Maršrutas kovo 15 – 17 dienoms

PENKTADIENIS, 03 15

Frankofonijos mėnuo. Michelio Goussardo fotografijų parodos „Plačiai atmerktomis akimis. Šampanės fragmentai“ atidarymas, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Fotografas Michelis Goussardas yra kilęs iš senos garsios bakalėjininkų šeimos, kurios protėviai minimi jau nuo 1514 metų. Jis studijavo komercijos mokslus ir dirbdamas bakalėjoje tęsė šeimos tradiciją. Sulaukęs garbaus amžiaus, jis vis dažniau pradėjo leisti laisvalaikį su fotoaparatu rankose. Parodoje M. Goussardas pristato intriguojančią vėtrungių kolekciją – jų elegantiški ir šmaikštūs siužetai atveria žiūrovui unikalius Šampanės ypatumus. Šis regionas garsus ne tik tauriuoju šampanu, kurį taip pat gamina ir parodos autoriaus šeimos nariai, bet ir gotikinėmis katedromis, puoštomis nuostabiais vitražais.

Labai įdomu yra tai, kad dar 1991 m. fotografo dukra Anne-Marie Goussard, šiuo metu einanti LR garbės konsulės Šampanės Ardėnų regione pareigas, pirmą kartą atvyko į Lietuvą. Plačiau apie šią kelionę ji pasakojo interviu žurnalui „Kaunas pilnas kultūros“. Be įvairiapusės diplomatinės veiklos, Anna-Marie Goussard organizuoja Lietuvos menininkų parodas Prancūzijoje. Na, o jos tėvas Lietuvą atrado per dukrą.

champagneTV laidų ciklo „Traukinys į mirtį“ dalies pristatymas, 17:00
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

Istorinėje Prezidentūroje bus pristatyta viena biografinio televizijos laidų ciklo „Traukinys į mirtį“ dalis, skirta paskutiniam 1918–1940 metų Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministrui brig. gen. Kazimierui Skučui, pažymint 125-ąją jo gimimo sukaktį. Renginyje dalyvaus filmo kūrybinė grupė.

Nuotraukoje – kompozicijos „Stalino aukos“ fragmentas. Muzeono parkas Maskvoje.

Nuotraukoje – kompozicijos „Stalino aukos“ fragmentas. Muzeono parkas Maskvoje.

Henriko Čerapo parodos „Aftermath“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Henrikas Čerapas (g. 1952), buvęs ilgametis Vilniaus dailės akademijos dėstytojas, profesorius, grupės „Angis“ narys, yra intensyviai kuriantis, bet gana retai parodas rengiantis autorius – kaskart viešas prisistatymas yra išlauktas, apmąstytas ir fundamentalus. Paroda „Les Exercicess“ 2017-ųjų spalį eksponuota Krokuvoje, o „Aftermath“ yra šios tęsinys. Tai atpažįstama – abstrakti, didelio formato, vertikalių ritmų – autoriaus tapyba. Šioje darbų serijoje išskleidžiama desperatiško egzistencinės tuštumos išgyvenimo amplitudė.

unnamed (2)

Filmo „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“ peržiūra, 18:00
VDU japonistikos klubas „Hashi“, Putvinskio g. 23

VDU Azijos studijų centro vadovo dr. Aurelijaus Zyko, dr. Lino Didvalio, Kristijono Jakubsono bei kūrybinės grupės dokumentinio filmo „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai“ premjera įvyko pernai pavasarį, jis jau rodytas ir Japonijoje. Renginio metu išgirsite filmo pristatymą iš vieno iš pagrindinių kūrėjų dr. Lino Didvalio lūpų. Peržiūros metu turėsite galimybę pagilinti žinias apie Steponą Kairį, Fukičį Fukuzavą, Matą Šalčių bei Čijunę Sugiharą, 4 asmenybes, gyvenusias Kaune prieš II pasaulinį karą bei sukūrusias tiltą tarp Lietuvos ir Japonijos valstybių.

Susitikimas su Gvidu Kovėra, 19:00
„No Name Studio“, A. Juozapavičiaus pr. 31G

Gvidas Kovėra – operatorius, spaudos fotografas, dūdmaišininkas, daug metų dirbantis įvairiose Lietuvos televizijose, rengiantis personalines fotografijos parodas, grojantis tradicinę lietuvių liaudies muziką. Ekspedicijų į Tian Šanį, Pamyrą, Himalajus, Kaukazo kalnus organizatorius ir vadovas.

Pagrindinė susitikimo tema – fotografija, tačiau dalyvausiančiųjų laukia siurprizas.

kovera

Frankofonijos mėnuo: „Ferdinandas Brunas“, 19:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Prancūziškojo teatro trupė „Komsa“ pristato „Ferdinandas Brunas“ – šiuolaikinio prancūzų teatro pjesę sukurtą pagal garsų Aurelie Valogne romaną „Mémé dans les orties“. Tai dramatinė komedija pasakojanti kaip vienišas suirzęs senis vėl atranda gyvenimo prasmę ir laimę.

83-jų sulaukęs Ferdinandas Brunas yra nelaimingas. Jis siekia pabaigti vieną kartą ir visiems laikams su savo nepakenčiamu gyvenimu, tikėdamas kad mirtis atneš ramybę ir palengvėjimą. Tačiau artimieji jam meta iššūkį, kuris jį sukrečia ir palaipsniui paverčia gyvenimo džiaugsmą atradusiu žmogumi. Kaip tai tapo įmanoma? Ar tai stebuklas ar tai tiesiog ranka pasiekiama priemonė?

brunas-2_1551963116

Vakarėlis „Dark Delights: Vatican Shadow“, 23:00
Klubas „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Vatican Shadow – bene žymiausias Dominick Fernow projektas, už kurio slepiasi tarp eksperimentų, industrinės muzikos ir techno išsiraizgęs garsas. Dar žinomas kaip Prurient, Rainforest Spiritual Enslavement ar daugybe kitų vardų, o taip pat ir kaip vienos žymiausių pasaulyje triukšmo ir eksperimentų leidyklos „Hospital Productions“ įkūrėjas, per 20 metų išleidęs iki 700 leidinių.

shadow

ŠEŠTADIENIS,  03 16

Valanda su kuratore Tilmansų parodoje, 12:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Įdomioje savo istorija bei eksponatų turtingoje parodoje „Atminties kodas: Tilmansų palikimas Kaune“ jūs sužinosite, kodėl vokiečiai Tilmansai apsigyveno Kaune, narpliosite šios giminės istoriją, išgirsite apie jų verslus: nuo varžtų iki šokolado, pamatysite, kur stovėjo „Tilmansų teatras”, kuriame dainavo Kipras Petrauskas, Adelė Nezabitauskaitė-Galaunienė ir kiti garsūs to meto solistai.

Galėsite gėrėtis parodoje eksponuojamomis Marijos ir Kurto Tilmansų vilos interjero vertybėmis: baldais, Meiseno porceliano indais, stalo įrankiais, vazomis, paveikslais, laikrodžiais, žvakidėmis, sporto prizais, tekstilės dirbiniais. Kaip vieni turtingiausių miestiečių, Tilmansai, nors ir nebūdami kolekcininkai, pagal savo skonį formavo namų ir biurų interjerą, o kartu diktavo tam tikrą madą tuometinei Kauno aukštuomenei.

Ekskursiją veda dr. Aldona Snitkuvienė. Būtina išankstinė registracija tel. (8 37) 22 94 75 arba el. paštu mkc.info@ciurlionis.lt

tilmansai

Edukacinė programa vaikams, 12:00
L. Truikio ir M. Rakauskaitės namai, E. Fryko g. 14

Bohemiškasis butas kviečia vaikus ir jų tėvelius į edukacinę programą „Skambantis koliažas“, kurios metu skambant klasikinės operos muzikai atkartosite ją karpydami spalvoto popieriaus raštus, ir jungdami juos į ornamentus, kurių gausu šiuose namuose esančiuose meno kūriniuose bei dailininko scenografijose. Pasakojimo vedami, prisiliesite prie iš kartos į kartą perduodamos žmonijos išminties.

Būtina registracija el. paštu truikionamai@gmail.com, kadangi vietų skaičius ribotas. Registruodamiesi parašykite savo telefono numerį.

SCI_5329s

Premjera. Filmas „Kelionės namo“, 14:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Kelionės namo” – nuotaikinga, dar niekad kine nepasakota istorija apie pirmąsias Amerikos lietuvių patirtis grįžus aplankyti okupuotą tėvynę. Ką jautė ir matė atvykstantys – šiandien jau sunkiai suvokiama bei keista. Karo metais priverstų palikti šalį filmo herojų atmintyje įstrigo romantiški ir net kiek naivūs tėvynės vaizdiniai. Atvykus jų laukė gerokai pasikeitusi realybė, kontrastuojanti su nostalgišku, legendomis apipintu Lietuvos įvaizdžiu. Ši grįžimo namo istorija atskleidžia praėjusios epochos dvasią, dviejų civilizacijų sandūrą ir netikėtas spalvingų herojų patirtis.

Į filmo peržiūrą atvažiuos filmo režisierė Ramunė Rakauskaitė bei Kaune gyvenanti JAV lietuvė Vijolė Arbas.

Keliones-i-Lietuva-505x349 (1)

Dokumentinio filmo apie V. Povilaitį premjera, 15:00

Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Parodos „Vytautas Povilaitis. Ėjimas į tapybą“ kontekste Kauno modernaus meno fondas pristato dokumentinį filmą apie Vytauto Povilaičio kūrybą ir gyvenimą.

Filme kalbinami draugai ir artimieji, tarp jų skulptorius Robertas Antinis, tapytoja Laima Drazdauskaitė, kraštovaizdžio architektas Regimantas Pilkauskas. Filme naudojami įvairių archyvų dokumentai, ir skirtingų fondų paveikslai, pateikiamos įvairių laikų menotyrininkų įžvalgos, menininkų prisiminimai bei paties V. Povilaičio citatos.

Po filmo pristatymo vyks diskusija, kurioje dalyvaus Robertas Antinis, Regimantas Pilkauskas, Kristina Budrytė-Genevičė.

Kūrybinė grupė: Kristina Budrytė-Genevičė, Tomas Genevičius, Darius Petrulis.

53681264_2103351569956173_4577484863136858112_n

Kauno „Žalgiris“ – Pasvalio „Pieno žvaigždės“, 17:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

„Žalgirio“ arenoje lankysis Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai. Rankų niekad nenuleidžiantys Gedimino Petrausko auklėtiniai atvyksta mesti iššūkį Kauno „Žalgirio“ vyrams. Atkreipkite dėmesį, kad šios rungtynės buvo planuojamos žaisti Kauno sporto halėje, tačiau bus žaidžiamos „Žalgirio“ arenoje.

Spektaklis „Reikalai“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Spektaklio pagal F.Diurenmato „Fizikus“veiksmas vyksta psichiatrinėje ligoninėje, kurioje gydomi trys fizikai: du iš jų save laiko Albertu Einšteinu ir Izaoku Niutonu, trečiasis tiki, kad jam kalba karalius Saliamonas. Spektaklis atskleidžia mokslininko pasiaukojimo bei atsakomybes prieš visuomenę, žmogaus galimybių pakeisti pasaulį temas. Pjesės autorius problemas atskleidžia per fizikų išgyvenimus, tačiau lygiai tokius pat klausimus kelia ir sprendimus turi priimti ir kitų sričių mokslininkai, kūrėjai, valstybinių įstaigų tarnautojai, verslininkai, ir visi kiti darbuotojai, kurie susiduria su sistemos galia. Čia atsiranda reikalai – kasdieniai mūsų mūšiai prieš beprasmybę, nepriklausomai nuo mūsų pasirinkto profesinio kovos lauko.

Spektaklį kuria Meno ir mokslo laboratorijos komanda, ankstesniu savo projektu – spektakliu „Dalykai“ – nagrinėję kvantinės fizikos principus ir mokslo paradoksus.

reikalai

Koncertas „Amžina aušra virš Kauno“, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

„Obtest“ yra vardas, kurį tikrai žino kiekvienas Lietuvos pilietis, kuris bent kiek bandė domėtis metalu. Tai viena iš pirmųjų black metalo grupių, kuri kartu su „Dissimulation“ ir „Nahash“ parašė”Lietuvos metalo istoriją. Jau 25 metus gyvuojantis vilniečių kolektyvas išleido keturis pilnametražius albumus, keletą LP įrašų, o taip pat iki šiol tebelieka vienintelė lietuviška grupė, kuri turavo ne tik Europoje, bet ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Obtestai su trenksmu sugrįžta į Kauną kur paskutinį kartą koncertavo 2014-ais metais.

Specialus vakaro svečias „Andaja“ – Varėnos grupė, grojanti mitologinį folk roką.

SEKMADIENIS, 03 17

Premjera. Spektaklis „Baltas Niekas arba Draugystė tyliai“, 12:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Koks yra pasaulis, kuriame nėra garso? Ar tikrai girdime, kai klausome? Ar esame geresni, kai girdime? Į visus šiuos klausimus bandys atsakyti aktorės bei režisierės Reditos Dominaitytės iniciatyva įkurtas „Knygos teatras“, išskirtinai inscenizuojantis lietuvių literatūrą. Savo antrąjį vaikams skirtą spektaklį „Baltas Niekas, arba Draugystė tyliai“ pagal Sigito Gedos poeziją nugabens tiek mažus, tiek didelius į stebuklingą vaikystės pasaulį.

baltasniekas

Filmas „Daug vaikų, beždžionė ir pilis“, 15:15
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Žmogiška, artima ir šilta šeimos istorija jau spėjo pavergti ne tik kritikų, bet ir žiūrovų širdis. Dokumentinėje juostoje nupiešiamas itin ryškus žaviai lengvabūdiškos, išminties negailinčios, aštrialiežuvės Chulitos bei jos šeimos paveikslas. Jame užfiksuotos nesuvaidintos emocijos privers ne kartą nusijuokti, susimąstyti, o gal net ir nubraukti ašarą.

Festivalis „Nerk į teatrą“. „A-hole Fuckin Loser“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al.  71

Tarptautinio festivalioprogramoje rodomi du jauno talentingo kūrėjo iš Izraelio Arielio Sereni Browno darbai. Vienas jų, „Kaunas Wi Fi“ gimė rezidencijos Kaune metu, o antrasis, provokuojančiu pavadinimu „A-hole Fuckin Loser“, taps festivalio uždarymo akcentu.

Šou metu publika tarsi panyra į vaizdų kelionę, kurioje du veikėjai ieško atsakymų pasaulyje, kuriame klausimas „kas aš esu?“ yra svarbus kaip oras, kuriuo jie kvėpuoja. Šiame, kaip ir daugumoje A. S. Browno darbų, veiksmas kuriamas per tiesioginį vaizdo įrašą, naudojant „Photo Booth“ programą. Naudodamas šmaikščią muzikinių vaizdo klipų kalbą, Brownas atspindi moralinį nuosmukį ir paviršutiniškumą, dažnai priskiriamą jo kartai, bet daro tai lengvai ir pernelyg nesureikšmindamas.

A-hole-Fuckin-loser-e1549958814774

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia