Maršrutas kovo 19-22 dienoms

PIRMADIENIS, 03 19

I tarptautinis fortepijono muzikos festivalis „Draugystės tiltai. Lietuva – Armėnija“, 13:00
Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58

Antroji Frankofonijos šalių  literatūrinė popietė, 17:00
VDU, V. Putvinskio g. 23, 102 aud.

Vakarų Bretanės universiteto (Prancūzija) tyrėjas Mohamed Saki skaitys paskaitą „Abdelatif Laâbi, arba poezija kaip šviesos tvirtovė ir prieglobstis nuo barbariškumo tamsos“ (su vertimu į lietuvių kalbą). „Kaunas pilnas kultūros“ pokalbį su M. Saki skaitykite čia.

VDU daugiafunkcis centras, V. Putvinskio g. 23. VDU nuotr.

VDU daugiafunkcis centras, V. Putvinskio g. 23. VDU nuotr.

KMKA premijos laureačių pagerbimo šventė, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno meno kūrėjų asociacija kviečia pagerbti 2017 m. premijos laureates: tapytoją Laimą Drazdauskaitę, žurnalistę Virginiją Skučaitę poetę, vertėją Tautvydą Marcinkevičiūtę, tapytoją Rosandą Sorakaitę. 

Muzikuos KMKA premijos laureatė solistė Rita Preikšaitė,  tarptautinių konkursų laureatė pianistė Šviesė Čepliauskaitė,  VDU muzikos akademijos jaunieji atlikėjai  Kristina Jeganian (fortepijonas) ir Vygantas Bemovas (tenoras).

„Kino pavasaris“: Filmas „The Floridos projektas“ (Florida Project) ir susitikimas su kūrėjais, 20:00
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Du kino festivalio svečiai, neapsiribosiantys stotele Vilniuje – režisierius Seanas Bakeris ir už Atlanto gyvenanti lietuvė aktorė Bria Vinaitė, daugelio minima kaip itin perspektyvi menininkė. Kaune jie pristatys spalvingai ir komiškai rimtas temas gvildenantį filmą „Floridos projektas“. Filmo veiksmas nukelia į šalia greitkelio esantį motelį Floridoje, visiškai šalia „Disney World“ pramogų parko. Čia su maištinga mama Hali gyvena šešiametė Muni. Jos mėgaujasi kiekviena diena „Magiškoje pilyje“, kurią prižiūri jautrus ir rūpestingas vadybininkas Bobis, kurį suvaidinęs Willem Dafoe už šį antraplanį vaidmenį šiemet nominuotas „Oskarui“.

ANTRADIENIS, 03 20

LAIMĖ YRA! Tarptautinė laimės diena, visą dieną
Įvairios vietos

Kovo 20-oji yra Tarptautinė laimės diena, kurią pirmą kartą švęsime ir Kaune. Oficialūs Laimės dienos ambasadoriai Lietuvoje yra „Kaunas 2022“, bet, kad iki 2022-ųjų diena išaugtų iki laimingiausio festivalio, reikia kiekvieno miesto bei Kauno rajono gyventojo pagalbos. O jūs juk tikrai žinote, kas yra laimė, tiesa? Vis auganti laimės dienos programa skelbiama feisbuke ir čia.

Jau nuo 6:30 Kauno geležinkelio stotyje esate kviečiami patys panirti į laimę ir tapt jos skleidėjais. Fizinis aktyvumas, knygos, šokiai, paradai, muziejų paslaptys ir laimės išraiška decibelais. Neišsisuksite.

28751755_167244457418145_4279170307501064192_n

Parodos „Besarabijos šeimos Gulage“ atidarymas, 15:00
Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58

Parodoje bus eksponuojama 130 nuotraukų bei dokumentų, pasakojančių apie Besarabijos (dabartinės Moldovos Respublikos teritorijos) žmones, kurie buvo ištremti sovietų valdžios į Sibirą per tris masinius trėmimus. Paroda organizuojama vykdant projektą „Komunistinio rėžimo aukų atminimas Moldovos SSR, 1940-1941 ir 1944-1953 metais“. Parodą aplankyti galima iki kovo 31 dienos.

Renginyje dalyvaus Asociacijos „Dačija“, vienijančios Lietuvoje gyvenančius moldavus ir rumunus, nariai, kurie nukentėjo minėtų trėmimų metu. Tai Olga Virlan Bindokiene, Marija Bindokaitė ir Marytė Baltuškaitė. Taip pat bus rodomas trumpas dokumentinis filmas apie Olga Virlan Bindokiene ir Zenonas Bindokas iš Žiežmarių.

kaunas_cultural_centre_of_various_nations

Frankofonijos mėnuo. Tarptautinės Frankofonijos dienos minėjimo konferencija „Frankofonija, ekonomika ir politika“, 17:00
VDU Mažoji salė, S Daukanto g. 28

Konferencijoje dalyvaus Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje J. E. Philippe Jeantaud, Šveicarijos ambasadorius Latvijai, Lietuvai ir Estijai J. E. Konstantin Obolensky, VDU rektorius prof. Juozas Augutis, VDU Frankofonijos šalių universitetinio centro vadovė prof. Aurelija Leonavičienė, verslo atstovai.

Slemas#8
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Toliau augant susidomėjimui slemu, kaip alternatyviu ir avangardiniu literatūros reiškiniu, vienas iš aktyviausių slemo iniciatorių Lietuvoje, jau dešimt metų slemo renginius inicijuojantis ir 2017 m. slemo nugalėtojas Berlyne Domas Raibys ragina ateiti į jau aštuntąjį įvykį Kaune ir pasirinkti poziciją.

slemas8

Frankofonijos mėnuo. Šiuolaikinio šokio spektaklis „Norėčiau būti paparčio žiedu“, 19:30
VDU Didžioji salė, S Daukanto g. 28

Šokio teatro „Aura“ trupė atliks spektaklį, kurio choreografijos autorės – Bea Debrabant (Prancūzija) ir Birutė Letukaitė.

„Eurolyga“: „Žalgiris“ – Milano „Armani“, 20:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Turint omenyje, kad tądien bus minima Tarptautinė laimės diena, norėtųsi vieno – kad arenoje būtų pasiektas pasaulinis laimingų decibelų rekordas.

Finalo kovos: „Kaunas Hockey“ – Elektrėnų „Energija“
Kauno ledo arena „Baltų ainiai“, Aušros g. 42C

Paskutinėmis pusfinalio akiirkomis kelialapį į finalą užstikrinę kauniečiai antrąsias šio rungtynes žais namuose. Gerbėjai tikrai padarys viską, kad sektųsi geriau, nei sekmadienį išvykoje. Juk Tarptautinė laimės diena!

29216856_1647119732010253_7462416599178280960_n

TREČIADIENIS, 03 21

Vieša prof. Angelos Di Gregorio paskaita apie rinkimus Italijoje, 13:15
VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas, V. Putvinskio g. 23

Angela Di Gregorio iš Milano universiteto (Italija) paskaitoje „The political and constitutional situation of Italy in the context of Parliamentary elections of March 4, 2018“ bus apžvelgiami paskutinieji Italijos politiniai ir konstituciniai pokyčiai (nepavykęs konstitucinis 2016 m. referendumas, sukėlęs vyriausybės krizę; naujas rinkimų įstatymas) bei neseniai 2018 m. kovo 4d. vykę Parlamento rinkimai – jų dalyviai, rezultatai ir sunkumai, susiję su naujos vyriausybės formavimu.

atvirapaskaita

Vokalinės muzikos popietė „Pavasario pasažai“, 15:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos skyrius, K. Petrausko g. 31

Koncerte dalyvaus J. Naujalio muzikos gimnazijos mokytojos metodininkės Rimos Daugėlienės dainavimo klasės mokiniai – Gabija Butėnytė, Grantas Šileikis, Evelina Nemanytė, Ignas Ščesnulevičius, koncertmeisteriai – Paulė Galinienė ir Darius Kudirka.

Programoje skambės lietuvių ir užsienio kompozitorių vokalinės muzikos klasika.

pasazai

Pasaulinė poezijos diena Maironio namuose, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Muziejus kviečia į skaitovo Pauliaus Širono poezijos ir muzikos vakarą „Suėjus prie žemės ribos.“ Programoje – kelionė per metų laikus su poetų žemininkų bei jų bendražygių kūryba.

Bus skaitomi K. Bradūno, H. Nagio, L. Sutemos, A. Mackaus, J. Strielkūno, J. Kėkšto, V. Mačernio, J. Jakšto, E. Selelionio, V. Mykolaičio-Putino, E. Matuzevičiaus, S. Santvaro, A. Nykos-Niliūno, J. Degutytės, J. Macevičiaus eilėraščiai bei P. Širono tekstai iš ciklo „Laiškai sodininkui.“

Renginyje skambės ištraukos iš kompozitorių H. Budd, R. Guthrie, B. Eno, D. Darling, P. Buchanan, M. Richter, E. Bernocchi, „Cocteau Twins“ muzikos kūrinių.

Parodos „Kroatijos nematerialus kultūros paveldas“atidarymas, 17:00
Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo g. 4

Tarptautinis Kroatijos nematerialaus kultūros paveldo pripažinimas liudija, kad tai nors ir maža šalis, bet joje gyvena kūrybingi žmonės, tai kultūros ir gamtos turtų šalis. Vietinės bendruomenės, remiamos Kultūros ministerijos, demonstruoja skirtingas kultūrines tradicijas, tuo parodydamos norą per senas, bet vis dar gyvas tradicijas, pabrėžti savo kultūrinį ir tautinį tapatumą.

Paroda veiks iki balandžio 10 d.

kroatijos

„Kaunas 2022“ programos „Dizainas laimei“ diskusija „Ką reiškia būti dizaino miestu ir ar turime šansų vadintis dizaino šalimi?“, 17:30
VDU L. Donskio biblioteka, V. Putvinskio g. 23

Dizainas šiandien yra mąstymo ir veikimo būdas – būdas spręsti įvairiaplanes problemas nuo verslo iki socialinių, nuo daikto iki proceso. Dizainas yra didžiulė jėga, nes jis paremtas empatija ir gebėjimu įsijausti į kito situaciją. Jis svarbus, nes įtakoja žmonių santykius, formuoja mūsų santykį su daiktine aplinka. Dizainas yra kultūra, kurios puoselėjimu, sklaida ir auginimu siekiama rūpintis „Kaunas 2022“ projekto rėmuose. Komanda siekia tapti gerų pokyčių dizaino kultūros lauke katalizatoriais ir provokatoriais.

Įvadinėje diskusijoje apie dizaino pozicijas Lietuvoje dalyvaus Lietuvos dizaino forumo vydančioji direktorė Audronė Drungilaitė, kompanijos „Étiquette“ vienas iš įkūrėjų Algirdas Orantas, architektas, Vyriausybės kultūros ir meno premijos lauretas Gintaras Balcytis, Kauno m. savivaldybės Kultūros skyriaus vyriausiasis specialistas Gediminas Banaitis, Lietuvos dizaino forumo steigėjas, Lietuvos architektų sąjungos kūrybos direktorius Marius Dirgela, Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Dizaino katedros vedėjas Saulius Juozas Jarašius, „DesignLibrary Kaunas“ tinklo atstovas Lorenzo Piazzi, „Age5“ kūrybos direktorius ir partneris Fionn Dobbin ir kt.

dizainaslaimei

Knygos „Dulkių spalvos žuvelės“ pristatymas, 17:30
Kauno m. V. Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Renginyje žurnalistas, poetas Mindaugas Nastaravičius su knygos autoriumi Deividu Preišegalavičiumi susės pasikalbėti, panaudodami knygą ir kitus daiktus, esančius jų kišenėse.

Tai debiutinė autoriaus knyga, tačiau pats D. Preišegalavičius yra pažįstamas literatūros pasaulyje. Jis studijavo Frankfurto Goethe‘s universitete, baigė vokiečių filologijos studijas VDU. Autoriaus kūryba publikuota „Šiaurės Atėnuose“, „Literatūroje ir mene“, „Metuose“ ir kituose kultūriniuose leidiniuose.

dulkiu

Spektaklis „Mūsų miestelis“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Visuotinio lėkimo, susvetimėjimo, savanaudiškumo ir nuolatinio bandymo gyventi pagal planą kontekste spektaklis „Mūsų miestelis“  (rež. Darius Rabašauskas) atsigręžia į amžinybės akivaizdoje gyvenančių paprastų žmonių likimus bei ieško jų prasmės. Spektaklis nagrinėja esminius klausimus: kodėl gyvename? Kas yra meilė? Kas yra mirtis? Kas yra laikas ir kodėl jo nevertiname? Kas bus, kai mūsų laikas pasibaigs?

Donato Stankevičiaus nuotr.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Gala koncertas „Lietuva – Ukraina“, 18:00
Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91

Koncerte dalyvaus Kauno valstybinio muzikinio ir Kijevo nacionalinio operetės teatrų solistai ir dirigentai, KVMT choro ir baleto artistai. Programoje – populiarios operų, operečių ir miuziklų arijos, duetai, ansambliai.

Parodos „Esame čia“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Parodoje pristatomi lenkų autorių darbai, sukurti po antrojo pasaulinio karo iki šių dienų, atrinkti iš esminės kolekcijos Lenkijoje savininko, sėkmingo verslininko, aistringo meno projektų rėmėjo, pelniusio Lenkijos „Kultūros mecenato“ titulą (2002 m.) Krzysztof Musiał kolekcijos.

Avangardo laikotarpį šioje kolekcijoje atstovauja vieni ryškiausių laikotarpio eksperimentatorių – Katarzyna Kobro ir Władysław Strzemiński. Šių kūrėjų pasiekimai sukūrė sąlygas atsirasti neoavangardizmo reiškiniui, kurį čia atstovauja Edward Krasiński ir Henryk Stażewski. Svarbi parodos dalis – kūriniai, skatinantys platų seksualinės tematikos suvokimą bei kūriniai, kalbantys apie teigiamus ir neigiamus žmogaus gyvenimo aspektus. Šios temos nagrinėjamos autorių – Alina Szapocznikowa, Barbara Falender, Łukasz Stokłosy, Karol Radziszewski, Wojciech Ćwiertniewicza – darbuose.

Paroda taip pat suteiks galimybę susipažinti su meno grupių atstovais, kurios susiformavo pokariniame lenkų mene. Krokuvos grupė „Wprost“ (liet.: tiesiogiai) pristato tokių žinomų Lenkijos menininkų, kaip Zbylut Grzywacz, Leszek Sobocki ar Jerzy Nowosielski darbus. Figuratyviai tapybai kolekcijoje oponuoja plačiai suvokiami abstraktaus meno objektai Wojciech Fangora, Jerzy Tchórzewski, Jan Berdyszak, Tadeusz Brzozowski, Tomasz Tatarczyk, Leon Tarasewicz ar Jan Tarasin paveiksluose.
 Kūrėjų, kurių kūriniai bus rodomi parodoje, sąrašas žymiai ilgesnis, o parodos kolekcija suteiks galimybę susipažinti su skirtingomis technikomis, kurias naudoja menininkai.

29104195_1676198932446266_8065492245907767296_n

„Kino pavasaris“: „Bobbi Jene“, 20:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Po sėkmingos karjeros „Batsheva“ šokių studijoje Izraelyje amerikietė šokėja Bobbi Jene nutaria pradėti savo gyvenime naują etapą. Ji nusprendžia palikti savo mokytoją Ohadą Nahariną (dar žinomą kaip Ponas Gaga), savo mylimąjį ir pradėti savarankišką karjerą JAV. Filme užfiksuojamos didelės šokėjos pastangos atrasti ir sukurti savo stilių – intymų, novatorišką, drąsų. Atsiskleidžia moters kova už nepriklausomybę ir jos pasiryžimas savo menu išsikovoti vietą beprotiškai konkurencingame šokio pasaulyje. Abejonių ir neišvengiamų ambicijos sukeltų pasekmių fone sprendžiasi ir trapus mylimųjų likimas.

KETVIRTADIENIS, 03 22

Knygos „Dūžtančios formos“ pristatymas, 17:00
Kauno miesto V. Kudirkos viešosios bibliotekos Aleksoto padalinys, Veiverių g. 43

Aldona Ruseckaitė, įsimenančių knygų apie Maironį ir Žemaitę autorė, atskleidžia dar vieno rašytojo gyvenimo slėpinius. Kuo gi sudomino autorę Vytautas Mačernis (1921–1944)? Pirmiausia – poeto vizionieriaus pasaulėvoka, jos atspindžiais poezijoje, ir ypač – jausmų pasauliu, neįvykusia santuoka. Mačernis – mąstytojas, filosofinis poetas ir – meilės kankinys?

A. Ruseckaitė rėmėsi sužadėtinės atsiminimais, Mačernio laiškais mylimajai – bendrakursei Bronei Vildžiūnaitei. Atsispindi jauno žmogaus dvasiniai išgyvenimai, pakilimai, krizės, kūrybos psichologija.

duztancios

Diskusija „Moterų diskriminacija kultūroje“, 17:30
Kauno m. V. Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Renginio metu bus kalbama apie tai, ar moterims sunkiau nei vyrams siekti karjeros kultūros srityje – teatre, literatūroje, kine – tiek kūrėjos, tiek atlikėjos, tiek kritikės ar mokslininkės vaidmenyse? Ar moterys taip pat įvertinamos ir apdovanojamos? Ir jeigu ne, kodėl? Ar egzistuoja požiūris, kad moterys nėra tiek talentingos meno srityje, kaip vyrai? Ir jeigu taip, ar šis požiūris teisingas, ar iškreiptas?

Pokalbyje dalyvaus: rašytoja, kino tyrinėtoja, VU filosofijos doktorantė Aušra Kaziliūnaitė, režisierė ir „Pojūčių teatro“ įkūrėja Karolina Žernytė, sociologijos absolventė, aktorė Renida Baltrušaitytė ir aktorė Milda Naudžiūnaitė. Pokalbį moderuos Agnė Cesiulė.

Marijonos Sinkevičienės parodos „Atmintis“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Šio tekstilės darbų ciklo tikslas – įprasminti Lietuvos istorinę atmintį, siekiant perteikti tautos nueitą kelią ir ryžtą, išsaugoti globalias vertybes. Perteikti mūsų tautos gilias tekstilės tradicijas konceptualioje kūrinio raiškoje.

Pagrindinė kūrinio idėja – istorinė atmintis. Ją pateikti Lietuvos visuomenei kaip mūsų Tautos dokumentą, kuris visuomet primintų, kad Laisvė turi savo kainą, kuri aplaistyta didvyrių krauju bei ja ugdyti visuomenės pilietiškumą, ypač jaunimo, ateities kartų.

Kūriniuose naudojami tekstai paimti iš himno, eilėraščių, lietuvių liaudies dainų, atspindinčių atskirus Lietuvos valstybingumo 100-mečio istorinius etapus: Sąjūdžio mitinguose, Sausio 13-osios didvyrių, žuvusių už nepriklausomybę skanduotės, skambėjusios lietuvių lūpose ir širdyse, tremtinių, partizanų dainos ir maldos.

Paroda, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, veiks iki balandžio 21 d.

26730622_940920972722368_5057757528814183417_n

 

Performansas „Parallels“, 18:00
VDU menų galerija „101“, Muitinės g. 7

Performanso autoriai – Adrian Carlo Bibiano ir Romanas Togobickij.

Frankofonijos mėnuo. Paskaita „Simone Weil: desperatiškas Dievo laukimas“, 18:00
KTU, A. Mickevičiaus 37, 202 aud. (Aula)

Simone Weil (1909–1943) – viena iš didžiausių XX a. asmenybių, pagarsėjusi ne tik savo filosofiniais, teologiniais, socialiniais veikalais, bet ir savo gyvenimo istorija. Gimusi žydo agnostiko šeimoje, Simone Weil priartėjo prie katalikybės, bet nesiryžo apsikrikštyti. Jos asmeniniai išgyvenimai ir dvasinės abejonės itin ryškiai atsispindi knygoje „Dievo laukimas“, kurią po jos mirties sudarė draugai. Paskaitą apie šią asmenybę skaitys VU profesorius dr. Tomas Sodeika.

Spektaklis „Pagalvinis“, 18:00

Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Prasidėjęs kaip mįslinga ir tamsi kriminalinė istorija, Gintaro Varno spektaklis pagal Martin McDonagh pjesę virsta makabrišku neogotikiniu trileriu. Žiauriai nužudyti keli maži vaikai, o jų nužudymo būdas aprašytas jauno rašytojo apsakymuose. Net ir išaiškėjus, kas žudikas, lieka klausimas: kas kaltas?

Remio Ščerbausko nuotr.

Remio Ščerbausko nuotr.

Europos moterų rankinio čempionato atranka: Lietuva – Turkija, 19:00
Kauno sporto halė, Perkūno al. 5

Galingai Europos čempionato atrankos varžybose startavusi Lietuvos moterų rinktinė ir toliau kaunasi dėl vietos pirmenybėse. Pergalės kaina kaip niekad didelė, o merginos nusiteikusios perrašyti Lietuvos rankinio istoriją.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia