Maršrutas kovo 2 – 5 dienoms

PIRMADIENIS, 03 02

Tarptautinės odos miniatiūrų parodos „Ex Improvizo // Ne Tikėtai“ atidarymas, 17:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Paroda skirta Čiunės Sugiharos veiklos Kaune aštuoniasdešimtmečiui. Parodoje savo darbus pristato šešiolika autorių iš Lietuvos ir Latvijos. Joje eksponuojami nedidelio formato darbai: knygos, dekoratyvinės formos, dėžutės, odos skulptūros, eksperimentiniai darbai. Šalia profesionalių odos menininkų darbų galima pamatyti ir kitų meno sričių dailininkų kūrinius iš odos. Visus juos vienija pasirinkta medžiaga ir kūrybinis procesas.

B. Brazdžionio minėjimo vakaras, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Maironio lietuvių literatūros muziejus kviečia į Bernardui Brazdžioniui skirtą atminimo vakarą, kuriame bus prisiminta 1940 m. rašytojui įteikta Valstybinė literatūros premija. Renginyje dalyvaus muziejininkė Jūratė Ivanauskienė, literatūrinę-muzikinę programą MES – PALIKUONYS AMŽIUOS NEPAKLYDUSIO LIETUVIO atliks aktoriai Virginija Kochanskytė, Petras Venslovas, solistė Rita Preikšaitė ir pianistė Rūta Blaškytė.

ANTRADIENIS, 03 03

„Literatūriniai pavakariai“: „staiga pasaulis tampa mažas“, 15:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

VDU studentų kūrybinė grupė „Declamationes“ rengia pokalbių ciklą „Literatūriniai pavakariai“, kuriame svarstomi literatūros klausimai, skaitomi tekstai, skamba muzika. Pavakariai – tai metas, kai dienos šviesa pamažu tirpsta vakaro šėšėliuos ir gimsta susimąstymo, tylaus budėjimo valanda. Pokalbis su poetu Antanu A. Jonynu suksis apie poetinę komunikaciją ir poeto-oratoriaus laikyseną.

Vytauto Kandroto knygos „Pažink Prancūziją“ pristatymas, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Autorius yra išleidęs kelias dešimtis knygų apie Lietuvą, o šįkart skaitytojams siūlo pažinti Prancūziją – kaip pats sako, savo mylimiausią šalį po gimtinės. Jau dvidešimt metų po Prancūziją keliaujantis ir kasmet aplankantis vis kitą jos regioną autorius šioje knygoje dalijasi sukauptomis žiniomis, patirtimi ir įspūdžiais.

Festivalis „Nerk į teatrą“: spektaklis „Orfeo. Miesto šviesos“, 18:30
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

10-ajame tarptautiniame edukaciniame teatro festivalyje vaikams ir jaunimui kūrybines pajėgas apjungs teatralai iš Lietuvos, Vengrijos, Lenkijos ir Islandijos. Jubiliejinio festivalio tema – vandenynai, vaizduotę plukdysiantys plačiais pažinimo vandenimis bei kartu priminsiantys apie ekologines problemas. Per penkias festivalio dienas teatro laivas nuplukdys dalyvius į smagius susitikimus su teatro kūrėjais: aktoriais, dailininkais, režisieriais, aplankys jaukias spektaklių salas ir užutėkius. Iš viso net 27 kūrybinės dirbtuvės, 8 spektakliai ir Jaunimo zonos renginiai.

Antradienį susitikti kviečia režisierius Naubertas Jasinskas ir dramaturgė Dovilė Zavedskaitė: „Orfėjo ir Euridikės mitas, Švedijos didžėjaus Avicii istorija ir mūsų pačių patirtys atvedė prie nejudrumo temos. Kūrybos procesą įsuko suvokimas, jog dauguma mūsų yra užsikirtę, lyg skleistume ne dinamišką, judrų garsą, bet nuolatos pasikartojantį motyvą.“ Po spektaklio vyks diskusija, kurioje dalyvaus spektaklio aktoriai, pokalbį moderuos teatrologas Lukas Alsys.

Teatro nuotr.

Monospektaklis „Nataša“, 19:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Vilniaus senamiesčio teatro monospektaklis pagal Jaroslavos Pulinovič pjesę „Natašos svajonė“ – įtraukianti ir sukrečianti vaikų namų auklėtinės istorija. Kiek daug niekada meilės nepatyrusi mergina gali padaryti dėl savo svajonės? Koks gilus yra dūžtančios svajonės skausmas? Natalija kviečia į atvirą pokalbį apie karščiausią gyvenimo svajonę ir jos kainą. Spektaklyje vaidina Natalija Skirmunt. Spektaklio režisierė Erika Stankevičiūtė, kompozitorė Ana Babuškina, kostiumų dizainerė Greta Subatavičiūtė.

Teatro nuotr.

Eurolyga: Kauno „Žalgiris“ – Maskvos srities „Chimki“, 20:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Pavasaris paprastai tampa naujų darbų pradžia, todėl mačas su Rimo Kurtinaičio treniruojama Maskvos srities „Chimki“ ekipa gali tapti nauju atspirties tašku. Žinoma, rezultatyviausio Eurolygos žaidėjo Aleksejaus Švedo vedami varžovai tokiu scenarijumi netiki, tačiau Rusijos žvaigždynas retai kada jaučia tokią atmosferą, kokia nuolat vyrauja „Žalgirio“ arenoje

NLRL pusfinalis: „Kaunas Hockey“ – „Baltų Ainiai/HC Klaipėda“, 20:00
Kauno ledo arena „Baltų ainiai“, Aušros g. 42C

Kovą dėl kelialapio į Nacionalinės ledo ritulio lygos finalą pradeda dvi Kauno komandos. Ant ledo – vėsu, tribūnose bus karšta.

TREČIADIENIS, 03 04

Praktinis seminaras „Sociologija, miestas ir tvarus dalyvavimas“, 9:30
Vytauto Didžiojo universiteto Sociologijos katedra, V. Putvinskio g. 23

Mokslinis-praktinis seminaras skirtas miesto valdžios ir vietos bendruomenių santykiams bei sociologo / antropologo, kaip potencialaus tarpininko tarp miesto valdžios ir bendruomenės vaidmeniui. Dirbtuvių vedėjai – Dr. Paulas Drausas, sociologas, etnografas, Mičigano-Dearborno universiteto (JAV) profesorius, kurio mokslinių interesų sritys apima kaimynystės, kraštovaizdžio kaitos ir pažeidžiamų gyventojų grupių analizę poindustriniame mieste; Dr. Liutauras Kraniauskas, miesto sociologas, vienas iš projekto paraiškos „Klaipėda – Europos kultūros sostinė 2022” rengėjų, Socialinių pokyčių studijų centro Klaipėdos universitete vadovas; Dr. Jūratė Tutlytė, „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos „Dizainas laimei“ kuratorė, Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto docentė; Austėja Bliumkytė-Padgurskienė – KultūrBendruoMeniškų projektų kuratorė, gidė. Seminaras vyks anglų kalba. Forma registracijai: https://tinyurl.com/VDU-SMF.

Jono Danielevičiaus nuotr.

Festivalis „Nerk į teatrą“: ekskursija „Ant laivo denio. Teatro užkulisiai“, 12:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

15-18 m. jaunuolius paplaukioti po klaidžius teatro koridorius kartu su kruizo kapitonu – teatro vadovu ir aktoriumi, Egidijumi Stanciku – kviečia festivalis „Nerk į teatrą“. Vadovas gerai žino visus teatro povandeninius rifus ir salas–vietas, kuriose menininkai ieško įkvėpimo, kur aktoriai yra grimuojami, paverčiami naujais personažais, taip pat kurios vietos yra pačios geriausios stebėti spektaklį Didžiosios scenos denyje-parteryje. Negailėkite klausimų! Egidijus Stancikas teatrui vadovauja daugiau nei dešimt metų, tad iš jo gali išgirsti ne vieną įdomią ir įkvepiančią istoriją.

Seminaras „Kūrybiniai ir kultūriniai bendruomenių verslai“, 14:00
„Kaunas 2022“, Laisvės al. 36

„Kūrybinių ir kultūrinių bendruomenės verslų kūrimo bei plėtros mokymai“ buvo pradėti 2019 metų spalio mėnesį ir juose dalyvavo daugiau nei 20 Kauno miesto ir Kauno rajono kultūros ir kūrybinio verslo antreprenerių bei bendruomenės entuziastų, siekiančių sukurti socialinius ir kultūrinius projektus bei steigti bendruomenines organizacijas ar įmones. Baigiamojo, visiems atviro seminaro metu dalinsitės gerąja patirtimi ir klausysitės svečių. Taip pat prisistatys mokymuose dalyvavusios bendruomenės, bus aptartas vykusių mokymų turinys ir svarbiausios temos. Seminaro lektoriai – Indrė Engelkytė ir Phil Tulba.

Knygų „Paklydę paukščiai“ ir „Marriage for Love“ pristatymas, 16:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Susitikimo metu bus kalbama apie rašytojos Birutės Putrius knygą „Paklydę paukščiai“ ir prof. Violeta Kelertienės ir Marytės Racys verstą Žemaitės prozos knygą „Marriage for Love“. Pokalbyje dalyvaus rašytoja Birutė Putrius, prof. Violeta Kelertienė, prof. Dalia Kuizinienė.

Rašytojos Birutės Putrius romanas „Paklydę paukščiai“ – tai pasakojimas apie pirmuosius išeivių iš Lietuvos žingsnius naujoje šalyje, jų bandymą įsitvirtinti ir pastangas išsaugoti ryšį su gimtąja šalimi. Tuo tarpu Violeta Kelertienė, literatūros profesorė, vertėja drauge su Maryte Racys jau kurį laiką vertė lietuvių literatūros klasikės Žemaitės kūrybą į anglų kalbą. Vertėjos susidūrė su daug sunkumų. Viename interviu Violeta Kelertienė kalbėjo: „Žemaitė rašė tarmiškai – taip, kaip pati kalbėjo. Žemaitės tekstų turinys paremtas kaimiškomis ir feministinėmis to meto realijomis. Todėl kyla dilema, kaip nenuskriausti autorės ir likti suprastai šiuolaikiniams anglakalbiams skaitytojams.“

Filmas „Mano dukrai Samai“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

„Mano dukrai Samai“ – tai jaunos motinos meilės laiškas dukrai, kviečiantis į nepaprastai intymią ir giliai sukrečiančią kelionę po moters gyvenimą kare. Filme pasakojama Waados al-Kateab penkerių metų gyvenimo istorija sukilimo niokojamame Alepe, Sirijoje, kur ji, aplink ją siaučiant katastrofiškam konfliktui, įsimyli, susituokia ir pagimdo Samą. Moters kamera fiksuoja neįtikėtinas netekties, juoko ir išgyvenimo istorijas, kol galiausiai Waadai tenka stoti į akistatą su sunkiu pasirinkimu – pabėgti iš miesto tam, kad apsaugotų dukters gyvybę, ar likti. Waada žino, jog išvykti – tai atsisakyti kovos už laisvę, dėl kurios ji tiek daug paaukojo. „Mano dukrai Samai“ – pirmoji „Emmy“ apdovanotų režisierių Waados al-Kateab ir Edwardo Watts dokumentinė juosta.

Aidos Čižikaitės paskaita „Interlingvistika“, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio padalinys, Raseinių g. 26

Paskaitos metu lektorė padės atsakyti į klausimus kaip gimsta kalba, kiek egzistuoja kalbų, kurią kalbą mokytis, kaip išmokti visas kalbas, ar gali užtekti vienos kalbos, ar visos kalbos „lygios“? Ar žinotte, kad keičiant galūnes ir pridedant priešdėlius ir priesagas iš kiekvienos šaknies galima pasidaryti visus reikalingus žodžius, todėl užtenka išmokti darybos priemonių nekintamas reikšmes ir nuo 100 iki 300 žodžių šaknų?..

KETVIRTADIENIS, 03 05

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio paminėjimas, 16:00
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

Diskusijoje apie kelią į Nepriklausomą Lietuvą dalyvaus: Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ; Prof. Vytautas Landsbergis, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas, Sąjūdžio garbės pirmininkas; Nijolė Oželytė, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signatarė; Egidijus Aleksandravičius, Vytauto Didžiojo universiteto Istorijos katedros profesorius; Kazys Starkevičius, Lietuvos Respublikos Seimo narys; Kamilė Berinkevičiūtė ir Laura Lodaitė, Kauno Kovo 11-oios gimnazijos mokinės. Renginį moderuos Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos tarybos pirmininkė Vincė Vaidevutė Margevičienė ir Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Edita Gudišauskienė. Koncertinę programą atliks Kauno pirmosios muzikos mokyklos kanklininkių ansamblis.

Saulės Noreikaitės instaliacijos „Kol susidėvės//Until it wears off“ atidarymas, 17:00
VDU menų galerija „101“, Muitinės g. 7

Galerijos erdvėje, virsiančioje vientisu organizmu, pristatoma nauja Saulės Noreikaitės instaliacija nagrinėjanti mūsų fizinio kūno trapumą. Centrinis ekspozicijos kūrinys  – video darbas, kuriame trupantis naratyvas atskleidžia įvairius rūpestingumo, rūpinimosi savimi ir kitais aspektus. Galerijoje esantys objektai tampa žmogaus vidaus sistemos organais valančiais kūną ir taip pratęsia video kūrinį fizinėje erdvėje. Atėję lankytojai tampa galerijos kūno dalimi. Video kūrinio (30 min.) peržiūros atidarymo metu: 17.00; 18.00; 19.00.

Šventinis koncertas „Čia mūsų namai“, 17:30
Kauno tautinės kultūros centras, A. Jakšto g. 18

Kauno tautinės kultūros centras (KTKC) kviečia į net kelis vakarus, skirtus Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui. Pirmasis – KTKC folkloro ansamblio „Ratilėlis“ (vadovai Alvyda Česienė, Skaistė Blinstrubaitė, Lukas Jakubčionis, Justas Morkeliūnas) šventinis koncertas „Čia mūsų namai“.

Paskaita „Socialistinė urbanistika Lietuvoje: tarp paradinės ir ūkinės“, 17:30
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Architektūros istorikės Marijos Drėmaitės paskaita – Anton Roland Laub parodą „Mobilios bažnyčios“ lydintis, visiems atviras ir nemokamas renginys. Paskaitoje bus aptariami socialistinės urbanistikos tikslai ir požymiai bendrame miestų modernizacijos kontekste, bandymai pertvarkyti didžiuosius miestus Vilnių ir Kauną sovietinėje Lietuvoje ir šių pertvarkų reikšmė bei palikimas.

A. Mikalkėno paskaita apie džiazo istoriją, 18:00
„Jazz Academy“, Baltų pr. 34

Nors istorinis džiazo laikotarpis apima vos daugiau nei 100 metų, istoriniai įvykiai ir spartus progresas padarė didžiulę įtaką visuomeniniam muzikiniam suvokimui. Paskaitą ves Arnas Mikalkėnas – multiinstrumentalistas, kompozitorius, pedagogas, aktyvus performanso meno dalyvis.

Susitikimas su Vaiva Rykštaite, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Rašytoja Vaiva Rykštaitė pristato savo naująjį romaną „Lizos butas“ ir kviečia pasikalbėti apie knygas, rašymą, Kauno senamiestį ir tuos magiškus laikus kai vaikai po kiemus lakstydavo be priežiūros… Vaiva Rykštaitė – filosofijos magistrė, tinklaraštininkė. Šiuo metu gyvena Havajuose, augina dvi dukras. „Lizos butas“ – aštuntoji jos knyga.

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia