Maršrutas gruodžio 8-10 dienoms

PENKTADIENIS, 12 08

Leono Striogos parodos „Geležies amžius“ atidarymas, 16:00

Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

L. Striogos kūrybinėje biografijoje būta gilių stiliaus paieškų, domėjimosi ankstyvąja antika, Afrikos tautų menu, Henrio Moore‘o, Pablo Picasso, Marino Marini modernizmu. Skulptorius surado unikalią medžio kapojimo techniką, prilygstančią impresionistų teptuko kalbai. Iš pirmo žvilgsnio šaltoki ir labai šiuolaikiškai, moderniai atrodantys kūriniai prabyla pačiomis jautriausiomis temomis ir kalbomis. Menininko darbuose atsispindi jo išgyventi įvykiai bei jį supanti aplinka.Geležinės Leono Striogos skulptūros pasakoja įdomiausias istorijas pranešdamos svarbiausias žinias iš praeities ir dabarties. Darbų temos ir pavadinimai puikiai iliustruoja meistro minties galią, laikotarpio suvokimą ir tikrąsias vertybes: „ Į karužę “, „Karys“, „Rūpestis“, „Angelas“, „Saulės žirgas“, „Angelas su fleita“ ir daugelis kitų. Paroda veiks iki sausio 7 d.

strioga

Koncertas „In Memoriam Julijui Andrejevui“, 16:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

2017 metais žymus lietuvių kompozitorius, pianistas ir pedagogas J. Andrejevas būtų šventęs 75 metų jubiliejų. Deja, garbus menininkas šios sukakties nesulaukė – prieš metus iškeliavo į amžinybę.

Renginyje dalyvaus kompozitoriaus J. Andrejevo sesuo Ina Banaitienė, klasės draugai ir kolegos, muzikologas Edmundas Gedgaudas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesoriai Rimantas Armonas (violončelė), Irena Uss-Armonienė (fortepijonas), Jurgis Dvarionas (smuikas), pianistė Eglė Andrejevaitė, Kauno A. Kačanausko muzikos mokyklos mokinė Ainė Stankutė (smuikas) ir mokytoja ekspertė Aušra Kučinskienė (fortepijonas).

Eugenijaus Matuzevičiaus 100-mečio minėjimo vakaras, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Poeto, vertėjo Eugenijaus Matuzevičiaus 100-mečio minėjimo vakare dalyvaus literatūrologas Virginijus Gasiliūnas, E. Matuzevičiaus sūnus Kornelijus Matuzevičius, muziejininkė Albina Protienė, aktorius Vytautas Gasiliūnas, muzikuos Kauno I-osios muzikos mokyklos etninės muzikos specialybės (tradicinių kanklių) mokiniai (mokytoja Laima Stasė Proškutė). Renginį ves muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė.

Tarptautinis Kauno kino festivalis: Anouk De Clercq ir Emilijos Škarnulytės pokalbis, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Abiems menininkėms rūpi regimybės bei neregimybės temos, supančio pasaulio suvokimas mikroskopiniu bei makroskopiniu lygmenimis. Tiek Anouk, tiek Emilija savo kūrybos procese bendradarbiauja su mokslininkais ir turi savo atpažįstamą braižą. Vakaro metu bus rodomi kūrėjų filmai.

tkkf_08

Koncertas „Gražioji prancūzų romantika“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Jau tapo tradicija, kai Kauno miesto simfoninis orkestras savo klausytojus kviečia pasinerti į prancūziškos muzikos skambesį. Šis sezonas ne išimtis. Ruošiantis gražiausių švenčių sutikimui orkestras dovanoja gražiosios prancūzų romantinės muzikos pripildytą koncertinę programą.
KMSO džiaugiasi turėdamas progą savo klausytojams pristatyti vieną tituluočiausių pasaulio trimitininkų Romain Leleu. Muzikantas yra pripažintas vienu iš geriausių savo kartos atlikėjų. Savo repertuare atliekantis įvairių žanrų ir epochų muziką: nuo Baroko iki XXI – ojo amžiaus, trimitininkas scenoje koncertuoja su žymiausiais pasaulio simfoniniais orkestrais. Diriguojamas ilgamečio bičiulio maestro Alain Paris, orkestras kartu su Romain Leleu atliks romantiškumu bei prancūzišku žavesiu alsuojančius kūrinius.

Premjera: spektaklis „4 Mortos“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Gruodžio premjera – tai vakarėlis su mirtim, paremtas lietuviška mitologija, folkloru. Tai žaidimas-ritualas, kuris sugrąžina mus iš feisbukinės egzistencijos į gamtos mums duotą prigimtį. Tai – pabuvimas kartu. Todėl vakarėlio apibrėžimas – jam labai tinkamas. Vakarėlis gali būti visoks, kiekvienam skirtingas, tačiau pagrindinė vakarėlio esmė – kad žmonės pabūtų kartu. „Vakarėlis su mirtim kiekvieną turėtų įkvėpti prasmingiems darbams“ – teigia režisierius Darius Rabašauskas.

MORTOS

„Baltojo kaspino festivalis“: „Vakaras su keturiomis Fridomis“ , 18:00
Galerija „Nyčės ūsai“, Pilies g. 1

Vakaro metu bus atidaryta Fridos Kahlo ir Diego Riveros nuotraukų retrospektyva ir Audronės Petrašiūnaitės tapybos ir grafikos, įkvėptos Fridos Kahlo darbų, paroda. Taip pat laukia įdomi paskaita apie menininkės gyvenimą ir kūrybą. O kas yra ketvirtoji Frida, sužinosite atėję.

Aldonos Gustas parodos „Linija, spalva, žodis“ atidarymas, 18:00
Kauno rajono muziejus, Pilies takas 1, Raudondvaris

Aldona Gustas – Vokietijoje gyvenanti ir kurianti lietuvių kilmės poetė ir dailininkė (g. 1932 m.). 1972 m. ji įkūrė „Berlyno dailininkų-poetų“ (Berliner Malerpoeten) grupę ir ėmėsi vadovauti 13 vyrų būriui. Ir savo dailės kūriniuose, ir eilėraščiuose A. Gustas išlaiko ryšį su gamta. Ankstyvose jos akvarelėse dar gausu nacionalinio drabužio detalių, motyvų iš pasakų, vėliau tapyboje ir pastelėje ryškėja išgryninta, apnuoginta žmogaus, dažniausiai moters, figūra, o vėlyvuosiuose piešiniuose – amorfiški pavidalai, kuriuos nėra labai sunku atpažinti – moteris, paukštis, žuvis. Susipynusios linijos ir jų ekspresyvumas atskleidžia vitališką eroso pulsavimą, žmogaus prigimties gaivališkumą. Zoomorfiški vaizdiniai, vandens tėkmės motyvas, vienų kūnų virtimas kitais menininkės kūryboje – pozityvi vienovė, kuri labai primena mitologinį pasaulio provaizdį, tokį ryškų visoje lietuvių pasaulėžiūroje ir pasaulėjautoje. Paroda veiks iki sausio 28 d.

gustas
Indijos dailininkų parodos „What thou seest yond“ atidarymas, 18:00
Galerija „Ars et mundus“, A. Mapu g. 20

Šia paroda „D.I.S.C. the Art“ pradeda kultūrinių renginių ciklą skirtą pristatyti Indijos šiuolaikiniam menui bei užmegzti ryšius tarp Lietuvos bei Indijos meno ir menininkų. Parodoje pristatomi Amritah Sen, Anindita Chakraborty, Midhun Gopi, Muktinath Mondal, Ranjith Raman, Ravi Chunchula. Paroda veiks iki sausio 4 d.

Sutartinių vakaras, 18:30
Kauno reiki centras, Šiaurės pr. 8A

Sutartinės – subtili muzika, tačiau norint jas giedoti, nebūtinas muzikinis pasirengimas. Išmokti nesudėtingas sutartines ir pajusti lietuvių liaudies dainos galią gali visi. Vakaro metu išlaisvinsime savo balso galias, susipažinsime su sutartinių giedojimo pagrindais.  Renginį ves etnomuzikologė, ansamblių „Kadujo“ ir „Saulėlio“ vadovė Laura Lukenskienė.

Viktorijos Gečytės tarptautinio džiazo vakaras, 18:30
„Teatro klubas“, Vilniaus g. 22

„Viktorija Gečytė atsiverčia Didįjį Amerikos dainyną ir skaito jį taip, lyg jis būtų jai sukurtas. Jos balso anatomija tiksliai atitinka techninius svingo eros džiazo standartų reikalavimus, o stiliaus pajauta, turinio suvokimas ir interpretacijų rafinuotumas neleidžia net suabejoti, jog ši muzika nėra jos gimtoji.“, – sako kritikai.  Specialiai is Paryžiaus atvyksiančiai vokalistei akompanuos prancūzas gitaristas Yoan Fernandez bei amerikietis kontraboso virtuozas Peter Giron (apkeliavęs pasaulį su Luther Allison, vėliau grojęs su Archie Shepp, Rick Margitza, Kurt Elling, Dave Liebman, Rhoda Scott, Kirk Lightsey ir daugeliu kitų). Jie atliks džiazo klasiką ir originalią kūrybą, kurios dalį Viktorija yra pristačiusi trijuose savo albumuose; naujausiąjį – „No Detour Ahead“ – 2016 metais išleido P. M. Records.

gecyte

„Vakaras P“, 19:00
„Šelteris“, Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

„vakaras P“ – intensyvi poezijos, muzikos ir šokio valanda su aktoriais: Baliu Ivanausku, Artūru Dubaka ir Gintaro Grajausko poezija. Aktoriai jautriai dalinasi jiems artima poezija, bei savomis istorijomis. Tai septynis metus gyvuojantis pasirodymas, kuris vis kinta ir auga. ,,vakaras P” jau apkeliavo nemažą dalį Lietuvos, buvo rodytas teatruose, bibliotekose, universitetuose ir įvairiose netradicinėse erdvėse. Aktoriai vakarą pritaiko individualiai prie kiekvienos erdvės. Tai unikalus renginys, kurį rekomenduojama pamatyti bent vieną kartą.

Šis pasirodymas pakeis visus jūsų įsivaizdavimus, koks turi būti poetinis vakaras. Jūs tokio dar nematėte. „Bene geriausia, ką yra tekę matyti šiame žanre.“ – apie „vakarą P“ atsiliepia rašytojas Gintaras Grajauskas.

vakarasp

„Inversija. Audiovizualiniai performansai“, 20:00
POST galerija, Laisvės al. 51A

Pirmasis garso meno renginių ciklo performansų vakaras skirtas koncertinėms programoms, skirtoms pristatyti 2018 m. pasirodysiančias kompaktines plokšteles. Tai Ginto K kompozicija „Acousma Light“, lydima vj juodo (Donatas Juodišius) videoprojekcijos ir dueto „Bionics“ (Lina Pranaitytė, Urtė Pakers) audiovizualinė programa „mono.cycles“.

inversija

Renginys „Baltic Escape: Amphitrium“, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Scenoje – „Amphitrium“ ( black/death metal, Šveicarija), „Beyond The Structure“ (technical death metal, Estija), „Ryvendir“ (folk/death metal, Latvija).

escape

Penktadienis su Elboe, 22:00
„O kodėl ne?“, Perkūno al. 4

„Kodėl nepasportavus ir neįkopus į Vytauto parko kalno viršūnę? Nesijaudink, nes prarastas jėgas atgaivins paslaptingame mediniame name atlikėjo Elboe grojami nuotaikingi disco ritmai bei į šiltus vasaros vakarus sugrąžinsiančios house melodijos“, – kviečia medinuko Vytauto parke gyventojai.

Vakarėlis „Tarp Dviejų Aušrų: Massimiliano Pagliara“, 23:00
„Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Nuo žiemos speigų pasislėpusiems „Lizde“ sušilti padės svečias iš Berlyno Massimiliano Pagliara. Prie muzikinės programos rankas pridės seniai čia beviešėjęs Saulty ir trys „Aušrų“ muškietininkai.

ŠEŠTADIENIS, 12 09

Lietuvos Fechtavimo taurė, 09:00-19:00
Lietuvos policijos mokymo centras, Griunvaldo g. 16

Šiemet taurė – ne tik varžybos, kartu švęsime Lietuvos fechtavimo 70-metį. Bus daug emocingų kovų su geriausiais Lietuvos fechtuotojais ir kartu didelė, šilta šventė, kvepianti Kalėdomis ir gerumu.

fechtavimas

Mugė „Kalėdų Pop Up“, 11:00-19:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Reginys vienu stogu suburs per 50 įdomiausių, aktualiausių ir stipriausių lietuviško dizaino vardų, pasiūlys susipažinti su šiuolaikiniais mados, juvelyrikos, interjero, galanterijos, kosmetikos ir maisto gamintojais bei kūrėjais, pamatyti ir pasimatuoti naujausio sezono kolekcijas bei gaminius. Mugė vyks ir sekmadienį!

popup

Adventinės muzikos koncertas III forte, 12:00
Titnago g.

Seniavoje III forto kareivinėse vyks liaudies muzikos ansamblio „Ainiai“ koncertas su adventine programa, skirtas bendruomeniškumui skatinti. Renginio organizatoriai – III forto apylinkių „Sąnašos“ bendruomenė. Atvykti galima 65 autobuso maršrutu.

iiifortas

„Baltojo kaspino festivalis“: kariliono ir būgnų muzikos koncertas, 16:00
Karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Su karilionininke Austėja Staniunaityte pasirodys aktyvius kauniečius jungianti tarptautinė sambos grupė „Bombo Feminista“. Programoje – nuo Bacho ir Čiurlionio iki lietuvių ir graikų liaudies dainų.

Haiku iliustracijų parodos atidarymas, 17:00
Rytų kultūros studija „Wudang Tao“, P. Kalpoko g. 1-26

Iliustracijas sukūrė atliko Kauno dailės gimnazijos 7 klasės mokiniai (mokytoja Daiva Šlajienė). Parodą aplankyti galėsite bet kuriuo metu, kai dirba centras.

haiku

Koncertas „Viva Espana! Hola Buenos Aires!“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Kauno fortepijoninio trio ir gitaristo Sergej Krinicin concerto programoje skambės Joaquín Turina, Joaquín Rodrigo, Isaac Albéniz, Fernando Lewis de Mattos, Miguel del Aguila, Astor Piazzolla kūriniai.

Tarptautinis Kauno kino festivalis: „Žanetė: Žanos d‘Ark vaikystė“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

„Žanetė: Žanos d‘Ark vaikystė“ – itin žaisminga ir netikėta legendinės Orleano mergelės vaikystės interpretacija, sukurta prancūzų kino grando Bruno Dumonto, Tarptautinio Kauno kino festivalio publikai puikiai pažįstamo savo filmu „Šėtonas Horas“.  Filmą pristatys VDU istorikė dr. Laima Bucevičiūtė, Valstybės Nepriklausomybės stipendijos laureatė. Mokslininkė pristatys legendinę Žaną d‘Ark kaip istorinę, mitinę, legendinę figūrą, bei apžvelgs jos reikšmę Prancūzijos nacionalinei tapatybei bei istorijai.

Filmo Žanetė kadras

Premjera: Spektaklis „Natanas Išmintingasis“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Scenoje – Gintaras Varno režisuota premjera. Trys religijos – judaizmas, krikščionybė ir islamas – kiekviena iki šių dienų mėgina įrodyti, kad tik ji yra vienintelė tikra ir teisinga. „Natanas Išmintingasis“ – Apšvietos epochos (XVIII a.) utopinė pasaka, išaukštinanti žmogaus protą ir galią tobulinti pasaulį, mėginanti įtikinti, kad trys sūnūs – trys religijos – gali gyventi santarvėje ir taikoje.

„Musica Urbana“: DJ Erichas, 20:00
„Galeria Urbana“, Vilniaus g. 22

Tikras šeštadienis tikroje vietoje tikro didžėjaus rankose.

„PuntoJazz“ palėpės gimtadienis, 21:00
„Punto Jazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Gerbėjų pageidavimu vokalistė Monika Liu grįžta į Kauną pasveikinti palėpę su 5-uoju gimtadieniu. Kaip visada bus daug džiazo, atvirų istorijų ir humoreskų.

monika

Vakarėlis „Balkanaktis Lizde #5“, 22:00
„Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Slovakų „Malalata“ pasirodymai – tai nežabotas vakarėlis, užkrečiantis energija ir šimtaprocenčiu atsidavimu. Kartu su jais ir „Balkanančio“ šeiminninkais pasirodys reggae selektorius E-roott.

SEKMADIENIS, 12 10

Kaligrafijos dirbtuvės, 11:00, 13:30, 16:00
„Dovanų miestelis“, Kauno sporto halė, Perkūno al. 5

Kaligrafijos dirbtuvėse susipažinsite ir išbandysite nematytus rašymo įrankius, neįprastai komponuosite, rašysite neperskaitomus žodžius ir į kaligrafiją pažvelgsite ne iš perskaitomo teksto, bet iš kūrybos pusės. Eksperimentinės kaligrafijos dirbtuvės Kauno sporto halėje rengiamame „Dovanų miestelyje“.

kaligrafija

Popietė visai šeimai „Kalėdų muzika iš ekranų“, 14:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Kalėdas šventinėmis melodijomis priartins Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ažuolynas“ (dirigentas Giedrius Vaznys) ir solistė Dagna Kondratavičiūtė.

Jubiliejinis kamerinio choro „Cantate Domino“ koncertas, 16:00
Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karininkų ramovė, A. Mickevičiaus g. 19

„Maloniai kviečiame visus,kurie klausosi mūsų giesmių kas sekmadienį Šv. Mišiose, kuriuos sutinkame koncertuose, tuos,su kuriais dirbame,studijuojame,draugaujame, gyvename kaimynystėje ir tuos, kurių niekada nesame sutikę“, – kviečia 25-metį švenčiantis choras.

Koncertas „Šokančios pasakos“, 16:00
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Šokančios Kalėdų pasakos – tai studijos „EmiDanz“ auklėtinių programa specialiai gražiausioms metų šventėms.

pasakos

„Baltojo kaspino festivalis“: šokio spektaklis „Raibuliai“, 17:00
Kauno autobusų stotis, Vytauto pr. 24

Grupės „Spokšok“ šokių spektaklyje „Raibuliai“ plėtojama vandens metafora, pasirinkta kaip būdas pažvelgti į žmonių santykius vyksmų ir judėjimų mūsų visuomenėje įtakoje. Kauno autobusų stotyje, žmonių srautų pasiskirstymo vietoje, bus šokami šokiai. Jie išreikš laukimo ir santykių ilgesio, troškimo įsilieti į gyvenimo sroves bei atskirties – kai esi „išmesta(s) ant kranto“ – būsenas ir jausmus. „Raibuliai“ į paviršių iškels klausimus apie atgaivą, ap(si)valymą – senas bendražmogiškas praktikas. Kaip jas iš naujo atrasti susvetimėjimo ir fragmentacijos sąlygomis?

Tarptautinis Kauno kino festivalis: „Silvana“, 17:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Šių metų Kauno kino festivalio programą užbaigs filmas „Silvana“ apie žymiąją lietuvių kilmės Švedijos reperę, feminizmo ir žmogaus teisių aktyvizmo ikoną Silvaną Imam. Režisierių Mika Gustafson, Olivia Kastebring ir Christina Tsiobanelis filmas seka Silvaną nuo pradžių, atskleisdamas jos kelionę nuo niekam nežinomos reperės iki žmogaus teisių aktyvistės: apdovanojimus, savasties paieškas, kone mitinį ryšį su Beatrice Eli, garsiąja Švedijos dainininke bei santykį su mama lietuve.

Silvana Still 1_credit Mantaray Film

Vlado Bagdono albumo pristatymas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Dar pavasarį aktoriaus Vlado Bagdono gerbėjus pasiekė ilgai laukta muzikinė žinia – pasirodė naujas jo darbas – kompaktinė plokštelė „Liekantiems būti“. Pagaliau aktorius atvyksta į Kauną ir filharmonijoje surengs albumo pristatymo koncertą, kuriame kartu su autoriumi dalyvaus ir įrašuose talkinę muzikantai: smuikininkas Vytautas Mikeliūnas ir kontrabosininkas Eugenijus Kanevičius.

Opera „Caro sužadėtinė“, 18:00
Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91

Ši premjera – jau antrą kartą vykdomas bendras Kauno teatro ir estų tarptautinio operos festivalio „PromFest“ projektas.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia