Maršrutas kovo 2-4 dienoms

PENKTADIENIS, 03 02

„Hacker Games Kaunas 2018“, visą savaitgalį
KTU Santakos slėnis, K. Baršausko g. 59

Šis renginys į vieną erdvę sutelkia jaunuosius antreprenerius, programinės įrangos kūrėjus ir inžinierius bei meta jiems iššūkį per gana trumpą laiką sukurti drąsius ir inovatyvius produktus.

hacker

Vieno lito literatūrinės premijos įteikimas, 17:00

Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno rašytojai devynioliktą kartą kolegiškai įteiks Vieno lito literatūrinę premiją, kurios sumanytojas – Petras Palilionis. Šventėje dalyvaus rašytojas Gediminas Jankus, judesio impresijas pagal G. Jankaus noveles iš rinkinio „Rytoj“ parodys mimai Rita ir Marius Sekmokai, kolegą sveikins Vieno lito premijos laureatai. Vakaro vedėjai: Milda Kiaušaitė ir Vidmantas Elmiškis.

premija

Živilės Bardzilauskaitės-Bergins parodos „Dvi pusės“ atidarymas, 17:30
„Parko“ galerija, M. Valančiaus g. 6

Nuo 1995 esanti Lietuvos dailininkų sąjungos nare kūrėja yra dalyvavusi 16 tarptautinių keramikos simpoziumų, surengė 20 autorių parodų. Dalyvavo parodose: Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Vokietijoje, Naujoje Zelandijoje, Australijoje, JAV, Japonijoje, Italijoje. Nuo 2005 m. yra LDS Kauno skyriaus Keramikos sekcijos pirmininkė. Galerijoje atidaroma meninikės tapybos ir porceliano darbų paroda.

bergins

Vakaras su „Oskarais“: trumpametražių vaidybinių filmų peržiūra, 20:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Viename išsirtiniame seanse galite susipažinti su geriausiais metų vaidybiniais trumpametražiais darbais. Programa:

Dekalbo pradinė mokykla (Dekalb elementary), JAV, 20 min., 2017
Mano sūnėnas Emetas (My nephew Emmett), JAV, 20 min., 2017
Vienuolikta valanda (The eleven o’clock) Australija, 13 min, 2016
Tylus vaikas (The silent child), Didžioji Britanija, 20 min., 2017
Watu Wote/Mes visi (Watu Wote/All of us), Vokietija, Kenija, 23 min, 2017

oskaras

„Sabor Latino“ koncertas, 21:00
„Sandėlis“, Muziejaus g. 8

Ansamblio istorija prasidėjo kaip dviejų skirtingų kultūrų, turinčių savo unikalų požiūrį į muziką ir jos raiškos būdus, eksperimentas. Derinys, susidedantis iš patyrusių Klaipėdos muzikantų, kilusių iš miesto, kuris Lietuvoje garsėja džiazo miesto vardu, ir džiugios muzikos, atliekamos atlikėjų iš pietų. „Sabor Latino“ garsas – tai džiazo, son kubano, afro-kubano rumbos, ChaChaCha, sambos ir bolero derinys, pagardintas lietuvišku, ispanišku ir itališku skoniu.

saborlatino

ŠEŠTADIENIS, 03 03

Ekskursija „Kauno art deco: nuo Pundziaus iki Galaunės“, 13:00
Susitikimo vieta pranešama užsiregistravus info@grazinkimekauna.lt

Ekskursija prasidės nuo nuo Laisvės al. pastatų ir apsilankymo kai kuriuose jų, taip pat, pvz., buv. Pramonės ir prekybos rūmų pastate, dabartinės Kauno apskrities bibliotekos Retų spaudinių skyriuje. Pakeliui dar sužinosite, kur stovėjo legendinė architekto Vizbaro pilaitė, kokią estetiką propagavo Pirmosios Respublikos Pramonės ir žemės ūkio parodos, ir dar daug Žaliakalnio paslapčių. Kelias mus į dainininkės Adelės Nezabitauskaitės-Galaunienės ir lietuvių profesionaliosios muziejininkystės pradininko Pauliaus Galaunės namus – muziejų (Vydūno al. 2). Čia apžiūrėsite dailės, baldininkystės, taikomojo meno lobius, tarp jų – rodomus ir pirmą kartą.

Prancūziškos muzikos popietė, 14:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Frankofonijos mėnuo Kaune kviečia į prancūziškos muzikos popietę. Renginio metu koncertuos Grenoblio (Prancūzija) konservatorijos dėstytojai: Chrystèle Chovelon ir Emmanuel Cury (mezzo ir baritono vokalai), Sandra Chamoux ir Thierry Sibaud (fortepijonas) bei Jean-Luc Manca (akordeonas). 

Programoje skambės Claude Debussy, Henri Duparc, Maurice Ravel, Gabriel Fauré, Jean-Philippe Rameau, Hubert Giraud, Edith Piaf kūriniai.

Jean Luc Manca

Jean Luc Manca

Savaitgalis muziejuje, 14:00
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

Šeštadienį muziejus kviečia į kariškų žaidimų popietę. Mažųjų lankytojų lauks didelės spalvotos kaladėlės iš kurių bus statomos įspūdingos karo pilys ir kuriamos priešų nepalaužiamos tvirtovės. Taip pat dėliojamos ir tyrinėjamos didelės dėlionės, kuriose pavaizduoti iškilūs ir pergalingi – Žalgirio, Oršos ir Salaspilio – mūšiai. Kiek didesni Muziejaus lankytojai galės pasinerti į jūrų kovas ir sužaisti strateginį stalo žaidimą „Laivų mūšis“.

Sekmadienį, nuo 14.00 val. iki 15.30 val. sudalyvaukite nemokamoje apžvalginėje ekskursijoje Vytauto Didžiojo karo muziejuje. Gido vedini susipažinkite su visomis Muziejaus ekspozicijomis ir pažvelkite į Lietuvos karo istoriją iš naujo.

karomuz

Interaktyvus šokio spektaklis „Spalvoti žaidimai“, 15:00
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Žaidimas – ne vien tik smagus kūdikių ir mažų vaikų užsiėmimas, užimantis didžiausią jų pirmųjų gyvenimo metų laiką. Žaisdami vaikai pažįsta save ir aplinkinį pasaulį, jį tyrinėja ir daug ko išmoksta – šliaužti ir sėdėti, lipti ir šokinėti, paimti ir numesti, pagauti ir paspirti, šypsotis ir susiraukti, dalintis ir draugauti, mąstyti ir džiaugtis. Šokio teatro „Dansema“ spektaklis „Spalvoti žaidimai“ 0-3 metų vaikams pilnas netikėtų, spalvotų daiktų, kurie skatina mažuosius žiūrovus kartu su šokėja tyrinėti ir atrasti daug naujo apie save ir aplinką.

spalvotizaidimai

Igno Maldaus parodos „Magic“ atidarymas, 15:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Nekukliais masteliais ir fantastine koloristika pasižymintis Ignas Maldus kviečia į dramatišką ekspoziciją netikėtoje vietoje.

maldus

Spektaklis „Vargšų opera“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Galią turinčių vyrų noras pralobti ir moterų troškimas gyventi turtingai klestėjo toli gražu ne tik XVIII amžiuje, kai anglų dramaturgas Johnas Gay parašė šią baladžių operą. Melo, vagysčių, apgavysčių, godumo bei sąmokslų apstu ir mūsų laikais. Nusikaltimai, seksas, pinigai – ar tai ne mūsų dienų žiniasklaidos antraščių temos? Apie tai scenoje gyvai dainuoja ne operos solistai, bet dramos aktoriai. Romantinė melodrama su kriminaliniu prieskoniu, pasaka suaugusiems „Moulin Rouge“ dvasioje, aistringas miuziklas apie modernios visuomenės degradaciją – visa tai ta pati „Vargšų opera“.

1928 m. šį kūrinį dramaturgas Bertoltas Brechtas adaptavo ir kartu su kompozitoriumi Kurtu Weillu sukūrė puikiai žinomą miuziklą „Opera už tris skatikus“.

Opera_dubliai_20171013_0082

„GM Gyvai“: „Lo’Jo“, 19:00
VDU Didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Frankofonijos mėnuo Kaune skambus! „Lo’Jo“ – tai legenda tapęs šešetukas iš Prancūzijos, kurio neišgirsti būtų nepadoru! Daugiau nei 30 metų koncertuojantys originalūs muzikos profesionalai, savo bagaže išleidę 15 albumų, yra užkūrę legendinį „Festival in the Desert“ Malyje ir turavę tokiose vietose, kurių daugelis net nežino esant. Grupė savo nuolat evoliucionuojančia kūryba primena, kad žmonės keičiasi, progresuoja ir maištauja, tad ruoškitės būti nustebinti net jei ją esatę girdėję anksčiau. Gyvenimas – tai nuolatinis kismas, kurio neribotas galimybes atskleidžia „Lo’Jo“, keliaujantis netikėtais ir mažai kieno pramintais muzikiniais takais.

lojo

Keith Kouna koncertas, 21:00
„Džem’pub“, Laisvės al. 59

… ir dar vienas muzikinis Frankofonijos mėnesio numeris – kanadiečio Keith Kouna koncertas. Svečias yra daugialypis kūrėjas: ir rokeris, ir dainų autorius, ir poetas, ir maištinga, provokuojanti bei kritiška asmenybė, romantiškai plaukianti prieš nusistovėjusias sroves.


Vakarėlis „ Wet Marathon: Mantas T“, 23:00
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Neseniai naują, pasaulyje gerai patikrintą metodą šokiams išbandęs „Lizdas“ ciklą tęsia – visą naktį už pulto tik vienas didžėjus. Sutikite, per įprastas dvi valandas tikrai negali išgroti visko, ką norėtum. O Vokietijoje gyvenantis kaunietis Mantas T. nori, turi ir gali labai daug.

wetmarathon

SEKMADIENIS, 03 04

Analitiniai feministiniai skaitymai, 16:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

Ketvirtojoje feministinių skaitymų sesijoje bus kalbama apie moters vaidmenį įvairiuose vyrų nacionalistiniuose judėjimuose. Aptarsite skirtumus tarp nacionalistinių judėjimų Europoje, dar kitaip Vakarų nacionalizmo, ir istorinių nacionalizmo judėjimų buvusiose kolonijose. Aiškinsitės, kaip feminizmas turėtų/galėtų priešintis baltųjų vyrų sukonstruotam nacionalizmui ir kaip galime to pasimokyti iš nevakarietiškų pavyzdžių. Į šią svarbią diskusiją įves Anne McClitock tekstas. 
Taip pat pakalbėsite apie kovo 8-osios reikšmę Lietuvos kontekste ir aptarsite organizavimosi galimybes.

Vytauto Dubausko ir Rimo Čiurlionio darbų paroda, 16:00
Babtyno-Žemaitkiemio dvaras, Babtų sen.

babtyno

LKL: Kauno „Žalgiris“ – Alytaus „Dzūkija“, 17:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Sekmadienio popietė, vedanti į praktiškai užtikrintą pergalę – puikus metas įsižiūrėti į vis sklandėjantį „Žalgirio“ žaidimą. Su visa šeima!

zalgiris

Spektaklis „Shalom, Bellissima!“, 17:00
„Teatro klubas“, Vilniaus g. 22

Inos Pukelytės režisuotas spektaklis sukurtas pagal autentišką Bellos Shirin gyvenimo istoriją. 17-metė Bella, kartu su savo Holokaustą išgyvenusiais tėvais, emigruoja į Izraelį 1963 metais. 2004-siais ji vėl sugrįžta į gimtąjį Kauną ir pagaliau pasijaučia laiminga. Ką išgyveno Bella Izraelyje ir Lietuvoje? Kodėl ji nori kalbėti apie daugiakultūrę ir ypatingai gražią Lietuvą? Kodėl ji pyksta, kai lietuvius vadina žydšaudžiais?

Filmo „Charmsas“ premjera, 18:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Ivano Bolotnikovo filme pasakojama apie poetą, rašytoją ir dramaturgą Daniilą Charmsą, gyvenusį praeito šimtmečio pirmoje pusėje. Jis tiki esąs genijus, bet jo darbų nepublikuoja. Jis myli moteris, bet šios ne visuomet jį supranta. Elegantiškasis dendis Daniilas Yuvachovas pasivadina Charmsu – vardu, kuris paveikus kaip ir jo išvaizda. Nuolatinis svečias nesibaigiančiuose literatūriniuose susitikimuose ir skandalistas. Gyvendamas visuomenėje, jis nėra jos dalis ir todėl leidžiasi į kovą su pasauliu, kuriame jis jaučiasi uždarytas. Ar pavyks jam nepalūžti, kai spaudžia visuomenė, kai meilės paieškos nuvilia, kai kurti tampa nebeįmanoma?

charmsas

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia