Maršrutas kovo 23-25 dienoms

PENKTADIENIS, 03 23

Tautinio meno festivalis „Lygiadienio šokiai“, 14:00
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Tradicija tapusiame tautinio meno festivalyje, kurį organizuoja Kauno technikos kolegijos liaudiškų šokių kolektyvas „Pušynėlis“, taip pat dalyvaus Kauno kolegijos liaudiškų šokių kolektyvas „KauKas“, LSMU Veterinarijos akademijos liaudiškų šokių kolektyvas „Džigūnas“, Raudondvario kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvo „Vėjo malūnėlis“ jaunimo grupė.

lygiadienio

V. A. Mocarto operos „Mažosios „Figaro vedybos“ premjera, 15:00
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

„Figaro vedybos“ – tikrą revoliuciją operos žanre sukėlęs kūrinys, muzikinė komedija, pirmą kartą istorijoje parodžiusi, kad muzika gali kalbėti paprastų žmonių lūpomis, atskleisti jų vidines būsenas. Šis Mocarto darbas pranoko visas ankstesnes operas savo muzikine kalba, tobula vienove tarp teksto ir muzikos.

Kaune operą rengiantiems studentams talkino muzikos eruditai iš Austrijos mieste Zalcburge esančio Mozartu vardu pavadinto universiteto, įkurto prieš du šimtus metų, pagerbiant ten gimusį vieną garsiausių pasaulio kompozitorių. Šiandien tai viena labiausiai gerbiamų muzikos švietimo institucijų, kurioje savo patirtimi ir žiniomis dalijasi muzikos pasaulio korifėjai. Prie „Mažųjų „Figaro vedybų“ pastatymo dirbo režisierius Michaelas Woodwoodas iš D. Britanijos ir Mocarteumo profesoriai ekspertai: dirigentas profesorius emeritas Josefas Wallnigas, pianistas Wolfgangas Niessneris, pianistė Gaiva Bandzinaitė ir vokalo pedagogas profesorius Andreas Macco.

Parodos „Nepriklausomų valstybių – Lietuvos ir Latvijos – kūrėjai Mintaujos gimnazijoje“ atidarymas, 16:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Šiaulių „Aušros“ muziejus inicijavo projektą, kurio tikslas – muziejinėmis priemonėmis – paroda ir knyga – per Mintaujos gimnazijos moksleivių likimus papasakoti Lietuvos ir Latvijos kelią į Nepriklausomybę, perteikti nepriklausomų valstybių istorijos fragmentus. Paroda parengta lietuvių ir latvių kalbomis, joje eksponuojami originalūs eksponatai ir eksponatų kopijos iš 29 abiejų šalių atminties institucijų ir 6 privačių archyvų bei kolekcijų.

Atidarymo renginyje dalyvaus Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktorius Raimundas Balza ir pavaduotoja Virginija Šiukščienė, G. Eliaso Jelgavos istorijos ir meno muziejaus direktorė Gita Grasė, direktorės pavaduotojas dr. Gints Putikis, direktorės pavaduotoja Marija Kauperė. Eiles skaitys aktorius Aleksandras Rubinovas, kanklėmis skambins dr. Laura Lukenskienė.

Parodą galėsite aplankyti iki balandžio 28-osios.

Martos Vosyliūtės tapybos parodos „Second hand kultūra Lietuvoje“ atidarymas, 17:30
„Parko“ galerija, M. Valančiaus g. 6

„Tapybos seriją pradėjau maždaug nuo 2009 metų, pirmiausia iš naujo permąsčiusi meno paveldą – ramybės nutviekstą Algimanto Kuro tapybą, kurioje gamta labai taikiai suvalgo to meto šiukšles. XXI amžiaus šiukšlės jau gerokai agresyvesnės, gamta jų taip lengvai neapžios. Tam skirta atskira paveikslų serija“,– rašo autorė. Jos parodą aplankyti galėsite iki balandžio 12 d.

29426152_2029172663766491_1853190100876263424_n (1)

Premjera. Spektaklis „Noktiurnas“, 18:00
KAVB Senųjų ir retų spaudinių skyrius, K. Donelaičio g. 8, II a.

Vienas produktyviausių Lietuvos režisierių, pastatęs daugiau nei 100 spektaklių Lietuvoje ir užsienyje, Gytis Padegimas kartu su teatro, kino ir televizijos aktoriumi Dovydu Stončiumi didžiausiuose Lietuvos knygynuose ir bibliotekose pristato tragiškos istorijos spektaklį, pasakojantį apie tai, kaip gyvenime svarbu atleisti.

D. Matvejevo nuotr.

D. Matvejevo nuotr.

Kino vakaras: trumpametražiai gruzinų filmai, 18:30
Gruzijos meno ir skonio namai, K. Donelaičio g. 91

Šįkart ekrane –Tamaz Gomelauri „Būk sveikas, brangusis“ ir Budzina Čcheidze „Ypatingas reisas“.

trumpa

„Kino pavasaris“: „120 dūžių per minutę“ (Beats per Minute), 21:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Filmas pulsuoja gyvenimu, širdį veriančiomis istorijomis ir aukština politinį aktyvizmą, tad jau dabar jį galima pavadinti modernaus queer kino klasika. Režisierius remiasi asmenine patirtimi, kad pavaizduotų, kaip gyveno ir veikė AIDS aktyvistų grupė „ACT UP-Paris“ praėjusio amžiaus 10-ąjį dešimtmetį. Istorija prasideda nuo grupės susirinkimo. Jos nariai dėlioja veiksmų ir debatų strategiją, prisijungia ir grupelė naujokų, kurie sutinkami labai šiltai. Tarp jų – ir ŽIV neturintis Natanas, kurio dėmesį vis patraukia nuoširdus ir atviras grupės narys Šenas. Natanui vis labiau įsitraukiant į aktyvistų veiklą – susirinkimus, protestus medicinos laboratorijose, švietimą mokyklose, politinius mitingus – romantiški santykiai su Šenu stiprėja.

„Sullen Guest“ koncertas, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Death/doom metal muziką atliekantys lietuviai koncerto metu pristatys naujausią savo albumą, o vakarą paįvairins baltarusių grupės „Dymna Lotva“ ir „Victim Path“.

ŠEŠTADIENIS, 03 24

Performansas „Iš naujo“, 14:00
VDU, V. Putvinskio g. 23

Aštuoni žmonės, trys duetai ir eksperimentas, nuvilnijantis fakulteto erdvėmis. Istorijos eiga – žiūrovo pasirinkimas. Alessandro Baricco „Triskart aušroje“ romano vaizdiniai.  Du personažai, susitinkantys tris kartus, tačiau kiekvienas kartas yra vienintelis, pirmas ir paskutinis. 

Šokio / performatyvaus judesio eksperimentas paremtas skirtingomis improvizacijos technikomis. Etiudų principu kuriamas interaktyvus spektaklis.

Istorijas kuria VDU vaidybos programos IV kurso studentai: Modesta Jakeliūnaitė, Justė Buslavičiūtė, Milda Jonaitytė, Ričardas Myka, Gabrielė Penčylaitė, Donatas Ališauskas, Arnis Aleinikovas, Inga Sanakojevaitė. Režisierė / choreografė: šiuolaikinio šokio šokėja Lina Puodžiukaitė – Lanauskienė

Lietuvos kurčiųjų draugijos 80-mečio šventė, 15:00
VDU Didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Tai bus pats įspūdingiausias pastarųjų metų Lietuvos kurčiųjų bendruomenės renginys.Jame bus atskleista paslaptis ir įteikiamos 8 nominacijos – kas tapo labiausiai nusipelnę jas gauti? Šią šventę globoja LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, o tarp svečių – iškiliausi Lietuvos politikos ir visuomenės žmonės.

„Kino pavasaris“: „Michelin“ žvaigždutės: virtuvės istorijos“, 16:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Gyvename laikais, kai žmonija yra pamišusi dėl maisto: fotografuojamas net ir kasdienis valgis, šlovinami virtuvės šefai, o socialinėje medijoje giriamasi patiekalais tarsi trofėjais. Šis dokumentinis filmas prasiskverbia pro blizgantį paviršių ir siūlo nuoširdų, tačiau be galo aštrų ir aktualų žvilgsnį į „Michelin“ žvaigždutes pelniusių šefų ir jų restoranų kasdienybę. Auksiniame gastronomijos amžiuje šis filmas seka neįtikėtinų meniu ir kulinarijos šventyklų pasakas bei kapsto giliai po „Michelin“ gido istoriją, jo trūkumus ir neretai kritinę reikšmę šiuolaikinei maisto kultūrai.

Atradimų vakaras: „(ne)Ieškok laimės“ su Justu Jankausku, 18:00
Galerija „Nyčės ūsai“, Pilies g. 1

Galerijoje skambės dainuojamosios poezijos garsai su Justu Jankausku, neseniai grįžusiu iš Filipinų. Savo santykį su muzika jis apibūdina labai paprastai: „Aš visada su muzika. Nuo pat vaikystės Ji seka mane iš paskos. Bandžiau keletą kartų atsikratyt – supratau… neišdegs! Tai taip ir džiaugiamės vienas kitu iki šiol. Ateikit ir Jūs su mumis pasidžiaugti“.

jankauskas

Diskusija „Populizmas ir post-demokratija“, 18:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

Populizmas dažnai traktuojamas kaip viena iš didžiausių grėsmių XXI amžiaus Europos demokratijoms. Kritiškas požiūris į tokią traktuotę leidžia užduoti du tarpusavyje susijusius klausimus: kiek demokratijos vis dar yra ES nacionalinėse demokratijose, ir kaip populizmas gali būti konceptualizuotas tokiame kontekste. Šeštadienį laukiaį sociologo Karolio Jonučio pristatymas ir diskusija šiomis temomis.

Spektaklis „Keturi“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Spektaklis sukurtas naudojant ištraukas iš kultinio Viktoro Pelevino romano „Čiapajevas ir Pustota“. Pats autorius apie savo kūrinį yra pasakęs, kad tai pasaulinėje literatūroje pirmas romanas, kurio veiksmas vyksta visiškoje tuštumoje. Režisierės Kamilės Gudmonaitės interpretacija – tai minties šuolių, ironijos ir paradoksų derinys, kuriame šiuolaikinė realybė persipina su Rytų kultūrų mitologija, o žemoji gatvės kultūra – su dvasiniais apmąstymais.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Donato Stankevičiaus nuotr.

„Žemės valanda“, 19:00
„Kūrybos kampas 360“, Pramonės pr. 6

„Žemės valanda“ – tai visame pasaulyje vykstanti akcija, skatinanti valandai išjungti elektros prietaisus, su simboline žinute: „antros Žemės neturime“. Kad būtų lengviau neįjungti šviesos ar ko kito namuose, apie Žemę kasdien galvojanti „Kūrybos kampo“ komanda kviečia akciją praleisti kartu ir pabendrauti įvairiomis zero waste, ekologinėmis ir kt. temomis.

„RavenJack“, „Asdasd“ ir „Sẽni“ koncertai, 21:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

„RavenJack“ – tai bliuzas, funkas, punkas ir
pschodelika. „Asdasd“ – jauna, perspektyvi roko grupė iš Kauno. Nors visai šviežiai susikūrę, jie žino kaip užkurti ugnį bet kokiomis sąlygomis. „Sẽni“ – sparčiai kylantys scenos naujokai iš Kauno, nebandantys savęs varžyti įprastomis muzikinėmis normomis, tad jų koncertuose galima išgirsti itin platų spektrą garsinių sąskambių.

SEKMADIENIS, 03 25

Edukacinis koncertas visai šeimai „Petia ir Vilkas“, 14:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Iki šiol Kauno miesto simfoninis orkestras pristatęs klasikinius kūrinius vaikams ir jaunimui tokius kaip: H. Ch. Anderseno pasaka „Alavinis kareivėlis“, C. Saint-Sanso „Žvėrių karnavalas“, 2018 m. KMSO parengė ir pristato rusų kompozitoriaus Sergejaus Prokofjevo simfoninę pasaką orkestrui ir skaitovui „Petia ir Vilkas“.

1936 m. S. Prokofjevas sukūrė muzikinę pasaką simfoniniam orkestrui ir skaitovui. Tai įdomi istorija, kurią papildo nuostabi muzika, joje skirtingi orkestro instrumentai įasmenina tos pasakos veikėjus. Kiekvienas pasakos personažas susilies su jį įgarsinančiu instrumentu, o skaitovas interpretuos istoriją sukurtą prieš daugiau nei 80 metų. KMSO pristydamas šią mzuikinę pasaką siekia suteikti galimybę vaikams per klausą geriau pažinti orkestrą ir jo instrumentus.

Salės futbolo A lyga: „Vytis“ – „Koralas“, 15:00
Kauno sporto halė, Perkūno al. 5

Sekmadienį – lemiamos salės futbolo aukščiausios lygos sezono rungtynės. Šalies čempionas Kauno „Vytis“ pergalės atveju užsitikrintų auksą ir galimybę atstovauti Lietuvai prestižiniame UEFA Futsal Cup turnyre. Tačiau lengva nebus – lygos naujokas Klaipėdos „Koralas“ kovoja dėl medalių ir jiems tai taip pat bus lemiamas egzaminas.

Priešvelykinis koncertas, 16:30
Kauno šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedra bazilika, Pilies g. 1

Į tradicinį, Kristaus kančią apmąstyti skatinančio priešvelykinio laikotarpio koncertą klausytojus kviečia preciziškasis Kauno styginių kvartetas. Skambės monumentalaus Franzo Josepho Haydno kūrinio „Septyni paskutiniai mūsų atpirkėjo žodžiai ant kryžiaus“ („Die sieben letzten Worte unseres Erlösers am Kreuze“) originali versija dviem smuikams, altui ir violončelei bei prelato Vytauto Stepono Vaičiūno komentarai, paaiškinantys paskutiniųjų Jėzaus Kristaus žodžių prasmes.

Spektaklis šeimai „Rūke“, 16:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Ežiukas, Meškiukas ir Zuikis – trys suaugę žmonės su savo tradicijomis, džiaugsmais, nuoskaudomis ir tikėjimu. Spektaklis pagal „Ežiuką rūke“ ir kitas Sergejaus Kozlovo pasakas – tai šių personažų vieno vakaro istorija, persmelkta buitimi ir visa joje gimstančia filosofija.

LKL: Kauno „Žalgiris“ – Panevėžio „Lietkabelis“, 17:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Arenoje įvyks praėjusio sezono „Betsafe–LKL“ finalo pakartojimas. Į Kauną atvykstantis Panevėžio „Lietkabelis“ bei brolių Lavrinovičių tandemas garantuoja gerą kovą, o Lietuvos čempionų radare dar vienos pergalės siekimas. Ją iškovoti su žaliai-baltų sirgalių palaikymu visuomet lengviau.

zalgiris

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia