Maršrutas kovo 19-23 dienoms

PIRMADIENIS, 03 20

Paskaita „Prancūzų spaudos įtaka Marokui ir Tunisui“, 17:00
VDU daugiafunkcis mokslo ir studijų centras, V. Putvinskio g. 23

Kovo mėnesį pasaulyje, o taip pat ir Lietuvoje, tradiciškai vyksta Frankofonijos mėnesio renginiai, primindami apie didėjančią prancūzų kalbos svarbą šiuolaikiniame pasaulyje ir prancūzakalbių šalių kultūrą. Pirmadienį VDU vyks dr. Loïc Boizou ir Mohamed Zakaria Belmehdi paskaita „Prancūzų spaudos įtaka Marokui ir Tunisui“. Visą Frankofonijos mėnesio programą universitete tuo tarpu rasite čia.

Descartes’o „Samprotavimo apie metodą“ pristatymas, 17:00
VDU daugiafunkcis mokslo ir studijų centras, V. Putvinskio g. 23 (106 aud.)

Įdomu, kas būtų nutikę, jei Samprotavimas nebūtų pasirodęs? Kuriam laikui tai būtų nukėlę mokslo pažangą? Samprotavimas, be abejo, pasirodydamas, sugebėjo labai stipriai pakeisti tiek mokslo, tiek filosofijos raidą. Be Samprotavimo, apskritai, būtų sunku suprasti modernybę. Kas gi nežino žymiojo „Mąstau, vadinasi, esu“ Descartes’o teiginio, pasirodančio būtent Samprotavime?

Naujas „Samprotavimo“ leidimas pasiūlys Descartes’o gerbėjams ne tik atnaujintą vertimo redakciją, bet ir dvikalbį (prancūzų-lietuvių) tekstą.

Pristatyme dalyvaus įvado autorius Laurynas Peluritis, prof. Dalius Jonkus, prof. Gintautas Mažeikis, Florita Gudeikaitė, Tomas Šinkūnas. Renginį organizuoja „Jonas ir Jokūbas“ ir PMDF Filosofijos ir socialinės kritikos katedra.

„Women Go Tech“: Filmas „Dream, Girl“, 18:00
Kauno kino centro „Romuva“ laikinoji salė, Kęstučio g. 62

Pirmoji mentorystės programa Lietuvoje „Women Go Tech“ kviečia į dokumentinio filmo seansą. „Dream, Girl“ – tai filmas apie moterų istorijas, kurios parodo, ką reiškia siekti lyderystės modernaus pasaulio kontekste.
Programa „Women Go Tech“ vienija ir skatina moteris žengti į tech industriją. Taigi filmą ir iniciatyvą vienija bendras siekis – ne tik pasakyti moterims ir merginoms, kad viskas įmanoma, bet ir parodyti, kaip tai galima įgyvendinti.

Gero kino klubas: „Kaip išgyventi kino festivalį?“, 19:00
Knygynas „Knygų ministerija“, Laisvės al. 29

Visai netrukus naujais vėjais padvelks „Kino pavasaris“. Šia proga, iki festivalio likus kelioms dienoms, „Gero kino klube“ bus dalinamasi kino festivalių išgyvenimo receptais ir kitomis kino filmų pasirinkimo paslaptimis. Svečiuose viešės viena ryškiausių „Kino pavasario“ komandos personų – vyriausiasis festivalio programos sudarytojas, kino kritikas ir apžvalgininkas Edvinas Pukšta bei Lietuvos kino naujienų tinklapio „Kinfo“ apžvalgininkė Giedrė Vyšniauskaitė.

ANTRADIENIS, 03 21

Spektaklis vaikams „Astrida“, 12:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Pasaulinės teatrų vaikams ir jaunimui dienos proga su rašytoja Astrida Lindgren susipažinti kviečia žymi spektaklių vaikams autorė ir aktorė Inesa Paliulytė. Įkvėpta pašėlusios rašytojos kūrybos ir nepaprastos asmenybės, ji parašė pjesę, kurioje veikia ne tik pati Astrida, bet ir patys šauniausi jos personažai, taip pat susipažįstama su Astridos tėvais, seneliais ir draugais.

Pasaulinė poezijos diena: Susitikimas su poetu Viktoru Rudžiansku, 17:30
Kauno centrinis knygynas, Laisvės al. 81

Pokalbį su autoriumi ir skaitytojais moderuos literatūrologė Neringa Butnoriūtė. Aptariamus eilėraščių rinkinius („Juodoji dėžutė“, „Vienas“, „Ponia Klara“) galėsite įsigyti.

Koncertas „J. K. Broja – Sugrįžimas“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Janas Krzysztofas Broja dažnai vadinamas vienu ryškiausių Lenkijos pianistų. Jis studijavo Frankfurte prie Maino, Hanoveryje ir Varšuvoje, yra laimėjęs apdovanojimų ne viename Europoje ir Jungtinėse Valstijose rengtame tarptautiniame pianistų konkurse. Vienu iš svarbių jo karjeros žingsnių tapo 1999 m. Vilniuje, Tarptautiniame M. K. Čiurlionio pianistų konkurse, laimėta pirmoji vieta. Po įspūdingo pasirodymo Lietuvos spauda šį atlikėją pavadino „pianistu iš dvidešimt pirmojo amžiaus“.

Koncerto programoje – Frédéric Chopin ir Claude Debussy (1862–1918) preliudai.

Koncertas „Jazz Jam #2“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

KMN ir VDU Muzikos akademijos Džiazo katedra  tęsia atviras jazz improvizacijos sesijas, kuriose visi klausytojai – visi muzikantai. Antrąją sesiją atidarys Julija Rušinskytė (vokalas), Arnas Mikalkėnas (būgnai), Gintaras Eidukaitis (bosinė gitara), Tomas Razmus (saksofonas), Marius Giedra (pianinas).

TREČIADIENIS, 03 22

Paskaita „Tiriamoji ir kritinė žurnalistika“, 15:00
VDU daugiafunkcis mokslo ir studijų centras, V. Putvinskio g. 23

VDU docento Rimvydo Valatkos paskaitoje „Tiriamoji ir kritinė žurnalistika“ svečiuosis žurnalistė, LRT laidos „Teisė žinoti“ vedėja Rita Miliūtė. Paskaitos metu R. Miliūtė su studentais ir VDU bendruomene pasidalins žurnalistine patirtimi bei kasdienės informacijos sklaidos visuomenėje pastebėjimais.

Spektaklis „Nesamas miestas“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 64

Ar sudužusią meilę galima nešiotis plastikiniame maišelyje? Kaip ją grąžinti? Arba atpažinti žmoguje, kuris visada buvo šalia? Daug meilės pinklių, sudėtingų pokalbių, lengvos ironijos, džiaugsmų ir skausmo – režisieriaus Arvydo Lebeliūno režisuotame spektaklyje „Nesamas miestas“ pagal Johno Edwardo Cariani pjesę.

nesamas

Kūrybinės dirbtuvės Tautinio kostiumo metams, 18:00
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79 (102 aud.)

Dirbtuvių ciklo renginiuose pristatomi regioniniai tradicinių kostiumų bruožai, siuvimo ir apdailos ypatybės. Šį trečiadienį akiratyje sūduvių tradicinių XIX a. drabužių ypatumai.

Filmas „Tavo mylimas žmogus: ŽPV epidemija“, 19:00
Kauno kino centro „Romuva“ laikinoji salė, Kęstučio g. 62

Šis filmas – tai pasakojimas apie penkias moteris ir jų kovą su gimdos kaklelio vėžiu. Po seanso į rūpimus klausimus atsakys specialistai. Seansą siekiant atkreipti dėmesį į gimdos kaklelio vėžį organizuoja asociacija „Onkologija.lt“.

„Huiabella Fantastica“ koncertas ir filmas „Ex Drummer“, 19:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 5

Į Kauną užsuksiančius Talino pankus „apšildys“ filmo seansas.

KETVIRTADIENIS, 03 23

Koncertas „Bosas & Baritonas“, 17:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos skyrius, K. Petrausko g. 31

Klasikinės muzikos koncerte skambės užsienio ir lietuvos kompozitorių arijos. Solistai – VDU Muzikos Akademijos IV kurso studentai Deimantas Braukyla ir Jurgis Kemežys, jiems akomponuos VDU Muzikos Akademijos fotepijono katedros magistrantė Agnė Petraitytė.

Donato Janutos knygos „Lietuviški takai“ pristatymas ir diskusija, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Savo knygoje DonatasJanuta žvelgia į garsių pasaulio lietuvių gyvenimus ir likimus, pateikia savo nuomonę apie praeities ir šiandienos įvykius, keliaudamas ieško lietuviško paveldo visame pasaulyje, aprašo lietuvių gyvenimą Baltarusijoje, Lenkijoje, Kaliningrade, Latvijoje ir Ukrainoje. Rašytoją, advokatą ir keliautoją renginyje kalbins leidėja Sigita Pūkienė.

Knygos „Kiborgų žemė“ pristatymas, 18:00
Kauno centrinis knygynas, Laisvės al. 81

Žurnalistas Dovydas Pancerovas pristato jauno žmogaus įspūdžių ir potyrių karo lauke, Ukrainoje, dienoraštį „Kiborgų žemė“. Pirmasis knygos tiražas išpirktas akimirksniu. Visas šios knygos pelnas bus skirtas Lietuvos kariuomenei, konkrečiai – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotajam pėstininkų batalionui.

16796970_10158377186250182_7193870078008199555_o

Kristinos Petrošiutės parodos „Dekompozicija“ atidarymas, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Visas XX a. pradžios komercinis kinas buvo filmuotas ant itin degios ir chemiškai nestabilios nitratinės juostos. Kadangi reaguodama su aplinka nitroceliuoliozė lengvai keičia savo savybes, ant jos filmuotą medžiagą ypatingai sunku išsaugoti: kadrai keičia spalvas, blunka, juosta natūraliai suyra. Nuotraukų serijoje, sukurtoje, vaizduojami stop kadrai iš kino institute EYE saugomų nitroceliuliozinių kino juostų, skirtų išmetimui. Kino gimtadieniui skirtą parodą, veiksiančią iki balandžio 6 d., pristato ankstyvojo kino festivalis „Pirmoji banga“.

17310262_1630823010266464_7032995139167193021_o

Parodos „Kelionėje, namie ir svajonėse: peizažai iš „Lewben Art Foundation“ kolekcijos“ atidarymas, 18:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 2

„Lewben Art Foundation“ kolekcijoje sukauptų peizažų paroda yra teminė, joje eksponuojami nuo XIX a. pabaigos iki XXI a. pirmojo dešimtmečio sukurti peizažo žanro kūriniai – ir panoraminiai vaizdai, ir darbai, atskleidžiantys, kad peizažai – ne tik gamta.

Parodoje pristatoma arti 70 kūrinių ir per 40 lietuvių arba su Lietuva artimai susijusių autorių – tai ir panoraminių vaizdų kūrėjai Mstislavas Dobužinskis, Antanas Žmuidzinavičius, Adomas Galdikas, ir urbanistinių bei pramoninių vaizdų tapytojai Igoris Piekuras, Jonas Švažas ir Kostas Dereškevičius, galų gale postmodernistiniai menininkai Artūras Raila, Ugnius Gelguda ar Linas Jusionis. Žiūrovai taip pat turės galimybę įvertinti, kaip skirtingai tapydami ar fotografuodami menininkai suvokia peizažo žanrą, nes parodoje – Vito Luckaus fotografijos, Algio Griškevičiaus tapyba, Lino Leono Katino, Antano Martinaičio, Vyganto Paukštės, Audriaus Puipos, Algio Skačkausko, Povilo Ričardo Vaitiekūno, Justino Vienožinskio, Viktoro Vizgirdos ir daugelio kitų darbai.

Ugnius Gelguda „Paklydėlius baudė sniegas ir šaltis“ iš ciklo „Kriminaliniai peizažai“

Ugnius Gelguda „Paklydėlius baudė sniegas ir šaltis“ iš ciklo „Kriminaliniai peizažai“

Paroda veiks iki balandžio 30 d.

Romualdo Rakausko albumo „Triveidė knyga“ pristatymas, 18:00
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

„Triveidė knyga“ – triptikų rinkinys, kuriame trimis siužetais, trimis veidais autorius aprėpė ir atskleidė reikšmingiausias visų meninių profesijų asmenybes. Pristatyme turėsite galimybę susitikti ne tik su autoriumi, bet ir su knygos herojais, kolegomis fotografais. 

17211903_1267501789954152_7396748183678745076_o

Atvira paskaita „Kaip KTU „pavogė“ VDU istoriją?“
KTU Kultūros centras, Laisvės al. 13 (Teatro salė)

KTU muziejus kviečia į atvirų paskaitų ciklą „Nepatogi Universiteto istorija“. Šiomis paskaitomis siekiama ne tik populiarinti istoriją ir įdomius, su Universiteto praeitimi susijusius faktus, įvykius, asmenis. Renginių ciklas papildo atnaujintą ir vasario 15 d. pristatytą KTU muziejaus ekspoziciją „Asmenybės universiteto ir valstybės istorijoje“, kuri skirta 100-osioms Lietuvos valstybingumo atkūrimo metinėms.

Fotografijos ir tapybos parodos „Sąlyčio taškas“ atidarymas, 18:00
Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 12

Du skirtingų sričių menininkai, gyvenantys skirtinguose miestuose, pristato sinerginį projektą „Sąlyčio taškas“ kurio esminė mintis, perteikti skirtingą suvokimo interpretacijos vaisių per tą patį sąlyčio tašką – muzikos instrumentą.  Fotomenininkas Iridijus Švelnys pristato naują fotografijų seriją „Sąlytis su instrumentu“, o tapytoja Irma Žaromskytė-Morkuckienė – tapybos ciklą „Instrumentai“.

unnamed-1-e1489657271497

Renginys „Vienybė – mūsų ginklas“, 19:00
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

Renginio metu išgirsite Kauno įvairių tautų kultūrų centro direktoriaus Dainiaus Babilo istorinę retrospektyvą apie šiuo metu Kaune gyvenančias tautines mažumas, istoriko Arvydo Pociūno pasakojimą apie Kaune gyvenančių tautinių mažumų indėlį į šalies istoriją ir Kauno apskrities totorių bendruomenės pirmininko Kęstučio Šafranavičiaus pristatymą apie Lietuvos totorių indėlį į karybos istoriją. Taip pat turėsite galimybę išvysti Kauno armėnų bendruomenės jaunimo dainų ir šokių ansamblio „Hayrenik“ ir Kauno rusų kultūros centro „Mokslas–Šviesa“ vokalinio ansamblio „Ruskaja piesnia“ pasirodymus.

Grupės „Arbata“ vinilinės plokštelės „15+1“ pristatymo koncertas, 20:00
Klubas „Sandėlis“, Muziejaus g. 8

Į vinilo traukinį spėja įšokti ir jau daugiau nei 15 metų klausytojus visoje Lietuvoje bet kuriuo metų laiku šildanti grupė „Arbata“, save vadinanti nepriklausomo roko atstovais, nesibaiminanti ir punk bei poezijos priedų

Kino gimtadienis, 20:00
Kauno kino centro „Romuva“ laikinoji salė, Kęstučio g. 62

Dviejų dalių seansas skirtas prisiminti dienai, kai įvyko pirma brolių Lumière‘ų filmo „Darbininkų išėjimas iš fabriko“ peržiūra. Iš pradžiū žiūrėsime filmą „Batuotas katinas“, rodomą naudojant už kiną senesnį pasakojimo vaizdais būdą „magic latern“ (magiškas žibintas). Gyvai jį įgarsins Milda Varnauskaitė. Vėliau laukia juosta „Uždrausta ekspedicija“ / „The Forbidden Quest“ (rež. Peter Delpeut, Olandija, 1993 m., 75 min., liet. subtitrai).

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia