Maršrutas kovo 16-18 dienoms

PENKTADIENIS, 03 16

Grafikos kūrinių parodos „Mano mažasis Kaunas“ atidarymas, 16:00
Kauno miesto muziejaus Pilies skyrius, Pilies g. 17

Indrajos Raudonikytės kuruojamoje parodoje kurioje dalyvauja su Kaunu tiesiogiai ar ne tiesiogiai savo gyvenimą susieję autoriai. „Kiekvienas požiūris ir santykis unikalus. Mažasis brolis, mažasis draugas, mažasis Kaunas, tai ne būdvardis ar mastelis, o santykis. Mažasis – tas kurį myli, nori globoti ir juo rūpintis. Taip ir autoriaus ir miesto santykis parodoje eksponuojamuose kūriniuose pateikiamas savitai“, – apie parodą pasakoja kuratorė.

manomazasis

Parodos „Natalia LL. Sum ergo sum (Esu, vadinasi esu)“ atidarymas, 17:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Natalija Lach-Lachowicz – Natalia LL – viena svarbiausių XX a. antrosios pusės Lenkijos menininkių. Retrospektyvinė paroda „Sum ergo sum“ fiksuoja ir apibendrina menininkės kūrybą –nuo ankstyviausių, sukurtų 1960-aisiais, iki pačių naujausių, nuo 2016 m. sukurtų kūrinių.

„Consumer Art“, 1972

„Consumer Art“, 1972

Pirmą kartą paroda buvo pristatyta 2017 m. Torunės šiuolaikinio meno centre „Laiko ženklai“. Tai pats išsamiausias menininkės kūrybos pristatymas per visą karjerą. Be jau Lenkijos moderniojo meno kanonu tapusių kūrinių, tokių kaip „Consumer Art“ ar „Post-Consumer Art“, parodoje bus ir mažiau žinomų darbų, tokių, kurie buvo rodyti tik kartą ir, nepaisant jų svarbos Natalios LL kūryboje, beveik buvo užmiršti.

V. Bachmetjevo paskaita „Emmanuelio Levino mąstymo kontekstai“, 18:00
Kauno rajono policijos komisariatas, V. Putvinskio g. 14

Paskaitą apie Kaune gimusio prancūzų-žydų filosofo Emmanuelio Levino filosofiją, svarbiausius jos bruožus ir kontekstus buvusioje Prancūzijos atstovybėje ir – galbūt – būsimajame Emmanuelio Levino centre skaitys dr. Viktoras Bachmetjevas – Emmanuelio Levino ir Søreno Kierkegaardo tyrinėtojas, vienas didžiausių Levino sugrąžinimo į Lietuvos kultūrinį ir filosofinį lauką entuziastų.

Giedriaus Nako albumo „No Fear, Full Of Love“ pristatymas, 18:30
„Teatro klubas“, Vilniaus g. 22

Naujajame, Niujorke įrašytame albume skamba devynios G. Nako sukurtos kompozicijos, įkvėptos šiuolaikinio džiazo, neo-soulo, hip-hopo, klasikos ir roko muzikos, pasižyminčios natūralumu, asmeniškumu, patraukliomis melodijomis. Jos yra daugialypės, stebinačios netikėtais kontrastais, ir kiekviena detalė gali tapti pradmeniu spalvingam kūrinio išplėtojimui.

Albumo pristatyme G. Nakas muziką atliks su savo trio, kuriame groja su vienu geriausių Lietuvos bosistų Domu Aleksa ir puikiu jaunosios kartos būgnininku Augustu Baronu.

Šokio spektakliai „Zodiako ženklai“ ir „Panas ir Siringė“, 18:30
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Neoklasikinio šokio teatro „Releve“ šokio spektaklis „Zodiako ženklai“ buvo sukurtas atsižvelgiant į kiekvieno žvaigždyno valdomą stichiją. Ugnis, vanduo, oras, žemė… Tai energija, perteikta spektaklyje šokančiojo persikūnijimu, judesiu, muzika ir spalva. Panaudoti Tibeto skambančių dubenų garsai (įrašas), kurie tarsi apvalo kiekvieno mūsų kūną ir sielą, suteikdami impulsą gyvenimui.

„Panas ir Siringė“ sukurtas pagal senovės graikų mitologiją. Tai miškų dievybės Pano meilė nimfai Siringei ir netikėta siužeto atomazga. Spektaklyje skamba Claude Debussy muzika.

releve

Analoginės fotografijos parodos „Camera Obscura #3“ atidarymas, 19:00
POST galerija, Laisvės al. 51A

Pirmą kartą tokio pobūdžio paroda surengta 2012 m. „Fluxus ministerijoje“, Kaune. Ekspozicija buvo parodų ciklo „Opusai“ dalis. Parodoje dalyvavo dvidešimt autorių iš penkių Lietuvos miestų. Tai buvo viena iš pirmųjų ekspozicijų, Kaune, skirtų išimtinai tik pinhole technologijai. Antroji paroda buvo įgyvendinta po penkerių metų pertraukos POST galerijoje. Idėja išliko nepakitusi. Tai dėmesio atkreipimas į konkrečią išraiškos priemonę (Pinhole/Camera Obscura) ir variacijas joje. Dviejų pirmųjų parodų metu buvo pristatyta 30 autorių.

Trečioje grupinėje parodoje bus pristatoma virš 30 jaunosios, viduriniosios ir senosios kartos kūrėjų. Įdomu tai, kad tai atvira analoginės fotografijos paroda, todėl ekspozicija bus nuolatos pildoma. Prie jau numatytų autorių, parodos organizatoriai, laukia ir daugiau pasiūlymų iš menininkų, kurie dirba su analogine fotografija.

cameraobscura

KMN rezidencijos: „Figūros“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Šių metų kovo mėnesį Kauno menininkų namuose reziduoja šiuolaikinio šokio kūrėjai Liza Baliasnaja (LT/BE) ir Sidney Barnes (UK/BE). Rezidencijos metu menininkai vysto šokio spektaklio „Figūros“ finalinę dalį. Kovo 16 d. 19 val. Kauno menininkų namuose įvyks spektaklio „Figūros“ premjera.

„Figūros“ – tai spektaklis apie geometrinius ir fizinius santykius, kurio choreografija – iliuzinių įvykių seka bei iššūkis įprastiniam vizualiniam patyrimui. Spektaklyje veikia daugiaprasmės dvimatės figūros, kurios gali būti suvokiamos kaip keli skirtingi personažai vienu metu. Perėjimas nuo vieno vaizdinio suvokimo prie kito gali įvykti staiga arba pamažu, priklausomai nuo tam tikrų vizualinio suvokimo savybių. Toks svyravimas yra vadinamas Geštalto principu. (angl. „Gestalt switch“). Ir nors šį sąmonės svyravimą yra įmanoma dalinai suvaldyti, dažniausiai jis nekontroliuojamas, vykstantis virš suvokimo ribų bei stulbinantis. Geštalto svyravimo metu kartu su skirtingais vaizdiniais kinta ir vizualinės, intelektinės bei emocinės vaizdinio suvokėjo patirtys. Tai sužadina žiūrovo savistabą – stebimas išorinių aplinkybių ir vidinės būsenos santykis. „Figūros“ kviečia žiūrovą sutelkti dėmesį į asmeninę minčių choreografiją, kurią stimuliuoja atlikėjų kuriamos figūrinės kompozicijos.“

FIGUR∑S TRAIL∑R from Liza Baliasnaja on Vimeo.

Koncertas „Tau bet kokios sutemos šviesios“, 19:00

VDU Didžioji aula, Gimnazijos g. 6

Šie metai kompozitoriui Vaclovui Augustinui ypatingi – ilgametės bendrystės su choru „Jauna muzika“ kelias bus įprasmintas pirmąja autorine kompaktine plokštele „Tau bet kokios sutemos šviesios“. Ją sudaro dešimt 1996 – 2017 metų laikotarpio kompozicijų, visokeriopai praturtinančių chorinės muzikos padangę. Kaune kompozitorius ir choras pasakos apie gilų tikėjimą, dvasinius išgyvenimus, ištikimą atsidavimą, neblėstančią aistrą, brandų požiūrį, filosofinę meilę – apie tikrus jausmus ir jaudinantį gyvenimą.

Premjera. „Vakaras O“, 19:00
„Šelteris“, Vytauto pr. 79

„Vakaras O“ – tai antrasis aktorių Balio Ivanausko ir Artūro Dubakos poetinis vakaras – vyksmas. (Pirmasis – visą Lietuvą apkeliavęs „vakaras P“, pagal G. Grajausko kūrybą). Duetas šįsyk sukūrė unikalų poetinį reiškinį iš V. Stankaus, S. Gedos, B. Januševičiaus, D. Grajausko, G. Grajausko, J. Meko ir D. Kajoko eilėraščių, pačių kurtos muzikos ir netikėtų improvizacijų.

vakaraso

Koncertas „Jurga. Not Perfect“, 19:00
„Renginių oazė“, Baltų pr. 16

„Arčiau jūsų“, – taip Jurga apibūdina savo turą „Not Perfect“ ir to paties pavadinimo albumą. Jaukiausiose koncertinėse erdvėse Jurga kviečia betarpiškai dalintis emocijomis.

„Kino pavasaris“: „Ankštumas“ (Closeness), 21:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

„Vienas įsimintiniausių metų debiutų, pastebėtas ir FIPRESCI žiuri Kanų kino festivalyje. Balagovas turi nepaprastai jautrią akį tikroms emocijoms ir iš savo aktorių reikalauja maksimalios autentikos. Nors jo pasakojama istorija vyko prieš porą dešimtmečių, antisemitizmas nepaprastai gajus ir šiandien“, – sako „Kino pavasario“ programos sudarytoja Aistė Račaitytė.

„Dark Delights: Daniele Cosmo“, 23:00
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Taikinyje retai pasitaikančios Šveicarijos gyventojas tyrinėja įvairius elektroninės muzikos šešėlius: kartais rūgštinius, kartais miglotus, kartais intensyvius, tačiau visuomet neįtikėtinai įdomius ir stebinančius.

ŠEŠTADIENIS, 03 17

Premjera. Spektaklis „Noktiurnas“, 18:00
Kauno centrinis knygynas, Laisvės al. 81

Vienas produktyviausių Lietuvos režisierių, pastatęs daugiau nei 100 spektaklių Lietuvoje ir užsienyje, Gytis Padegimas kartu su teatro, kino ir televizijos aktoriumi Dovydu Stončiumi didžiausiuose Lietuvos knygynuose ir bibliotekose pristato tragiškos istorijos spektaklį, pasakojantį apie tai, kaip gyvenime svarbu atleisti.

„Įtampos ZOOna #2“: KiB, entropija, 18:00
„Raudona ZOOna“, Laisvės al. 106

Kontr-institucinė erdvė po zoologijos muziejumi ir eksperimentinės muzikos leidykla „Electron Emitter“ tęsia ekskliuzyvinės elektronikos renginių seriją „Įtampos ZOOna“. Šįkart – trifazė improvizacinė programa: solo, duetas, solo.

KiB – elektroninio minimalizmo kūrėja, septynių albumų autorė, šokėja ir improvizatorė. Entropija – aktyviausio „Raudonos ZOOnos“ sėbro Mariaus Pauliko solo projektas, kuriame atsisakoma bet kokių stilistinių pančių ir išvis neigiama muzikinių žanrų samprata, balansuojama tarp elektronikos ir akustikos, sistemos ir chaoso.

Monospektaklis „Švęsti kosmose ir tvarte“, 19:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Šmaikštus, ironiškas ir tiesiog apie mus pačius – Keistuolių teatro aktoriaus Vytauto Rašimo monospektaklis su dokumentiniais elementais „Švęsti kosmose ir tvarte“ – vieno paprasto aktoriaus išpažintis Gendručio Morkūno žodžiais (pagal G. Morkūno esė rinkinį „Švęsti kosmose ir tvarte“).

https://www.facebook.com/events/249143182292127/

zvirblis

SEKMADIENIS, 03 18

Frankofonijos mėnuo: Prancūzų romantinės muzikos koncertas, 16:00
Kauno šv. Apaštalų Petro ir Povilo arkikatedra bazilika, Vilniaus g. 1

Koncertuos Marija Arutiunova (solistė) ir Dalia Jatautaitė (vargonai).

LKL: Kauno „Žalgiris“ – Šiaulių „Šiauliai“, 17:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Atvėsti po „Eurolygos“ ketvirtadienio ir pasisemti įkvėpimo „Eurolygos“ antradieniui geriausia LKL rungtynėse. Ambicingus planus kelianti Antano Sireikos kariauna kovo 17-ąją ir vėl svečiuosis Kaune. Paskutinį kartą komandos akis į akį susitiko Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalyje, kuriame tikrą šou surengė „Šiauliams“ paskolintas žalgirietis Laurynas Birutis. Tiesa, galutiniu rezultatu džiaugėsi „Žalgirio“ krepšininkai.

„Kino pavasaris“: „Dabar tai jau padėk man, Dievuli!“ (So Help Me God), 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

„Kad ir kaip nesinorės patikėti savo akimis, šiame dokumentiniame filme visos situacijos yra absoliučiai tikros, neišgalvotos ir nesuvaidintos. Nieko panašaus į tokią absurdiškai juokingą, nepatogią ir šokiruojančią realaus gyvenimo satyrą tikrai nesate matę. Tai – 2017 m. sensacija!“, – sako vyr. „Kino pavasario“ programos sudarytojas Edvinas Pukšta.

Rolando Kazlo vakaras „Pusiaukelė“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Aktorius teigia, kad su poeto Vlado Šimkaus kūryba draugauju jau senokai: „Žodis „draugauju“ gal labiausiai ir tinka, nes vis aiškiau suvokiu, kad kažkada sau atradau ne tik puikų poetą, tačiau ir tam tikra prasme, savotišką bendramintį, ar bendrajausmį , jei galima taip nepoetiškai išsireikšti, kuris jau kuris laikas keliauja kartu. Po vakaro su šio poeto eilėmis tampu tarsi atsinaujinęs ir atsijauninęs, žaismingesnis, jausmingesnis, išmintingesnis ir savotiškai pakylėtas. Nežinau, kur slypi ir kokia šio poeto kūrybos paslaptis. Gal tai tiesiog profesinė meistrystė, talentas, o gal dar kažkas daugiau, sunkiai paaiškinamo, įvardijamo, kažkas tarp žodžių, ar dar iki jų <…>“. Kartu su R. Kazlu scenoje – Rasa Ringienė (fleita) ir Laimonas Salijus (fortepijonas).

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia