Maršrutas kovo 17-19 dienoms

PENKTADIENIS, 03 17

Klasikinės muzikos koncertas „Smuiko duetų vakaras“, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Sustikimo su Natalia Polukord (smuikas), Barbora Valiukevičiūte (smuikas) ir Simona Zajancauskaite (fortepijonas) metu skambės kompozitorių P. Sarasate, M. Moszkowski, J. M. Leclair ir kt. kūriniai.

M. K. Čiurlionio ir E. Griego muzikos festivalis: „Lietuviški fortepijonai“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Ketvirtajame festivalio koncerte karaliaus fortepijoninė muzika, atliekama pianistų Rūtos Rikterės ir Zbignevo Ibelhaupto. Šį kartą fortepijoninis duetas paruošė programą, kurioje ryškus muzikinis ekskursas į M. K. Čiurlionio ir E. Griego laikmečio kultūros aplinką, susietą su šių dienų lietuviškos muzikos kūryba. Greta E. Griego norvegiškos dainos variacijų ir legendinio dirigento Jono Aleksos fortepijoniniam duetui pritaikytos M. K. Čiurlionio simfoninės poemos „Miške“ skambės įspūdingos Camille’io Saint-Sainso variacijos L. van Beethoveno tema ir du lietuvių autorių kūriniai: naujam skambesiui prikeltas Vidmanto Bartulio „We Like Souvenirs!“ ir šmaik tumu alsuojanti Giedriaus Kuprevičiaus pjesė „Dvynukai“.

filharmonija

Premjera. Spektaklis „Žalgirės“,  18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras,  Laisvės al. 71

Vido Bareikio „Žalgirės“ pagal Gabrielės Labanauskaitės-Dienos pjesę – tai komedija apie moterų mėgėjų krepšinio komandą, kurios skirtingas nares vienija bendras tikslas – sudalyvauti mėgėjų Olimpinėse krepšinio varžybose Aliaskoje.

Koncertas „Gražiausia filmų muzika“, 18:30
„Teatro klubas“, Vilniaus g. 22

Styginių kvartetas „Archi Quartett“ atliks filmų „Armagedonas“, „Vaiduoklių medžiotojai“, „Graži moteris“, „Moulen Rouge“ , „Karibų piratai“,kompozitorių E. Morricone, A. Piazzolla, J. Williams, F. Silvestri muziką.

Premjera. Spektaklis „Balandis“, 19:00
„Šelteris“, Vytauto pr. 79

Fizinė komedija „Balandis“, kurios premjera vyks naujoje scenos menų erdvėje, sukurta pagal to paties pavadinimo Patricko Süskindo romano motyvus. Šis komiškas pasakojimas yra apie mūsų kūnus baimės – socialinės ar tiesiog pirmapradės – būsenoje. Spektaklyje komiškai pavaizduota vienu paprastu balandžiu sugadinta diena. O gal tas gyvenimas ir taip buvo sugadintas, o balandis – tik taikos, kurioje mes nemokame gyventi, simbolis.

Premjera. Filmas „Pelenų sanatorija“, 19:30
Kauno kino centro „Romuva“ laikinoji salė, Kęstučio g. 62

Filmo (rež. Dāvis Sīmanis) tarptautinė premjera įvyko Maskvos tarptautiniame filmų festivalyje 2016 m., tais pačiais metais laimėtas pagrindinis Rygos tarptautinio filmų festivalio prizas.

Paskutiniai Pirmojo pasaulinio karo metai. Išsekęs vokiečių karinis gydytojas Ulrichas siunčiamas patikrinti nuošalią sanatoriją, skirtą karo metu psichines traumas gavusiems ligoniams. Jis susiduria su keistu pasauliu, kur realybė atrodo labiau kaip fikcija, ir jo šaltam racionaliam protui nėra lengva tai priimti.  Jo bevaisės pastangos pertvarkyti šią vietą ir netikėtas prisirišimas prie paslaptingo sulaukėjusio berniuko iš aplinkinių miškų veda Ulrichą savo tikrojo „aš“ atradimo keliu. Labai greitai ši jam prieglobsčiu tapusi sanatorija turės paskutinį kartą pasipriešinti artėjančiai karo beprotybei.

Grupės „Autism“ albumo pristatymo koncertas, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Po metų vilniečių post-metalistai grįžtą į Kauną prisatyti savo naujojo albumo „Film Noir“. Nors albume netrūksta post rokui būdingo skambesio, grupė nusprendė pasukti niūresnės muzikos keliu ir įnešti sukrečiančios atmosferos. Naujajame albume „Autism“ gilinasi į nepatogias ir jautrias socialines temas, naudodamiesi tikrų, tragiškų įvykių pavyzdžiais. Kartu gros ir instrumentinio post roko grupė „? Tempus“ iš Latvijos.

Vakarėlis „VHS Library“, 23:00
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Vaizdo kasečių vakarėlyje – Ross For Friends iš Didžiosios Britanijos bei keturi vietos didžėjai.

Vakarėlis „Going on here with an acid line“, 22:00
Baras „Dildė ir Akvarelė“, Vilniaus g. 16

Nakties kryžiažodžio sprendinius diktuos gyvai pasirodysiantis kūrėjas Assassid bei aplink jį programoje išdėstyti didžėjai.

ŠEŠTADIENIS, 03 18

11-oji Baltijos šalių šiuolaikinės keramikos paroda „Pavasaris 2017“, 11:00-17:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Paroda „Pavasaris“ rengiama nuo 2007 metų.  Menininkai specialiai parodai sukuria kūrinius, kurie pasibaigus jai dažnai patenka į užsienio muziejus, gauna apdovanojimus, spaudoje minimi tokiose valstybėse kurios turi gilias meno keramikos tradicijas kaip Danija, Kinija, Taivanas, Vokietija, Lenkija ir kitur. Gamtoje pavasaris simbolizuoja naują pradžią. Menininkas – kūrėjas taip pat priklausomas nuo jį supančios gamtos, objektyvios ir subjektyvios aplinkos. Subjektyvi aplinka, asmeniška menininko kūrybos tema, kaip ir ateinančiai pavasariai niekada nesikartoja, visada yra kitokie negu anksčiau. Dėl žmogaus veiklos vyksta pasikeitimai mus supančioje gamtoje, kyla oro temperatūra, tirpsta ledynai, kylantis vanduo semia istorinius miestus, mažėja geriamo vandens ir kitų gamtos išteklių, dėl ko kyla karai, socialiniai ir politiniai pasikeitimai.

61f95e5e7074e0bf73f75f1d1cd1723f_resized

Paroda veiks iki balandžio 7 d.

Lėlių spektaklis „Tikroji Pelenės istorija“, 12:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Spektaklis nukels į praėjusio amžiaus pradžią, į prabangų didmiesčio viešbutį, kur prieš Kalėdinę puotą pluša Mergaitė kambarinės uniforma. Sapne ji patenka į pasaką –  šiuolaikinei publikai artimesnę improvizuotą Pelenės istoriją, nepamirštant akcentuoti kūrinyje užkoduoto moralo  ir slypinčios išminties.

Spektaklį kurti pakviesti patyrę lėlių scenos meno meistrai – inscenizacijos autorius ir režisierius – Olegas Žiugžda, dailininkė – Giedrė Brazytė, kompozitorius – Pavelas Kondrusevičius. Šis klasikinės pastatymas  – ketvirtasis Kauno lėlių teatro istorijoje.

M. K. Čiurlionio ir E. Griego muzikos festivalis: „Barokinės muzikos koncertas“, 13:00
Kauno Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia, Nepriklausomybės a. 14

Šeštadienio popietę išskirtinio projekto kvies pasiklausyti smuikininkė K. Dubrovskaja ir violončelės virtuozu tituluojamas Alexander Kniazevas, kuriam šį kartą paklusbažnyčios vargonai. Koncerto metu abu muzikantai mes tikrą muzikinį iššūkį atlikdami didingą ciklą – šešias Johanno Sebastiano Bacho sonatas smuikui ir vargonams, kurias didysis baroko meistras sukūrė dar prieš apsigyvendamas Leipcige.

Veiksmo savaitės „Kartu“ atidarymo koncertas, 18:00
Kauno kino centro „Romuva“ laikinoji salė, Kęstučio g. 62

Kauno kino centras „Romuva“ priseda prie visoje Lietuvoje aštuntą kartą vyksiančios „Vaikų linijos“ organizuojamos „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ ir organizuoja specialias edukacines programas vaikams ir jaunimui.

Savaitę atidarys jaunųjų grupių ir atlikėjų Gyčio & Godos, Bellos, Elizos ir Jono, „Naked in Church“ akustiniai pasirodymai. Koncerto metu bus renkamos aukos jauniesiems atlikėjams, siekant skatinti jų kūrybinę veiklą.

M. K. Čiurlionio ir E. Griego muzikos festivalis: „Jūros paveikslai“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Baigiamajame festivalio koncerte grieš Kauno miesto simfoninis orkestras, dainuos mecosopranas Rita Novikaitė, o solo fortepijonu skambins publikai jau pažįstama pianistė iš Norvegijos Marina Kan. Gausiam atlikėjų būriui diriguos vienas festivalio bendraautorių, dirigentas, kompozitorius, menininkas ir literatas Espenas Selvikas. Klausytojai turės progą susipažinti su monumentaliu kūriniu – E. Griego „Homage March“ (Iškilmingas maršas) iš siuitos „Sigurd Jorsalfar“.

Spektaklis „Kaligula“, 18:00
KTU kultūros centras, Laisvės al. 13

„Saugumo stoka – štai, kas verčia mąstyti“ – tai, pasak spektaklio kūrėjų, kertinė pjesės frazė, kuri tapo „No Theatre“ spektaklio pagal Albert Camus pjesę „Kaligula“ ašimi. Vido Bareikio režisuotas darbas sublizgėjo 2016 m. Wuzhen teatro festivalyje Kinijoje.

17240662_10154596053036492_7242137542970816518_o

„Šventinis bankuchenas: Padžiazuokime“, 21:00
Menų svetainė „Largo“, Vaistinės skg.

Praneša vadyba: „Šventinis bankuchenas vėl atvažiuoja į Kauną. Čia bus pakartotinai atlikta programa „Padžiazuokime“, prieš tai jau nuskambėjusi laikinojoje sostinėje žiemą. Egzistuoja tikimybė, jog yra žmonių, kurie su ja elementariai dar nėra susipažinę. Mes jaukiai susėdę visi sėdėsime patalpoje, jausime artumą, bendrausime be tabu, šypsosimės, kvatosime, draugausime, eisime nusišlapinti, grįšime nusišlapinę atgal, vėl bendrausime, draugausime, šypsosimės, kvatosime.

SVARBI INFORMACIJA. Renginio metu bus taikomas griežtas dresskodas: parmezano geltona, Štombergo ryški, mikroautobuso mėlyna, lašišų raudona, rudos ruda, akvaplaningo melsva, pemzos pilka, dekupažo spalvota, masažo jautri. Ir atminkite: gražiausias rūbas – tai plati Jūsų šypsena (mokasinų balta)“!

SEKMADIENIS, 03 19

Ryto Jurgelio tapybos paroda „Balta upė“, 11:00-17:00
Kauno paveikslų galerija,  K. Donelaičio g.16

Kūryba Rytui Jurgeliui yra tarsi meditacija: absoliutus nušvitimas neįvyksta iš karto, pirmiausia atsiranda mažas spindulėlis, kuris palaipsniui plečiasi, suteikdamas vis daugiau laisvės, erdvės ir šviesos. Prie tapybos kūrinių ciklo „Balta upė“ kūrėjas teigia ėjęs daugiau nei 20 metų, kol tiek jo pasąmonėje, tiek kūryboje šis menkas spindulys išsiplėtė iki galingo šviesos ir išsilaisvinimo proveržio, akivaizdžiai regimo jo paveikslų plokštumose. Paroda veiks iki balandžio 2 d.

R_J_13_m

Spektaklis „Megztinis“, 14:00
Kauno miesto kamerinis teatras. Kęstučio g. 74A

Kaip numegzti smagiausią žaidimą? Gildo Aleksos spektaklis pagal Donald Bisset kūryb1 pasakoja apie dvi mergaitės, kurių mama nemoka kurti pasakų, o močiutė – tikra pasakų ir žaidimų meistrė. Gyvendama tarp daugybės megztų-nenumegztų megztinių, ji moka užburti visų vaizduotę, žaidimus paversdama smagiomis ir išdykusiomis pasakomis. Jai būtina spėti išmokyti mergaičių mamą, kaip tai daryti, prieš išvykstant į ilgai lauktą kelionę Indijon.

Koncertas „Come Together“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L.Sapiegos g.5

Violončelistas ir kompozitorius Ianas Maksinas su ansambliu „Vilnius Guitar Trio“ – Artūru Chalikovu, Gintaru Šulinsku, Andžejumi Zujevičiumi, atliks J. S. Bacho, A. Piazzolla, „Led Zeppelin“, „The Beatles“, A. Vivaldi, Ch. Corea, B. Goodmano, „The Eagles“, D. Ellingtono, I. Maksino, Stingo ir kitų visame pasaulyje pripažintų kompozitorių kūrinius.

Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia