Maršrutas kovo 13-16 dienoms

PIRMADIENIS, 03 13

„Global Japan Office“ atidarymas, 15:00
VDU daugiafunkcis mokslo ir studijų centras, V. Putvinskio g. 23 (312 aud.)

Itin svarbus įvykis universitetui ir miestui – atidaromas pirmasis Šiaurės Rytų Europoje veiksiantis „Global Japan Office“ (GJO). GJO yra Tokijo Užsienio studijų universiteto kuriami ir koordinuojami centrai visame pasaulyje, siekiantys vystyti Japonijos studijas. GJO turėjimas pagerina galimybes įsisavinti Japonijos inicijuojamus projektus, Japonijos studijų plėtrai siūlomas lėšas.

Platono „Alkibijado“ ir „Charmido“ pristatymas, 17:00
VDU daugiafunkcis mokslo ir studijų centras, V. Putvinskio g. 23 (106 aud.)

Į ką tik išleistų Platono dialogų „Charmidas“ ir „Alkibijadas“ pristatymą kviečia leidykla „Jonas ir Jokūbas“ ir PMDF Filosofijos ir socialinės kritikos katedra. Pristatyme dalyvaus prof. Dalius Jonkus(VDU), prof. Gintautas Mažeikis(VDU), Florita Gudeikaitė (AGORA), Tomas Šinkūnas (leidykla „Jonas ir Jokūbas“).

„Charmidas“ yra Platono dialogas, kuriame Sokratas kalbina jauną ir populiarų vaikiną – Charmidą – apie tai, ką reiškia būti santūriam? Sokrato ir Charmido diskusija paliečia daug svarbių su santūrumu susijusių klausimų, kurie aktualūs ir šiandien. Antikoje „Alkibijadas“ buvo laikomas geriausiu įvadu į Platono filosofiją. Tai dialogas, kuriame Sokratas aiškinasi kaip išugdyti tikrą politiką. Jo pašnekovas, jaunasis Atėnų elito atstovas Alkibijadas, nors, atrodytų, ir turėtų būti idealus tokio pokalbio partneris, kaip kad dažnai nutinka Platono Sokratui, toks toli gražu nėra. Nepaisant to, Sokrato įžvalgos apie tai, ką reiškia būti politiku, koks jo vaidmuo ir kokios atsakomybės, ataidi iki mūsų laikų netikėtai aktualiai.

16114086_10154692435635630_9172812154522156879_n

Filmas „Traukinių žymėjimas 2“, 16:20 / 19:00 / 21:00
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

1996 m. britų režisierius Danny‘is Boyle‘as, ekranizavęs Irving‘o Welsh‘o romaną „Trainspotting“, įrašė savo vardą į kino istoriją. Praėjus dviem dešimtmečiams, „Traukinių žymėjimo“ herojai sugrįžta. Prisimindama audringas jaunystės dienas, šaunioji ketveriukė ir pati nepajunta, kaip įsipainioja į naują pražūtingą veiklą – pornografijos pasaulį. Ar 20-čia metų vyresniems (ir protingesniems?) herojams pavyks išvengti likimo pinklių? Ar Rentonui ir jo bičiuliams pavyks pagaliau pasirinkti gyvenimą?

ANTRADIENIS, 03 14

J. Budraičio fotografijų parodos ir knygos „Mano Paryžius: slampinėtojo eskizai“ pristatymas, 17:30
VDU daugiafunkcis mokslo ir studijų centras, V. Putvinskio g. 23 (310 aud.)

Susipažinę su Paryžiumi aktoriaus Juozo Budraičio akimis taip pat sudalyvausite Victor Guerin parodos „Naujųjų paryžiečių portretai“ vernisaže. Abi parodos – Frankofonijos mėnesio programos dalis. 

M. K. Čiurlionio ir E. Griego muzikos festivalis: „Pavasariniai susitikimai“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Jubiliejinis, 20-asis, festivalis šiemet kvies net penkias dienas. Pagrindinė šiųmečio festivalio idėja – muzikiniai vaizdiniai, lydėsiantys publiką kiekvieno koncerto metu ir skraidinsiantys mintis nuo lietuviškų peizažų iki atšiauriųjų Norvegijos fiordų.

Pirmajame festivalio koncerte subtiliai derės nuostabūs itališkojo baroko muzikos pasažai ir filosofinio susikaupimo kupina garsinė tapyba, padėjusi pagrindą profesionaliajai lietuvių muzikai. Puikios smuikininkės, viešnios iš Vokietijos Ksenijos Dubrovskajos, Kauno valstybinio choro ir Kauno miesto simfoninio orkestro parengta programa genialiu Antonio Vivaldi kūriniu primins metų laikų tėkmę, kertiniu M.K.Čiurlionio kūriniu nuskraidins į Dzūkijos miško garsų pasaulį skambant iškiliai kantatai „De profundis“.

Spektaklis „Madagaskaras“, 18:00
Girstučio rūmai, Kovo 11-osios g. 26

„Madagaskaras” – į sceną Rimo Tumino perkelta dramaturgo Mariaus Ivaškevičiaus pjesė, originaliai, autoironiškai ir intelektualiai pristatanti Lietuvą kaip fenomeną, lietuvių požiūrį į save ir pasaulį. Pjesės sėkmės priežastis – intriguojantis siužetas, išmoningos situacijos ir meistriški dialogai, parašyti pasitelkiant autentišką pirmosios XX a. pusės kalbą.

D. Matvejevo nuotr.

D. Matvejevo nuotr.

Kino klasikos klubas. Filmas „Bėk, Lola, bėk“, 19:00
Kauno kino centro „Romuva“ laikinoji salė, Kęstučio g. 62

1998 m. pasaulį kartu su Lola bėgti privertęs vokiečių režisieriaus Tom Tykwer filmas pelnytai gali būti vadinamas kulto klasika ir paminklu laikmečiui.

TREČIADIENIS, 03 15

Paskaita „Kai yra 38 liudininkai, visuomenės nėra“, 13:00
Kauno pedagogų kvalifikacijos centras, Vytauto pr. 44

Projekto „Pilietiška asmenybė – stipri valstybė“ paskaitoje bus keliamas provokuojantis klausimas, ar mūsų visuomenę iš tikrųjų galima vadinti visuomene, kokia ji yra, su kokiomis problemomis susiduria, kokie mūsų tarpusavio santykiai, kaip mes elgiamės kaip visuomenės nariai ir kokios to priežastys. Lektorius – VU Istorijos fakulteto lekt. dr. Tomas Vaiseta, Kultūros žurnalo „Naujasis Židinys-Aidai“ vyr. redaktorius, žurnalistas, istorikas, 2014-ųjų K. Barėno literatūrinės premijos laimėtojas už prozos knygą „Paukščių miegas“.

M. K. Čiurlionio ir E. Griego muzikos festivalis: „Virš kalnų“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Antrasis festivalio koncertas skraidins klausytojus kalnų viršūnėmis, leisdamas išgirsti slėniuose ir gūbriuose plevenančios muzikos dvasios aidą. Nuo atšiaurių Norvegijos kalnynų iki tolimų Armėnijos viršukalnių publiką ves Kauno fortepijoninis trio ir dainininkė Eglė Šidlauskaitė. Koncerte skambės E.Griego dainos ir fragmentai iš puikiai žinomos siuitos „Peras Giuntas“ ir XX a. kūrusio armėnų kompozitoriaus, pianisto, žinomo dainų autoriaus ir tautinės muzikos puoselėtojo Arno Babajaniano fortepijoninis trio fis-moll, parašytas dar studijuojant Jerevano konservatorijoje.

Andrzej Wajdos filmas „Povaizdis“ („Powidoki“), 18:00
Kauno kino centro „Romuva“ laikinoji salė, Kęstučio g. 62

Lenkų tapytojas avangardistas Władysławas Strzemińskis už stalinistinei meno politikai prieštaraujančias idėjas netenka dėstytojo vietos Lodzės meno akademijoje ir yra išbraukiamas iš Menininkų sąjungos sąrašų – tai reiškia, kad jam nebeteikiami maisto kuponai. Iš jo atimamos galimybės dirbti, jis net nepajėgia įsigyti dažų.

KETVIRTADIENIS, 03 16

Nuotraukų parodos „Gates No Frontiers“ pristatymas, 10:30
VDU, K. Donelaičio g. 52 (521 aud.)

Paroda –  tai ES finansuojamo projekto „Walls and Integration: Images of Europe Building“ (WAI) partnerių bendro darbo rezultatas. Ji siekia pristatyti pagrindinius socialinius pokyčius, kuriuos Europa patyrė 1950-1980 m. laikotarpyje per trijų sąvokų (sienos, integracija ir statymas) prizmę. Nepaisant politinių skirtumų, kuriais pasižymėjo tuometinė Europa, paroda fokusuojasi į šalis, kurios abiejuose geležinės udangos pusėse – Italiją, Ispaniją, Airiją, Vokietiją, Lietuvą, Vengriją ir Ukrainą.

Fotografijų parodos „Sub Specia Aeternitatis“ atidarymas, 16:00
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

M. K. Čiurlionio ir E. Griego muzikos festivalis: „ Sakralioji klasika“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Bene gausiausią atlikėjų būrį į sceną sukvies trečiasis tarptautinio festivalio koncertas. Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras ir rinktinės solistų pajėgos diriguojant Gintarui Rinkevičiui kurs didingomis dvasinėmis nuotaikomis nuspalvintą vakaro atmosferą. Išgirsite du kūrinius: Franzo Schuberto „Mišias Es-dur“ ir žavingąją Igorio Stravinskio „Psalmių simfoniją“. Solo partijas dainuos karjerą tik pradedanti, bet jau spėjusi pelnyti klausytojų simpatijas švelnaus tembro soprano savininkė Lina Dambrauskaitė, sodriu mecosopranu dėmesį prikaustanti Ieva Prudnikovaitė, du jaunosios kartos tenorai Edgaras Davidovičius ir Juozas Janužas bei išraiškingasis bosas Tadas Girininkas.

Paskaita „Antoine de Saint-Exupéry: mažasis princas medijų ir komunikacijos pasaulyje“, 18:00
KTU Aula, A. Mickevičiaus g. 37

Frankofonijos mėnesiui skirtą paskaitą skaitys VU profesorius dr. Tomas Sodeika.

16730184_1356622211080992_6927329361548986714_n

Spektaklis „Čia aš varatarius“, 20:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

„Publikas pamiegts i kritikù pastebiets spektaklis Varatarius nenuleidž gara i tęs pasirodymus po Lietuvos barus i Gaidžia metais. Jei nesi koks įtarus bičas ( a mergikė) , o esi atvirs i mėgsti biški kitokį teatra – būtinai ateik i pats pamatyk!“, – kviečia spektaklio, gimusio iš į šiauliečių dialektą išverstos knygos, autoriai. Beje, knygos vertėjas Rimantas Kmita neseniai išleido ir bestseleriu besikėsinantį tapti romaną „Pietinia kronikas“. Šiaulietiškai!

Spektaklio premjera Šiaulių dailės galerijoje

Spektaklio premjera Šiaulių dailės galerijoje

 

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia