Maršrutas gruodžio 9 – 12 dienoms

PIRMADIENIS, 12 09

Ekskursija „Kaunas iš vidaus. Šv arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia“, 13:00
Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia – Kauno soboras, Nepriklausomybės a. 14 A

„Gražinkime Kauną“ komanda šaltuoju metų laikotarpiu kviečia į naują ekskursijų ciklą „Kaunas iš vidaus“. Pažinti įdomiausius Kauno pastatus pirmą kartą kviečiama šį pirmadienį, o pirmasis objektas – daugeliui iš išorės gerai pažįstamas Kauno soboras. Gidas Deimantas Ramanauskas siūlo iš arčiau susipažinti su šiuo unikaliu Kauno objektu ir galbūt apžiūrėti Laisvės alėją iš viršaus.

Organizatorių nuotr.


„Baltojo kaspino festivalis“: parodos „100 moterų, kūrusių Lietuvą“ atidarymas, 16:00
MRU Viešojo saugumo akademija, Maironio g. 27

Lygiai šimtą metų įtvirtinta moterų teisė balsuoti. Moterų judėjimas Lietuvoje prasidėjo dar anksčiau – 1905 m. Jos ne tik siekė rinkimų teisės, bet ir ekonominės lygybės, priešinosi smurtui šeimoje, kovojo už Lietuvos nepriklausomybę. Moterys suvokė savo pareigą įsitraukti į šalies valdymą ir gynybą. Išsiveržusios iš namų šeimininkių vaidmens, savo žiniomis ir gebėjimais reikšmingai gerino gyvenimą Lietuvoje. Rašant oficialiąją istoriją moterų darbai ir pasiekimai, deja, dažnai lieka nuošalyje. „Baltojo kaspino festivalis“ šiemet į Kauną atveža parodą „100 moterų, kūrusių Lietuvą“, kurios metu galėsite susipažinti su moterimis, keitusiomis Lietuvos veidą ir istoriją. Renginio metu taip pat vyks ir protmūšis „Istorija kitaip: ko nežinai apie moteris?“.

Organizatorių nuotr.


Knygos „Baltas iš manęs“ sutiktuvės, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Maironio lietuvių literatūros muziejus kviečia į Gintauto Dabrišiaus eilėraščių knygos „Baltas iš manęs“ sutiktuves. Kartu su knygos autoriumi dalyvaus literatūrologė Gintarė Bernotienė, poetė, literatūros kritikė Ieva Rudžianskaitė ir leidėjas Viktoras Rudžianskas. Gintauto Dabrišiaus poezijos rinkinyje „Baltas iš manęs“ susitelkiama, regis, į tokias įprastas temas kaip ars poetica, gamtos ir žmogaus santykis, namai, tačiau jos gvildenamos itin savitai, su šiam autoriui būdingu paprastumu, atskleidžiančiu pasaulio keistumą ir paradoksus.


VDA studenčių performansai „3 M“, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

„3 M“ – bendra ašis, jungianti tris jaunas kūrėjas Adelę Urbanavičiūtę, Dainą Maslauskaitę ir Kristiną Čivilytę. Ką slepia šis kodas autorės neatskleidžia. Atrakinti jo giluminius sluoksnius teks pačiam žiūrovui. Labai skirtingos, savitos ir tuo pačiu žiūrinčios viena kryptimi – iš vidaus į išorę, tapytojos kalba akimis, spalvomis ir veiksmais. Pažvelgti į kiekvienos pasaulį galėsite per jų performansus.

ANTRADIENIS, 12 10

Koncertas „Pasaka, poezija ir muzika“, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Renginio „Pasaka, poezija ir muzika“ metu, atlikėja, dainų autorė Gintarė Jautakaitė pristatys naują lopšinių diską „Kur nakties lelijos žydi“. Tai – unikalus projektas, kuriame Gintarės sukurtos lopšinės, įdainuotos kartu su dukrele. Lopšinės atliekamos penkiomis kalbomis – japonų, lietuvių, anglų, estų ir norvegų. Tai ne tik raminanti, migdanti bei užliūliuojanti, bet ir stimuliuojanti žingeidumą muzika, leidžianti prieš užmiegant sąmonei lengvai įsiminti žodžius ir frazes.

Organizatorių nuotr.


„Kauno atminties ekranai“: filmas „Adomas nori būti žmogumi“, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Trečiasis „Kauno atminties ekranų“ filmas – „Adomas nori būti žmogumi“ (1959). Pagal sovietmečio rašytojo Vytauto Sirijos Giros romaną „Buenos Airės“ sukurtas debiutinis jauno režisieriaus Vytauto Žalakevičiaus filmas turėjo vadintis „Svajonių miestu“. Tarpukario Kaune užgimsta dviejų septyniolikmečių – Kazio ir skalbėjos Liucės – meilės istorija, kuri vystosi svajojant apie Argentinos miestą Buenos Aires ir žaliuojančias palmes, kur jie nori išvažiuoti. Kazys gyvena su vienišu, geriančiu kapitonu baržoje, stovinčioje žiemos uoste (senasis Kauno žiemos uostas Nemuno saloje), ir dirba emigracijos bendrovės savininkui Dausai (akt. Donatas Banionis), o Liucę motina nori ištekinti už restorano savininko „amerikono“, kurį masina jos jaunystė ir noras apsaugoti savo turtus. Svečiuose – upeivis ir istorikas, knygos „Nemunas Lietuvos gyvenime 1918–1990 metais“ autorius Gediminas Kasparavičius. Vakarą veda kino istorikas ir kritikas Gediminas Jankauskas.


Projekto „Nacionalinė ekspedicija“ knygų pristatymas, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Girstupio padalinys, Kovo 11-osios g. 24

LRT projekto „Nacionalinė ekspedicija“ dalyviai Zita Kelmickaitė ir Selemonas Paltanavičius šį antradienį dalinsis kelionių Lietuvoje, Lenkijoje ir Ukrainoje istorijomis, kurios nugulė „Nacionalinės ekspedicijos“ knygų serijoje. Prieš daugiau nei metus skaitytojams buvo pristatyta pirmoji serijos knyga „Nemunu per Lietuvą“. Knyga „Vysla per Lenkiją“ – jau antroji serijos dalis, vedanti skaitytojus per Lenkijos teritoriją, o maršruto ašimi tampa ilgiausia Lenkijos upė – Vysla. Trečiojoje knygoje „Dniepru per Ukrainą“ atradimų maršrutas driekiasi Ukrainos teritorija.

Ciklo „Miesto kultūra. Miestai be miestiečių“ paskaita, 18:00
VDA Kauno fakultetas, Muitinės g. 4

VDA Kauno fakulteto Architektūros katedra organizuoja ciklą, kuriuo siekia aktualizuoti šiuolaikinės architektūros aspektus ir jų įtaką miesto veido, kultūros ir visuomenės poreikių formavimuisi. Paskutinis ciklo pranešėjas – architektas, VDA KF dekanas prof. Jonas Audėjaitis. Pranešimo tema: „Miestas šiandien“.


„Senamiesčio kinas“: filmas „Bethovenas – gyvenimo dienos“, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Senamiesčio kino klubas kviečia į filmo „Bethovenas – gyvenimo dienos“ („Beethoven – Tage aus seinem Leben“, 1976 m., rež. Horst Seemann) peržiūrą. Viena, 1813 metai. Kompozitorius Ludwigas van Bethovenas vis labiau skursta. Nesutarimus su broliais keičia slaptosios policijos vizitai – jai nepriimtinos demokratiškos menininko pažiūros. Nesiklosto ir meilė jaunai aristokratei Žozefinai. Negandos nepalaužia muziko dvasios. Aidžioje tuštumoje pasigirsta pirmieji Devintosios simfonijos garsai. Muzikos genijaus vaidmenį filme sukūrė Donatas Banionis.


TREČIADIENIS, 12 11

Premjera. „Momo“, 12:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Spektaklį 1–4 kl. moksleiviams Gildas Aleksa režisuoja pagal Michael Ende to paties pavadinimo romaną. Apleistame amfiteatre gyvena Momo – iš kur ji ir kiek jai metų, niekas nežino. Ji pati sako: „Kiek pamenu, buvau visada“. Ji turi ypatingų gebėjimų klausyti kitų žmonių ir visi nori būti jos draugais. Tačiau mieste atsirado pilkieji ponai, kurie vagia iš suaugusiųjų laiką. Jie sako: „Atiduok savo laiką dabar, turėsi jo daug daugiau vėliau.“ Vaikai ir Momo mėgina grąžinti pavogtą laiką, tuo pačiu išmokdami protestuoti ir balsuoti. Pasakiška kritika apie vartotojiškumo kultūrą su demokratijos abėcėle, kviečia vaikus mokytis klausyti ir matyti tai, ko suaugę nebegirdi ir nebemato. Daug kartų esame girdėję „neturiu laiko“, bet niekad neišgirdom, kodėl to laiko vis mažiau ir kurgi jis pradingsta.


Juozo Vilčinsko knygos „Dienoraštis“ pristatymas, 15:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Juozo Vilčinsko (1909-1992) dienoraštis buvo rašomas 1945-1947 m. Antrojo pasaulinio karo nualintoje Europoje – Šiaurės Italijoje ir Didžiojoje Britanijoje. Dienoraštyje fiksuoti šeimos ir giminės nuotykiai bei likimai pokario metais, svarbiausi įvykiai bei tarptautinės politikos naujienos, spalvingi Italijos vaizdai ir italų visuomenės elgsenos bei požiūris į svetimtaučius. Dienoraščiai atspindi politinių pabėgėlių likimus pokario Europoje, baimę ir nežinomybę dėl ateities: ką taikos derybose nuspręs didžiosios valstybės ir karo laimėtojai, kokia lemtis teks Lietuvai, kur keliauti toliau iš nesaugios Europos. Knygos pristatyme dalyvaus Egidijus Aleksandravičius, Moreno Bonda, Gintarė Lukoševičiūtė, Tautinių mažumų departamento direktorė Vida Montvydaitė ir „Versus“ leidyklos vadovas Arturas Mickevičius.

Literatūrinis spektaklis „Vaižgantas kaip viešpaties diena“, 16:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Kauno apskrities viešoji biblioteka kviečia į literatūrinį spektaklį „Vaižgantas kaip Viešpaties diena“. Scenarijaus autorius – Petras Venslovas, aktoriai – Olita Dautartaitė ir Petras Venslovas. Ši žinomų aktorių atliekama literatūrinė programa leis pažinti Vaižgantą kaip rašytoją, literatūros istoriką, kritiką, aktyvų visuomenės veikėją, universiteto dėstytoją ir kunigą. Bus skaitomi rašytojo tekstai ir vaidinami fragmentai iš jo knygų „Scenos vaizdai, monologai ir dialogai“ bei „Dėdės ir dėdienės“.

Organizatorių nuotr.


Edukacinis užsiėmimas „Dvasią sušildanti šviesa“, 17:00
A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus, V. Putvinskio g. 64

Artėjant šv. Kalėdoms Antano Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus kviečia į edukacinį užsiėmimą „Dvasią sušildanti šviesa“. Dirbtuvėse prieššventiniu metu kursite žibintus, skirtus Kūčių vakarienės stalui, kalbėsitės apie lietuvių papročius ir ramiai bei jaukiai ruošitės pačioms gražiausioms metų šventėms. Į užsiėmimus reikia atsinešti sau patinkančio dydžio stiklinį indelį, kuris taps pagrindu žibintui.


Knygos „Laiškai Sodininkui“ pristatymas, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Paulius Šironas – poezijos skaitovas, Lietuvos radijo ir televizijos žurnalistas, laidų vedėjas, Laimono Noreikos premijos, įvairių skaitymo konkursų laureatas, surengęs daug poezijos ir muzikos vakarų. Literatūrinis ciklas „Laiškai Sodininkui“ yra pirmoji autoriaus knyga. Ciklas sudarytas iš dvylikos poetine proza parašytų laiškų. Kas mėnesį rašydamas Sodininkui, laiškų autorius apmąsto gyvenimo kelionę, ieško darnaus ir kilnaus santykio su pasauliu. Maironio lietuvių literatūros muziejus kviečia į knygos „Laiškai Sodininkui“ pristatymą. Renginyje kartu su autoriumi dalyvaus poetė, literatūros kritikė Ieva Rudžianskaitė ir arfininkė Viktorija Smailytė.

Ansamblio „Odabade“ koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L.Sapiegos g. 5

Vyrų polifoninis dainavimas yra neatsiejama Sakartvelo kultūros dalis. Tokia muzika atskleidžia šios šalies, kurioje nuolatos vyko karai, kultūros dvasią. Nuo senovės puoselėtai muzikai, perduodamai iš kartos į kartą ir tik iš lūpų į lūpas, visada grėsė pavojus išnykti. Kartveliška dainavimo be užrašytų natų tradicija tokia unikali, kad yra įtraukta į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. Ansamblis „Odabade“, kurio pavadinimas sakartvelų kalba reiškia „namus, kur esi gimęs ir išaugęs“, puoselėja šią unikalią dainavimo tradiciją. Ansamblis išsiskiria tuo, kad daugelis jo repertuaro dainų yra dainuojamos seniausia gruzinų (megrelų) kalba.

Organizatorių nuotr.


Ledo ritulys: „Kaunas Hockey“ – „Baltų ainiai – HC Klaipėda“, 20:00
Kauno ledo arena „Baltų ainiai“, Aušros g. 42C

Kadaise ledo ritulio derbiai Kaune būdavo dažnas įvykis, ir jie grįžo! Pirmojoje Lietuvos čempionate žaidžiančių Kauno komandų akistatoje triumfavę „Kaunas Hockey“ vėliau nusileido pirmenybių debiutantams. O kaip bus šįkart? Intriga gyva.


KETVIRTADIENIS, 12 12

Seminaras „Autorinės teisės – scenarijai iš realybės“, 10:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ pristato seminarą audiovizualinių kūrinių autoriams bei projektų atstovams apie autorinių teisių praktiką Lietuvoje ir užsienyje. Tai atviras renginys tiek pradedantiesiems kūrėjams, tiek profesionalams norintiems sužinoti apie autorinių, intelektinės nuosavybės teisių gynimo scenarijus ir realius pavyzdžius iš kasdienybės.

Knygos „Kai Kaunas buvo Kaunas“ pristatymas, 17:00
Istorinė LR Prezidentūra Kaune, Vilniaus g. 33

Į savo mylimą studijų miestą sugrįžta istorikė Giedrė Milerytė-Japertienė su naujausia knyga „Kai Kaunas buvo Kaunas. Pasivaikščiojimai po miestą 1938 m.“ Ši knyga – savotiška laiko mašina, leidžianti sužinoti, kaip puošėsi ir ką valgė, kur gyveno ir kaip pramogavo, kuo važinėjo ir kaip atrodė kauniečiai ir miesto svečiai bei kiek kas anuomet kainavo. Tai – anaiptol ne romanas, o istorinis tyrimas. Tačiau sklandus pasakojimas ir tarsi gyvi ano meto personažai kartais priverčia pamiršti, jog skaitai autentiškais šaltiniais pagrįstą ir autentiškomis fotografijomis iliustruotą istoriją. Knygoje XX amžiaus Kaunas atgyja akyse ir vėl išgyvena anuometinio savo klestėjimo laikus. Kartu su autore į 1938-uosius laikinosios sostinės metus nusikels menotyrininkė Daiva Citvarienė ir istorikas Kastytis Antanaitis. Renginį moderuos žurnalistė Raminta Jonykaitė. 


Moterų kūrybos vakaras, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Maironio lietuvių literatūros muziejus kviečia į moterų kūrybos vakarą „…kad pakiltų apmirusi siela…“, kurio tarpukarį siekiančias tradicijas muziejus puoselėja jau daugelį metų. Dalyvaus visas būrys rašytojų: Ramunė Brundzaitė, Indra Brūvere, Lina Buividavičiūtė, Daiva Čepauskaitė, Erika Drungytė, Jurgita Jasponytė, Giedrė Kazlauskaitė, Eglė Kirilauskaitė, Laima Kreivytė, Enrika Striogaitė, Indrė Valantinaitė, Dovilė Zelčiūtė. Vakarą ves Jurgita Žana Raškevičiūtė. Šiais metais renginį papuoš išskirtinis koncertas – Nacionalinės premijos laureatas Čiurlionio kvartetas specialiai jam parengė muzikinę programą „Dedikacijos moterims“.

Maironio lietuvių literatūros muziejus archyvo nuotr.


Ernesto Kuckailio knygos „Partizano žiedas“ pristatymas, 17:30
Kauno miesto muziejaus Pilies skyrius, Pilies g. 17

Naujojoje knygoje Ernestas Kuckailis virtualiai nusikelia į 1948-uosius metus ir kartu su Tauro apygardos vadu Faustu bei Pietų srities atstovu Vanagu keliauja į Žemaitiją, partizanų vadų susitikimą, kurio metu gimė 1949 metų Lietuvos laisvės kovos sąjūdis ir garsioji sąjūdžio deklaracija. Partizanai keliauja dešimtis ir šimtus kilometrų, pakeliui pakeldami be galo sunkias sąlygas, pavojus, netgi kitų partizanų nepasitikėjimą ir išbandymus. Knygoje pasitelkiant istorikų ir archeologų tyrinėjimų medžiagą papasakoti ir kai kurių deklaracijos signatarų likimai. „Partizano žiedas“ – penktoji Ernesto Kuckailio knyga. Knygos autorius – profesionalus Lietuvos kariuomenės karys, viršila. Kartu su autoriumi pristatyme dalyvaus prof. Jonas Vaičenonis ir bardas Romas Naidzinavičius.


Rosandos Sorakaitės parodos „Atstumas iki širdies“ atidarymas, 18:00
Galerija „ Meno parkas“, Rotušės a. 27

„Žodžius „atstumas“ ir „širdis“ pasirinkau kaip nuorodą į mano santykį su tapyba. Motyvai, kuriuos paveiksluose siekiu paversti slenkančių dienų ženklais, akimirkų atspindžiais, laikui bėgant gali vis pasikartoti, užsimiršti ar vėl pasirodyti šiek tiek pasikeitę. Lygiai taip pat išgyvenu ir praeitį ar prisiminimus – įvykių, ryšių, jausmų – kaip niekad neišnykstantį saitą, kuris kartais tąsus ir toks tolimas, o kitąkart jaučiamas visai šalia.“, – apie ekspoziciją, kurioje pristatomi naujausi R. Sorakaitės paveikslai,  pasakoja pati autorė. R. Sorakaitė yra jaunosios kartos tapytoja, aktyviai dalyvaujanti Lietuvos kultūriniame gyvenime. Šiemet galerijoje „River”, Los Andžele, bendradarbiaujant su galerija „Meno parkas”, atidaryta R. Sorakaitės paroda, kurioje pristatyti darbai, sukurti ten pat vykusios rezidencijos metu. Autorės darbams būdingas minimalus, fragmentiškas vaizdavimo būdas ir subtili kasdienybės estetika.

Rosanda Sorakaitė. „Šviesos siluetas II“. Drobė, akrilas, aliejus. 80 x 70 cm. 2019. Menininkės ir galerijos „Meno parkas“ nuotr.


Parodos „Atšauktas puolimas“ atidarymas, 18:00
Galerija „ Meno parkas“, Rotušės a. 27

Šį ketvirtadienį galerija „Meno parkas“ kviečia į dar vienos parodos atidarymą. N. Nonnenmacher ir S. McCormick „Atšauktas puolimas“ (angl. Onslaught Undone) – erdvinio ir patirtinio reliatyvumo, tiesioginės priešingybės sukauptai vaizdinei, fizinei ir akustinei patirčiai, primestai mums skaitmeninio amžiaus, tyrimas. Menininkų duetas kvestionuoja šiuolaikinę patirtį, kai atsijungimas yra neišvengiamas nuolatinio prisijungimo rezultatas, parodoje virtęs kūrybiniu bendradarbiavimu – santykiu tarp didelių formatų skulptūros ir gesto tapybos. Abu menininkus jungia tai, kas yra „tikra“, kas demonstruojama mastelio transformacija perteikia jausmą – priešpriešą skaitmeninio tinklo greičiui, kas atskleidžia akimirką, kai kūrinys tampa pasaulio interpretacija. „Atšauktas puolimas“ imasi redukcijos. Išgrynindami savo praktikas N. Nonnenmacher ir S. McCormick leidžia žiūrovui klajoti. Minimalizuota išraiška tampa takia platforma, skatinančia žiūrovą atsisakyti simptomiško, lėtinio ir bevaisio mūsų laikų poreikio viską įvertinti ir išsiaiškinti. 

Stacie McCormick ir Nemo Nonnenmacher. „Atšauktas puolimas“ galerijoje „Unit 1 Gallery | Workshop“, Londone. 2018. „Unit 1 Gallery | Workshop“ nuotr.


Koncertas „IV Stichijos“, 19:00
LK Kauno įgulos karininkų ramovė, A. Mickevičiaus g. 19

„4 stichijos“ – tai grupės „Signum“ autorinė koncertinė programa, paremta oro, vandens, ugnies ir žemės elementais, kurie atsispindės Kauno įgulos karininkų ramovės salės erdvėje, muzikos garsų ir šviesų sintezėje. Pasirodymo metu atlikėjai įkūnys stichijas, pasitelkdami ir vaizdinę grafiką. Grupę „Signum“ sudaro Paulius Petrauskas (būgnai), Roberta Daugėlaitė (fortepijonas) ir Ieva Laučkaitė (smuikas).

Arma Agharta ir „FreeFS“ koncertas, 19:00
„Jazz Academy“, Baltų pr. 34

Pirmojoje vakaro dalyje elektroniniais instrumentais ir objektais stebins bei stebėsis Armantas Gečiauskas, o antrojoje saksofonais, gitara ir mušamaisiais susiplieks Kęstutis Sova, Tadas Petkevičius-Grajauskas ir Arnas Mikalkėnas.

Organizatorių nuotr.


Bror Gunnar Jansson  koncertas, 19:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

Į Kauną papasakoti muzikinės švediškų kriminalų suvestinės atvyksta Bror Gunnar Jansson. Netikėta dainų tematika stebinantis švedas pats sau vienas atstoja visą grupę. Jis kuria muzikos hibridą iš stiprias šaknis turinčio bliuzo, amerikietiško folko bei roko, grunge ir rokenrolo. Šis žmogus-orkestras stebina savo vokalu, gebėjimu groti elektrinėmis gitaromis, būgnais, mušamaisiais ir sintezatoriumi tuo pat metu. Be to, jis įtraukia saksofoną, zurną, bandžą, švilpynes, lazdeles, narvus ir grandines į savo muzikines išdaigas bei siaubo istorijas.

Organizatorių nuotr.


Merūnas Vitulskis ir VDU kamerinis orkestras, 19:00
VDU Didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Kaip ir kiekvieną gruodį, švenčių belaukiant, VDU kamerinis orkestras kviečia kartu pasitikti jau aštuntąjį kolektyvo gimtadienį. Orkestro gimtadienio proga kartu koncertuos įspūdingo balso savininkas tenoras Merūnas Vitulskis. Prie dirigento pulto stos orkestro vyr. dirigentas maestro Vytautas Lukočius. Koncerto svečiai – VDU Akademinis choras „Vivere Cantus“ (vad. Rolandas Daugėla).


A. Fediajevo naujo albumo pristatymas, 20:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Akustinės psichodelikos epitetą savajai muzikai skiriantis Algis Fediajevas išleidžia trečiąjį savo albumą, pavadintą „Pėdsakų lede nepalikus“. Jis tęsia ankstesniuose muzikanto įrašuose girdimą šamanišką muzikinę odisėją, tik, paties Algio Fediajevo teigimu, naujajame kūrinyje visos idėjos gerokai labiau realizuotos. Albumas, kuriame be Algio gitaros ir balso suskamba ir nemažai kitų instrumentų, įrašytas Anglijoje.

Ingos Uzkalnės iliustr.
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia