Maršrutas kovo 16–21 dienoms

ANTRADIENIS, 03 16

Parodų lankymas
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir galerijos, o „Meno parkas“ – viena pirmųjų, kviečianti pamatyti net tris parodas sykiu. Tai Remio Ščerbausko gatvės fotografijos serija „Teritorija Kaunas“, Židrijos Janušaitės tapyba „Visi prasmingi garsai virto tyla“ bei estų menininko Karl-Erik Talvet tapybos darbų paroda „Malio pastoralė“. Parodoje menininkas pristato paveikslus sukurtus remiantis asmenine patirtimi, 2019 metais atliekant karo tarnybą Malyje, Afrikoje. Apie kitas dvi ekspozicijas plačiau skaitykite čia, o reikalavimus kultūros įstaigų lankytojams ir operatoriams rasite čia. 

Karl-Erik Talvet parodos fragmentas. „Meno parko“ nuotr.

TREČIADIENIS, 03 17

Lauko paroda „Bon Voyage! Grenoblis – Europos žalioji sostinė 2022“
Laisvės al. prie savivaldybės

JKY / „Pexels“ nuotr.

Kovas – frankofonijos mėnuo! Kaune, mažajame Paryžiuje, šis mėnuo kasmet minimas turtinga kultūrinių renginių programa, diskusijomis, parodomis, paskaitomis, degustacijomis… Šiemet irgi visko bus, tik daugiausiai nuotoliniu būdu. Detalios programos ieškokite www.kaunas.lt, o vaikščiodami Laisvės alėja stabtelėkite susipažinti su brolišku Kaunui miestu pietryčių Prancūzijoje.

Kauno ir Grenoblio draugystė prasidėjo 1997 m., kai tarp miestų buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Nuo tada įvyko daug bendrų veiklų kultūros, meno, sporto, medicinos ir kitose srityse. 2020 m. Grenoblis buvo paskelbtas „Europos Žaliąja Sostine 2022“. Parodoje pasigrožėsite Grenoblio miestu bei jo kraštovaizdžiu, įvertinsite mieste vyraujančią architektūrą ir atmosferą.

Diskusija „Kūryba ir dialogas: pokyčiai bendruomenėse“, 18:00
Online

 „Kaunas 2022” bendruomenių programa „Fluxus Labas“ kviečia į naują paskaitų ciklą, kurio metu daugiau nei 6 mėnesius kas antrą trečiadienį nersime į bendruomenines menines ir kultūrines praktikas, aiškinsimės įvairius šių veiklų aspektus. Šio ciklo tikslas – pradėti kalbėti apie sparčiai augančias kultūrines ir menines bendruomenines praktikas, bendruomenių tapatybę, kultūros sektoriaus dialogą su bendruomenėmis, analizuoti egzistuojančius gerosios praktikos pavyzdžius Lietuvoje, pristatyti kūrybiškumu pagrįstus darbo su bendruomene metodus, kalbėtis apie ateities perspektyvas.

Pirmosios diskusijos metu dekonstruosime centrines ciklo sąvokas – bendruomenė, dialogas, kūryba ir pokyčiai.

Diskusijos pranešėjai – Linas Kukuraitis – buvęs Socialinės apsaugos ir darbo ministras; Virginija Vitkienė – „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ vadovė; Paulius Godvadas – VšĮ „Kitokie projektai“ partneris, sociologas ir socialinis darbuotojas, darbo su bendruomene ir bendruomenės plėtros konsultantas bei entuziastas. Diskusijos moderatorius Justas Tertelis – asociacijos „Kūrybinės jungtys” narys, kūrybingumo ir kritinio mąstymo ugdymui skirtų projektų kuratorius. 

KETVIRTADIENIS, 03 18

Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“
filmai.kinopavasaris.lt

Festivalis „Kino pavasaris“ 2020 metais, norėdamas išlikti, turėjo prisitaikyti prie radikalių pokyčių ir pakeisti įprastą festivalio formatą į virtualųjį. Pakitusi kasdienybė išjudino praktinį klausimą – kaip elgtis toliau šiandieninio gyvenimo moraliniame, politiniame, psichologiniame, socialiniame ir aplinkosauginiame kontekstuose? Produktyvumas ir veiklumas tapo vyraujančia vertybe. Tačiau ar visada veikti pasirenkame sąmoningai, galvodami ne tik apie save, bet ir apie kitus? Taigi Veikti ir/ar būti? Kino pavasario“ filmų programa ir papildomais renginiais ieškoti individualių ir bendruomeniškų sprendimų. Festivalis internete vyks iki balandžio 5 d. Beje, filmus galite žiūrėti ir įsikūrę Kauno centre esančiame viešbutyje „Moxy“. Apie tai daugiau skaitykite čia.

Specialiai „Kauno pilno kultūros“ sporto numeriui festivalio komanda parinko trukme maratoną primenantį, tačiau fiziškai gerokai lengvesnį filmą „Išrinktoji“ („The Real Thing“). „Populiaraus komikso ekranizacija primena mini serialą didžiajame ekrane. Netrumpas filmas prabėga akimirksniu, o intriguojantys siužeto vingiai tampa puikia priemone taikliai atskleisti šiuolaikinės Japonijos visuomenės socialinius ir psichologinius ypatumus“, – sako programos sudarytoja Aistė Račaitytė. 

Kadras iš filmo „Išrinktoji“

Jurgos ir Pauliaus Jurkevičių knygos „Restorane „Pas Jurgą ir Paulių“ pristatymas, 19:00
facebook.com/KaunoMiestoBiblioteka

Kone du dešimtmečius praleidę Italijoje Jurga ir Paulius Jurkevičiai įkūrė restoraną „Pas Jurgą ir Paulių“. Jau penkerius metus restoranas veikia Romoje, o bene dešimtmetį skaičiuoja jų išvažiuojamosios vakarienės į Lietuvą ir kitas pasaulio šalis. Knygoje rasite ir receptų, ir daug informacijos apie maistą. Rasite ir tai, ko nėra nė vienoje receptų knygoje, − gastronomijos terminų žodynėlį italų kalba. Į virtualų pasisėdėjimą kviečia Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka.

PENKTADIENIS, 03 19

Virtuali premjera: „Bowel“, 19:00
„YouTube“

Šio spektaklio ir jam specialiai parašytos pjesės koncepcijos pagrindu tapo žymiojo prancūzų teatro meistro Antonino Artaud (1896–1948) teatro principai, jo kūrybinis metodas ir jo pirmoji pjesė „Kraujo purslai“ (pranc. „Jet de Sang“, į lietuvių kalbą vertė Marius Povilas Elijas Martynenko). Pjesė pateikia fantastišką žmogaus ir pasaulio sukūrimo bei sunaikinimo (savinaikos) įvykių eigą. Režisierius Naubertas Jasinskas visa tai perkelia į šiuos laikus, tuo pačiu transformuodamas A. Artaud metodą šiuolaikinėmis teatro technikomis.

„Bowel“ personažai bando pabėgti nuo gyvenimo monotonijos, o tuo pačiu – ir su ja susigyventi. Dvi moterys ir du vyrai per tarpusavio santykius aiškinasi egzistencines problemas – kaip priimti save ir savo poreikius? Spektaklyje, kurį gyvai išvysime pasibaigus karantinui, analizuojama tapatybės ir ją formuojančių kasdieninių įtakų sąveika. Frankofonijos mėnesiui skirta Kauno miesto kamerinio teatro premjera – kartu su vaizdo menininku Ričardu Žigiu sukurta spektaklio inspiruota video patirtis.

Virtuali premjera: „Ryšys“, 20:00
www.tiketa.lt

Naujausia Nacionalinio Kauno dramos teatro premjera internete – jaunos režisierės Agnijos Leonovos spektaklis „Ryšys“ pagal rusų dramaturgo Kirilo Fokino pjesę. Žiūrovų lauks netradicinė spektaklio su mokslinės fantastikos elementais interpretacija, skirta rodyti ekrane.

Kūrinys nukelia į atvirą kosmosą kartu su kitais penkiais astronautais, kurie po laivo sprogimo vienas nuo kito tolsta 16000 km/h greičiu. Vieninteliai jiems likę dalykai – radijo ryšys, ribotas deguonies kiekis ir žinojimas, kad niekas nespės jų išgelbėti. Spektaklis „Ryšys“ – tai gyvenimo ir vilties liudijimas mirties akivaizdoje, kuomet ryšys tampa vienintele vilties palaikymo priemone.

„Ryšys”. Akt. Kamilė Lebedytė ir Andrius Gaučas. NKDT nuotr.

ŠEŠTADIENIS, 03 20
Laimės diena

Švęsti laimę visame pasaulyje pradėta 2013-iais. Tarptautinė laimės diena – Jungtinių Tautų inicijuota šventė, siekianti stiprinti vieną svarbiausių emocijų kiekvieno žmogaus gyvenime – laimę. 2018 m. oficialiais Tarptautinės laimės dienos ambasadoriais Lietuvoje tapo projekto „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“ komanda.

Šiemet „Kaunas 2022“ ragina švęsti kūrybiškai: „Kviečiame pasitelkti vaizduotę ir papuošti savo biurą, namus ar transporto priemonę simboliais, vaizduojančiais  pakilimą: aitvarais, popieriniais lėktuvėliais, sparnų motyvais, gėlių pūkais, sukurti sveikos mitybos laimingų patiekalų išsinešimui, su seniai nematytu bičiuliu, pasirinkus mėgstamą maršrutą, praskrieti dviračiu, pakviesti kaimynus pusryčių, pietų ar vakarienės balkonuose ir bent vieną dieną prisiminti, kaip gera yra kartu valgyti. Būdų ir formų, kaip patirti laimę išties yra daug.“

Detalios „Laimės dienos“ programos ieškokite „Kaunas 2022“ interneto svetainėje ir feisbuke.

SEKMADIENIS, 03 21

Airiška komedija „Akmenys jo kišenėse“, 18:00
www.tiketa.lt

Kauno miesto kamerinis teatras kviečia internetu pamatyti Gyčio Padegimo režisuotą spektaklį.

Pagrindiniai pjesės herojai yra paprasti Airijos užkampio žmonės, kurių gyvenimą aukštyn kojomis apverčia staiga įsiveržusi filmavimo grupė iš Holivudo. Paprasti kaimiečiai tampa statistais filmavimo aikštelėje ir suvokia, kad jie yra maži sraigteliai ne tik dideliame filmavimo mechanizme, bet ir gyvenime.

Pamažu užguiti, nereikšmingi, išnaudojami veikėjai ieško bendrumo, atranda vienas kitą, mėgina atsiremti į šalia esantį, kad išliktų. Mezgasi pagrindinė bendruomenės ašis – atjauta, draugystė, vienybė, veikėjai įgyja orumo, išmoksta turėti savo nuomonę bei apginti savo poziciją.

KMKT archyvo nuotr.

Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia