Maršrutas gruodžio 7-9 dienoms

PENKTADIENIS, 12 07

Premjera. Spektaklis „Vėjas gluosniuose“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Po kelerių metų pertraukos režisierius Gytis Padegimas sugrįžta į Nacionalinį Kauno dramos teatrą su išeivijos rašytojo Algirdo Landsbergio pjese „Vėjas gluosniuose“. A. Landsbergis nagrinėja dvasinį konfliktą – kaip gyventi žmogui istorinių katastrofų akivaizdoje? Pjesės dialoguose išsaugota skaidri poetinė intonacija, būdinga lietuvių istorinėms dramoms, o veiksmas nukelia į XVI amžių, kur Livonijos pasienyje lietuvių–lenkų kariuomenė laukia mūšio su rusų armija dėl Livonijos krašto. Šventasis Kazimieras drauge su Angelu trumpam nusileidžia į žemę tyrinėti žmogaus ir jo žemiškojo gyvenimo, tačiau jų viešnagė užtrunka…

Donato Stankevičiaus nuotr.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Kalėdinio kiemelio atidarymas, 18:00
Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejus, Rotušės a. 28

Vaišės, fotosesijos po amalo šakele, muzika, video instaliacija – lyg ir pakankamai priežasčių užsukti į labai paslaptingą kiemelį pačioje Senamiesčio širdyje.

Foto-kino naktis, 19:00
KTU Foto studija, Laisvės al. 13

KTU Foto studija visus, besidominčius fotografija, kviečia į antrąją „Foto kino naktį“. Tai bus pusę paros trunkanti filmų peržiūra. Galėsite išvysti tikro fotografijos fano Wim Wenderso „Palermo shooting“ bei kompanijos „Arte Video“ garsųjį dokumentikos ciklą apie fotografus „Contacts“.

fotokino

TKKF kino klubas pristato: „Mendė“ (Mandy), 19:45
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Tarptautinis Kauno kino festivalis kviečia į šiemet paskutinį klubo susitikimą. Kaip ir festivalio taip ir kino klubo finalas minės kompozitorių  Jóhanną Jóhannssoną, kuris vizionieriaus Panoso Cosmatoso psichodelinei sunkiojo metalo operai sukūrė savo paskutinįjį šiurpinantį garso takelį. Kitaip tariant, sveiki atvykę į 1983-uosius JAV šiaurės vakarų pakrantėje. Čia sumaištį kelia religinis kultas.

ŠEŠTADIENIS, 12 08

„You died“. Performanso peržiūra, 10:00 / 15:00
VDA Kauno fakultetas, Muitinės g. 2

YOU DIED – tokia fraze, dažnai matoma kompiuteriniuose žaidimuose, keturi VDA ketvirto kurso studentai pavadino savo performanso peržiūrą. Ką vienija ši frazė, kokius sluoksnius atidengia ir kokias temas slepia? Apie ką mąsto jaunas šiuolaikinis žmogus, jaunas menininkas savo kelio pradžioje? Šiek tiek melancholija ir jaunatvišku nihilizmu persmelktas pavadinimas atvers mums duris į keturis skirtingus kūrinius. Nuo pusės valandos iki aštuonių, tiek savo „gyvo“ laiko dovanoja mums Romanas Togobickij, Lukas Marciulevičius, Vytenis Mikulevičius ir Edvinas Batulevičius. Mirties ir gyvenimo, beprasmybės, egzisteniai klausimai visada buvo artimi kūrėjams. Šiuolaikinio žmogaus egzistencijos laukas dargi prasiplečia į virtualią erdvę, socialinių tinklų, dirbtinių gyvenimų, dirbtinių asmenybių ir žaidimų realybes. Kokius socialinius ryšius kuriame ekrane ir už jo ribų, kiek savęs atskleidžiame ir parodome kitiems, kaip save kuriame, perkuriame ir formuojame iš naujo?

Ilgos trukmės performansai vyks skirtingose erdvėse vienu metu 15:00-18:00. Vytenio Mikulevičiaus performansą galima lankyti jau nuo 10 val. ryto.

youdied

„Kalėdų Pop-up“, 11:00 (ir sekmadienį)
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Šventinė mugė po vienu stogu suburs per 50 įdomiausių, aktualiausių ir stipriausių lietuviško dizaino vardų bei pasiūlys susipažinti su šiuolaikiniais mados, juvelyrikos, interjero, galanterijos, kosmetikos ir maisto gamintojais bei kūrėjais, pamatyti ir pasimatuoti naujausio sezono kolekcijas bei gaminius.

pop

Lėlių spektaklis „Dvylika brolių juodvarniais lakstančių“, 12:00
Kauno evangelikų liuteronų Šventosios Trejybės bažnyčiam Muitinės g. 8A

Pasakų dėdė Stanislovas ir pasakų teta Kristina, kurie kviečia pasižiūrėti  lėlių teatro spektaklį  „Dvylika brolių juodvarniais lakstančių“.

POST meno mugė, 12:00 
POST galerija, Laisvės al. 51A

Gruodžio 6 – 8 dienomis POST galerija kviečia atrasti perspektyvių tapytojų, grafikų, iliustratorių, skulptorių bei fotografų kūrybą. Trys dienos, dvidešimt vardų ir vienas klausimas – „Ar esi pasirengęs papildyti ar pradėti savo meno kolekciją?“. Dalyvių sąrašą rasite čia, o šeštadienį su daugeliu galėsite ir susipažinti.

 

Žaislotekos atidarymas, 12:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio padalinys, Raseinių g. 26

Žaisloteka – žaislų biblioteka, kurioje žaislai ir stalo žaidimai skolinami į namus taip pat, kaip ir knygos. Pirmoji tokia vieta Kaune, viename gražiausių miesto bibliotekos skyrių, duris atvers akcijos „Knygų Kalėdos“ metu. Bus skaitymų, robotų varžybų ir kitų žaislotekiškų dalykų.

12 08 zaisloteka

Premjera. Spektaklis „Būtybės“, 12:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras (mažoji salė), Laisvės al. 71

Režisierė Eglė Kižaitė su „Vėjų teatru“ kviečia susipažinti su senosiomis lietuvių mitologijos būtybėmis. Ar kąsdami raugintą agurką kada pagalvojote, jog tai rauginimo dievo Rūgučio darbas? O virtuvėje, patogiai įsitaisiusi šalia dujinės viryklės, ugnies deivė Gabija saugo mus nuo gaisro?

Butybes_20181128_0057

Sporto kino festivalis. „Kovotoja Sara“ (Sarah, la combattante), 16:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Cédric Balaguier filmas – tai Prancūzijos ringo karalienės Sarah Ourahmoune kelias nuo jos pirmojo bokso klubo Aubervilliers ir pirmųjų kovų dar 1996 metais iki olimpinio medalio olimpinėse Rio de Janeiro žaidynėse po dešimties metų. Registruokitės į seansą čia.

SEKMADIENIS, 12 09

Šv. Mikalojaus dienos šventė, 10:00
Senamiestis

Kauno globėjo garbei skirta diena jau tapo tradicine Senamiesčio švente. Ji prasidės mišiomis Šv. Mikalojaus bažnytėlėje, vėliau procesija keliaus į Rotušės aikštę. Ten – muzika, šiltos sriubos dalybos, įkvėpimas labdarai ir vakaro koncertas Rotušėje. Žinoma, ir proga aplankyti Kalėdų miestelį.

Rimanto Antano Šulskio paroda „Pasivaikščiojimai su paukščiu“, 11:00 – 17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

R. A. Šulskis (1943–1995) – menininkas, pasižymėjęs tvirta moraline gyvenimo nuostata, intelektualumu, filosofiniu mąstymu, o kūryboje – savita stiliaus raiška. Jis išrado ir ištobulino unikalią vario kalstymo techniką, kuri yra originali tiek Lietuvos, tiek pasaulio mene. Jo 75-ųjų gimimo metinių proga visuomenei pristatoma mažoji skulptūra ir monotipijos iš muziejuje saugomų kūrinių. Konceptualiai apsisprendus nerodyti sovietmečiu sukurtų, slogios „Varinės karalystės“ horeljefų, norima atkreipti dėmesį į mažiau žinomą ir tyrinėtą menininko kūrybos etapą, kuris ne tik demonstruoja daugiabriaunį talentą įvaldant įvairias meno sritis bei technikas, bet ir giliau bei plačiau nušviečia paties kūrėjo asmenybę, bene ryškiausią menininko pilietiškumo, kovotojo už laisvę pavyzdį, vertą minėti kartu su kitais iškiliais atkurtos Lietuvos šimtmečio kontekste pagerbiamais asmenimis. Paroda veiks iki sausio 27 d.

ibgmoolmcllfegol

Filmų „Scenografas Liudas Truikys“ ir „M. Rakauskaitė“ premjera, 15:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Tęstiniame 12 TV filmų cikle „Laikinosios sostinės fenomenas” pristatomas Kauno kultūrinis ir techninis paveldas, nusipelnę Lietuvai žmonės, kūrę ne tik Kauną, bet visos valstybės pamatus (V. Jurgutis, P. Leonas, S. Kairys, V. Kuzma, T. Ivanauskas, M. Dobužinskis, E. Frykas, V. Landsbergis-Žemkalnis, V. Dubeneckis, S. Kudokas ir kt.). Taip pat jų iškiliausi darbai, ryškiausi architektūros objektai (Prisikėlimo bažnyčia, Vytauto Didžiojo karo muziejus, Valstybės teatras, kt.).

„Scenografas L. Truikys“ – vienas iš ciklo filmų, sukurtas bendradarbiaujant su L. Truikio ir M. Rakauskaitės memorialiniu muziejumi. Kuriant filmą apie L. Truikį, negalima nepapasakoti ir apie M. Rakauskaitę. „Mes atpažinom vienas kitą ir neturėjom kito pasirinkimo, kaip būti kartu”, – yra sakęs L. Truikys. Filmas apie scenografo mūzą ir gyvenimo draugę operos primadoną M. Rakauskaitę – tai atskiras pasakojimas, pratęsiantis ir papildantis pirmąjį.

Filmus pristato scenarijų autorė Audronė Kosciuškienė, operatorius – režisierius Justinas Lingys, 2012 m. apdovanotas Sidabrine Gerve „Geriausias TV filmas“ kategorijoje.

Adventinis vakaras „Šventoji naktis“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Advento nuotaiką kurs Kauno styginių kvartetas ir aktorė Inesa Paliulytė. Jos skaitomą Nobelio premijos laureatės Selmos Lagerlöf istoriją „Šventoji naktis“ organiškai papildys muzikiniai intarpai – Wolfgango Amadeus Mozarto, Ludwigo van Beethoveno, Franzo Schuberto bei Vidmanto Bartulio kūriniai.

Kauno „Žalgiris“ – Vilniaus „Rytas“, 17:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Negali juk prieššventiniu laikotarpiu viskas būti tik minkšta ir pūkuota. Sena gera sportinė aistra dar niekam nepakenkė. Žaliai balti!

„GM Gyvai“: Ana Alcaide, 19:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

Ispanės Ana Alcaide kūryba yra įkvėpta žydų sefardų klajonių ir jos gimtojo miesto, todėl dažnai vadinama „Toledo garso takeliu“. Iš senovės tradicijų kilusios, tačiau šiuolaikiškos kompozicijos puikiai suderina skirtingų kultūrų muzikinius stilius. Nežemiška, viduramžių pojūtį kelianti muzika primena atlikėjas Enya, Björk, PJ Harvey, suomių folk grupę „Värttinä“.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia