Maršrutas kovo 12-15 dienoms

PIRMADIENIS, 03 12

„DiaLogas“ su Ryčiu Zemkausku, 14:00
KTU Santakos slėnis, K. Baršausko g. 59

Moksleiviai iš „diaLogo“ ir KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetas kviečia susitikti jau antroje neformalių pokalbių popietėje su autoriumi, režisieriumi, TV laidų vedėju Ryčiu Zemkausku. „DiaLogo“ formatas bus būtent toks, kokį nustatys susirinkusi publika – tai gali būti diskusija, debatai ar pašnekesys, kuris skatintų dalyvius leistis į dar nekalbėto dialogo paieškas.

Frankofonijos mėnuo. Paskaita „Nuo Prancūzijos iki Taičio: ko ieškojo ir ką atrado Polis Gogenas“, 18:00
KTU, A. Mickevičiaus g. 37, 213 aud.

Paskaitą skaitys doc. dr. Aušrinė Cemnolonskė, frankofoniškuosiuose renginiuose dalyvaujanti ir juose savo įžvalgomis besidalinanti beveik kasmet.

ANTRADIENIS, 03 13

Koncertas „Maži pokalbiai Europos vidury“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija (mažoji salė), L. Sapiegos g. 5

Vilnietis Borisas Traubas (smuikas), šiame mieste gimęs ir Tel Avivo Rubino muzikos akademiją baigęs, šiuo metu Šveicarijoje gyvenantis Boris Livschitz (smuikas) ir dar Kauno Juozo Naujalio muzikos mokykloje besimokydama muzikiniame teatre dainuoti pradėjusi Rūta Mikelaitytė-Kašubienė (fortepijonas) trečiadienį susitiks mažiems, bet labai svarbiems muzikiniams pokalbiams. Programoje – Giedriaus Kuprevičiaus, Aleksander Zarzycki, Kristapor Najarian kūryba, Dovo Seltzerio aranžuotos žydiškos dainos.

Spektaklis „Žemės ar moters“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras (mažoji salė), Laisvės al. 71

Spektaklis „Žemės ar moters“ – daugelį metų Nacionalinio Kaunodramos teatre rodomos pirmosios lietuviškos komedijos „Amerika pirtyje“ tradicijos tąsa. Kaimo žmonių kasdienybė, alsuojanti paprastumu, harmonija bei meile savai žemei, vaizduojama pasitelkiant tradicinį lietuvišką humorą, spalvingus veikėjų charakterius bei nuo seno ašaromis ir juoku apipintą situaciją – piršlybas. Gaidys, senas jaunikis, pagaliau ryžtasi tuoktis. Tik ką rinktis – žemę ar moterį? Vaižgantas pjesėje vaizdavo tradicinius lietuvių literatūros ir lietuviško kaimo tipažus, būtent komiškąją jų buities pusę. „Pjesė „Žemės ar moters“ – anekdotas, kurio veiksmo centre senbernis Gaidys, neapsisprendžiantis, ko nori iš gyvenimo. Nuolatinės tinkamos nuotakos paieškos sukuria dviprasmiškas, komiškas situacijas, kuriose jaunikis tampa norų įkaitu ir pajuokos objektu”, – pasakoja spektaklio režisierius Tomas Erbrėderis.

Spektaklis_zemes_ar_moters_20170221_0050

Filmas „Drugelio miestas“, 20:15
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Visaginas – drugelio sparnų formos miestas Lietuvoje, kadaise turėjęs būti langas Vakarams į sovietinį progresą. Įstojimas į ES Lietuvai reiškė atominės elektrinės, o tuo pačiu ir pagrindinės miesto pramonės, uždarymą. Kai aplink tvyro geopolitinė įtampa ir jaučiamas nepasitikėjimas, ką ateitis atneš žmonėms iš Drugelio Miesto? Dokumentinio filmo režisierė – Olga Černovaitė.

DRUGELIO_MIESTAS_internetui--4

TREČIADIENIS, 03 14

Knygos „Aš esu Etmės Evė“ sutiktuvės, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Prof. habil. dr. Domo Kauno knygos „Aš esu Etmės Evė. Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“ („Akademinė leidyba“, 2017 m.) sutiktuvėse dalyvaus knygos autorius bei aktorė Daiva Škelevaitė.

etmeseve

Susitikimas su Vaiva Rykštaite, 17:30
Kauno miesto V. Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Rašytoja Vaiva Rykštaitė klausia: „Ką skaitot? Kaip išsirenkat knygas? O gal dažniau nei knygų puslapius atsiverčiate savo feisbukus? Iš Havajų mėnesiui grįžau į gimtą Kauną ir labai noriu su jumis pasimatyti gyvai. Pristatyti savo naują knygą vaikams „Jūratė, Kastytis ir Mikas“, paplepėti apie jau anksčiau mano parašytas suaugusiems, atsakyti į jūsų klausimus, prisiminti nuotykius Indijoje ir tiesiog pasilabinti. Susitinkam?“.

rykstaite

Frankofonijos mėnuo. Kamerinės muzikos koncertas „Mėnesiena“, 18:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyrius, K. Petrausko g. 31

Koncertuos pianistė Virginija Unguraitytė Levickienė ir dainininkė Jomantė Šležaitė. Programoje – Claude Debussy, Zigmo Virkšo, Zitos Bružaitės kūriniai. Veiks XIX a. prancūziškų muzikinių leidinių paroda.

menesiena

Kovo 11-osios koncertas, 18:00
Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karininkų ramovė, A. Mickevičiaus g. 19

Programoje – KTU akademinio choro „Jaunystės“ dainos ir KTU pučiamųjų grupės „BrassBees“ pasirodymai.

„Kitas kinas“: „Aklavietė“ (Deadlock, 1970), 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Šis renginys – tai ketvirtasis edukacinės platformos „Kitas Kinas“ inicijuoto nepriklausomų filmų ciklo epizodas. Vokiečių režisieriaus Rolando Kliko filmas „Aklavietė“ sukurtas pagal geriausias „spaghetti“ vesternų ir klasikinių Amerikos kriminalinių filmų tradicijas. Nors šiame filme gausu kino archetipų ir ikonografijos, vesterno žanrui privalomus kaubojų žirgus kūrinyje keičia plieninės mašinos. „Aklavietė“ pasižymi savita atmosfera – filme regima nuo išorinio pasaulio atsiribojusi dykumos aplinka, intensyvi saulės šviesa, nuo kurios, rodos, tirpsta filmavimo kameros objektyvas, skamba „krautroko“ stiliaus legendų – grupės „Can“ – garso takelis. Filmavimo Negev dykumoje metu įtampą kurstė čia ką tik pasibaigęs Šešių dienų karas ir aplink zujantys ginkluoti Izraelio ir Jordanijos kariai.

„Kinema“: „Kaip išgyventi marą“ (How to Survive a Plague, 2012)
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

Dokumentinis filmas pasakoja apie aktyvistų grupę ACT UP, kurie kovojo su AIDS epidemija ir valdžia – dėl pastarosios neveiklumo. 1989 m. rugsėjo 14 d. septyni ACT UP nariai prasmuko į Niujorko akcijų biržos pastatą ir prisirakino prie VIP balkono, taip protestuodami prie6 aukštą vienintelio vaisto prie6 AIDS, AZT, kainą.

plague

„Uždaras vakaras. Persona grata: Jurgis Didžiulis“, 19:30
VDU teatras, S. Daukanto g. 27

Tradicinio ciklo pašnekovo kėdėje – atlikėjas, dainų ir muzikos autorius, prodiuseris, visuomenės veikėjas Jurgis Didžiulis, kurį kalbins renginio moderatoriai Alfredas Chmieliauskas ir Sergėjus Bocullo. Renginio metu vyks VDU Vaidybos programos studentų muzikinis pasirodymas.

KETVIRTADIENIS, 03 15

Lilijos Valatkienės parodos „Išrinktieji“ atidarymas, 14:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Fotomenininkės Lilijos Valatkienės darbuose užfiksuoti garsių šiandienos Lietuvos dailininkų, dailėtyrininkų portretai, o jų veidų atpažinimas maskuojamas konfigūraciniais dėlionės ornamentais. Tai konceptuali nuoroda į pagrindinį parodos akcentą – edukaciją, kuriai paruoštos specialios meninės priemonės – dėlionės. Užsiėmimuose lankytojai turės galimybę sudėlioti eksponuojamų autorių kūrinių reprodukcijas, pasidaryti asmenukes prie labiausiai patinkančių menininkų portretų.

Paroda skirta įvairaus amžiaus lankytojams, bet orientuota į jaunąją kartą, siekiant suteikti žinių apie šiuolaikinį meną per tiesiogines menines patirtis ir dalyvavimą kūrybos procese.

Paroda veiks iki gegužės 20 d.

isrinktieji

Frankofonijos mėnuo. Pirmoji Frankofonijos šalių literatūrinė popietė, 17:00
VDU, V. Putvinskio g. 23, 102 aud.

Bazelio universiteto (Šveicarija) Afrikanistikos studijų programos dėstytojas ir tyrėjas Mohomodou Houssouba skaitys paskaitą „Paskutinės naujienos apie frankofoniškąją Afrikos poeziją“ (su vertimu į lietuvių kalbą).

vdufran

Diskusija „Lietuvos Interjeras 1918–1940“, 18:00
„Green Café“, Laisvės al. 46

Knygos „Lietuvos tarpukario interjerai 1918-1940“ autorė dr. Lina Preišegalavičienė pristatys lietuviško interjero ištakas. Diskusijos metu bus aptariama tarpukario laikotarpiu gyvavusios estetinės sampratos įvairovė ir kilmė, analizuojamos šiandien primirštos Lietuvos visuomeninių ir gyvenamųjų interjerų meninės (estetinės) savybės, siekiant praplėsti šiandien Lietuvoje vyraujančią vidaus patalpų, interjero formavimo(-si) sampratą, žmogų supančią aplinką suvokti ne vien tik kaip architektūros objektą, bet ir kaip Lietuvos gyventojų kolektyvinės kultūros ir kolektyvinio tapatumo sudėtinę dalį.

Ši diskusija yra Baltijos pažangių technologijų instituto renginių ciklo „Café Scientifique diskusijos“ dalis. Šie renginiai skirti visiems bendrauti mėgstantiems ir mokslu kasdienybėje besidomintiems žmonėms.

scientifique

Skaidriaus Mockaus parodos „Show2 OS“ atidarymas, 18:00
Galerija „Ars et Mundus“, A. Mapu g. 20

„Iš gausybės galimų pavadinimų buvo išties nelengva apsispręsti kuris tiktų geriausiai, galiausiai pasirinkome „Show2 OS“, kuris neabejotinai taikliai ir aiškiai apibūdina parodos koncepciją.
Nors eksponuojami darbai buvo realizuoti vienoje vietoje (Kaune) ir vienu metu (2017 vasaris – 2018 vasaris), kitaip tariant atlikti be ilgesnių pertraukų ar nutrūkimų, negalėtume teigti, jog visi jie buvo pradėti būtent šitame laiko intervale ir šitoje vietoje. Jeigu tikėtume autoriumi, tai darbų atsiradimo istorijos ir kilmės sertifikatai liudytų ką kita; vieni iš čia pristatomų darbų brandinti kelis metus, kiti atsirado spontaniškai, tiesiog atsitiko autoriui gerai nesuprantant kaip, dar kiti net tris kartus distiliuoti tad nėra aišku kada tiksliai pabaigti, o vieno darbo galutinės kompozicijos imtasi tik po ilgai trukusių derinimų su Persijos pasiuntiniu“, – rašoma parodos anonse.

show2os

Architektas ant kilimo: Gintaras Balčytis, 19:00
„Galeria Urbana“, Vilniaus g. 22

Susitikimo pakalbėti dingstis – ta, kad architektas Gintaras Balčytis per nepilnus metus apsivainikavo 5 apdovanojimais: Metų Architektas (Pilotas.LT), Premija už kūrybinius laimėjimus (Aplinkos ministerija), Lietuvos Meno kūrėjų asociacijos premija, Įsimintiniausias Kauno metų menininkas (Kauno menininkų namai; šia proga parengtu „Kaunas pilnas kultūros“ interviu su architektu skaitykite čia) ir Lietuvos respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premija.

1 stilsas

„Dizaino ketvirtadienis #18“: „Julia Janus: nacionalinio dizaino tapsmas globaliu. Tvarumo paieškos“, 19:00
„DesignLibrary Kaunas“, K. Baršausko g. 59

Dizaino ketvirtadieniai – tai „DesignLibrary Kaunas“ renginiai, kurių metu kūrybininkai, mokslininkai ir kiti įdomūs žmonės bei inovatoriai iš Lietuvos ir viso pasaulio dalijasi pačiomis aktualiausiomis žiniomis. Mados dizaino vakaro viešnia – produkto kūrybos ir įmonės „Julia Janus“ vadovė Julia Janus.

janus

„Kino pavasaris“: „Silvana“, 20:40
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Didžiausias kino festivalis šalyje jau seniai išaugo sostinės ribas, tad ir kauniečiai turi nusiteikti rimtam filmų maratonui. Pirmasis viešas seansas – dokumentika apie Švedijoje gyvenančią siro ir lietuvės dukterį, ugningai siekiančią karjeros muzikiniame pasaulyje. Beje, tai šis filmas praėjusį rudenį buvo Tarptautinio Kauno kino festivalio hitas.

Mantaray Film kadras

Mantaray Film kadras

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia