Maršrutas kovo 1 – 3 dienoms

PENKTADIENIS, 03 01

Filmas „Tumo kodeksas“, 16:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Muziejus turi idėją penktadienio popietei: „Kviečiame į dokumentinio filmo „Tumo kodeksas“ peržiūrą muziejuje. Jūs ne tik pamatysite netikėto režisūrinio sprendimo dokumentiką, aktorius R. Cicėną ir R. Kazlą naujuose amplua, bet ir išgirsite pasakojimų apie filmo sukūrimą, įdomybių apie rašytoją J. Tumą-Vaižgantą. Filmo peržiūroje dalyvaus scenarijaus autorė Liudvika Pociūnienė, režisierius Eimantas Belickas, prodiuserė Teresa Rožanovska, muziejininkas Alfas Pakėnas.

Džiaugiamės, kad muziejaus fondus papildys nauji įdomūs eksponatai: kunigo sutana, kurią matysite kino kadruose, ir gausiai taisytas, pribraukytas kino scenarijus – iškalbingas intensyvaus kino kūrėjų darbo liudininkas.“

vaizgantas

Parodos „Solaris“ atidarymas, 17:00
Lietuvos švietimo istorijos muziejus, Vytauto pr. 52

Muziejuje atidaroma medijų menininko ir kritiko, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Fundamentinių mokslų fakulteto Grafinių sistemų katedros profesoriaus dr. Remigijaus Venckaus paroda. Menininkas pristato eksperimentinę parodą, sukurtą pagal garsųjį Stanisławo Lemo fantastinį romaną „Soliaris“ (1961). Atidarymo metu vyks diskusija „Kultūra iki ir po socialinių medijų“, kurioje kartu su menininku diskutuos Europos parlamento narys Petras Auštrevičius, medijų menininkas ir Vytauto Didžiojo universiteto docentas dr. Rimantas Plungė.

Koncertas „Simfoniniai paveikslai“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Šio Kauno miesto simfoninio orkestro koncerto solistas – tarptautinį pripažinimą pelnęs talentingasis pianistas Kasparas Uinskas. Orkestrui bei solistui diriguos svečias iš Latvijos. Tai – dirigentas Atvars Lakstigala. Koncerto programoje skambės trys įspūdingi kūriniai. Pirmasis – vokiečių romantiko Johanneso Brahmso antroji simfonija D-dur. Antrasis, kuriame solinę partiją atliks pianistas Kasparas Uinskas – vienas dažniausiai atliekamų Sergejaus Rachmaninovo kūrinių, „Rapsodija Paganinio tema“, op. 43. Kai S. Rachmaninovas rašė „Rapsodiją Paganini tema“, jam buvo per 60 m. ir po nesėkmingos „Ketvirtojo koncerto“ premjeros aštuonerius metus negalėjo rašyti savo mylimiausiam instrumentui. Po tokios pertraukos Rapsodija iššovė lyg šventinis fejerverkas – energinga, ryški, žaižaruojanti siautulingais pasažais. Trečiasis koncerto programoje skambės kompozitoriaus Modesto Musorgskio simfoninis paveikslas „Naktis Raganų kalne“. Koncertas vyks Kauno valstybinėje filharmonijoje.

Spektaklis „Keturi“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Spektaklis sukurtas naudojant ištraukas iš kultinio Viktoro Pelevino romano „Čiapajevas ir Pustota“. Pats autorius apie savo kūrinį yra pasakęs, kad tai pasaulinėje literatūroje pirmas romanas, kurio veiksmas vyksta visiškoje tuštumoje. Režisierės Kamilės Gudmonaitės interpretacija – tai minties šuolių, ironijos ir paradoksų derinys, kuriame šiuolaikinė realybė persipina su Rytų kultūrų mitologija, o žemoji gatvės kultūra – su dvasiniais apmąstymais.

id_55428

Filmas „Moteris, vyras ir šuo“ (Ága), 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Senais laikais suledėjusios šiaurės dykumos buvo gausios gyvūnų – meškų, elnių, vilkų. Dabar šie vaizdiniai atgimsta tik pasakose ir jakuto Nanuko regos lauke. Vaikams išvykus dirbti į miestus, jiedu su žmona liko ištikimi seniesiems gyvenimo papročiams. Jų gyvenimas teka šiaure alsuojančia vaga po vaiskiu dangumi, vos kartais perskrodžiamu pavienio lėktuvo. Pora kantriai ir ramiai dirba kasdienius darbus, tačiau prapulties ženklai vis dažniau įsiterpia į jų kasdienybę. Magiškas šiaurės gamtos ir legendų kino pasakojimas (rež. Milko Lazarovas) pernai pristatytas Berlyno kino festivalio pagrindinėje programoje ir tapo geriausiu Sarajevo kino festivalio filmu.

Susitikimas su rašytoja Erika Umbrasaite, 18:00
Kauno centrinis knygynas, Laisvės al. 81

Erika Umbrasaitė – žurnalistė, viešųjų ryšių specialistė, rašytoja. Autorė jau dešimtmetį gyvena Prancūzijoje, kur vadovauja nedidelei meno galerijai, keliauja, stebi vietos gyvenimą ir į nieką nebežiūri rimtai. Rašytojos knyga „Prancūzija, mon amour“ tapo bestseleriu. Naujausia, „Paskolink man savo gyvenimą“, kol kas pirmasis autorės romanas, kuris nėra autobiografinis – tai istorija apie likimo žaidimus ir meilės paieškas.

„Mondo Bizarro“: „Mirtinas grobis“ (Deadly Prey), 18:30
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Parakino festivalis kviečia pamatyti filmą iš serijos „toks blogas, kad net geras“. Šis vienas blogiausių filmų kino istorijoje pasakoja apie grupę sadistiškų samdomų karių, kurie grobia žmones ir vėliau juos paleidžia savo stovyklos valdose, kad galėtų treniruoti sekimo ir medžioklės įgudžius. Tačiau vienas iš pagrobtųjų yra kur kas kietesnis nei buvo galima tikėtis… Filmą, drauge su devyniasdešimtųjų lenkiškais anonsais ir reklamomis pristatys Lenkijos kolektyvo VHS HELL įkūrėjas Krystian Kujda ir jo kolega Grzegorz Fortuna. Tai bus pirmasis kolektyvo renginys už Lenkijos ribų.

Michael Moore rezidencija: koncertas su „Ąžuoliniais berželiais“, 19:00
„Jazz Academy“, Baltų pr. 34

Amerikietis improvizacijos meistras Michael Moore jau kelias dienas vieši Šilainiuose, kur veda meistriškumo pamokas, skaito paskaitas ir groja su lietuviais. Penktadienį scenoje – ir „Ąžuoliniai berželiai“. Vietų nedaug!

OLOS, 20:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno menininkų namai, šįkart bendradarbiaudami su parakino festivaliu „Mondo Bizarro“, kviečia į aktualios šiuolaikinės muzikos ciklo OLOS koncertą ir toliau siūlo tyrinėti plačią ir nenuspėjamą šiuolaikinės eksperimentinės muzikos geologiją su Monikaze, Sigīta Seyr ir video projektu „VS“ bei TEATRE.

ŠEŠTADIENIS, 03 02

Užgavėnės III forte, 13:00
Titnago g. 43A

Kauno tvirtovės parkas informuoja, kad žiema bus varoma ne tik iš III orte įsikūrusios Seniavos respublikos, bet ir iš viso svieto. Teks praeiti pro muitinę. Praėjimas su kaukėmis, galimi kyšiai blynais ir kitkuo.

Ekskursija J. Grušo muziejuje, 14:00
Kalniečių g. 93

Maironio lietuvių literatūros muziejaus lankytojai jau įprato ruoštis ir registruotis į šeštadienines ekskursijas, kurios vyksta kiekvieną paskutinį mėnesio šeštadienį. Jau dvejus metus jos sulaukia smalsaujančių klausytojų. O tiems, kurie jau aplankė Maironio namus, muziejus pasiūlyti pasidairyti po Kauną plačiau. S. Nėries, B. ir V. Sruogų, J. Grušo ir J. Tumo-Vaižganto namuose kažkada taip pat virė intensyvus gyvenimas, o muziejaus darbuotojai iki šių dienų išlaikė unikalią jų dvasią.

Muziejaus padalinių ekskursijose darbuotojai lauks kiekvieną mėnesį. Šįkart – į svečius pas Grušą. Registracija telefonu 8-37-330860.

Frankofonijos mėnesio atidarymas: „Oskaras Milašius ir Pranas Gailius“, 14:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Kaip visame pasaulyje, taip ir Kaune, Mažajame Paryžiuje, kovą karaliauja frankofonija. Prancūziška ir prancūziškai kalbančių šalių kultūra bus sutinkama kiekviename žingsnyje. Pradėsime nuo ekskursijos po tapytojo Prano Gailiaus parodą – apie viską plačiau papasakos Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus direktorius Osvaldas Daugelis. Taip pat programoje – Lietuvos frankofonų literatūrinės premijos (pranc. Le Prix du livre francophone) žiuri pirmininkės Caroline Paliulis ir LSMU gimnazijos mokinių skaitomos eilės bei akordeono muzika.

Filmas „Žalgirio mūšis“, 14:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Kino platintojai žada, kad lenkų režisieriaus Paweł Pitera sukurtas filmas taps įdomia istorijos pamoka kiekvienam lietuviui. Moderni istorinė dokumentika parodo Vokiečių Ordino bei Lietuvos ir Lenkijos valstybių istoriją kaip masyvų strateginį žaidimą, kuriame konkuruoja skirtingos vertybės, susikerta įvairios žmogiškos emocijos ir atskleidžiamos šeimos paslaptys. Lietuvos ir Lenkijos istorinėse vietose nufilmuotame filme Viduramžių Europą kaustę kryžiaus žygiai atves prie svarbiausio jų pralaimėjimo – Žalgirio mūšio.

Laikinosios meno galerijos „Zoom“ atidarymas, 17:00
Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejus, Laisvės al. 106

Rūtos Velykytės tapyba, Sigito Straigio skulptūra ir Gintauto Velykio garsas-vaizdas ten, kur ką tik veikė pop-up kino teatras, kasdien nuo 16 iki 18 valandos. Po atidarymo seks muzikinės improvizacijos muziejaus rūsyje veikiančioje „Raudonoj ZOOnoj“.

laikinoji

Barokinio teatro triukšmų mašinų performansas „Blogi orai“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

„Blogi orai“ – tai performatyvus garso meno įvykis; jo centre – barokinio teatro triukšmų mašinos, kuriomis kūrinio idėjos autorius Arturas Bumšteinas domisi jau nuo 2012 metų. „Blogų orų“ projektui kartu su teatro scenografijos meistru jis atkūrė vėjo, lietaus, jūros ir griaustinio garsus imituojančias mašinas, identiškas toms, kurių kanonas nusistovėjo XVII amžiaus Europos teatruose.

2019-03-02_blogiorai_nuotrauka2_1546259471

SEKMADIENIS, 03 03

Paroda „Lobis iš Laisvės alėjos“, 11:00 – 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Nuo kovo 2 d. smalsuoliai galės savo akimis išvysti beveik 500 metų po Laisvės alėjos grindiniu gulėjusį lobį.
Tik dėl laimingo atsitiktinumo, vykdant Laisvės alėjos rekonstrukciją, buvo atrastas Žygimanto Augusto laikus menantis lobis, išgulėjęs po grindiniu beveik 500 metų. Keitėsi epochos, politinės santvarkos, plėtėsi Kauno miesto ribos, ir tik 2018 m. vasarą iš po žemių buvo iškastos XVI a. vidurio monetos. Laisvės alėjos lobio išskirtinumas yra tai, kad jame rasta Žygimanto Augusto 1565 m. 2 grašių moneta. Tokios monetos Lietuvoje buvo rastos tik dviejuose lobiuose, bet nė viena iš jų į Lietuvos muziejus nepateko.

IMG_82312

Muzikinė popietė visai šeimai „Medaus korys“, 14:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Ir vaikai, kurie neužilgo taps suaugusiais, ir dabartiniai suaugę, atrodo visai neseniai buvę vaikais, lankė ir tebelanko darželius, mokyklas, kur skambėjo ir tebeskamba muzika. Darželių rytmečiuose – vienokia, mokyklos šokiuose ir diskotekose – kitokia.
„Medaus korys“ – kaip korys tikrame bičių avilyje, kuris dūzgės visomis mums taip pažįstamų, nostalgijos persmelktų dainų melodijomis, perteiktomis įvairiausiais šiuolaikiniais stiliais. Scenoje – Arvydas Joffė ir Žilvinas Lazauskas.

„Mondo Bizarro“: „Trakas Turneris“ (Truck Turner), 15:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Truckas Turneris – premijų medžiotojas, kuris gauna darbelį sugauti savadautoją vardu Gatoras. Kai Truckas su partneriu galiausiai jį suseka prasideda gaudynės, kurių finale Gatoras nužudomas. Įniršusi Gatoro moteris Dorinda užsiundo visus miesto savadautojus ir gangsterius – tam, kas nužudys Trucką Turnerį, atiteks visos jai dirbančios „lėlytės“. Tai be galo smagi ir kiek primiršta blaxploitation subžanro klasika, kurioje ne tik kaip kompozitorius, bet ir kaip aktorius sužiba pats Isaac Hayes, sukūręs kito kultinio filmo „Shaft“ garso takelį, už kurį buvo apdovanotas Oskaru.\

Frankofonijos mėnuo. Spektaklis „Baimė“, 15:00
VDU teatras, S. Daukanto g. 27

Spektaklis – analizuojantis tipažus, charakterius, stereotipus, puikiai atpažįstamus ir Lietuvos visuomenės kontekste. Kaip sekasi šiems visiškai skirtingų nuomonių, pažiūrų, aistrų žmonėms susitikus vienoje erdvėje? Vaidina LSMU gimnazijos moksleiviai ir VDU studentai. Prancūzų kalba.

baime

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia