grupės. Shoegaze ir dreampop stiliuose nardantys „Haiku Garden“ iš Ljublijanos (Slovėnija), bei viena įdomiausių Kauno grupių tituluojami „Candee Train“. „ Skambinkit varpais, kad kiek įmanoma daugiau melomanų susirinktu, mat proga nedažna, o „Haiku Garden“ muzika visapusiškai nuostabi, tad papasakoki draugui ir nedraugui, kad nebūtu po to liūdna“, – kviečia pastarieji.

Renginys „STURM in Kaunas“, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Latvijos leidykla „Sturm“ Kaune prisistatys industrial, power noise, electronic body music, rhythmic noise ritmais.

Vakarėlis „Traukinių pramonės bandymas Nr. G77t027“, 22:00
Baras „Dildė ir Akvarelė“, Vilniaus g. 16

Senamiesčio bare, po vidurnakčio virstančiame muzikos festivaliu – Augustės audiopeizažai, R.Zemog kompiuterinė geografija ir M. Aerobica įrašų klejonės.

Vakarėlis „Vidurnakčio aukštumos x Low Heights“, 23:00
Klubas „Anna Mesha“, Vasario 16-osios g.1

Pasisvečiuoti pas Kauno didžėjų Igną Geštautą atvyksta jo kolegos „Low Heights“.

Kino pavasaris: „Šokėja“, 23:15
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

„Tikiuosi, kad stilinga drama paskatins modernaus šokio istorijos žinovus ir apžavėtus entuziastus smalsiau pasidomėti, kiek filme palikta tikros biografijos, o kiek prigalvota fantazijų.“, – į Stéphanie Di Giusto režisuotą juostą kviečia kino kritikas Edvinas Pukšta.

ŠEŠTADIENIS, 03 25

Seminaras „RnR #01: Kūnas ir technologijos“, 11:00
Kauno įvairių tautų kultūros centras, Šv. Gertrūdos g. 58

Šeštadienį laukia pažintis su medžiagiškumu, arba kūnu ir technologijomis – tai vienos dienos seminaras, kurį sudaro praktinis užsiėmimas ir teorinė paskaita. Seminarą ves aktorė, performanso menininkė, kuratorė Ieva Savickaitė. Šis renginys pradeda pavasarinį „ROOTS & ROUTES Lietuva“ seminarų ciklą, skirtą jauniesiems menininkams.

Ekskursija „Apie Žaliakalnį. Muzikai“, 12:00
M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos skyrius, K.Petrausko g. 31

Ekskursijos metu susipažinsitesu Kauno miesto Žaliakalnio mikrorajono istorija, geografine padėtimi, pagrindinėmis kultūros vertybėmis, ir, žinoma, žymiais muzikais, gyvenusiais ir kūrusiais šioje vietovėje. Ekskursijos pradžia prie M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos muziejaus. Būtina išankstinė registracija.

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, M. ir K. Petrauskų namai / „Kauno architektūros gidas“, M. Juso nuotr.

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, M. ir K. Petrauskų namai / „Kauno architektūros gidas“, M. Juso nuotr.

Tautinio meno festivalis „Lygiadienio šokiai“, 14:00
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Festivalis skiriamas Kauno technikos kolegijos tautinių šokių kolektyvo „Pušynėlis“ gimtadieniui paminėti. Jame dalyvaus „Pušynėlis“, Kauno kolegijos tautinių šokių kolektyvas „KauKas“, Raudondvario kultūros centro tautinių šokių kolektyvo „Vėjo malūnėlis“ jaunimo grupė ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos tautinių šokių kolektyvas „Džigūnas“.

Koncertas „Fandango“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, E. Ožeškienės g. 12

Kauno styginių kvarteto koncerto metu skambės pirmasis iš vėlyvųjų, brandžiųjų Ludwigo van Beethoveno šio žanro kūrinių, 1824 m. sukurtas keturių dalių Styginių kvartetas Nr. 12, Es-dur ir italų klasicizmo atstovo Luigi Boccherini Kvintetas gitarai ir styginių kvartetui Nr. 4, D-dur, kurio pavadinimas „Fandango“ atspindi siautulingą ispanų tautinio šokio charakterį.

Premjera. Spektaklis „58 Sapnai“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Pavasarį Kauno miesto kamerinį teatrą aplankys dar viena premjera. Šį kartą debiutas – jaunasis režisierius Renaldas Bartulis pristatys spektaklį „58 sapnai“ pagal Juliaus Kelero pjesę.

„Pastebėjau, kad dabartinis žmogus vis dažniau rūpinasi tik savimi ir nemato, kas vyksta aplinkui. Arba mato, bet užsimerkia,“ – teigia režisierius Renaldas Bartulis, pasirinkęs originalią spektaklio formą: veiksmas vyksta dviejose skirtingose pusėse, lyg du monospektakliai, simboline siena ir atskiriami, ir sujungiami. Ši forma atspindi ir esminį konfliktą tarp realaus gyvenimo ir iliuzijos, arba tarp noro atsiriboti nuo realaus gyvenimo ir noro į jį sugrįžti.

“Tai gyvenimas? Atleiskit, ponai, išdrįsiu patrukdyti, tai gyvenimas? Iš kurios ekrano pusės? Apšviestos ar tamsios? “ – klausia pjesės personažas.

„Kino pavasaris“: Muzikinių vaizdo klipų konkursas, 18:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Nauja režisierių karta perkėlė lietuviškus muzikinius klipus į naują lygą. Norėdami įvertinti jų darbą, „Kino pavasaris“ ir video agentūra „Zest Production House“ antrus metus kviečia į muzikinių klipų konkursą. Geriausius 2016-ųjų metų Lietuvos kūrėjų klipus rodysime kino teatruose, juos vertins tarptautinė komisija ir į seansus atėję žiūrovai, o apdovanos lietuviškos muzikos portalas PAKARTOT.

„Kino pavasaris“: „Tai tik Pasaulio pabaiga“, 20:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Šįkart Xavier Dolanas sukūrė filmą pagal prancūzų dramaturgo Jeano Luco Lagarce’o (G. Varnas pastatė spektaklį pagal jo „Tolimą šalį“; Gyčio Ivanausko teatro monospektaklio „Programa“ atsiradimą įkvėpė jo kūryba ir gyvenimas) pjesę.

„Rakija Klezmer Orkestar“ koncertas, 21:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Vieni nedaugelio Lietuvoje atliekančių klezmer muziką kolektyvų žada tradicijų mišrainę su šiuolaikiniais ritmais. „ Pasirodymo metu vyks karštas vakarėlis, nei vienas neliks abejingas, dings statusai, luomai, laipsniai – visi bus vienodai pakvaišę“, – kviečia grupė.

SEKMADIENIS, 03 26

Ekskursija „Kauno vienybės aikštė – tarpukario Lietuvos vienybės simbolis“, 13:00
Vienybės aikštė

Ekskursiją ves gidų kursų absolventas Algirdas Grikšas, kuris papasakos kaip Kaunas, carinės Rusijos paskutiniais dešimtmečiais būdamas labai skurdžiu ir vargingu, tapo gubernijos centru, o vėliau – tarpukario Lietuvos laikinąja sostine. Taip pat sužinosite, kad po 1918 m. Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo,  Lietuvai teko daug kariauti ir net tris kartus būti okupuotai. Būtina išankstinė registracija.

vienybes-aikste-kaunas-10

Spektaklis „Anderseno gatvė“, 12:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Ilgoji teatro salė šiame vienos dalies spektaklyje Hanso Christiano Anderseno pasakų motyvais virsta gatve, kurioje vaikystės ir pasakų pasaulis džiugus ir nerūpestingas. Režisierė – Inesa Paliulytė.

Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ pavasario lygiadienio koncertas, 19:00
„Žalgirio arenos“ amfiteatras, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Šis koncertas yra jau tradicinis muzikantų kvietimas drauge išsinerti iš žiemos stingulio ir žengti į gyvybės ir veiksmo kupiną metų laiką.

skyle

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia