Žurnalų archyvas

Maršrutas kovo 1–3 dienoms

29 vasario, 2024, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 03 01

Ekskursiją su parodos „Geltona moteris“ kuratorėmis, 16:30
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Ekskursijos su Genovaite Bartuliene ir Inesa Kuliavaite-Čepaitiene parodoje  „Geltona moteris. Antano Samuolio (1899–1942) retrospektyva ir inspiracijos“ susipažinsite su ryškiausiais Samuolio kūriniais, pamatysite šiuolaikinių menininkų kūrybą, kurią įkvėpė ikoninis Samuolio paveikslas „Geltona moteris“, sužinosite kas yra ši egzotiško grožio moteris, kuri tapo visiems gerai pažįstamo portreto modeliu ir kokia neįtikėtinai įdomia veikla ji užsiėmė bei išgirsite apie atliktus fizikinius ir cheminius paveikslų tyrimus ir kas buvo atrasta ištyrus juos rentgenogramomis.

Su muziejaus bilietais.

Parodos „Evaldas Butkevičius. Fotografijos“ atidarymas, 17:30
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

E. Butkevičiaus parodoje atsiskleidžia plati šio fotografo kūrybos įvairovė. Eksponuojamos fotografijos nužymi autoriaus kūrybinį kelią nuo XX a. devintojo dešimtmečio pradžios iki XXI a. antrojo dešimtmečio vidurio. Per šį laikotarpį E. Butkevičius sukūrė labai skirtingų darbų ir išbandė įvairius fotografijos žanrus – reportažą, miestovaizdį, aktą – o ankstyvojoje kūryboje netgi priartėjo prie abstrakcijos.

Nemokamai.

E. Butkevičiaus nuotr.

Koncertas „Naujaliukai ir Kauno miesto simfoninis orkestras“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Kauno miesto simfoninis orkestras klausytojus kviečia į tradicinį koncertą kartu su jaunaisiais Juozo Naujalio muzikos gimnazijos atlikėjais. Kasmet daugybės šypsenų ir griausmingų ovacijų sulaukiantis pasirodymas šiais metais vėl nudžiugins publiką naujais talentais ir nuoširdžiomis emocijomis.

Spektaklis „Fossilia“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Lietuvos nacionalinis dramos teatras atveža į Kauną Eglės Švedkauskaitės spektaklį – neatsitiktinai, nes jo, paremto Dalios Grinkevičiūtės atsiminimais, veiksmas vyksta Kaune. „„Šis mano darbas yra nuoseklaus sudėtingų Lietuvos istorijos įvykių tyrinėjo tęsinys. Tai bandymas keliauti gilyn po faktais ieškant, kokiomis formomis tremties tema…“, – sako režisierė, pernai apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“.

Su bilietais.

D. Matvejev nuotr.

Parodų atidarymai, 18:30
„Meno parkas“, Rotušės a. 27 

Rimvydo Mulevičiaus paroda „Alter Ego“ skirta paminėti VDA Kauno fakulteto profesoriaus, ilgamečio Piešimo studijos vedėjo Rimvydo Mulevičiaus (1957–2023) kūrybą akvarelės, piešimo ir grafikos srityse. Studentų mėgiamas profesorius nuolatos piešdavo. Vakarais namuose, darbe, posėdžių metu ant popieriaus lapelių, bare ant servetėlių. Nuolat tobulino savo piešimo techniką, Išbandydavo įvairiausias piešimo priemones. Piešimas Rimvydui buvo kaip kvėpavimas.

Loretos Švaikauskienės paroda „Rojaus sode žmogus buvo laimingas, bet…“ pristato vieną garsiausių Lietuvos menininkių, kuriančių šiuolaikinio tekstilės meno ir dizaino srityse. Pati ji rašo, kad karas, kuris žymi Pasaulio ateities trajektorijas, giliai jaudina: „Žmogus, kaip pagrindinis įvykių epicentro veikėjas, kuria politinius ir etinius naratyvus bei globalaus Pasaulio vidinių virsmų būtį. Šiuo kūriniu siekiu permąstyti Pasaulio ateities viziją. Kviečiu pažvelgti į racionaliąją ir iracionaliąją žmogaus būtį, snūduriuojančią sąmonę, kuri susipina laike ir būtyje.“

Pasitelkdama fotografijos, piešimo, video technikas Karolina Latvytė parodoje „Aš, mano baimė ir kitos istorijos“ tyrinėja baimę, nerimo jausmą ir pažeidžiamumo būseną. „Gyvenu tarp ligoninės ir kapinių. Kaimynystėje  senelių globos namai. Ten mačiau, kaip senoliai guli lovose ir praranda jėgas. Prisiminimuose – vaikystėje aplankytos laidotuvės, atviri karstai, mirusiojo veidas. Viskas susilieja į vieną. Pradedu dėlioti prisiminimų dienoraštį. Ieškoti rakto į baimę pasąmonėje. Atrandu kertines istorijas, kurios nugula tekstuose ir video darbuose. Juose ieškau santykio su mirtimi ir bandau suprasti iš kur kyla vidinis nerimas. Per siaubą keliančią estetiką ir savistabą leidžiuosi į terapinę jausmų bei atminties kelionę“, – rašo ji.

Nemokamai.

ŠEŠTADIENIS,  03 02

Psichologo Timo Petraičio knygos „Pinigų laiškai. Lietuviška pinigų taupymo istorija“ pristatymas, 11:00
Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2

Knyga „Pinigų laiškai“ – tai psichologo įžvalgos apie laimingesnį santykį su pasauliu. O pinigai čia turi šiokios tokios įtakos. Jie gali veikti santykius, sveikatą, laisvalaikį, ir atvirkščiai – laisvalaikis, sveikata, santykiai gali veikti pinigus.

Kaip ir tiems dviratininkams, besileidžiantiems į ištvermės varžybas su labai mažai daiktų, Timas siūlo išsigryninti gyvenimo kryptį iki esmės ir atmesti nereikalingus dalykus. Revizuoti savo santykį su darbais, aplinka ir pasauliu, nes tik kantriai, po truputį daromi pokyčiai linkę užsilikti ir tapti nauju gyvenimo būdu.

Nemokamai.

Popietė „Kūryba ant delno“, 14:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

„Kviečiame susėsti į pradedančiųjų kūrėjų ratą ir išdrįsti paskaityti savo bandymus vieni kitiems. Tai ciklo „Studentai kviečia“ renginys, skirtas muziejaus praktikantų iniciatyvoms paskatinti ir naujoms draugystėms kurti.  Šįkart tai – nepublikuotų, bet nuoširdžiai rašomų savų tekstų skaitymas bendraminčių rate, pasidalijant savo kūrybine patirtimi ir ypač – siekiais“, – rašoma kvietime ir raginama registruotis.

Nemokamai.

Parodos „Kartu mes esame stiprūs“ atidarymas, 14:00
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

Paroda skirta Lietuvos narystės NATO 20-mečiui paminėti. Narystė NATO ir Europos Sąjungoje iš esmės pakeitė šimtmečius Lietuvos likimą lėmusias istorines bei geopolitines sąlygas ir tapo mūsų saugumo, stabilumo, tvaraus vystymosi sėkmės istorija. Parodos „Kartu mes esame stiprūs“ lankytojai susipažins su Lietuvos keliu į aljansą, su besikeičiančia ginkluote, ekipuote ir technika bei aktyviu dalyvavimu tarptautinėse misijose ir visokeriopu Ukrainos rėmimu.

Nemokamai.

Frankofonijos mėnesio atidarymo koncertas, 16:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Tradiciškai kovą vykstantį Frankofonijos mėnesį paskelbs muzikiniai garsai – muziejuje nuaidės Viktorijos Zabrodaitės (fleita) ir Šviesės Čepliauskaitės (fortepijonas) koncertas „Prancūziškos impresijos“. Susirinkusieji pasiklausyti Claude Debussy ir Mel Bonis kūrinių bus kviečiami sudalyvauti Š. Čepliauskaitės paskaitoje „Gimęs Kaune: prancūzų pianisto Vlado Perlemuter 120-osios gimimo metinės“.

Nemokamai.

„Los Secretos de Pablo“ koncertas, 21:00
„OLDMAN Kaunas“, Rotušės a. 20

Per vieną vakarą apkeliauti visą P. Amerikos žemyną – įmanoma! Vieniems tai – vieno vakaro kelionė per visą Lotynų Ameriką, kitiems – teleportas namo.Vakarai, vienijantys pasiilgusius namų pietų amerikiečius ir kelionių bei nuotykių ištroškusius tautiečius užgimė jau prieš keletą metų. Salsa, Cumbia, Bachata, Reggae, Ska stilių muzika bei šokiai – šeštadieniui gilėjant.

Su bilietais.

SEKMADIENIS, 03 03

Filmas „Kopa. Antra dalis“, keli seansai
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Į kino ekranus pagaliau atkeliauja ilgai laukta antroji Deniso Villeneuve‘o režisuota kino sagos „Kopa“ dalis, sukurta pagal vieną garsiausių visų laikų fantastikos knygų – to paties pavadinimo Frank‘o Herbert‘o romaną.

Su bilietais.

Kadras iš filmo

„Duo Simile“ koncertas, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Filaharmonijoje vyks retos sudėties – smuiko ir alto – ansamblio „Duo Simile“ koncertas. Smuikininkės Mildos Kraujutaitytės ir altininkės Silvijos Čiuladytės duetas susibūrė iš noro asmeninę draugystę perkelti į profesionaliąją sceną. „Duo Simile“ siekia Lietuvos publikai pristatyti retai skambančius smuiko ir alto ansambliui sukurtus kūrinius, inicijuoti naujų kūrinių šiam žanrui atsiradimą ir dalintis profesionaliu, stilistiškai informuotu muzikos atlikimu.

Programos idėją įkvėpė čekų kompozitoriaus Bohuslavo Martinů sukurti „Trys madrigalai“ smuikui ir altui. Šis kūrinys pasižymi savita muzikine kalba, būdinga 20-ojo amžiaus kompozitoriams – liaudies muzikos motyvais, persipinančiais su modernia muzikine kalba. Kadangi pats B. Martinů šį kūrinį parašė įkvėptas dviejų Wolfgango Amadeuso Mozarto duetų (K. 423, K. 424), tad ansamblio narės į programą įtraukė ir vieną jų. O retai atliekamas Johanno Wenzelio Kalliwodos duetas puikiai papildys šio žanro programą.

Su bilietais.

Kino klasikos vakaras: „Vidurnakčio kaubojus“ (Midnight Cowboy), 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Džo, naivus ir nepatyręs, kaubojiškai apsirengęs šviesiaplaukis iš Teksaso nusprendžia mesti indų plovėjo darbą ir ieškoti laimės Niujorke, kur ketina pasinaudoti vieninteliu savo talentu – už pinigus miegoti su vienišomis, pasiturinčiomis moterimis. Sutikęs benamį Ratso, kuris be perstojo kalba apie naują gyvenimą Floridoje, Džo džiaugiasi pagaliau suradęs sau vadybininką. Draugai apsigyvena apleistame pastate ir gyvena iš Ratso kišenvagystės amato.

Britų Naujosios bangos režisierius Johnas Shlesingeris, nusprendęs ekranizuoti J. L. Herlihy’io romaną apie dviejų vyrų meilę, jame įžvelgė kai ką universalesnio: amerikietiška svajone karščiuojančius veikėjus, 7-ojo dešimtmečio krizę Niujorke, draugystės ir seksualinės tapatybės temas. Šviesaus liūdesio persmelktas „Vidurnakčio kaubojus“ pelnė „Oskarą“ už geriausią filmą, padovanojo mums nepamirštamą „Everybody’s Talkin“ hito versiją. Šiandien ši juosta laikoma queer kino klasika.

Su bilietais.

Kadras iš filmo