Maršrutas kovo 22 – 24 dienoms

PENKTADIENIS, 03 22

Renginys „Be emocijų. Lenkų-lietuvių dialogas apie 1938-uosius metus“, 16:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

2018 m. Lenkija ir Lietuva minėjo nepriklausomybės atgavimo šimtmetį, taip pat diplomatinių santykių užmezgimo 80-metį. Dėl įvairių priežasčių abi valstybės diplomatinius santykius nusprendė užmegzti tik praėjus dvidešimčiai metų po nepriklausomybės atgavimo. Lenkijos instituto Vilniuje bei Kauno miesto savivaldybės iniciatyva, ant buvusio Lenkijos pasiuntinybės pastato Kaune bus atidengta atminimo lenta, o Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje apie Lietuvos-Lenkijos diplomatinius santykius tarpukaryje diskutuos lenkų ir lietuvių istorikai.

53061946_2200173836687708_5770453995726307328_n

Juozapinės muziejuje, 16:00
Juozo Tumo-Vaižganto memorialinis butas-muziejus, Aleksoto g. 10-4

Juozo Tumo-Vaižganto memorialinis butas-muziejus kviečia į tradicinę Juozapinių šventę. Dalyvauja Vydūno draugijos nariai Aida Sinkevičiūtė, Juozas Šidiškis, Aleksandras Žarskus, aktorė Kristina Kazakevičiūtė, etnologė Eglė Dvarionaitė-Vindašienė, Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos mokytojai Dalina Galskienė, Martyna Vitkauskaitė-Valantikonienė, Laima Toločkienė, Vidas Andriulionis ir mokiniai.

Ekskursija „Kauno kino teatrai. I dalis. Laisvės alėja“, 17:30
Laisvės al.

Kaune – jau beveik pavasaris. O šį pavasarį sukaks lygiai šimtas metų, kaip pavasarį Laikinojoje Sostinėje atidarytas pirmasis Nepriklausomos Lietuvos laikais kino teatras. Tai buvo kinas „Palas“ Laisvės alėjoje. Vilniečiai turi knygą „Vilniaus iliuzionai. Miesto kino teatrų istorijos“. Mes Kaune tokios neturime. Bet mes turime Mariją Oniščik! Autorė, istorijos tyrinėtoja, filosofė, gidė, rašo į „Kauno dieną“, o neseniai savo bloge „Marijos tekstai“ publikavo net dvi istorijas apie pastatus, kuriuose veikė kino teatrai. Tad „Gražinkime Kauną“ kviečia į ekskursiją su Marija Oniščik „Kauno kino teatrai. Pirmoji dalis. Laisvės alėja“, kuri prasidės Kauno centre penktadienį, kovo 22 d. 17 val. 30 min. Vietų skaičius ribotas, tad prašome jūsų adresu info@grazinkimekauna.lt atsiųsti el. laišką su tema „NORIU KINO“ ir nurodant, keliese būsite. Taip ketvirtadienį, kovo 21 d. perpiet jums atsiųsime informaciją apie tikslią ekskursijos pradžios vietą.

Spektaklis „Voicekas“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Georgas Büchneris laikomas vienu talentingiausių ir pažangiausių dramaturgu Vokietijoje. Turbūt žymiausia šio autoriaus pjesė yra „Voicekas“. Pjesės naratyvo pagrindas yra istorinė medžiaga, t. y., tikro žmogaus, „Germanwings“ piloto Andreaso Lubitzo istorija. Į ją konceptualiai pasižiūrėjo režisierius Antanas Obcarskas. Spektaklį į Kauną atveža Lietuvos nacionalinis dramos teatras.

Jurgos albumo pristatymas, 19:00
„Renginių oazė“, Baltų pr. 16

Naujoje dviguboje Jurgos vinilo plokštelėje, kuri prekyboje pasirodė vasario pabaigoje, suguls net 22 populiariausios ir skirtingą istoriją savyje nešančios dainos. Didelė jų dalis tarptautinio turo „Ten, kur tu“ metu vasarį-balandį nuskambės koncertuose Lietuvoje ir Kinijoje. Žinoma, ir Kaune.

ŠEŠTADIENIS, 03 23

Japonijos pluošto meno paroda „Pynimas“, 11:00 – 17:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Lankytojams siūloma pažintis su visame pasaulyje garsiu Japonijos pynimo menu (angl. basketry). Keliasdešimties nedidelio formato pynimo darbų kolekcija (kuratorė – Kakuko Ishii) sudaryta iš neseniai 30-metį atšventusios Pynimo parodų grupės (angl. Basketry Exhibitions Group) narių kūrinių.

Nuo XX a. 9-ojo dešimtmečio Japonijoje gyvuojanti menininkų grupė, subūrusi arti šimto narių, plėtoja archajines krepšių pynybos technikas, jas taiko šiuolaikinėms erdvinėms kompozicijoms. Iš tradicinių krepšių pynybos kilusi tarptautinė tekstilės pakraipa rado tinkamą dirvą Japonijoje, turinčioje senas krepšių gamybos tradicijas.

japonijos pluostinis menas 1

Teatro savaitė. Kauno miesto kamerinio teatro teatralizuota ekskursija „Teatrų bermudai“, 14:00
Miesto sode prie geltono skėčio

Dabartiniam Kauno Miesto sodui – apie 160 metų. Čia gimė visi 3 didieji Kauno teatrai, bet tai dar ne viskas. Nuo kapinių iki teatrų Bermudų trikampio, nuo balaganų mediniame paviljone iki šiuolaikinio meno, nuo kepyklos iki operos, nuo kėgelbano iki absurdo teatro. Kokio tik šiurpaus azarto nepatiriama, atskleidžiant įvykių prie gynybinės miesto sienos ypatumus! Visa tai pasakoja du personažai, kuriuos sutiksite Miesto sode. Būtina išankstinė registracija: kasa@kamerinisteatras.lt, 8 612 62 226.

„Café du Monde“: „Open Mic“, 18:00
„Cafedemic“, S. Daukanto g. 28

„Café du Monde“ prasidėjo pasakojimo dirbtuvėmis, o dabar atėjo metas pasirodymams! Mėgsti pasakoti istorijas ir nori išbandyti save prieš auditoriją, o gal tiesiog nori pasiklausyti kitų pasakojamų istorijų? Open Mic istorijų pasakojimo vakaras kaip tik tau.

cafe

„Kino pavasaris“: „Dvilypiai gyvenimai“ (Non-fiction), 18:15
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Alenas – savimi pasitikintis ir sėkmingas knygų leidyklos direktorius, tačiau kasdien susiduriantis su asmeninio bei profesinio gyvenimo pakilimais ir nuosmukiais. Jo santykiai su žmona, populiaria aktore Serena (Juliette Binoche), atrodo išsikvėpę, o darbe kyla sunkumų su leidyklos nuolatiniu rašytoju, parašiusiu naują knygą. Maža to, Alenas dega entuziazmu priimti socialinių tinklų ir skaitmeninės eros iššūkius, tačiau jo užmojai sulaukia ne tik kolegų bei draugų palaikymo, bet ir aršios kritikos.

dvilyp

Teatro savaitė. Susitikimas su spektaklio „Samurajaus knyga“ kūrėjais, 19:30
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Teatras kviečia į susitikimą su spektaklio-metaforos apie Lietuvos – mažos šalies – padėtį Europos Sąjungoje, apie pozityvumą, lojalumą ir tikėjimą SAMURAJAUS KNYGA kūrėjais. Susitikimą moderuos Miglė Munderzbakaitė, VDU Menų fakulteto doktorantė. Prieš susitikimą, 18 val. turite galimybę išvysti spektaklį.

Grupės „Pilnatys“ koncertas, 20:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Vilniečių indie roko ketveriukė „Pilnatys“sugrįžta į Kauną. Šios progos kaltininkas – ką tik pasirodęs debiutinis grupės EP „Žuvy“”, įkvėptas lietuviško pajūrio, bėgančio laiko ir kasdienybės paradoksų. Grupės kūryba svajinga ir lengva, su subtilios psichodelikos ir ironijos prieskoniais. Nusprendęs kurti tekstus tik gimtąją kalba, grupės vokalistas Marius, pažado laikosi ir visos dainos koncerte skambės būtent taip.

SEKMADIENIS, 03 24

„Kino pavasaris“: „Kodėl mes kūrybingi?“ (Why Are We Creative?), 15:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Režisierius, prodiuseris, daugiau nei 100 apdovanojimų, tarp jų ir „Kanų liūtų“, laimėtojas, profesorius Hermannas Vaske 30 metų filmavo garsiausius pasaulio žmones. Sutaręs su jais interviu, paklausia: „Kodėl esate kūrybingas?“. Filme – virš 50 įtakingų asmenybių, tarp kurių – Davidas Bowie, Björk, Wimas Wendersas, Jimas Jarmuschas, Davidas Lynchas, Angelina Jolie, Yohji Yamamoto, Vivienne Westwood, Marina Abramović, Dalai Lama, Stephenas Hawkingas ir kt. Jų atsakymai – tai, kas amžina.

Poezijos ir muzikos improvizacijos „Tylos sodai“, 18:30
„Teatro klubas“, Vilniaus g. 22

Tai muzikos improvizacijų programa pagal mėgstamiausius aktorės ir poetės Birutės Mar eilėraščius, kurioje skamba lietuvių poetų Just. Marcinkevičiaus, D. Kajoko, J. Strielkūno, M. Martinaičio, R. Katinaitės-Lumpeckienės ir pačios Birutės Mar eilės; tai savita žodžių ir garsų meditacija, kviečianti klausytojus kartu pabūti kūrybos erdvėje, kur iš čia ir dabar tvyrančios bendros tylos gimsta žodis ir muzika.

mar

„Kino pavasaris“: „Netikėta meilė“ (An Unexpected Love), 19:15
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Šioje sąmojingoje romantinėje komedijoje du garsiausi Lotynų Amerikos aktoriai – nuostabioji Mercedes Morán ir žavusis Ricardo Darínas – vaidina vidutinio amžiaus porą, išgyvenančią egzistencinę krizę. Po 25 metų santuokos Markosas ir Ana ima kelti klausimus apie meilę, aistros prigimtį bei ištikimybę ir priima sprendimą, kuris iš esmės pakeis jų gyvenimą. Nors iš pradžių viengungystė pasirodo viliojanti ir įdomi, jai gyvenimas netruks pavirs monotonišku, o jam – kone košmaru.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia