Maršrutas kovo 21-24 dienoms

Svarbu! Ruošiame balandžio leidinį „Kaunas pilnas kultūros“ ir siekiame į jo renginių maršrutą įtraukti kuo įvairesnių pasiūlymų. Praneškite apie savo organizuojamus renginius pildydami šią formą.

Nuotraukoje – spektaklis „Diena ir naktis“.

PIRMADIENIS, kovo 21 d.

Pasaulinė poezijos diena Maironio namuose, 17 val.
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Maironio namuose Kauno poetai skaitys naujausią savo kūrybą, smuiku grieš Kristina Katavičiūtė. Taip tradiciškai bus minima Pasaulinė poezijos diena. Kaip savo laiške, skirtame šiai progai, 2002-aisiais rašė UNESCO generalinis direktorius Koičiro Masuura, „Jeigu egzistuoja menas, kuris panaikina ribas ir kuriam negalioja jokie apibrėžimai, tai toks menas – poezija. Kita vertus, poezija yra bendravimo būdas, poezija yra absoliuti kalbos laisvė, poezija – vieta, kurioje susitinka ir susipina realybė ir svajos“.

Specialus festivalio „Kino pavasaris“ seansas: „Nulis motyvacijos“, 18 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Didžiausias Lietuvos kino festivalis „Kino pavasaris“ šiemet vienu metu prasidės ir Vilniuje, ir Kaune. Ypatingas dėmesys bus skiriamas savanorystei, tad specialiame išankstiniame seanse įvairia savanoriška veikla užsiimantys asmenys ir organizacijos. Filmas iš Izraelio „Nulis Motyvacijos“ („Efes Beyahasei Enosh“) – komiška drama apie dvi geriausias drauges, atliekančias karo tarnybą.

„Jazzlong“: „The Septet“, 20 val.
Klubas „Orixo“, Jonavos g. 40

Pavadinimas sufleruoja, kad pirmadienį serijos „Jazzlong“ scenoje išvysime septynis džiazo muzikantus. Tai Mindaugas Vadoklis (trimitas), Kazimieras Jušinskas (altas), Donatas Petreikis (tenoras), Danielius Pancerovas (baritonas), Žygimantas Bačkus (gitara), Augustas Genutis (bosas), Ignas Kasikauskas (būgnai). „The Septet“ atlieka tik savos kūrybos kūrinius.

ANTRADIENIS, kovo 22 d.

Vilniaus mažojo teatro spektaklis „Bedalis ir labdarys“, 18 val.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Šiuolaikinis Lietuvos teatras vis dažniau įkvėpimo ieško nūdiena alsuojančioje lietuviškoje literatūroje. Pagaliau atėjo metas teatre prabilti apie dabartį, apie mūsų amžininką, naująjį herojų bandantį išlikti ir kurti savo būtį čia ir dabar. Paulinos Pukytės knygos „Bedalis ir labdarys“ pastatymą inicijavusi režisierė Gabrielė Tuminaitė pabrėžia, kad Mažojo teatro dėmesys šiuolaikinei literatūrai ir vienai iš įdomiausių nūdienos lietuvių autorės Paulinos Pukytės kūrybai nėra atsitiktinis. Spektaklio premjera Vilniuje įvyko 2015-ųjų lapkritį.

„Soul Street Dance“ (JAV) ir Kauno šokio teatro AURA pasirodymai, 19 val.
VDU Didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Gatvės šokio profesionalai iš JAV „Soul Street Dance“ susibūrė 1996-aisiais Teksase. Jie yra šokę garsiausiose JAV ir Europos scenose, jų pasirodymų metu skamba ir Vivaldis ir rokenrolas, o programa savo novatoriškumu, šmaikštumu bei aukštu choreografijos lygiu patraukia ir sužavi patį įvairiausią žiūrovą. Svečiai ir Kauno šokio teatras AURA renginyje pasirodys kartu, šokėjai iš JAV taip pat atliks performansą „The Art of Hip-Hop“.

Vilhelmo Čepinskio ir kamerinio orkestro „Senoji Camerata“ koncertas, 19 val.
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Lietuvos smuiko virtuozas Vilhelmo Čepinskio ir jo įkurtas styginių orkestras „Senoji Camerata“ pirmąkart didžiojoje „Žalgirio“ arenos erdvėje prikels muzikinę austrų kompozioriaus Franzo Schuberto poeziją.

Edmundo Kartano parodos „Perspektyva“ atidarymas, 18 val.
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

„Perspektyva“ – pirmoji tapytojo E. Kartano personalinė paroda. Autorius teigia: „Kūriniuose ieškau ir noriu parodyti perspektyvą, kuri nebūtinai nuvesta per liniją, bet gali būti vaizduojama per toną ar spalvos pasikeitimą. Taip pat įdomu tai, kad PERSPEKTYVA turi ir kita reikšmę – tai yra ateities planavimas matymas, praeities perspektyva, kai gali palyginti, kur buvau, kas esu ir kur einu“.

perspektyva

TREČIADIENIS, kovo 23 d.

„Kino klasikos klubas“: „Hugo išradimas“, 18 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Penkiais „Oskarais“ apdovanotame filme realybė panaši į stebuklinę pasaką. 1930-ųjų Prancūzija. Našlaitis Hugo gyvena traukinių stotyje. Kadaise gaisre žuvęs tėtis laikrodininkas sūnui parodė robotą, ir dabar berniukas kartu su naująja drauge Izabele nori jį atgaivinti. Ne mažiau svarbus yra kitas šio nuotykių filmo herojus – prancūzų kino pionierius, fantastinio kino pradininkas Georges’as Mélièsas, kurį suvaidino garsus aktorius Benas Kingsley. Jo gimimo metinėms ir skirtas šis „Kino klasikos klubo“ senasas.

Georges’as Mélièsas buvo tikras burtininkas – jis kūrė filmus su neįtikėtinais siužetais, išrado begalę triukų, be kurių negalima įsivaizduoti nuotykių kino. Kai dar nebuvo spalvotos kino juostos, jis savo filmus spalvino teptuku ir dažais. „Hugo išradimą“ sukūręs režisierius Martinas Scorsese sakė, kad kinas – tai stebuklas, įkūnijantis slapčiausias fantazijas. Georges’as Mélièsas mokėjo jas realizuoti kaip niekas kitas.

KETVIRTADIENIS, kovo 24 d.

IQ diena, 12 val.,
Įvairios vietos

IQ diena –tai KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto studentų atstovybės organizuojama mokslo populiarinimo diena. Ji susidės iš kelių renginių:intelektualinių varžytuvių, orientacinių varžybų Kaune bei protmūšio, diskusijų ir apdovanojimų.

Spektaklis „Diena ir naktis“, 18 val.
Kauno kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Scenoje – skaudi lietuvio ir žydės meilės istorija, kurioje atsiveria sudėtingi dviejų skirtingų tautų santykiai bei jų bendros istorijos žaizdos. Visa tai atsitiko Lietuvoje Antrojo pasaulinio karo metu. Atrodo, viskas ramiai galėtų gulėti archyvų saugyklose. Bet žydų katastrofos Lietuvoje tema visuomenėje dar ir šiandien sukelia nevienareikšmišką reakciją su daugybe prieštaringų emocijų, iššaukia aštrias diskusijas su kaltinimų ir teisinimosi motyvais.
Pjesę spektakliui parašė dramaturgė Daiva Čepauskaitė. Dramos siužetas sukurtas, remiantis istorinėmis to meto aplinkybėmis, 1941-1945 metų archyviniais dokumentais bei liudininkų prisiminimais. Tačiau tai nėra dokumentinis reportažas ar konkrečių asmenų išgyvenimo istorija. Visi pjesės personažai išgalvoti.

Paroda-pjesė „Anglija“, 19 val.
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

„Anglija“ – tai interaktyvus parodos pristatymas, vakaro metu virstantis spektakliu apie žmogų, kuriam gyvybę dovanojo kito žmogaus širdis. Jo pradžią, dar prieš pasirodant aktoriams, skelbia pati galerijos ekspozicija. Spektaklis sukurtas „site-specific“ meno principu. Jam ne atsitiktinai pasirinkta galerijos erdvė – mat tokia pristatymo forma dar labiau išryškina pagrindinę pjesės temą: vieno dalyko gyvavimą kitame – širdies, kultūros ir teatro gyvavimą ten, kur jiems įprastomis aplinkybėmis nepriklauso būti.

Pjesės autorius Timas Crouchas yra plačiai pripažintas inovatyvių, interaktyvių ir jautrių spektaklių kūrėjas. Jis „Angliją“ pirmą kartą pristatė 2007 metais legendiniame „Edinburgh Festival Fringe“ meno festivalyje. Spektaklio kūrybinę grupę sudaro įvairių meno sričių kūrėjai – teatro, grafinio dizaino, muzikos ir fotografijos: Igoris Abramovičius, Redita Dominaitytė, Modestas Kapustinskas, Deivis Lukas, Mantas Meškerys, Laura Misiukevičiūtė, Miglė Petronytė, Urtė Ramšaitė, Milda Sokolovaitė, Severina Špakovska. Beje, užsiregistruoti į spektaklio peržiūrą reikia paspaudus šią nuorodą.

12842475_10153445621931724_57276062_o

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia