Maršrutas kovo 18 – 21 dienoms

PIRMADIENIS, 03 18

Frankofonijos mėnuo. Paskaita „Paryžiaus mada ir impresionizmas“, 17:00
KTU, A. Mickevičiaus g. 37, 202 aud. (Aula)

Prof. dr. Eugenijaus Skerstono paskaitą papildys Kauno berniukų chorinio dainavimo mokyklos „Varpelis“ jaunųjų pianistų trumpa koncertinė programa.

Renginys „Poetos: Auris Radzevičius-Radzius“, 17:30
„Raudona ZOOna“, Laisvės al. 106

Garso ir žodžio teatras „Poetos“ šį kartą pateiks eiles iš 1990 m. išleistos pirmosios žinomo Kauno ir Lietuvos pank-poezijos pradininko, scenografo, tapytojo bei poeto-perfomansų artisto Auriaus Radzevičiaus-Radziaus knygos „Ornamentas vietoj laivo“. Blsu ir elektronika Auriaus eiles interpretuos jo grupės „Nepakavota Birutė“ narys Raimundas Eimontas.

ANTRADIENIS, 03 19

Frankofonijos mėnuo. Konferencija „Emanuelis Levinas: gyvenimas ir kūryba“, 15:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Renginyje, dedikuotame Kaune gimusiam vienam įtakingiausių XX a. Filosofų, dalyvauja ir pranešimus skaito: Prancūzijos ambasadorė J. E. Claire Lignieres-Counathe, LSMU rektorius prof. habil. dr. Remigijus Žaliūnas, Kauno miesto vadovai, prof. Danielle Cohen-Levinas (Prancūzija, Paryžiaus Sorbonos universitetas), prof. Marie-Anne Lescouret (Prancūzija, žurnalo apie filosofiją „Cites“ redaktorė), doc. dr. Aušra Pažėraitė (VU Filosofijos fakultetas), dr. Viktoras Bachmetjevas (LSMU). Bus verčiama į lietuvių kalbą.

Baltojo molio dirbtuvės, 16:00
Parko biblioteka, P. Lukšio g. 60

Projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ bendruomenių programa „Fluxus Labas“ kviečia kurti Eigulių bendruomenės mozaiką. Rajono gyventojų laukia dirbtuvės, kurių metu kursite mozaikos detales iš molio. Pati mozaika vasarą „apsigyvens“ ant vieno Eigulių daugiabučių. Daugiau informacijos: eiguliai@fluxuslabas.eu.

Operetė „Silva“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„Meilės tema aktuali visada, nes tai jausmas, kurį žmogus patiria bet kokiame amžiuje, bet kokiame laike. Ji – viena svarbiausių mūsų būties sąlygų. Meilė yra nepriklausoma nuo laikmečio. Nėra ir taisyklių, kaip reikia mylėti, kada ir ką“, – sako operetės režisierė Rūta Bunikytė. Beje, nurodydami spektaklio vietą nesuklydome – Kauno valstybiniame muzikiniame teatre prasidėjo rekonstrukcija, tad repertuaras „gastroliuoja“.

Raimos Zander knygos „Kauno Atlantida“ pristatymas, 17:30
Kauno V. Kudirkos viešosios bibliotekos Neries padalinys, A. Stulginskio g. 61

Knyga apie Slabodkę atkeliauja į Slabodkę!

Knygoje sudėtos istorijos, pasakojamos ir matomos mažos mergaitės akimis, skirtos tiems, kurie atpažįsta ar nori suprasti praėjusio amžiaus septintąjį–aštuntąjį dešimtmetį, tuometinius įpročius bei užuosti tą keistą kvapą iš senos spintos… Galbūt daugumai skaitytojų tie žmonės ir jų istorijos sukels sentimentalius prisiminimus. Gal nostalgiją. O gal staigų juoko pliūpsnį.

TREČIADIENIS, 03 20

Laimės diena, visą dieną
Įvairios vietos

„Kaunas 2022“ kviečia Tarptautinės laimės dienos proga suteikti daugiau prieinamumo tiems, kam mūsų visuomenėje sunkiau pasiekti kultūrinį miesto ir rajono gyvenimą, meno šventoves, viešąsias erdves, transporto priemones, prekybos centrus ir kitas vietas. „Norime, kad mūsų miesto ir rajono aplinka bent vieną dieną (ir ilgainiui – kasdien) taptų prieinama šeimoms, vaikams, senjorams, žmonėms su negalia ar skirtingais poreikiais, įvairių kultūrų atstovams, artimiems ir nepažįstamiems – visiems“, – sako šventės organizatoriai.

Visi, prisijungsiantys prie Laimės dienos programos ir palaikysiantys jos idėją, šiemet pasipuoš specialiu simboliu – laimo vaisiumi, arba žaliąja citrina. Šis rūgštus, bet aromatingas ir labai sveikas vaisius, žaismingai panašus į žodį „laimė“, kovo 20 d. Kaune ir Kauno rajone signalizuos, kurgi ieškoti laimės ar ja dalintis. Visą dienos programą rasite čia.

Pernai Laimės dienos proga buvo surengtas zumbos rytmetys Kauno senjorams. Martyno Plepio nuotr.

Pernai Laimės dienos proga buvo surengtas zumbos rytmetys Kauno senjorams. Martyno Plepio nuotr.

Parodos „Tadeusz Romer ir žydai pabėgėliai Tolimuosiuose Rytuose“ atidarymas, 17:30
Sugiharos namai, Vaižganto g. 30

Lenkijos instituto Vilniuje iniciatyva ir užsakymu Jogailaičių universiteto Artimųjų ir Tolimųjų Rytų instituto darbuotojos dr. Olgos Barbasiewicz parengta paroda – tai pirmas toks visapusiškas bandymas pristatyti Lenkijos ambasadoriaus Japonijoje Tadeuszo Romerio didvyriškus veiksmus gelbstint žydų karo pabėgėlius, atvykstančius į Japonijos uostus su Japonijos konsulo Kaune Chiune Sugiharos išduotomis vizomis.

Parodos lankytojai galės susipažinti ne tik su ambasadoriaus Tadeuszo Romerio veikla, bet ir su kasdieniu žydų karo pabėgėlių gyvenimu Japonijoje bei Šanchajuje. Parodą papildo proginis leidinys. 2019 m. rugsėjo mėnesį paroda bus eksponuojama ir Vilniuje.

tadeusz

Ievos Narkutės koncertas „Visos meilės taisyklės“, 19:00
VDU didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Dainininkė grįžta su pavasariu, nauja programa ir pirma savo viniline plokštele „Dešimt“. Laukia ne paprastas koncertas, o „psichologinis seansas su muzikiniais intarpais“. Juk Ieva per koncertus visada padaro daugiau, nei klausytojai iš jos tikisi. Ji moka savo dainas įvilkti į puikias istorijas, kurias pasakoja lengvai ir grakščiai, švelniai pasišaipydama iš savęs ir situacijos.

Premjera. Filmas „Lietuvos šokio kūrėjų portretai“, 19:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Lietuvos šokio informacijos centras kviečia į ypatingą šokio filmų vakarą. Žiūrovams bus pristatyti keturių Lietuvos šiuolaikinio šokio kūrėjų kino portretai, keturios skirtingos istorijos. Filmų herojai sąžiningai prabils apie save, šiuolaikinio šokio kelius Lietuvoje ir tai, kas dažnai lieka nematoma žiūrovo akiai. Atviri pokalbiai, unikali archyvinė šokio medžiaga, kūrybinis procesas – visa tai į kino ekraną perkėlė režisieriai Marius Paplauskas ir Anastasija Dichtiar.
Lietuvos šokio kūrėjų portretai – projektas, inicijuotas ir vykdomas Lietuvos šokio informacijos centro. Kiekvienais metais projekto metu kuriamos dokumentinės apybraižos, pristatančios Lietuvos šiuolaikinio šokio kūrėjų ir atlikėjų asmenybes, jų vykdomą kūrybinę veiklą skirtingais etapais.

 

Teatro savaitė. Eglės Cimalanskaitės parodos „Užkulisiai“ atidarymas, 20:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Į renginių maratoną, skirtą paminėti Tarptautinę teatro dieną, įsitraukia ir greta keturių teatrų esantis baras. Jis kveiečia į fotografės Eglės Cimalanskaitės parodą „Užkulisiai“. Šios fotografijų serijos pagrindiniai objektai – Kauno miesto kameriniame teatre rodomų spektaklių „Vėjo prigimtis“ ir „Dreamworks“ užkulisiai, kaip ir žymi pavadinimas. Nesuvaidintos emocijos, kūrybinis pasiruošimas, susikaupimas prieš lipant į sceną ir įsijautimas į dažnai nelengvus vaidmenis.

uzkulisiai

KETVIRTADIENIS, 03 21

Knygos apie Dubeneckio gyvenimą ir kūrybą pristatymas, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Lietuvos valstybingumo 100-mečiui dedikuotoje monografijoje nagrinėjama mūsų krašte gerai žinomo architekto, dailininko, pedagogo, „tautinio stiliaus“ ir moderniosios architektūros pradininko bei propaguotojo Vladimiro Dubeneckio gyvenimas ir kūryba. Žinomo menininko kūrybinis laikotarpis trumpas, trukęs vos daugiau nei dešimtmetį, bet įspūdingai ryškus. Vienas iš išskirtinių V. Dubeneckio kūrybinės biografijos bruožų, kad, būdamas nelietuvis, jis tapo pirmuoju „tautinio stiliaus“ ieškotoju Nepriklausomoje Lietuvoje. Rusų kilmės menininkas, gyvenęs ir dirbęs Kaune 1919–1932 m., paliko Lietuvai solidų kūrybinį palikimą. Brandžiausias architekto kūrinys – Vytauto Didžiojo muziejaus pastatas Kaune (šiuo metu – Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus ir Vytauto Didžiojo karo muziejus) tapo Lietuvos valstybingumo ikona, o pasiūlyta „tautinio stiliaus“ formuluotė daugeliu aspektų virto šiuolaikiniu kolektyviniu Lietuvos gyventojų skoniu.

Renginyje dalyvaus knygos autorė dr. Lina Preišegalavičienė, doc. dr. Ina Pukelytė (Vytauto Didžiojo universitetas), doc. dr. Vaidas Petrulis (KTU Architektūros ir urbanistikos tyrimų centras).

Teatro savaitė. „Valstybės teatras, pirmasis dešimtmetis: konsolidacijos metas“, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Pristatydamas profesionalaus Lietuvos teatro pirmeivius – režisierius Juozą Vaičkų, Antaną Sutkų, Konstantiną Glinskį, Borisą Dauguvietį, Andrių Oleką-Žilinską ir daugelį kitų menininkų bei politikų, režisierius Gytis Padegimas atskleis nepaprastai sudėtingą, įvairų ir intriguojantį jų indėlį į teatro ir jaunos valstybės raidą, apžvelgs, pasak jo, nuostabaus skiautinio – pirmojo dešimtmečio visumą ir detales su jose slypinčiais „perliukais“, perteiks valstybę ir teatrą kūrusių žmonių mintis bei jausmus.

Paskaitą papildanti leidinių ir dokumentų paroda „Kaunas – profesionalaus Lietuvos teatro lopšys“ iš Kauno apskrities viešosios bibliotekos fondų apima platesnį laikotarpį – nuo teatro ištakų iki šių dienų. Paroda veikia kovo 18 d. – balandžio 30 d. Meno leidinių skaitykloje.

Monospektaklis „Ledo vaikai“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„Sakoma, kai darsyk išgyveni, išpasakoji tai, kas labiausiai slegia, – palengvėja. Nebelieka baimės ir lyg pabaisa viduje tūnančio siaubo. Todėl norisi apie tai prabilti garsiai, teatro scenoje, pakelti atminties „velėną“ ir papasakoti apie tai jau kitai kartai“, – sako Birutė Mar, vienos dalies monospektaklį sukūrusi pagal savo tėvų, 1941–1956 m. Lietuvos tremtinių Sibire, prisiminimus. Spektaklį į Kauną atveža Lietuvos nacionalinis dramos teatras.

Knygos „Kuba. Žalio turisto užrašai“ pristatymas, 18:00
Kauno centrinis knygynas, Laisvės al. 81

Kuboje gimę „Žalio turisto užrašai“ – pirmoji Rasos Rožinskienės knyga, 2018 metais kelionių žurnalistikos konkurse „Kolumbas LT“ laimėjusi nominaciją „Metų kelionės istorija“.

Kuba – ne tik didžiausia, bet ir vis dar uždariausia Karibų jūros sala. Viskas čia dvelkia sovietmečiu ir, rodos, net ore tvyro didžiosios Fidelio Kastro ir Če Gevaros revoliucijos nuotaikos… Tačiau tai anaiptol nereiškia, kad joje nėra ko pamatyti ir patirti! „Bus taip, kaip turi būti. Bus gerai!“ – autorė sako net ir tada, kai su šeima papuola į tragikomiškas, ar net, atrodytų, kritines situacijas.

54268076_405956500139236_7998893074266718208_n

Arvydo Anušausko knygos „Užmirštas desantas“ pristatymas, 18:00
Istorinė LR prezidentūra, Vilniaus g. 33

Istorikas, politikas, dokumentinių filmų scenarijų ir knygų apie XX a. Lietuvos istoriją, slaptąsias tarnybas ir sovietinį terorą autorius Arvydas Anušauskas pristatys savo naujausius tyrimus ir jais paremtą knyga „Užmirštas desantas“.

Daugelis slaptų Šaltojo karo operacijų jau užmirštos, tačiau tai, kas vyko 1949–1956 m. tarp britų slaptosios žvalgybos tarnybos MI6 ir Sovietų Sąjungos KGB, verta atskiro dėmesio. Kas tie žmonės, kurie buvo apmokomi MI6 žvalgybos mokykloje Čelsyje, Londone, treniravosi Portsmuto apylinkėse, Vaito saloje ar Velso Snoudono kalno papėdėje? Kas į šiaurę nuo Palangos ar Latvijoje prie Užavos švyturio lipo iš naktimis atplaukusių guminių valčių – MI6 agentai ar laisvės kova tikėję žmonės? Kaip ir kodėl jie tapo užmirštu desantu? Kas ir kaip juos apmokė konspiruotis, šifruoti tekstus, siųsti radiogramas ir naudoti savigynos priemones?

desantas

„Kino pavasaris“: „Vasara“ („Leto“), 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Didžiausias kino festivalis pradedamas ypatingu filmu apie grupės „Kino“ lyderį Viktorą Cojų. „Filmo įvykių fonas – „perestroikos“ išvakarės. Jauni, protingi, talentingi Rusijos žmonės Vakarus jaučia kaip vasaros nakties vėją prie jūros. Režisieriui Kirilui Sebrenikovui puikiai pavyko materializuoti maištą, priartėti prie rusų rokenrolo šaknų ir prikelti „Kino“ bei Viktorą Cojų,“ – sako viena „Kino pavasario“ programos sudarytojų Dovilė Raustytė.

„GM gyvai“: Samba Touré (Malis), 19:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

Šiuolaikiniai Malio ir Vakarų Afrikos muzikos garsai dažnai yra vadinami dykumos bliuzu. Jo panašumas į Amerikos pietų bliuzo stilių žanrui suteikė tarptautinės galios ir leido klausytojams jį lengvai priimti. Ryškus šio žanro pavyzdys – Malio kūrėjas Samba Touré, atvykstantis į Lietuvą pristatyti savo naujausio albumo „Wande“ (2018 m.). Vienas geriausių ir labiausiai įtikinančių dabartinių Afrikos gitaristų nuoširdžiai seka savo mentorių, Ali Farka Touré, savo ruožtu dažnai lyginamą su tokiais meistrais kaip John Lee Hooker, žavėdamas puikiai išreikšta ir techniškai nuostabia gitara bei iškalbingais dainų tekstais.

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia